Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Elektrospotřebiče a vše kolem nich

NápovědaFórum » Pokec  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Elektrospotřebiče a vše kolem nich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   04.08.2018 16:48 S Muž @ invalida [3658]
Zdar a sílu..nemá někdo k dispozici výsledky d testu vestavný trouby a myčky? Zejtra začínám dláždit a obkládat kuchyň takže pomalu je třeba objednávat. Díky.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   15.07.2018 11:42 Muž @ ManuelChavez [27] - Teď už hlavně krevetyRe: invalida
Kup si externí disk a po srandě.
Jenom to zapojíš do USB a hotovo.
www.tsbohemia.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   15.07.2018 10:42 Muž @ NHKG [2966] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: invalida
Kolik místa potřebuješ? Já jsem nedávno kupoval tento: www.alfa.cz/…
Ale tobě možná bude stačit mnohem menší a levnější verze: www.alfa.cz/…
S řadou Seagate BarraCuda 5400ot./min jsem zatím maximálně spokojený. Ale u disků vždy můžeš narazit na horší kousek.
A po mechanické instalaci je nutné provést pár kroků i ve Windows (příklad pro W7): www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   15.07.2018 08:55 S Muž @ invalida [3658] Re: NHKG
No tak to druhý zvládnu? A co mám koupit doporučte. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   14.07.2018 22:53 Muž @ NHKG [2966] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: invalida
JO, disk do kompu zvládne dát skoro každý, pokud to není notebook. Ale nejdřív se kukni na desku, jestli má volný sata port a je vevnitř místo. Většinou stačí odšroubovat 2 šroubky a sundat bočnici. Sata porty vypadají takto: s14-eu5.startpage.com/…
A tady je příklad jak se to dělá, akorát toho zvuku si nevšímej: www.youtube.com/…
Akorát pokud ti dochází paměť, tak potřebuješ RAMky, né disk. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   14.07.2018 22:31 S Muž @ invalida [3658]
Dotaz do placu. Dokážu si sám přidat disk do kompu? Nikdy sem to nedělal? A prej mi dochází paměť.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   29.05.2018 21:37 Žena @ Bella [716] - RostlinyRe: NHKG
Aha, to nezman, vyzkousim, dik za tip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   29.05.2018 18:41 Muž @ NHKG [2966] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Mrakoplash
Doporučuju startpage.com. Hledá to přes google, ale anonymně. Takže google vás nemůže špehovat a každý dostane stejné výsledky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   29.05.2018 14:02 R Muž @ Mrakoplash [1704] Re: Bella
Záleží co nejčastěji hledáš a podle toho ti to nabízí při dalším vyhledávání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   29.05.2018 11:42 Žena @ Bella [716] - RostlinyRe: Bella
Ha, mozna se zadari... kdyz jsem to zadala do vyhledavace na pocitaci v praci, tak mi to zas hazelo jiny vysledky.

www.elektro-svitidla.com/…
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   29.05.2018 11:23 Žena @ Bella [716] - RostlinyRe: Mrakoplash
Vis co je zvlastni? Google jsem pouzila (ale na jinym pocitaci) a hazelo mi to jiny vysledky - a to konkretne: v Cechach nic, jen v UK...

Dik.

Tak dovetek - asi bych to potrebovala jak pro blbise :-) a nejlepe v Praze :-)

Prvni odkaz me hodi do katalogu Narvy, a pak proklikem do BB elektro, ale v nabidce obchodu tuhle konkretni vec nemaji.

Dalsi odkaz me hodi na Akvaristu s poznamkou "Produkt se nevyrábí, nelze sehnat nebo byl vyřazen z nabídky."

Dalsi odkazy jsou .at nebo .uk, a to bych mela strach tahat zarivky ze zahranici...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   29.05.2018 10:16 R Muž @ Mrakoplash [1704] Re: Bella
strejda google :-)

www.google.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   29.05.2018 09:33 Žena @ Bella [716] - Rostliny
Tak sem tu zas.

Nevedel by nekdo kde by se dala sehnat zarivka Narva LT 38W/830 Colourlux plus warmwhite? (ma na delku cca 104cm)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   07.05.2018 16:00 Žena @ Bella [716] - RostlinyVelky podekovani RoFrovi
Ebay byl trefa do cernyho :-) dik moc za pomoc, zes to tak pekne nasel :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   27.04.2018 13:21 Žena @ Bella [716] - RostlinyRe: RoFr
Dik moc!
Přezkoušej (voltmetrem), že ten Tvůj adaptér je skutečně vadný - jojo, to jsme zkouseli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   26.04.2018 13:16 RoFr - RostlinyRe: Bella
Našel jsem na EBAY nějaké nabídky na síťové AC-DC adaptéry 3,6V/1000mA (1000mA = 1A).
Nalezené adaptéry jsou poměrně drahé (nezapomeň ještě připočíst poštovné okolo 160,-, resp. 220,- Kč).
Bohužel jsou s anglickým typem síťové vidlice a s vidlicí používanou u nás jsem žádný s vhodnými výstupními parametry nenašel. Bude k nim tedy třeba použít (koupit) ještě adaptér síťové vidlice (naše vidlice na vidlici UK).

Tento: www.ebay.com/… , má dokonce na výstupním kabelu stejný konektor jako máš Ty (je to velká náhoda).

Tento: www.ebay.com/… , je levnější a bude zapotřebí přepojit konektor ze starého (jak tvrdíš) vadného adaptéru.

Uvedené adaptéry mohou být vadné (jsou nabízeny jako jeden kus), je to komisní (bazarové) zboží a existuje tedy možnost, že nemusí být funkční (jsou vadné)!!!

Ještě k tvému problému. Přezkoušej (voltmetrem), že ten Tvůj adaptér je skutečně vadný (měla bys naměřit na výstupu (na tom kablíku) asi okolo 6-ti Voltů naprázdno (bez zatížení), ty jmenovité 3,6 V jsou při zatížení proudem 1,0 A!!!

Je velká a větší pravděpodobnost, že závada je jinde (ne v tom adaptéru a příčin může být mnoho…). Například v tom stojánku, kam se střihač nasouvá při nabíjení a kde jsou el. obvody zajišťující potřebný průběh procesu nabíjení ("nabíječka" regulující proud a napětí při nabíjení). Zmíněné obvody zajišťující nabíjení mohou být, ale i přímo v tom strojku (což nemohu vědět…).

„Síťový adaptér“ (Tvůj případ) je univerzální zdroj (obvykle) bezpečného nízkého stabilizovaného nebo (obvykle) nestabilizovaného napětí a není „nabíječkou“ !!! Může být zdrojem stejnosměrného (DC) nebo střídavého (AC) napětí. Tvůj případ AC-DC znamená, že se převádí střídavé síťové napětí (AC) na napětí stejnosměrné (DC). Nestabilizovaný znamená, že výstupní napětí je zvlněné a při zatížení klesá (Tvůj případ označený symbolem („delší vodorovná čára se třemi krátkými vodorovnými čárkami pod delší čarou“)).
„Nabíječka“ je to o čem hovořím výše a je jí (asi) ten stojánek...

Ještě dodávám, že v ČR jsem nenašel nabídku na vhodný síťový adaptér.

Přeji mnoho zdaru!!!

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   18.04.2018 21:19 S Muž @ invalida [3658]
Takovej dotaz pro neználky, když se na tý tý televizi u pičítače vobjeví nápis, "Vaše připojení není soukromé" co má člověk udělat aby to bylo správně? Děkuji stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   18.04.2018 10:49 R Muž @ ctibum [2869] - Snažím se to nezahubit...Re: Bella
OK ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   18.04.2018 08:44 Žena @ Bella [716] - RostlinyRe: ctibum
Dik za nabidku, ale netahej se s tim, bala bych se ze to v lepsim pripade nebude fungovat a v horsim se to rozbije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.04.2018 22:52 R Muž @ ctibum [2869] - Snažím se to nezahubit...Re: Bella
Klidně ti vezmu za pivo na sraz nastavitelný, 1000 A, ale má 3 V nebo 4,5 V...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.04.2018 15:08 Žena @ Bella [716] - RostlinyRe: O.Tom
Diky diky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.04.2018 15:04 Muž @ O.Tom [383]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.04.2018 14:57 Muž @ O.Tom [383]
Ono je otázka, co má ten strojek v sobě, jaký typ baterek a jestli, tak jakou elektroniku... jestli opravdu vyžaduje prostý zdroj a případně, nakolik by mohl být tolerantní, při lehce jiném napětí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.04.2018 14:56 Žena @ Bella [716] - RostlinyRe: NHKG
Super :-) dik moc
"zadej adjustable adapter" - dik, sem nevedela jak se tomu nadava :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.04.2018 14:51 Muž @ NHKG [2966] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Bella
Třeba: m.aliexpress.com/…

Sice to je až od 4V, ale 3,6V by mělo jít nastavit. Ale pořádně si to prostuduj a nečekej kvalitu. Případně zadej do vyhledávače na Ali: adjustable adapter
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.04.2018 14:51 Žena @ Bella [716] - RostlinyRe: O.Tom
Dik za tip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.04.2018 14:45 Muž @ O.Tom [383]
Není to obyč zdroj/trafo, takže otázka, jestli by se to chytlo...

www.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.04.2018 14:35 Žena @ Bella [716] - RostlinyRe: NHKG
Prosimte a byl bys tak moc hodnej a poslal mi k tomu Aliexpresu konkretnejsi odkaz?

GEs, Hadex, GMe - tohle neznam, dik, jdu zkouknout.

"Koncovku asi budeš muset střihnout a použít z toho stávajícího." - jojo, s tim s epocita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.04.2018 14:10 Muž @ NHKG [2966] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Bella
Píšou 3,6V a 1A. Na toto google nic rozumného nenašel. Pokud máš v okolí GEs, Hadex, GMe, nebo jiného prodejce drobného elektro haraburdí, zkus se tam zajít zeptat, ale v eshopech mají buď jiné napětí (3,3V, 4,5V) nebo slabé (kolem 0,5A).
Edit: Tak jsem asi našel řešení. Na Aliexpressu prodávají zdroje s plynule nastavitelným výstupním napětím. Stojí kolem 8 dolarů (13 pokud maji displey). Koncovku asi budeš muset střihnout a použít z toho stávajícího. U nás jsem to neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.04.2018 13:55 Žena @ Bella [716] - RostlinyRe: invalida
Bych kniry a vubec vsechno klidne nechala, ale nektera mista je nutne strihat, np. kvuli moznemu zapareni nebo veterinarnimu osetreni. Nuzkama se to dela fakt blbe.
V inzeratech jsem zatim nic nenasla, nebo nesedi parametry...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.04.2018 13:49 S Muž @ invalida [3658] Re: Bella
Nech jim kníry smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.04.2018 13:46 Žena @ Bella [716] - Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nenapada me kam jinam to dat, tak zkusim stesti tady. Chcipla mi nabijecka do holiciho strojku pro kone. Bohuzel a samozrejme po zaruce. V jezdeckym obchode, kde jsem to koupila mi poradili sice nejakou opravnu v Mlady Boleslavi, ale tam kdyz jsem volala tak rekli, ze mi s timhle nepomuzou. Nemecky vyrobce zatim nereaguje. Na konskych forech zadna odezva. Hledala jsem na netu, kde by se takova nabijecka dala koupit, ale tyhle parametry proste nejsou. Obrazky o co jde a parametry se mi snad povede prilozit. Kdyby mel nekdo tip co s tim budu rada, moc by mi to pomohlo.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   26.03.2018 19:10 Muž @ Kubaa [705] Re: zelenakapusta
Ať už chceš lupu nebo mikroskop (záleží na velikosti objektů, které chceš pozorovat - ideální je mít obojí), USB bych z toho vynechal. Pokud se pohybujeme v levných cenových relacích (a ne desítkách tisíc korun a výše), jsou USB kamerky v mikroskopech mnohem horší než pohled okem do klasické optiky. Vůbec se to nedá srovnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   24.03.2018 21:37 Žena @ zelenakapusta [173] - ŽivorodkyRe: invalida
Souhlasím s tím, že cenově se mikroskop a usb lupa dají srovnávat, ale osobně za hlavní nevýhodu mikroskopu - bez ohledu na dokonalé zvětšení - je to, aby pozorovat cokoli, musí to cokoli z akvária ven, takže o pozorování v přirozeném prostředí nemůže být řeč.
Mít dost místa, tak bych si na lepší mikroskop časem našetřila, ale místa je málo, takže proto ta alternativa s usb lupou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   24.03.2018 19:09 S Muž @ invalida [3658] Re: zelenakapusta
Radši mikroskop..cenově obdobný ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   24.03.2018 11:56 Žena @ zelenakapusta [173] - Živorodky – USB lupa
Dobrý den všem,

protože se moje akvárium doslova hemží miniaturním životem, tak jsem si říkala, že by bylo dobré vidět ten život mnohem lépe.
Určitě už jste narazili na USB lupy. Jaké na ně máte názory? Stojí za to do takového udělátka investovat?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   10.12.2017 21:01 Muž @ amrtin [157] Re: invalida
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   10.12.2017 20:38 S Muž @ invalida [3658]
Zdar. Zase dřevitá otázka. Tablet..potřebuju na něm psát a doma si z něj stáhnout text. Možnost wifi ale raději v offlinu. Vím akorát že je v tom nějakej zakletej skřítek kterej si říká android. Poradíte mi nějakou aplikaci nejlíp grátis?stydim A díky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   04.12.2017 18:46 R Muž @ afc1886 [3306] Re: Zoidik
Na kolech samozřejmě jezdíme a už za 2 týdny jedem na první letošní lyžování. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   04.12.2017 13:45 Muž @ Zoidik [2175] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Pepan
Pepan napsal: Neměl bys klukům místo mobilů radši taky pořídit akvárko? ;-)

A co třeba na zimu lyže a na léto kolo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   02.12.2017 11:18 Muž @ Pepan [5002] - RostlinyRe: afc1886
afc1886 napsal: Měl, já vím. stydim
Tak se snaž. Za tři týdny jsou vánoce. Nebo vánice, nebo taknějak. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   01.12.2017 18:26 Muž @ doubler [78] Re: afc1886
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   01.12.2017 17:22 R Muž @ afc1886 [3306] Re: Pepan
Měl, já vím. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   01.12.2017 16:51 Muž @ Pepan [5002] - RostlinyRe: afc1886
Neměl bys klukům místo mobilů radši taky pořídit akvárko? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   01.12.2017 16:33 R Muž @ afc1886 [3306] Re: Jaronet
Díky moc, myslel jsem si to. pivo
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   01.12.2017 16:03 Muž @ Jaronet [1] Re: afc1886
Verze Pro je jednoduše výkonnější než verze "lite" a podporuje hraní v 4k HDR. Předem nahrané hry tam nejsou. V PS Store jsou k dispozici nějaké hry zdarma. Většinou jsou to ale online hry a k jejich hraní je potřeba mít službu PS Plus... Pokud tuto službu máte, kromě možnosti hraní online, každý měsíc obdržíte ke stažení zdarma 2 hry (plné verze). :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   30.11.2017 20:48 S Muž @ invalida [3658] Re: amrtin
P.P.Z.R. Poklona pane za rychlost ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   30.11.2017 20:41 Muž @ amrtin [157] Re: invalida
Je to úplně jedno..obojí X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   30.11.2017 20:03 S Muž @ invalida [3658]
Zdar, dotaz zní jestli ta powerbanka a reprák k mobilu je fuk jaká nebo je potřeba uzvažovat o typu founa? dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   30.11.2017 10:55 Muž @ Zdena1985 [3] Re: afc1886
Myslim ze tam zadne hry nahrane nejsou
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Pokec Přidat příspěvek • Zobrazeno 1486x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/19558-elektrospotrebice-a-vse-kolem-nich