Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Twinstar Nano

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Twinstar Nano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 10:36 Muž Strojek [141] Re: John
jo udelal bych to jak pises ..plus do dirky a minus na objimku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 10:32 Muž John [16]
Tak jsem ji nezkousel protoze tam neni klasicky jack ale je tam jack ktery ma uvnitr diru. Ma se to tedy pripojit tak, ze do diry dam kabel a na tu objimku dam druhy? A kde je plus a minus? Zkusim ji jeste nejak rozebrat a objednam asi take novou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 19:18 Muž ludasvoboda [2] Re: John
Mě se stalo totéž (už jsem objednal novou a hned dvě) mám doktory Chihiros dva a tak jsem membrány prohodil a ta druhá jede čili funguje, takže je asi něco s tou membránou. Moc se v tom nevyznám tak nebudu nic zkoušet. Možná ji vezmu na setkání akvaristů, aby mi ji někdo přezkoušel, jinak nevím co s ní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.08.2015 17:42 Muž John [16] Re: Strojek
Diky. Vecer zkusim a budu informovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.08.2015 16:57 Muž Strojek [141] Re: John
nemelo by se tomu stat nic ..vetsinou jsou membrany napajeny 12V.. jestli to ma klasicky jack tak dej plus na tu spicku ...dej si membranu treba do vedra s vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 16:44 Muž John [16]
Diky za info. Zkusim to. A nestane se tomu nic? Kdyz to bude ze silne baterie z tdi? A je to jedno kam dam plu a minus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 15:28 Muž Strojek [141] Re: John
tak ji zkus nejak napojit treba na baterii z auta, jestli nemas moznost zmerit napeti z krabicky na membranu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 15:24 Muž John [16]
Membrana je vycistena v octu a konektor jsem zkousel nekolikrat. Asi zkusim objednat novou membranu. Nebo je nejaka moznost to promerit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 14:12 Muž Burik [727] - AquascapingRe: John
Není membrána zanešená?Máš domáčknutý konektor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 10:32 Muž John [16]
Ahoj, mam 3 mesice doctora a ted mi prestal bublat. Krabicka blika a tvari se ze funguje ale z membrany nejde ani bublinka. Setkal se s tim nekdo? Je nejaka moznost to vyzkouset?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2015 18:55 Muž ludvik [1082] Re: samboo
Jestli se někdo snaží narvat 30V do akvária ... no nevím. Ať zaúřaduje Darwin. A jinak ano - pokud tam vrazíš víc voltů, tak tam poteče víc proudu. Jen tak dát víceampérový zdroj, tak jak jsi navrhoval je blbost. To, že to možná chápeš správně ještě neznamená, že jsi to také tak napsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 18:10 Muž samboo [3] - Rostliny
PS. většina výrobců doporučuje používat takový zdroj, který bude pracovat na 80% výkonu aby se zbytečně nepřehříval, prodlužuje se tím životnost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 17:47 Muž samboo [3] - RostlinyRe: ludvik
o řádek níž je odpověď..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 17:45 Muž samboo [3] - Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Myslel sem to jako můj postřeh z testovaní hometwinstaru.. Našel sem par návodu na výrobu a zjistil, že né všichni používají stejné hodnoty zdrojů. Original Twinstar má 15V 2A a Chihiros 18V 2A. Homade verze používají od 12V do 32V a od 1A do 4,5A. tak sem začal testovat, protože zdrojů mam doma opravdu spoustu. Testoval sem 12V 1A, 1,5A a 2A pak 16V 1A, 2A, 4A pak 20V 1A 2A 5A a ještě 32V 1,5A... všechny zdroje pod 1A se ukázaly jako nevhodné, reakce byla slabá. Jako nejlepší se ukázal 20V 2A (který už teď testuji v akva, půvudně sem testoval v 10l kýblech a vždy jen s jednou rybkou, nechtěl sem si je povraždit), je to skoro totožné s chihirosem. Není třeba tak často čistit membránu, s rostoucíma ampérama se membrána zanáší rychleji a je i viditelně vetší reakce, ale bojím se aby to už nebylo moc. Ještě přemýšlím o koupi ORP metru a chci změřit jak rychle klesá redox při různém příkonu...


a k otázce od ludvik: Pokud k nějakému výrobku připojím místo doporučeného 2A zdroje např. průmyslový 10A, tak výrobkem protéká 10A? :-)


výrobkem 10A neprotéká, ale zdroj pracuje značně neefektivně a pokud by to bylo obráceně, tak ten zdroj odpálíš.. zatímco u elektrolýzy se se stoupajícím výkonem proces "reakce" urychluje... tak sem to myslel, ale mam pocit že sem to tak v podstatě napsal, tak snad je to v pořádku :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 14:47 Muž drlift [38] Re: Lukynnn
Ja bych ho tam nedaval. Nebudes tusit jestli je zaneseny, budes muset kvuli kontrole zbytecne rozebirat filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 12:54 Muž Lukynnn [0]
Ahoj, napadl mě teďkom takovej nápad, mám tento filtr www.ebay.de/… - dole na fotce je foto zevnitř. Napadlo mě, že do té volné komory pod čerpadlem bych strčil twinstar (nevím jestli tam vleze, ale na stojato asi jo)??? Může to mít nějaké nevýhody ? Podle mě by se tak lepé roznesli bublinky a hlavně by byl schovaný a nešel vidět ... co vy na to ? :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 22:30 Muž ludvik [1082] Re: matlala
A jak dlouho je máš? :-) A mají je také obyčejní lidé? A kolik typů počítačů obsahuje proudové zdroje? Na ně byla mířena odpověď ...

Já mám doma také pět obrazovek na osobu a netvrdím, že je to běžně rozšířené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2015 22:21 Muž matlala [798] - RostlinyRe: ludvik
A co výkonové LED? Pak že není rozšířená, doma mám skoro 10 proudových zdrojů.
A v různé elektronice je takových obvůdků taky hodně, ale nemůžu všecko pitvat.

PS: čekal jsem kdo zmíní proudový zdroj :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 22:20 Muž ludvik [1082] Re: zervan
Proudový zdroj je poměrně speciální aplikace a jako taková není ani moc rozšířená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2015 21:45 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: ludvik
ludvik napsal: Pokud k nějakému výrobku připojím místo doporučeného 2A zdroje např. průmyslový 10A, tak výrobkem protéká 10A? :-) Pokiaľ je to prúdový zdroj, tak áno (ak výrobok nezhorí :-D) To len tak pomimo, inak samozrejme súhlasím...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.06.2015 21:38 Muž ludvik [1082] Re: samboo
Neuraž se ... ale tuto teorii bych fakt chtěl osvětlit. Ono je to totiž vcelku dané. Má to nějaký odpor, já tam pouštím nějaké napětí (které je taky poměrně jasně dané, jelikož se to dává do vody) - a proud je jaksi výsledek.
Takže ano, mohu tam narvat víc, ale napětím. Což docela riskuji úraz ... už originál má 15V (ale zjevně bude dost měkký). Odpor nezměním, neboť to je vlastně voda ... Vzdálenost membrán se moc lišit nebude a i kdyby, s odporem to moc hýbat nebude.

Tedy by mě zajímalo, čeho dosáhnu lepším a výkonnějším počítačovým zdrojem.

Mimochodem pokud použiješ zdroj méně výkonnější, než vyžaduje spotřebič, se vší pravděpodobností shoří. Minimálně pojistka v něm ...
A pokud použiji o pětset procent výkonnější, tak dosáhnu tak maximálně plýtvání, neboť účinnost je v krajních případech malá.

A jen tak jako poslední věc: twinstar není spotřebič? Čím se liší např. od topného tělesa? Nebo audio zesilovače? Zákony platí vždy (tedy ty fyzikální), ne podle typu výrobku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   17.06.2015 20:40 Muž samboo [3] - RostlinyRe: ludvik
U spotřebiče ne, ovšem v případu twinstaru domácí výroby ano. Zdroj se většinou doporučuje o 20% výkonnější než je skutečný odběr spotřebiče. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 12:38 Muž ludvik [1082] Re: samboo
Pokud k nějakému výrobku připojím místo doporučeného 2A zdroje např. průmyslový 10A, tak výrobkem protéká 10A? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   17.06.2015 11:34 Muž samboo [3] - Rostliny
Twinstar a chihiros mají schodně 2A, většina homemajdů používá počítačové zdroje, které jsou daleko výkonější a proto i rychlejší zanášení membrány ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2015 11:26 Muž samboo [3] - RostlinyRe: Burik
Membrána se zasírá už z podstaty principu elektrolízy, čím silnější příkon (kolik tam peru miliampér), tím rychleji se zanese..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2015 18:47 Muž Bukylak [1] Re: zervan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nechci být rýpal, ale nebral bych twinstar jako vše lék. Je to pomocník s řasou, ale rovnováha chemie je důležitější jak twinstar. Já si ho vyrobil, protože se mi v ohybu akvária začala dělat na skle zelená řasa a u hladiny trošku sinice. Akvárium má takřka jeden Watt na litr a vzhledem k litráži je to taková malá pomoc. Hodiny jsem nakonec pořídil v Hornbachu a momentálně jedu 10 cyklů po hodině na dvě minuty.
Nicméně jsem stále v režimu pozorování....:-D
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2015 17:35 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: dkoudela
Nemám fotku, nie je to u mňa akvárko a na návšteve som len zobral Twinstar späť, lebo už neplní úlohu. Áno, to akvárium môže mať veľmi zlé podmienky, nedávno tam boli nulové živiny, tak som naordinoval nejaké hnojenie, ale nekontroloval som zatiaľ stav. No nie je to prvý raz, čo na tento druh riasy Twinstar nezabral. Ak máte niekto nejaké skúsenosti, napíšte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2015 16:40 Muž dkoudela [13] - CichlidyRe: zervan
Hoď fotku :) Je taky možné že je někde něco megašpatně a řasa má tak dokonalé podnínky k růstu že ani twinstar nepomůže.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2015 16:35 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: dkoudela
No hej, len toto je iná situácia - komplet celé akvárium je zahltené touto urastenou riasou, vyzerá to apokalypticky. Twinstar na ňu zjavne neúčinkuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2015 16:31 Muž dkoudela [13] - CichlidyRe: zervan
Už jsem narazil na vícero fotek kdy Twinstar zlikvidoval vše v nádrži, ale sám byl zelený jak mužik :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2015 16:15 Muž zervan [1123] - Rostliny – Twinstar a dlhá zelená riasa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak s touto riasou si Twinstar nevie rady - do akvária som ho požičal kvôli jeleniemu parohu, ktorý zmizol, ale následne sa rozmohla táto dlhá zelená vláknitá riasa, pravdepodobne Cladophora.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2015 10:18 Marcel G Re: Rakvista
Měl jsi mu říct, že se jedná o elektrolyzér, tj. zařízení na elektrolýzu vody a její dezinfekci. Pokud by mu to pořád nestačilo, tak mu pošli tenhle odkaz:
www.prirodni-akvarium.cz/… (to už by mělo uspokojit i ty největší šťoury).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 09:49 Muž Rakvista [20] – Nemám slov
Pánové nevím jak jste to měli Vy,ale jak mám celníkovi vysvětlit jak pracuje Dr.Chihiros to vážně nechápu k čemu mu to je smich Napsal jsem že to je el.zařízení na potlačení řasy v akváriu,ale tento popis mu nevyhovuje smich ...už se tomu opravdu jen směju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 01:21 Muž Rakvista [20] Re: Bukylak
paráda,opravdu se to dá sepnout/vypnout jen 8x denně,až to budeš mít vychytané byl bych rád za radu jak na to,protože je celkem iritující že nemyslí na mini akva tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 19:34 Muž Strojek [141] Re: Bukylak
jestli jsem to dobre pochopil tak je to sice po vterinach ale sepnes to jen 8x denne..ale mozna se pletu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2015 19:26 Muž Bukylak [1] Re: Rakvista
Tak jsem našel a je to bez práce.....:-D

www.rajkrmiv.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2015 17:20 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: zervan
zervan napsal: Pred týždňom som pridaním HCl zvýšil chloridy a znížil alkalitu. ... Vykonal som preto kontrolné meranie vody - veľmi ma prekvapilo, že alkalita sa znížila len nepatrne, tak teraz neviem, či bola riedená kyselina už čiastočne vyprchaná alebo je v akváriu nejaký zdroj uhličitanov (a možno aj preto sa na disku zariadenia usadzuje vodný kameň). Alebo vari zariadenie nejako produkuje uhličitany? Žeby elektrolýza uvoľňovala napr. chlór a na ich miesto by katióny brali rozpustený CO2? Až taký chemik nie som, aby som to vedel posúdiť.
Na vyššie citované som už aj pozabudol, ale dnes som odoberal z akvária Salviniu (plávajúcu rastlinku) do iného. Keď som ju mal v tégliku, som si pričuchol a cítil chlór! Najskôr som myslel, že asi je ten téglik od niečoho, zakryl som akvárium (mám krycie sklá) a neriešil. Teraz po pár hodinách som po miernom odklopení skla pričuchol k akváriu a naozaj tam slabo cítiť chlór, čo asi nie je dobré. Zjavne sa pri elektrolýze (momentálne Chihiros Doctor Nano, ale asi to bude rovnako aj s Twinstar, vtedy som si nevšimol) rozkladajú aj chloridy. V akváriu ich mám momentálne viac kvôli tomu pridaniu HCl, kedy sa časť uhličitanov zamenila za chloridy (inak by ich bolo len stopové množstvo, naša voda obsahuje málo a riedim ju ešte s RO).

Pri elektrolýze chloridov vzniká chlór a teoreticky alkalický prvok (napr. Na / K), ktorý však zreaguje s vodou za vzniku hydroxidu a vodíka, hydroxid zase zreaguje s voľným CO2 za vzniku (hydrogén-)uhličitanu. To by mohlo vysvetľovať aj ten vodný kameň.

Každopádne zariadenie pri prevádzke spôsobuje 2 problémy:
* odoberá chloridy (tie síce moc netreba, ale asi aspoň malé množstvo áno) a teoreticky vytvára uhličitany (vodný kameň, prípadne zvýšenie alkality);
* ak tam chloridy ešte sú, vytvára sa nebezpečný chlór.

Test na chloridy, ani na chlór žiaľ nemám k dispozícii. Pozoroval niekto tento jav? Asi nie je rozumné pridávať chloridy počas nasadenia Twinstar / Chihiros. Lenže dlhodobé nasadenie spôsobí nedostatok chlóru a tým možno chlorózu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2015 07:32 Muž Rakvista [20] Re: Bukylak
Časovej spínač na krátké časy mají v GM,je to sice spatlej si sám,ale myslím že za dobrou cenu www.gme.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.05.2015 23:17 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: zervan
Pridám ešte nejaké postrehy z testovania Chihiros Doctor Nano: Som si akosi neuvedomil, že Cladophora aegagropila (riasová guľôčka) je vlastne tiež riasa. No a pri dnešnej údržbe som si všimol, že odumierajú, hnednú, musel som ich vybrať von.

Na druhej strane, asi pred mesiacom som požičal môj originál Twinstar do jednoho akvária, ktoré sa pokazilo (všakovaké riasy, hlavne jelení paroh). Dnes som bol pozrieť jeho stav a bol som dosť prekvapený: Jelení paroh síce zmizol, ale vznikla iná pohroma - apokalyptickým spôsobom sa rozrástla dlhá vláknitá zelená riasa (Cladophora), teda aspoň tak som ju identifikoval mojim neodborným pohľadom. Zjavne na ňu Twinstar neúčinkuje, ale prečo teda účinkuje na riasovú guľôčku? A prečo sa tak rozmohla? Dalo by sa azda aj povedať, že je stav ešte horší ako bol pred nasadením Twinstar. Meranie ukázalo vyčerpanie dusičnanov a fosforečnanov na nulu, zostalo len železo (resp. mikroprvky) a trochu draslíka. Domnievam sa, že po nasadení Twinstar začali rastliny viac rásť, zvýšili spotrebu živín, vyčerpali ich a využila to riasa. Odporučil som hnojenie (vypočítal a dodal), tak som zvedavý.

Ale späť k môjmu akváriu a Chihiros Doctor Nano... V podstate mi vymizli skoro všetky riasy (hoci pred 4 dňami sa mi to ešte nejako nezdalo), nejaké zbytky som v rámci dnešnej údržby odstránil aj s listami, tak uvidím po týždni, či sa neobjavia nové. Ale na zelenú prachovú riasu (GDA) to zjavne neúčinkuje, tá mi každý týždeň dosť zazelení sklo.

Pri dnešnej údržbe som zistil ešte jednu vec: Opäť bol Chihiros od vodného kameňa, tentokrát už poriadne. Pomohol 2-hodinový pobyt v octe, ale predtým mi to Twinstar nerobil - asi ho skúsim nasadiť len kvôli overeniu tohoto javu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2015 22:49 Muž Bukylak [1] Re: host
Fotka k příspěvku Tak vzhledem k zelené řase, která se mi začala dělat v ohybu akvária, jsem se rozhodl vyrobit si ¨twinstar¨.

Tedy lépe řečeno jeho levnou variantu, která mě vyšla na 0 Kč. Použita špulka od teflonu, nerez síťky ze starého cedníku a stará nabíječka k noťasu.

Ještě mě čeká sehnání spínacích hodin, které budou programovatelné na vteřiny a může začít testování....

www.youtube.com/…;...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2015 17:36 host Re:
Twinstar od sousedů:

proaqua-shop.at/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2015 23:18 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: zervan
Mesiac po nasadení čínskeho Chihiros Doctor Nano je už možné posúdiť... Najskôr nebolo badať žiadne zlepšenie, ale ukázalo sa, že sa stále míňajú dusičnany až k nule a že rozptyl bubliniek je veľmi chabý. Po odstránení problémov (zvýšenie dávky dusičnanov a zmena prúdenia) sa už netvoril zelený povlak na hladine, ale stále to nebolo presvedčivé, bubliniek sa nedostával dostatok. Všimol som si, že sa disk dosť rýchlo zanáša vodným kameňom - s Twinstar v minulosti sa to nedialo. Neviem, či je to zariadením (sa mi akosi nezdá) alebo sa mi zmenili podmienky v akváriu (alevodu tvrdšiu nemám). Kvôli tomu sa mi zdalo bubliniek málo, a tak som prepol na režim 2.

Postupne zmizla krátka vláknitá zelená riasa a zdalo sa mi, že jelení paroh odumiera - bledne, videl som aj uvoľnené opadané chumáče. Priebežne som pri údržbách odstraňoval zničené listy a na rozdiel od minulosti som začal nad ruduchami víťaziť - situácia sa zlepšovala. Nezmizli však všetky - hlavne klasická štetinková nízko pri substráte sa vcelku drží, tam sa samozrejme dostane najmenej bubliniek. Z hľadiska rias je však situácia viditeľne lepšia, no celkovo nebolo použitie zariadenia tak presvedčivé, ako keď som dávnejšie testoval Twinstar. Možno to bolo kvôli tým chybám v začiatku, neviem. Stav rastlín sa nijako viditeľne nezlepšil - azda až na Limnophilu, ktorá je o dosť širšia. Ale Alternanthery sú stále chcíplé, Ludwigie stále v útlme.

Pred týždňom som pridaním HCl zvýšil chloridy a znížil alkalitu. ... Vykonal som preto kontrolné meranie vody - veľmi ma prekvapilo, že alkalita sa znížila len nepatrne, tak teraz neviem, či bola riedená kyselina už čiastočne vyprchaná alebo je v akváriu nejaký zdroj uhličitanov (a možno aj preto sa na disku zariadenia usadzuje vodný kameň). Alebo vari zariadenie nejako produkuje uhličitany? Žeby elektrolýza uvoľňovala napr. chlór a na ich miesto by katióny brali rozpustený CO2? Až taký chemik nie som, aby som to vedel posúdiť.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 09:30 Muž ghostik [81] Re: John
59$ ebay.com doprava zdarma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2015 06:32 Muž John [16]
Já jsem ho kupoval na aliexpressu za 60usd pošta gratis a DPH ani clo jsem neplatil. Na obalu byla uvedena cena 16usd. Tak jsem měl radost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2015 19:54 Muž matlala [798] - RostlinyRe: dan
Hromadná objednávka se ti nevyplatí pač přesáhnout 150€ z jiných zemí než EU se neoplatí kvůli clu. Takhle platíš jen necelou stovku poště pokud nejsi pražák a pak doplácíš ještě DPH.
PS: já jen pro ostatní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2015 18:42 dan – Chihiros Doctor
Mám možnost koupit Chihiros Doctor za 1390 Kč vč poštovného do ČR. Ale muselo by se nás najít aspoň 5 lidi. Pokud byste měli zájem, napište mi na sansan@seznam.cz a uděláme hromadnou objednávku. Dan

sinceresell.wordpress.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2015 16:49 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Rakvista
Na eBay sa vždy platí vopred, typicky (a ideálne) cez PayPal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2015 14:36 Muž drlift [38] Re: maculak
Netusite nekdo jaky je rozdil mezi variantami Chihiros doctor FOR PLANTS, FOR FISH a FOR SHRIMP? Vzdyt to musi fungovat uplne stejne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2015 12:37 Muž Rakvista [20] Re: zervan
Objednával jste na dobírku nebo pladbou předem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2015 11:53 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Rakvista

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 12

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 24321x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19466?od=288