Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Razbora skvrnoocasá (Boraras urophthalmoides) - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Razbora skvrnoocasá (Boraras urophthalmoides) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2017 13:22 Muž Kubaa [718] Re: zervan
Podle mého názoru je 0.05 mg/L dusitanů pro citlivé ryby prostě moc. Zvláště pro ryby z černých vod, které se vyznačují minimem živin. I JBL test ti tohle už udává jako nebezpečnou hladinu. A té močoviny bych se také bál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2017 11:10 Muž zervan [1123] - Rostliny – úhyn Razborka bornejská
Ako je to s teplotou vody pre Razborku bornejskú (Boraras brigittae)? Pol roka ich chovám bez problémov a bez strát, ale dnes ráno som našiel 2 uhynuté :-(

Zmeral som hneď po rozsvietení svetiel dusičnany - cca 7 mg/l, amoniak - 0, dusitany - cca 0,07 mg/l (0,05 - 0,1), železo - cca 0,05 mg/l, meď - 0, pH - 6,7, CO2 - cca 20 mg/l, asi po hodine a pol som si spomenul ešte na test kyslíka - cca 8-10 mg/l (proste maximum). Z hľadiska merateľných látok vo vode som nenašiel žiaden problém. Dusitany som síce nejaké malé množstvo nameral (bežne je 0,05 mg/l), ale to nie je nejaká hodnota pre otrávenie sa. Krevetky sa správajú normálne, rybky tiež, žiadne dychčanie pod hladinou. Rybky nevyzerali choro, brušká najedené (aktuálne si každý deň pochutnávajú na živej žiabronôžke).

V noci sa v miestnosti nekúri, teplota v akváriu bola ráno 22 °C. V tunajšom atlase sa pre tieto rybky uvádza ako minimum 25 °C, ale zase inde (napr. www.flowgrow.de/…) je od 21 °C. Že by im v noci bolo chladno? (nesvietia ani svetlá, ktoré cez deň hrejú) Ohrievač som zatiaľ nedal, lebo nemám vhodný (ale už je objednaný). Mohol by byť úhyn spôsobený nižšou teplotou?

Ďalší potenciálny dôvod by mohol byť list mandľovníka (čo dosť pochybujem) - pridal som nedávno alebo močovina, ktorej dávku som pred 4 dňami mierne zvýšil (pridávam ju však v malom množstve stále a neprejavuje sa na amoniaku a ani dusitanoch, teda jedine že by v noci nejako stúpla hodnota, čo sa mi moc nezdá). Dodávanie močoviny však preventívne preruším.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.03.2016 01:26 Muž PaulZy [51] - Rostliny – Náhodný odchov
Potvrzuji náhodný odchov v zarostlé nádrži (viz prezentace Fallen ancient). Pár týdnů jsem měl 12l nádrž řádně zarostlou (spíš přerostlou), takže jsem pak objevil několik prcků. Těžko se počítají (natož fotí), když i dospělé ryby se drží u rostlin. :-) Ryby mají ještě pořád třecí náladu, jen teda ten "trávník" je zastřižený a "keře" taky. Navíc tam mám šneky. Bylo tam 7 ryb, teď jich odhaduji na 11.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2016 17:23 jamajcan Re: romant
Odměnily se mi za příkladnou údržbu a péči, za poslední dva měsíce ;-) smich :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 17:14 R Muž romant [27987] Re: jamajcan
Prostě se obsloužily z darů tvojí nádrže a to kde se dalo, kde se dalo. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 17:04 jamajcan Re: KarlosS
Ty už jso dávno rozkrmené. Možná jsem se blbě vyjádřil. Už je to potěr, cca.8-9mm velký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 15:58 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: jamajcan
čím to rozkrmíš? Vířník?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.01.2016 14:04 jamajcan
Dneska jsem při údržbě 54l akvária objevil rozplavaný plůdek skvrnoocasky. Pak že to nejde :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.08.2015 12:31 Muž amrtin [190] Re: amrtin
Fotka k příspěvku Nakonec tam byly dvě malý a takhle to hejno vypadá dnes :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2015 21:04 amrtin Re: Tomas
Ahoj...no,podařilo...ona se odchovala sama :-D Jelikož tam mám džungli,tak se stačila zachránit jedna jediná... A já ani nevím jak :-D Ale už je stejně velká jako ostatní :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2015 23:51 Muž Tomas [0] Re: amrtin
ahoj, koukam, ze se ti podarilo rozmnozit rasboru skvrnoocasou...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.11.2014 00:48 ondrejD Re: Aforte
no, je to klasický volně se třoucí druh - ovšem druh velmi drobný, málo plodný (málo jiker, navíc je žere), a má drobný potěr: tedy doporučuju menší nádržku (třeba 10 l) bohatě zarostlou (třeba polovina nádrže s hustým mechem..), vodu měkkou vodu, mírně kyselou (dešťovku - odstátou), zvednout tam teplotu tak o 2 - 3 stupně oproti původnímu akva.
Zkus dospělé týden - dva krmit (živou, mraženou) a potom opatrně přelovit do výtěrky - opatrně kvůli šoku ze změny kvality vody (!). Akva taky zastiň, ať ryby zbytečně nestresují. JAk objevíš potěr, odlov dospělé a mladé po rozplavání přikrmuj nejlíp nálevníkama.. Jinak lze docílit i náhodného odchovu ve společném akva, ale je to o štěstí - záleží jak už sem psal, na vodě, úkrytech pro jikry i potěr,...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.09.2014 18:16 amrtin Re: Aforte
Fotka k příspěvku Tak já právě objevil jedno prtě :-D potlesk
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 21:52 Muž Aforte [533] - Rostliny – Razbora skvrnoocasá chov/odchov
Máte někdo zkušenosti s odchovem razbory skvrnoocasé? Rád bych se pokusil o její odchov. Pomůže mi někdo? palec

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 1057x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19453-boraras-urophthalmoides-razbora-skvrnoocasa-odchov