Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakalené akvárium

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Zakalené akvárium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 00:06 R Muž @ ctibum [1433] - Snažím se to nezahubit...Re: Maq
A tak když tak hezky prosíš :)
Ono je taky možný, že ještě nemám tak jetej filtr a že ten bordel nepobere. Přeci jenom je to ještě čerstváček, teprve rok a kousek :) A polovinu molitanu jsem měnil za Eheim matroš. Navíc obsluha je taky ještě málo jetá... stydim
Každopádně je to tu OT, spadám do kategorie mechanických nečistot... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 23:59 Muž @ Maq [1881] Re: ctibum
Prosím prosím, zkoušej to. Já mám v novotě nápadně čirou vodu a málo řas, a teď nevím, jestli je ta utěrka fakt tak dobrý nápad, anebo je to shodou jiných okolností.
Mám ji ve filtru až na závěr - předtím je mj. hrubá pěna, jemný akvacit (30 PPI), a taky aktivní uhlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 23:48 R Muž @ ctibum [1433] - Snažím se to nezahubit...Re: Maq
Mám pořád, pořád mi tam něco plave. Průběžně s tím laboruju. Taky se mi dělá slepá, na tu už jsem asi rezignoval (zkoušel jsem nekrmit, nehnojit, kořen vydrbat, ani masivní odkalení nepomohlo).
Co se bordelu týče, mám trochu obavu, že mám blbě umístěný sání filtru (ve "200"), je cca uprostřed zadní stěny a směrem k levé boční stěně. A možná i moc velký otvor sání, takže tam není dostatečný "cuc", nenatáhne všechen bordel a ten koluje v proudu, hlavně vpravo. Asi. Taky byl před sáním velký Bleheráč. Ten už je pryč a bordelu znatelně ubylo.
S hadrem jsem nepokračoval proto, že jsem plánoval velký zahradničení, celkový odkalení a odstranění Bleheráče. Pak jsem tam dal jen vatu, aby pobrala největší bordel. Což se stalo a vyčistilo se to celkem hodně po tom všem, na moje poměry. Hadr plánuju dát o víkendu. Nicméně moc nehysterčím. Bordel mě trochu štve, ale teď se to hodně zlepšilo, uvidím co bude po víkendu. Pak možná zkusím vyrobit nějaký sání na filtr a nasměrovat ho víc do prostoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 23:05 Muž @ Maq [1881] Re: ctibum
Safra, tak to jsi měl nějak zasviněnou vodu, ne? Já to testuju cca dva měsíce, nejvíc jsem ji měl pět týdnů, a žádný zmenšený průtok filtru se nekonal.
No ale podle toho co píšeš, tak toho dokáže zachytit asi hodně. Proč jsi nepokračoval?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2017 19:04 R Muž @ ctibum [1433] - Snažím se to nezahubit...Re: Maq
Já ji zkusil a obecně funguje, druhý den byl můj filtr neprůchozí, páč byla v první komoře :) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 18:48 Muž @ Maq [1881] Re: Sedo
Utěrky mám na konci.
Ale já vůbec neprovozuju biologickou filtraci, tedy nitrifikaci. Pokud bych ji chtěl, dal bych to asi před média pro osídlení bakteriemi, abych zpomalil zanášení pórů droboučkými nečistotami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 18:38 Muž @ Sedo [6] Re: Maq
Test na nálevníka vykonaný. Výsledok je taký, že aj po 10 minútach odstátia v pohári sa tie čiastočky jemne pohybujú a to aj smerom nahor. Takže toto by sme mali. Otázka, že čo tam robí nálevník (ak je to teda on), keď skoro všade je uvedené, že do dvoch týždňov od založenia má zmiznúť. A druhá otázka, že čo ďalej? Len to už asi budem presmerovaný na inú tému, takže idem pozrieť.
BTW: Keby som niekedy chcel experimentovať s tými utierkami. Ty ich máš umiestnené v ktorej časti filtra (na začiatku, na konci...)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 18:13 Muž @ Maq [1881] Re: Sedo
O těch utěrkách jsem se zřejmě zmiňoval já. Nevím o nikom a překvapilo by mě, kdyby ještě někdo další dělal takové vylomeniny. Ale hodilo by se pár dobrovolníků, protože se mi zdá, že to (v kombinaci s aktivním uhlím) dělá super průzračnou vodu.
=
Nesahat půl roku na filtr není dogma. Dost záleží na tom, jak údržbu filtru provádíš. Když jen otevřeš a něco vyměníš, bakterie nevyhubíš.
Ta starost o nitrifikaci, a schopnost filtru ji spolehlivě zajistit... oboje se přehání, zjednodušuje, paušalizuje.
=
Test na nálevníka se popisuje takto: Nabrat do sklenice a podívat se proti světlu. Měl by být patrný pohyb. (Nemám na to copyright, jenom opisuji, sám jsem nálevníka v tomto století neměl.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 18:03 Muž @ Sedo [6] Re: Maq
Ďakujem, o tých utierkach som tu už niekde čítal, určite to za vyskúšanie stojí. Keďže mám nový filter a bolo mi doporučené naň pol roka nešahať, musí to počkať. Chcel som len vedieť, či to môže byť niečo iné ako iba mechanická nečistota. Pokiaľ to nie je niečo vyslovene škodlivé pre život v akváriu, nešiel by som do chémie.
afc1886: čo som sa tu dočítal, pri nálevníkovi by neboli vidno tie čiastočky, ale iba by bola mliečna voda. Alebo som to pochopil zle?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 14:57 Muž @ Tudy [254] - ryby Amazonie
Jen do mě, hrdě se hlásím k lenivým a nedbalým akvaristům, :-P
Vaše argumenty samozřejmě přijímám, ale opakuji: kdo chce čistou vodu, může vločkovač použít, funguje to, vyzkoušeno (i když osobně jsem ho nepoužil už několik let), žádná tragédie se v akváriu konat nebude.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2017 13:12 Muž @ Jifi [525] Re: Tudy
Co se hnojiv týká - jestli chceš, aby rostliny hezky rostly a byly silné, tak potřebují živiny.
Proč myslíš, že sedláci hnojili pole? Jen tak ze srandy? Anebo to dělali proto, aby měli větší úrodu? V principu to je podobné jako v tom akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.11.2017 12:51 Muž @ Maq [1881] Re: Tudy
Tudy napsal: A složení mě nezajímá, funguje to a ryby neplavou po použití břichem vzhůru. Však spousta lidí leje do akvária kde co (hnojiva, léčiva apod.). Nehraju si na striktně přírozené podmínky v akváriu, stejně je to více či méně umělý svět.
Argumentuješ nešikovně, takto se dají obhájit i plastikové rostliny. Taky ryby nezabijí.
Není chemie jako chemie.
Hnojiva jsou vesměs (až na umělé cheláty) látky perfektně přírodní, akorát do toho našeho specifického biotopu je musíme přidávat, protože samy nepřiplavou (jako v přírodě).
Léčiva nikdo normální nepoužívá rád. Je to v zásadě vytloukání klínu klínem - řešíme průser za cenu přidání něčeho nestandardního, co má vesměs zase nějaké jiné negativní účinky. Je to něco za něco, nouzová situace, všichni dáváme přednost prevenci.
Vločkování je zásah podobného druhu. Ale hůře odůvodnitelný. Nevábně vypadající voda sama o sobě není pro obyvatele akvária vážný problém, takže nemusíme hned sahat k opatřením, která mají nějaké háčky. Pokud jsou to bakterie nebo nálevníci, je to nebezpečný stav, ale vločkování proti nim nepomůže. Pokud jsou to mechanické nečistoty, je rozhodně rozumnější je mechanicky odfiltrovat.
I když uznávám, že Tetra je docela solidní firma, vím nabeton, že i solidní firmy prodávají vodičky na řešení problémů za cenu způsobení potenciálních problémů jiných. Je to dobré pro neznalého či nedbalého akvaristu, který to vidí tak nějak "dokud ryby neplavou břichem navrch, je to dobrý", ale důtklivější akvarista takové věci používá jen velmi nerad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2017 07:22 R Muž @ afc1886 [1925] Re: Sedo
Možná se zeptám blbě, ale nejsou to nálevníci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 23:31 Muž @ Tudy [254] - ryby AmazonieRe: vaaclav
Pokud bych toužil po křišťálově čisté vodě bez nutnosti měnit filtraci, proč ne. A složení mě nezajímá, funguje to a ryby neplavou po použití břichem vzhůru. Však spousta lidí leje do akvária kde co (hnojiva, léčiva apod.). Nehraju si na striktně přírozené podmínky v akváriu, stejně je to více či méně umělý svět. Tento přípravek jsem sám v minulosti několikrát s úspěchem použil, ale na podobné zákaly jsem osobně dávno rezignoval. Jen jsem tady poukázal na možnost účinného řešení, pokud podobný zákal někoho vyloženě štve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2017 23:07 R Muž @ vaaclav [6557] - EchinodoryRe: Tudy
Takže si chceš do akvária koupit vločkovač. Je ti jasné že ho budeš používat dost často. Víš co v tom je? Je tam někde napsané složení? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 22:17 Muž @ Tudy [254] - ryby AmazonieRe: Sedo
www.sklorex-akvarium.cz/…
Levněji tady:
uprava-vody-testy.heureka.cz/…

Čekám brblání od ostatních, že tam zase leju chemii...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.11.2017 18:43 Muž @ Maq [1881] Re: Sedo
Kvalitní mechanická filtrace.
K ničemu Tě nenavádím, ale já poslední dobou používám normální utěrky z mikrovlákna. A aktivní uhlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 18:37 Muž @ Sedo [6] Re: Maq
Ak áno, tak veľmi pomaly, že to nespozorujem. Dokonca aj po vypnutí filtra mám dojem, že ten "prach" stojí na mieste a nemá tendenciu klesať.
Čo sa týka dna, piesok som pred založením až veľmi dôkladne premyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 18:34 Muž @ Maq [1881] Re: Sedo
Když je akvárium v klidu, usazuje se to na dně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2017 17:56 Muž @ Sedo [6] – Zákal
Fotka k příspěvku Zdravím, chcem sa spýtať na biely zákal, ktorý mi stále vzniká v akváriu aj viac ako mesiac po založení. Nie je to biela voda akoby do akva vylejem mlieko, ale skôr také mikročiastočky akoby sa v akváriu husto prášilo. Najviac sa to vždy zhorší po výmene vody, niekedy aj po kŕmení (to neviem určite, ale zdá sa mi, že áno). Potom keď akvárium nechám na pokoji deň-dva, zákal trocha ustúpi. Neviete či je nutné proti tomuto nejako bojovať a ako?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.08.2017 23:28 Muž @ Maq [1881] Re: FishWoman
Když se nic nehýbe, je to bakteriální zákal. Pokud sis jen něco přinesla s tou vodou, měl by rychle zmizet. Ale pokud máš bordel vodu, bude trvat déle a může pozlobit.
Měnit pilně vodu je první pomoc. Zlepšit poměry v akváriu bude zřejmě nutné. Skálu máš pěknou, mohutnou, ale okolo ní by to mělo být pořádně zelené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2017 22:51 Žena @ FishWoman [4] - Tetry
Nechám tedy vzduchování naplno, ale v jakých intervalech mám měnit vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2017 22:10 Žena @ FishWoman [4] - Tetry
Tak jsem zkoušela posvítit na vodu, ale nic se tam nehýbe, tak nevím jestli je to dobrá nebo špatná zpráva :-( Takže nálevník to není, takže to bude přidáním těch rybek a vychýlení té rovnováhy, tak mám tedy počkat až se to srovná, nebo měnit častěji vodu,měnila jsem ji naposled včera. Ještě můžu zapnout vzduchování na plný výkon.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.08.2017 21:34 R Muž @ romant [25288] Re: FishWoman
Trochu vody z burzy příště vylej do odpadu. Postupné zvykání na parametry akvária to je v pořádku, ale příště do akvária dej jenom ryby bez přidaných vod. ;-) Krmíš 1-2x denně, vodu měníš co 14 dní, v akváriu nemáš moc rostlin, no ono i přidání 5 nových producentů může znamenat vychýlení křehké rovnováhy. Naber trochu vody z akvária do sklenice a oproti tmavýmu pozadí ve tmě do té sklenice posviť a když bude viditelný pohyb, je tam, tedy nálevník. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2017 21:27 Žena @ FishWoman [4] - Tetry
Takový, jako kdyby se tam káplo mléko. Fotky přidám, aktualizuji zítra, rybky jsem přivezla dnes ráno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2017 21:23 Muž @ Maq [1881] Re: FishWoman
Jakou barvu má ten zákal? Bílou?
Bylo by fajn, kdybys aktualizovala prezentaci, jmenovitě fotky.
Momentálně máš ty mountains opravdu misty? ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2017 20:20 Žena @ FishWoman [4] - Tetry
Ahoj, dnes ráno jsem si přivezla 5 rybek z burzy. Nechala jsem je v pytlíku v AQ a postupně dolévala vodu, a protože jsem si je přivezla jen s trochou vody, se kterou mi rybky daly, tak jsem nakonec vylila rybky i s vodou do AQ, po pár hodinách se mi zdálo že je AQ trochu zakalené, a když jsem se před chvílí dívala tak je to horší sad Mohlo to být tím že jsem tam vylila ten drobet vody ze sáčku? Třeba do té vody prodejce dal nějakou chemii? Mám vyměnit vodu, nebo počkat? Rybky jsou zatím v pohodě, teda nevím jestli to dělají ze srandy, ale drží se na protější zdi před filtrem a plavou proti proudu sem a tam, ale asi je to baví :-D Ale co s tím zákalem?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2015 20:06 R Muž @ romant [25288] Re: franta
Vyměň polovinu vody, zaregistruj se, zřiď prezentaci a to přesně v tomto pořadí a potom jistě někdo poradí. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2015 20:02 franta – romoza
dobry den zakaluje se mi akvuarko 54l myslim si že je to kvuli filtru prosim poradte nechci mit uhin mich rybycek

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 18:14 R Muž @ romant [25288] Re: Monoza
Denně a to zdůrazňuji měnit polovinu vody a smířit se s tím, že příjdou úhyny.
Edit: Substrátem to není, je to normální jev po založení nádrže a pokud se jedná o nálevníka, nepřežije nikdo i když budeš měnit jak o život.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Edit2: Ty krevetky prostě nedají vysoký a lítající hodnoty N látek, který tam budou teď po dobu 14 dní běhat nahoru a dolů, jak veverky v bubnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 17:56 Žena @ Monoza [0] – Zakalené krevetkárium
Dobrý den, včera jsem si založila akvárečko (12 litrů) a dnes se mi mírně zakalilo. myslím si že je to substrátem, který i přes to že jsem jej několikrát důkladně propláchla, stále vodu znečišťuje. Mohlo by to být i něčím jiným? Krevetky už tam mám nasazené, bohužel jsem je dostala nečekaně, takže jsem je musela dát do nezaběhlého akvária. Substrát je tento: aquaclay ground. Děkuji za odpovědí :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 10:29 R Muž @ romant [25288] Re: Lord
Vyměnit polovinu vody a čekat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 10:28 Lord – Olej v akva
Zařídil jsem nové rostlinné akva. Když jsem kompletoval vnější filtr,tak jsem si všimnul,že uvnitř na jednom plastovém kbelíku je mastny od nějaké vazeliny či oleje. Pořádně jsem to umyl. Přesto po startu akva je voda po oleji trochu cítit. Rostliny rostou v pohodě. Ryby tam budu dávat až po měsíci. Co by jste mi poradili? Díky.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 10:01 Muž @ duffy [0] Re: romant
mockrat dekuji ja uz chtel propirat a menit vodu znovu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 09:38 R Muž @ romant [25288] Re: duffy
Musíš mít trpělivost, bude se to postupně, jak avo začne fungovat, dočišťovat. Časově to nelze nějak přesně určit, je to optázka několika dní. Všechno nechat v klidu, filtr puštěnej nonstop, rostliny zaszený, žádný ryby, jenom třeba nějaký šneky a čekat.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2014 09:32 Muž @ duffy [0] – mlečná voda
dobry den vcera sem zalozil akvarko vse sem propral ale akvarko je mlecne

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2014 22:58 Muž @ brzda [0] - RostlinyRe: romant
21.11 a v pondělí ráno už to bylo čistý.. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 19:43 R Muž @ romant [25288] Re: brzda
To proběhlo kdy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2014 19:42 Muž @ brzda [0] - RostlinyRe: romant
Vyřešeno.. Vypuštění 90% vody pridani nitrivce a akva bylo do dvou dnů průzračně čistý,.ani kytky a ani ryby si nestezujou.. Hnojim dál jak sem zvyklej.. hop pivo

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 21:52 R Muž @ romant [25288] Re: brzda
I není, dovede bejt urputnej. Nech to bejt, ono si to sedne, ale jestli to bude za dva dny, nebo tejdny, to po mě nechtěj. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 21:50 Muž @ brzda [0] - RostlinyRe: romant
čistil sem ho asi po 2 měsících ale né nejak razantně.. je to mžný že je to tim ale už to trvá tak ¨10 dní .. to je docela dost dlouuho na nalevníka ne ?..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 21:47 R Muž @ romant [25288] Re: brzda
Nedělat nic. Nebyl proveden nějaký zásah ve filtru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 21:42 Muž @ brzda [0] - RostlinyRe: romant
nějaký tipy ? jak na něj ?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 21:38 R Muž @ romant [25288] Re: brzda
Jestli se to pohybuje, mohlo by být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 21:35 Muž @ brzda [0] - RostlinyRe: romant
jj příde mi jako by v tom byla takova mlha.. myslíš že jeto nálevník? nebyl by tam furt ? je divný že to v pruběhu dne zmizí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 19:51 R Muž @ romant [25288] Re: brzda
Naber tu bílou vodu do sklenice a proti tmavýmu pozadí do tý sklenice posviť baterkou a napiš zda-li jsi viděl pohybující se vodu či nikoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 19:19 Muž @ brzda [0] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
taky to nechápu.. :-D je to bílej zákal a k večeru zmizí a ráno tam zase je .. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2014 16:38 Muž @ brzda [0] - Rostliny
lidi nechápu to..začalo se mi zakalovat akvárium.. přes noc se zakali trvá to celej den a hodinu před zhasnutim světel je zase čistý.. trvá to už 14 dní .. nevite co to může bejt ? dik

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 15:42 Muž @ cezarmilan [560] - RostlinyRe: bavorakr12
CO je predpokladám CO2. Nieje to svetlom. Musíš opísať filter a jeho čistenie. Výmena vody, koľko rýb a akých. Meriaš NO3, prípadne NO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 09:46 bavorakr12 - Rostliny – zakalená voda
Zdravím všetkých, mám akvárko na 800 l vody, doteraz nebol problém s vodou, až teraz sa voda zakalila, trvá to už cca mesiac, najskôr bola trocha mliečna, potom sa začala farbiť do zelena, proti svetlu sa robia zelené pásy, z ďalšia vyzerá ako želatina. Dali sme tam baktérie, filter je plne funkčný, dávame CO. Je pravda, že sme nedávno pridávali osvetlenie, lebo sa moc nedarilo rastlinám a problém s vodou začal až potom .... nevieme, či môže byť súvislosť medzi pridaním svetla a zelenou vodou.... Aj sme vodu vymenili, aj sme zmenili krmivo pre rybičky a po 2 dňoch bola voda zase mliečna a potom sa menila na zelenú....
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno Přidat příspěvek • Zobrazeno 1450x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/19326-zakalene-akvarium-