Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pokec o všem

NápovědaFórum » Pokec  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Pokec o všem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   18.04.2018 00:30 Muž @ Prašan [2811]
sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.04.2018 20:11 S Muž @ invalida [3653]
Už mě tyhle zprávy začínaj štvát :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.04.2018 18:27 Muž @ Pepan [4905] - RostlinyRe: kleopatracz
Bude nám chybět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.04.2018 18:03 R Muž @ afc1886 [3182] Re: kleopatracz
Tak to mi je moc líto. Upřímnou soustrast všem příbuzným a známým.
rybicky.net/profil/32895 sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.04.2018 17:52 Žena @ kleopatracz [56] - Labyrintky – Belisana
Pro všechny co ji znali, Saša -belisana nás dnes navždy opustila. Prohrála boj s těžkou nemocí a odplula na druhý břeh. sad
Pokud by se chtěl někdo rozloučit, tak 26.4 v 11hod v brněnském krematoriu. sad sad

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.03.2018 17:24 Muž @ Anthrax [972] Re: invalida
To asi nemá moc společného s češtinou. Ale myslím si, že každá škola, fakulta nebo i vědecké periodikum má své jasně dané citační normy. Takže asi záleží na konkrétním škole. A taky jde o to, jestli jde o citaci přímou nebo nepřímou. Pokud se jedná o citaci přímou, tak by citovaný text měl být od ostatního jasně oddělen (kurzíva, uvozovky). Pokud cituje nepřímo (parafrázuje), tak text neodděluje. Zdroj se spravila dává až za citováno nebo parafrázovanou pasáž, aby bylo poznat až kam ještě čerpáme z daného zdroje. Lepší než nějakou značku je uvést rovnou autora a rok zdroje.

Přímá citace: ..... „Kromě toho zaměstnání byl stižen revmatismem a mazal si právě kolena opodeldokem." (Hašek, 1923, s. 7).

Nepřímá citace: Josefa Švejka trápil revmatismus, jehož následky mírnil mastí zvanou opodeldok (Hašek, 1923, s. 7).

Ale semestrálka není bakalářka nebo diplomka a velkou roli hraje komu tu práci odevzdává a kdo to hodnotí. Respektive, jak jsou nastavena pravidla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.03.2018 17:09 Žena @ Eillen [177] Re: invalida
Na tohle expert nejsem, ale nepomohl by slečně tento odkaz(?):
iva.k.utb.cz/…

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   23.03.2018 15:20 S Muž @ invalida [3653]
Kdo umíte dobře češtinu prosím poraďte!
Dobrý den.
Chtěla bych se zeptat, jak napsat správně citaci. Podle internetových zdrojů a několika vzorů seminárních prací jsem psala tu mou. Byla jsem s tím i za paní profesorkou, jestli mám citaci řešenou správně. Její odpověď byla kladná....
Dnes, po několika týdnech, mi bylo řečeno, od pana profesora co ty práce má také na starosti, že to takhle být nemá. Proto se obracím na Vás, zda byste mi dokázali poradit. Není problém v samotné citaci, ale v jejím označení v textu. Tedy konkrétně můj dotaz zní, zda je správně označený citovaný text se značkou před textem nebo za. Případně jestli je přípustné obojí. Děkuji za každou odpověď. Ať už z vlastního psaní odborné práce, nebo z jiných zkušeností. S přáním hezkého zbytku večera.

Veronika P.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.03.2018 16:35 Muž @ RE5PEKT [242] - Život je jeden z nejtěžších. – Re: invalida, ctibum
invalida: To máš pravdu, že pravda je subjektivní. Jednomu je v místnosti zima, druhému vedro a pravdu mají oba. Ale kdybychom takto uvažovali, tak bychom se nikdy nikam nedopracovali, nestály by města, nevěděli bychom jak pěstovat rostliny, nebyly bychom si ani jisti, zda je zítra čtvrtek, ani jestli rostliny potřebují k životu H2O či nikoliv. Že je pravda subjektivní je poučka z učebnice, ale v praxi to tak nechodí. Soudy dávají vesměs zapravdu jen jedné straně.

ctibum: Teď nevím co přesně hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.03.2018 16:33 R Muž @ ctibum [2808] - Snažím se to nezahubit...Re: RE5PEKT
Tak to jsi to pochopil ne úplně dobře...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.03.2018 16:01 S Muž @ invalida [3653] Re: RE5PEKT
Pravda je indivindi a moudří to respektujou.RE5PEKT napsal: No hlavní myšlenku jsem vznesl já a šlo mi především o to, aby redakce spor rozsoudila. Po tom, co jsi mi napsal ty a vaaclav jsem pochopil, že to nelze a ani není vítáno. Proto jsem chtěl, aby bylo založeno téma, kde by se mohlo debatovat a hádat se donekonečna a pak přijít do patřičného témata s verdiktem. Dokud se v určitých otázkách nedobéřeme nějakého konsenzu, budou tu dotazy zapadávat neustále, protože se při každé vznesené otázce strhne znovu ta stejná debata o tom, jak to vlastně je.

Hlavní myšlenka byla, aby se našla pravda. Chápu, že to jako redaktoři nemůžete/nechcete rozseknout a určit kdo pravdu má a kdo ne.

EDIT: To, že dotazy zapadávají je až důsledek toho, že není tlak na to najít pravdu, na které se většina shodne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.03.2018 15:12 Muž @ Januk17 [53] - drobne cichlidkyRe: RE5PEKT
NA stránke rybicky.net som každý deň prihlásený od rana do večera nemôžem sa odtrhnúť keď ma niekto doma vyruší pri čitani potom som hrrr. :-) ahoj Moje prihlásenie je stále online ako Januk17 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.03.2018 11:35 Muž @ RE5PEKT [242] - Život je jeden z nejtěžších.
Na čím větším množství věcí se tady v tomto vlákně shodneme, tím méně bude debat a hádek v příslušných vláknech. Jako např. u atlasu. S informacemi tam uvedenými můžou různí lidé více či méně nesouhlasit, ale je alespoň stanoven nějaký opěrný bod, od kterého se můžeme odpíchnout. Díky tomu, když někdo někomu doporučí k chovu třeba razboru klínoskvrnnou, nevzniká pokaždé nanovo hádka kolik by měla mít prostoru, jak velké hejno atp. Stejně tak jsem si představoval, že vzniknou nějaké opěrné body v jiných otázkách.

Např. dokud se neshodneme na tom, kolik CO2 je už moc, vznikne o tom vždy debata pokud se někdo zeptá na CO2. Dokud se neshodneme na tom, jak jednat s příchozími trapiči rybiček, budou do témat vždy vstupovat lidé hájící jednu či druhou stranu, bez možnosti je odkázat na Debatní kroužek, kde se to do detailu probralo a dospělo se nějakému závěru formou kompromisu... o to mi šlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.03.2018 11:21 Muž @ RE5PEKT [242] - Život je jeden z nejtěžších.Re: ctibum
No hlavní myšlenku jsem vznesl já a šlo mi především o to, aby redakce spor rozsoudila. Po tom, co jsi mi napsal ty a vaaclav jsem pochopil, že to nelze a ani není vítáno. Proto jsem chtěl, aby bylo založeno téma, kde by se mohlo debatovat a hádat se donekonečna a pak přijít do patřičného témata s verdiktem. Dokud se v určitých otázkách nedobéřeme nějakého konsenzu, budou tu dotazy zapadávat neustále, protože se při každé vznesené otázce strhne znovu ta stejná debata o tom, jak to vlastně je.

Hlavní myšlenka byla, aby se našla pravda. Chápu, že to jako redaktoři nemůžete/nechcete rozseknout a určit kdo pravdu má a kdo ne.

EDIT: To, že dotazy zapadávají je až důsledek toho, že není tlak na to najít pravdu, na které se většina shodne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.03.2018 11:07 R Muž @ ctibum [2808] - Snažím se to nezahubit...Re: RE5PEKT
Nechci vypadat jako šťoura, ale na tohle tu je "normální" vlákno rybicky.net/forum/12715 kam to patří a kde se v tom klidně můžete rejpat do halelujá...
Ta hlavní myšlenka byla v tom, že jednoduchý dotaz na akvacit pohltila následná diskuze sice související, ale už neřešící dotaz... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.03.2018 10:37 Muž @ martmart [102] Re: RE5PEKT
hop tady se mi bude krasne cist.. to je presne ono.. jen byto fakt chtelo vystizny nazev tematu, ktety i sklerotik jako ja nezapomene.. ono vlezt do jakehokoli tematu a uvedomit si az sbolesti v oblasti srdce, ze tu tabletu pod jazykem nemam..... no je to hazard pro mladsi..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.03.2018 10:00 Muž @ RE5PEKT [242] - Život je jeden z nejtěžších. – bordýlek
Co je to bordýlek? Je to pouze soubor pevných odpadních částic nebo vše pevné i rozpuštěné, co do vody "nepatří" a chceme se toho zbavit?
V tom druhém případě by např. dusík do určité míry bordýlek nebyl a od určité koncentrace byl. Je možné lidové slovo bordýlek (nepořádek) v akvaristice chápat jako širší pojem na rozdíl od zažitého suchozemského, kde se myslí okem viditelné prachové a jiné bordel částice a předměty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.03.2018 09:56 Muž @ RE5PEKT [242] - Život je jeden z nejtěžších. – nově příchozí
Jak správně jednat s nově příchozími žadateli o radu, kteří se dopustili začátečnických chyb a mají nevhodné prostředí pro ryby?
Myslím, že by bylo dobré vyhnout se formulacím typu: "všechno špatně", "to je hrozné", "Jak jsi mohl(a)...?" atd. To, že je všechno hrozně špatně si ten začátečník uvědomí sám po nějaké době, až vstřebá určité množství o akvaristice, je proto zbytečné ho tímto konstatováním demotivovat.
Samozřejmě, že na někoho takto demotivačně dolehne i zhodnocení situace, že toto je malé, toto moc velké, toho málo a toto tam vůbec nemá být. Potom si může takto rozrušený jedinec vyložit konstatování, že "takto malé akvárium je pro takovou rybu naprosto nevyhovující" (což je nutné uvést jako vysvětlení, proč by se měl některých druhů ryb zbavit), jako zkritizování a uteče na jiný web.. ale to už vidím, jako jeho/její mínus.
Otázkou je, jak se nedotknout lidí, kteří na dobře míněné rady odpovídají stylem: "Toto přeci nemůže být špatně, mám to tak 5 let a i se mi množí živorodky." Pak by bylo na místě zdržet se výroků typu: "Tak co po nás tedy chceš?" a raději se snažit vysvětlit důvody proč člověk radí to, co radí.

Aladare, chápu, o co ti šlo.. ale nelze člověku říci, že by měl něco nějak udělat, aniž bys mu neřekl, že je něco moc malé, velké, teplé, studené a neriskoval tak, že se bude cítit zkritizován. Tak babo raď. Byl bych rád, kdyby sem přispěli i lidé, kteří s tímto mají vlastní negativní zkušenosti. Jak se cítili, jak to vnímali a jak to vnímají teď s odstupem nějakého času.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   21.03.2018 09:20 Muž @ RE5PEKT [242] - Život je jeden z nejtěžších. – bioakvacit
Maqu, tak jak je to s tím bioakvacitem? Chápu správně, že naše představa, že ve filtru probíhá nitrifikace na nějaké zásadní úrovni je mylná? A nitrifikace tak probíhá především na dně a dekoracích za přispění proudění vody, které filtr vytváří? Je to pro to, že se bakterie od určité rychlosti proudění vody na povrchu akvacitu či jiných médií neudrží, nebo udrží, ale ne v nějak zásadní míře? Dost možná se domníváme, že nitrifikace funguje díky zaběhlému filtru, ale dost možná je jen každý filtr pouze honič vody a akvárium funguje pouze díky dnu. Jak jinak by bylo možné, že JirkaŠčobák má funkční akvárka s živorodkami a filtr nemá vůbec?

Prosím kohokoliv, kdo k tomu něco má, ať přispěje se svojí hrstí do mlýna :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   18.03.2018 19:01 Muž @ Jakub96 [0]
Ahoj, je tu niekto alebo neviete o niekom v Trnave a okolí tak do 50km kto chová/množí Bojovnice pestré? Za odpoveď ďakujem :-)
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   22.02.2018 09:53 Muž @ Prašan [2811] Re: Kubaa
Ja mám mamku a sestru v CZ a len preto som registrovaný na FB.Tieto ,,sociálne,, siete tiež nemusím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   22.02.2018 09:50 Muž @ Kubaa [705] Re: Prašan
Ani se nedivím. Já na facebook radši vůbec nelezu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   22.02.2018 09:48 Muž @ Prašan [2811]
Tie FB skupiny to je tak akurát dobré pre násť ročné deti.80% komentov i na spomenutej skupine je hriech do akvaristického neba volajúci.
Ja osobne sa nikomu do zadnice pchať nepotrebujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   22.02.2018 07:54 S Muž @ invalida [3653] Re: Pepan
Nakopnutej vůl bučí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   22.02.2018 00:29 Muž @ Pepan [4905] - RostlinyRe: Prašan
To jsi dopadl celkem dobře. Husa za pravdu upálili. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   22.02.2018 00:22 Muž @ Prašan [2811] – Ako som za dobrotu dostal ban na Facebooku
Človek trocha poopraví admina Lukáš Maňoušek v skupine Krevetky bazár a akosi to nezvládol a hneď som dostal na pár hodín ban.Takže som automaticky opustil skupinu kde zjavne nedokážu prijať trocha dobre mienených slov.Poprosím touto cestou aby ma nikto nedoporučoval do dalších Fb skupín.Už si to i sám blokujem.Za pochopenie ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   20.02.2018 21:20 S Muž @ invalida [3653]
Já sem blbej vod přírody takže piju z hliníkáče už padesát let...horký chladím rumem a taky vidím tu degeneraci kolem sebe...to nebude vinou hliníku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   20.02.2018 17:10 Muž @ Kubaa [705] Re: Pepan
S tím souhlasím, že je to falešná panika, ve školní jídelně byl hliník standard ještě v geologicky docela nedávné době. Ešus jsem inovoval na titanový, ale hlavně z toho důvodu, že titan mnohem hůř vede teplo a člověk si tak snadno nespálí hubu při pití horkého čaje. Zase se v tom daleko snáz připálí jakékoliv husté jídlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   20.02.2018 16:55 Muž @ Pepan [4905] - RostlinyRe: Kubaa
Kubaa napsal: Pravda, dneska se už dělají i plastový skladaci ešusy, normálně na plynový vařič, tedy plastový, on je to nějaký silikon či co...
Není nad klasický aliluminiový ešus. Oni sice vzdělanci tvrdí že z aliluminia se blbne, ale já mám takový pocit, že co jeho použití v kuchyni bylo tvrdě omezeno či skoro zakázáno, jako kdyby část populace to aliluminium přijímala intravenózně a v šíleně velkých dávkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   20.02.2018 16:35 S Muž @ invalida [3653] Re: Kubaa
Jojo různý vifikundace a i silikonový ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   20.02.2018 13:25 Muž @ Kubaa [705] Re: invalida
Pravda, dneska se už dělají i plastový skladaci ešusy, normálně na plynový vařič, tedy plastový, on je to nějaký silikon či co...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   20.02.2018 12:47 Muž @ O.Tom [375]
OT
Sednul bych si na to a jestli chytnu vlka, tak je to šutr :)

A jinak, je li to plast, tak by to možná šlo naleptat, třeba nějakým agresivním odlakovačem na nehty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   20.02.2018 09:32 S Muž @ invalida [3653] Re: slava
Už taky ne...jsou opravdu povedený imitace a krom toho už tak nějak nejde o plast jak si ho asi představuješ ty. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   20.02.2018 08:55 Muž @ slava [0] - ŽivorodkyRe: invalida
Záleží teda na druhu plastu, ale minimálně by to začalo smrdět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   19.02.2018 09:18 Muž @ RE5PEKT [242] - Život je jeden z nejtěžších.Re: slava
Starej fígl s koženou bundou:)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   11.02.2018 10:35 S Muž @ invalida [3653] Re: slava
S tím tavením bys měl přehodnotit názor ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   10.02.2018 19:51 Muž @ slava [0] - ŽivorodkyRe: petulinakk
Přírodní bílý mramor máme doma. Pokuď ta deska z přírodního bude dost těžká.
Vzal bych zapalovač a někde ze zdola na rohu zahřát. Plast se začne tavit. S kamenem se nic nestane jen se očoudí což se setře. :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   28.01.2018 16:46 S Muž @ invalida [3653] Re: petulinakk
search.seznam.cz/… Takže ohřát na 160 a když půjde ohnout je to napodobenina smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   28.01.2018 12:17 Žena @ petulinakk [1985]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Je tu nějaký znalec kamenů? :-)
Koupila jsem si v bazaru stolek s krásnou mramorovou deskou.
Podle prodejce by mělo jít o přírodní mramor, ne ten umělý, litý.
Desku si nechám každopádně protože se mi líbí, ale jsem prostě zvědavá - dá se to nějak poznat, jestli jde o přírodní nebo umělý kámen? :-)
Foto je nekvalitní, ale pro představu...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   18.12.2017 20:39 Muž @ Pepan [4905] - RostlinyRe: Wanderer
Sádra hodně chlastá vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   18.12.2017 20:28 Muž @ Wanderer [530] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: petulinakk
Myslím, že značně. Mám odchovnu v malé místnosti, nějakou dobu jsem to měl bez skla. Bylo to tam jak v prádelně a za poměrně krátkou dobu začal plesnivět i sadrokarton.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.12.2017 22:55 Muž @ Pepan [4905] - RostlinyRe: petulinakk
Pořiď další akvárko. Ve zvlhčovači se blbě chovají ryby.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   17.12.2017 22:02 Žena @ petulinakk [1985]
Jen ze zvědavosti - jak moc myslíte že akvárium (nezakryté samozřejmě) ovlivňuje vlhkost vzduchu v místnosti?

V obýváku kde mám akvárka, bývá nejvyšší vlhkost vzduchu, ale taky tam topení nejmíň topí, je to největší místnost, je tam nejmenší průvan... prostě faktorů co to můžou ovlivnit je víc.

Odpar vody na skle při týdenní údržbě samozřejmě vidím, a nezdá se mi to zas tak moc.

Potřebuju zvýšit vlhkost vzduchu i v dětském pokoji, tak jestli mám koupit nějaký zvlhčovač, nebo rovnou další akvárko :-D

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   29.10.2017 22:42 Muž @ marion888 [2] Re: invalida
Tak to ne, přelil jsem je do plastového kyblíku a spočítal. Koneckonců nakonec reagoval alespoň písemně s tím, že to bral odhadem, a že mi zbylé kusy dodá. tak snad to dopadne:-)Stejně je to divné, prodávat určitý malý počet, a dát to takhle blbě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   29.10.2017 17:52 S Muž @ invalida [3653] Re: marion888
A co když si ty krevetky jen přehlíd ty?marion888 napsal: Dávejte si pozor na prodejce ryb a krevetek zde v inzerci. prodává zde jako Lucasio, na bazoši jako Fishtown, někdy jako Lukáš Difko. Před chvílí mi prodal údajně 10 krevetek Blue dream, doma jsem zjistil, že jich je 7, telefon přestal samozřejmě brát. Už to kdysi udělal jednou. Při koupi to samozřejmě hned nepoznáte, když jsou v igelitu i nějaké zbytky rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   29.10.2017 17:19 R Muž @ ctibum [2808] - Snažím se to nezahubit...Re: marion888
Já od něj občas beru a v pohodě. Minule mi dal o dvě razborky míň, ale hlásil to a upravil i cenu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   29.10.2017 15:17 Muž @ marion888 [2] – LUCASIO FISHTOWN ATD.
Dávejte si pozor na prodejce ryb a krevetek zde v inzerci. prodává zde jako Lucasio, na bazoši jako Fishtown, někdy jako Lukáš Difko. Před chvílí mi prodal údajně 10 krevetek Blue dream, doma jsem zjistil, že jich je 7, telefon přestal samozřejmě brát. Už to kdysi udělal jednou. Při koupi to samozřejmě hned nepoznáte, když jsou v igelitu i nějaké zbytky rostlin

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   08.08.2017 17:34 Muž @ LuboZ [71] Re: Magic
No, tak to je docela hezký ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   08.08.2017 10:02 Muž @ Pepan [4905] - RostlinyRe: Magic
Krása. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek   08.08.2017 07:28 Muž @ Magic [501] - RostlinyRe: LuboZ
Fotka k příspěvku Moje fotky zatmenia z 2004, nechce sa mi ani veriť, že je to tak dávno.
To bolo ešte v časoch, keď mi nevadilo byť hlboko do noci hore... pivo

Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Pokec Přidat příspěvek • Zobrazeno 6923x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/19048-pokec-o-vsem