Přihlásit se RYBICKY.NET »

Destilovaná voda

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

rostlinna-akvaria.cz
Přejít na předchozí stránku Přejít na další stránku   1  
Destilovaná voda
 Reagovat na tento příspěvek 0  - wayn Re: Sidonius
No nepřesvědčili. Že se ta samá prodává v drogerii není žádný argument. Je možný že to někdo používá a zatím nic se nestalo. Potravinářská je dražší hlavně kvůli zaručené nezávadnosti při výrobě.
 Reagovat na tento příspěvek 0  - SidoniusNepít!
Vypadá to, že už jsme Wayna přesvědčili...:-)
Tak teď bych už jen chtěl varovat před pitím destilky či demivody! Nikdy to, prosím, nezkoušejte. Raději ani v menším množství! Žádné jedy sice neobsahují, ale právě proto, že skoro "nic" neobsahují... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek 0  - moribundusRe: wayn
no ono je to tam napsany, ale ve skutecnosti je pitnejsi nez to co si natocis z kohoutku..
ja sem tu destilku normalne pouzival a bez problemu, ted mam destilku z labiny a zadarmo, takze to neresim.... palec
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Norton Re: wayn
Tak dramaticky bych to neviděl. Ono ta demineralizovaná voda "od benzínky" se prodává také v drogériích... ;-) A právě proto, že je demineralizovaná a ne destilovaná (varem a následnou kondenzací), tak není vhodná k potravinářským účelům. Potravinářská destilované voda bude v tom případě nesrovnatelně dražší, pravda, nepídil jsem se po tom... Avšak klidně se technické "destilky" napiji (nebude sice chutná), ale určitě to ustojím bez úhony. Jako příklad, kolega chovající terčovce řeší změkčování vody už leta nákupem demineralizované vody v AKUMĚ, vyjde to daleko levněji, než v drogérii, či benzince. A kupodivu terčovci neprotestují. I tak je to citelný zasah do jeho "kapesného"...
 Reagovat na tento příspěvek 0  - wayn Re: Marek
U destilky od pumpy nikdo nezaručí, že tam nemůžou být zdraví škodlivé látky, není dělaná pro potravinářské účely. Nebo si do akvárka klidně nalijete vodu s označením nepitná?
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Norton Re: Marek
Nemusíš Marku. Jak píše Sidonius, ono to na benzinkách ve skutečnosti není destilka, ale demineralizovaná voda, což je v podstatě pro Tvou potřebu jedno. Rozdíl je v technologii "výroby". Akorát cena u benzinek, myslím že kolem 30Kč za pět litrů je dost. Spočítej si kolik tě příjde jedna výmena vody když budeš ředit např. 1:1? Při 60 litrovém akvárku bratru tak 40-50 korun týdně.
 Reagovat na tento příspěvek 0  - MarekRe: wayn
Aha. Takze destilku musim koupit jinou a ne tu technickou u pumpy?
 Reagovat na tento příspěvek 0  - SidoniusRe: Marek
Já bych z "destilky" strach neměl. :-) Na rozdíl právě od dešťovky, u níž bez laboratorního rozboru není možné zjistit, co obsahuje... A že toho nemusí být málo! ;-)
(Při tzv. kyselých deštích bývá běžně naměřeno pH i pod 4, přičemž tyto hodnoty jsou způsobeny zejména obsahem oxidů síry a dusíku).
V neprospěch "destilky", (jak jsem před chvílí zmínil v tématu "NO3"- jde téměř jistě o vodu vyrobenou demineralizací!), hovoří pouze cena - bude poněkud dražší, než dešťovka... ;-)
Tím ale nechci tvrdit, že se dešťovka použít nedá! Znám chovatele, který naprosto rutinně (ví kdy) chytá vodu z nebe, přičemž průběžně měří její vodivost a podle výsledku buď pouští vodu do sudu nebo mimo něj. A podle jeho slov mu na ryby, které odchovává, sedí tahle voda lépe, než ta, kterou si jinak vyrábí demi kolonou... :-)
 Reagovat na tento příspěvek 0  - wayn Re: Marek
Tu ne, to je technická. Jinak moc velký efekt to nemá a pokud ji nemáš zadarmo tak se to nevyplatí. To už je lepší chytat dešťovku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek 0  - Marek – Destilovaná voda
Měl bych dotaz na snížení tvrdosti vody pomocí destilky. To tam muzu normalne nalít destilku koupenou v kanistru u pumpy??
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 3

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 10657x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1903-destilovana-voda?od=127