Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vrubozubec paví - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Vrubozubec paví - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2023 18:55 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Hanyking
Děrová nemoc plus nějaká přidružená infekce? Kdoví čím si ty rybky prošly, přes kolik překladišť a z jakých původních podmínek, než se dostaly k Vám.
Chce to hodně hýčkat. Vyšší teplota, co nejčistší voda, nutričně co nejlepší potrava (s ohledem na nutnost hojení lebeční chrupavky/kosti bohatá na vápník)... a doufat. Snad je zachráníte...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2023 18:44 Muž Yirka [9126] Re: Hanyking
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2023 18:31 Muž Hanyking [0]
Ahoj měl jsem dřív vrubozubce a chci si je pořídit znovu. Mám velké akva 800l 80cm na výšku přímo pro ně. Dorostli mě 42cm a váha kolem 1,3kg. Zase chci takhle velké. Chci se zeptat nějakýho zkušeného cichlidáře ohledně nemocí. Moji měli takovou hrbolatou houbovou kůži na hlavě a v ní jakoby díry. Byli normálně z obchodu tak asi import z Asie.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   01.01.2022 20:22 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Strudl01
Před založením takovéhoto společného chovu je třeba vzít hlavně v potaz co není na první pohled vidět, přitom ale hraje zásadní roli:
Přirozená střevní mikroflóra želv je pro řadu živočichů mezi něž patří i tyto ryby bohužel dost agresivní, v uzavřeném prostředí bude na vrubozubce působit jako permanentně přítomný patogen. Sebelepší filtrace s tím v dlouhodobém měřítku takto relativně malé nádrže nenadělá nic. Problémy se zaplísněním, ke kterému mají ocellati sklon a nevyhnutelně se tady brzy objeví, pak budou v tomto ohledu nejmenší obtíží. Krom biologického znečištění i napohled čisté vody je dalším zádrhelem její teplota - aby želva netrpěla respiračními nemocemi, musí být o něco nižší než teplota vzduchu který dýchá, což při jeho dobré cirkulaci znamená (vyjma místa pro lokální výhřev) pokojovku. To je pro tuto rybu (nadto hejnovou, dva jedinci v nádrži jsou minimum a dvěma dospělým vruboušům už prozměnu 200 l nestačí) samo o sobě pro udržení zdraví málo...
Tím se bohužel dostáváme do začarovaného kruhu, kdy zlepšení podmínek pro jednoho tvora přinese automaticky zhoršení druhému. Želva s rybou si navíc nikdy nevytvoří jiný vztah než konkurenční/predační, společné soužití tak zejména rybu i v případě rovnováhy sil a nulové vzájemné agrese vystavuje podvědomému vleklému stresu.

Nejlepším partnerem pro želvu je zkrátka jiná želva, nejlépe stejného druhu (nikde ale není záruka že se navzájem snesou), pro ocellata zase jiný ocellatus (zde platí totéž - pokud si nesednou, může být zle).
Nejvhodnějším řešením jsou tak buď dvě nádrže, tedy akvaterárium plus akvárium, kdy obě tvarem, objemem i vybavením odpovídají potřebám konkrétních chovanců, varianta B je pak od pořízení jednoho z nich raději upustit. Osobně chovám jak vodní želvy (sice r. Trachemys a Mauremys, oproti graptemyskám tam ale není žádný zásadní rozdíl) tak i ocellaty, hovořím tedy z vlastní letité zkušenosti s jejich vzájemně nekompatibilními nároky, nikoli jen z vyčteného, ačkoli výše uvedené (spolu s dalšími rizikovými faktory) kvalitní chovatelské příručky zmiňují velice často.
Společný chov těchto živočichů tedy nelze s čistým svědomím doporučit, bývají s tím jenom zbytečné problémy, pro cichlidu v konečném důsledku devastační až smrtící X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2022 16:31 Muž vlka [3444] Re: Strudl01
Já měl jednou Želvy nádherné a ty lovily všechno živé co bylo v akvárku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2022 14:56 Muž Strudl01 [0] Re: RAP
Akvarko má 200l jen s pár úkryty + nadstavba se souší. Filtr je externí 1500l/h.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2021 18:47 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Strudl01
Přesně jak píše RAP. Želvu s rybama ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.12.2021 15:03 Muž RAP [1553] Re: Strudl01
Není popsána nádrž, velikost, filtrace, zařízení.
Osobně bych v běžném domácím akváriu želvy a ryby nekombinoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2021 12:11 Muž Strudl01 [0] – Vrubozubec společně s želvou
Dobrý den,

plánuji k želvě mapové koupit vrubozubce, mohli by spolu vycházet? Želva nebude větší, než on, takže ho nesežere. Jde mi spíš o to, aby ji nenapadal, máte někdo zkušenost s touto kombinací? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 21:49 RAP Re: _sEEn!
Tohle nevypadá na jikry. Buď se jedná o nemoc nebo se mohla přežrat toho Hikari.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2019 17:14 _sEEn! – Nafouklé břicho
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,

mám dotaz ohledně vrubozubce pavího. Jedná se o samici , stáří ryby je něco okolo 3 let. Nádrž 250 l a je tam ve společnosti jednoho samce stejně starého. Samice má nafouklé břicho a nechce jíst, leží většinou na jednom místě u dna nádrže. Do nádrže jsem přidal zhruba před týdnem a půl hladký kámen na který by se mohli vytřít. Ryby krmím značkou Hikari Food Sticks, nic jiného nechtějí jíst nevím proč. Břicho jsem zpozoroval před 4 dny , že má nafouklé ale měla i kladélko na jikry vysunuté. Teď jí kladélko zalezlo. Nevím si už rady , zkusil jsem i odchyt samice do síťky a zjistit zda by nešlo břicho trošku lehce zmáčknout co to udělá. Břicho je tvrdé ale u kladélka je podbřišek měkký. (už se mi 4 x vytřeli a nikdy z toho nic nebylo). :-O

Nemáte někdo zkušenost s totožným problém nebo poradit co a jak dál pokračovat.
Předem děkuji za odpověď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 15:13 Muž Riccihifi [13] Re: Nika
U mna svietim vrubozubcovi v 450l 12 hodin denne a ziaden problem, mam aj 2 mensich v docasnom akvarku kym trochu vyrastu a tiez svietim 12 hod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2018 12:09 Nika – Dotaz
Prosím o radu. Máme doma dva vzubozubce a řešíme problém s osvětlením. Kolik potřebuji hodin svítit. Jsou v tmavém prostředí. Díky za odpověď a rady, které zde ráda čtu. Veronika

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2018 20:36 Muž Jarry [1437] Re: RAP
V létě to asi problém nebude, ale co v zimě? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2018 20:02 RAP Re: Marek
Hmm, tak to bych chtěl vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2018 14:13 Marek
Chovám vrubaka v zahradním jezírku s koi a mám po starostech jezírko 2m hluboké 10 kubíků obsah

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2018 06:58 RAP Re: Maja16
Normální rybí komunikace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2018 21:58 Maja16
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Můj Oscar ( 8 měsíců, 13 cm ) mění barvy.. Je to normální v tomto věku?
Mění barvy podle toho kdo je u akvárka.. Jestli má radost.. Je naštvaný.. Má hlad.. Nevím jestli to je normální ? ale prijde mi že mám doma spíš chameleóna než Oscara
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.11.2017 23:44 Žena Marylin [1] - Amerika – Mlade k dospelemu
Ahoj, bohuzel mi umrela samice ocelata.. :-( takze samec je ted 'sam'. Chci mu co nejdriv sehnat novou zenu. Jen nejak neni k sehnani vetsi samice, nehlede na to, ze si s ni nemusi padnout do oka. Takze uvazuju o koupi treba 3 ks mensich, a snad by se podarilo vytvorit znovu par.
Takze - mate nekdo zkusenost s pridanim mladych k dospelemu? Ma asi 35 cm. Ale dosud byl mirny, nekonfliktni, ovsem ostatni v nadrzi nejsou vlastni druh, ze..
Samozrejme byli se samici na sobe jako klistata, takze je i otazka, jestli vubec nejakou jinou bude chtit. A jak dlouho cekat? Nechci na nej koukat, jak je smutnej... :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2017 16:46 RAP Re: Vstorm
Oceláti jsou původem JA cichlidy, takže třeba kombinace s Héros je v pohodě. Naopak velmi častá kombinace s velkými SA cichlidami není až tak dobrá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2017 16:27 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: RAP
Vím, jak by správně mělo vypadat a odkaz, co si poslal je opravdu výstižný, to se musí nechat. Rozhodl jsem se, že spíše půjdu do velkých cichlid (cca 20-35 cm).
Vzhled si uzpůsobím tomu, co se mi líbí (samozřejmě ostré korály nebo co to je bych tam určitě nedával), spíš nějaké valouny, když už. Co jsem koukal, nejrozumnější by bylo tam dát pro začátek nějaké větší cichlidy (např. starší kusy) a pak k nim dát několik malých ocelátů a později nechat asi jeden, max dva páry.
Líbí se mi Kančík Pearsův, Červenooký, Salvinův, Perleťový, Managujský a Citrónový. Myslím, že by se snad dalo něco vymyslet. Neby by bylo rozumnější dát třeba tyto kančíky a vrubozubce ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2017 16:17 RAP Re: Vstorm
Vstorm napsal: mohu se zeptat, kolik byste doporučili vrubozubců do akvária 200x60x60? Do Vánoc budu nádrž hotová a nemůžu se rozhodnout, zda jít do ocelátů a nebo do Malawi......
Jestli to či ono si musíš ujasnit sám a podle toho zařizovat akva.

Vstorm napsal: Např. tohle je barevná pecka:
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…

U prvního videa mě "dostal" ten kříženec Parrota a FlowHorna(?)
U druhého je "vynikající" ta hromada ostrých šutrů uprostřed akva.
Třetí raději ani nekomentuju.
Tohle je správné akva pro oceláty. www.top-aquariums.com/… palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2017 03:03 Muž Vstrom [82] - Malawi
mohu se zeptat, kolik byste doporučili vrubozubců do akvária 200x60x60? Do Vánoc budu nádrž hotová a nemůžu se rozhodnout, zda jít do ocelátů a nebo do Malawi. Chci jednoduchou nádrž, 1 cm písku, umělé pozadí a možná nějaký kořen či kámen a případně zvolit pěknou kombinaci led, aby vynikla barevnost ryb. Koukal jsem, že je i více druhů. Případně s jakými rybami je smíchat?
Filtrace bude řešena přepadem do skleněného filtru pod akváriem (190L).
Např. tohle je barevná pecka:
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2017 14:00 Mirek22266 uz zerou
Tak se to povedlo. Uz mi ti mi vrubousi zacali zrat ty Hikari.No nechal jsem je vyhladovet. Dnes jsem udelal maly test a koupil jsem jim klasiku.Hovezi srdce. To jste meli videt jak ozili. Tyden je budu zase krmit hovezinou a potom zase zmena. Nasadim zase Hikari, tak uvidim, co se bude dit. Mejte se lidicky. hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2017 14:19 Mirek22266 Re: dhandars
Fotka k příspěvku Tak ty moje, kdyby nežraly měsíc, tak ty granule hikari jen ožužlají a vyplivnou. Každopádně si nebudou vymýšlel i kdyb 14 dní nežraly. Hold pánem jsem já. Přece jsemnevyhodil prachy. no
Dokonce ani ryby jim nejedou. Zvykly si na hovězí srdce, červy a žížaly. Budeto asi tvrdá změna. Mrtvé mražené ryby žerou jen malé zlenivěli potvory. Mám dvě samice.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2017 12:21 dhandars Re: LiborSprysl
Já už rovnou dávám jen hikari v 95%.Taky jim chutnají granule pro terčovce,,ale aby sežrali salát,,musel jsem vyhlásit hladovku na den X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.09.2017 08:21 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mirek22266
No pořídil bych chov žížal... :-) ... zřejmě ryby objevily kouzlo potravní specializace... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2017 22:21 Mirek22266
Dobrý den. Žijí ve Francii, kde není k sehnání hikari krmivo pro oscary. Tak jsem v česku na dovolené koupil dvě balení cichlid staple L. Moje potvory to nechtějí žrát. Krmil jsem je jen hov. Srdcem, žížaly a moučnými červy a taky rybami, které si samy nalovily. Před mým příjezdem týden nejedly. Nahazel jsem jim tam živé moly.a jsou leniví. Nežerou mi ani ty hikari. Jen žížaly. Mám je nechat vyhladovět znovu? Už jsem to udelal a nic se nezměnilo. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.09.2017 08:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: dhandars
Poznáte to podle chování ryb, a nejlépe když se ryby vytřou a vylíhnou se mláďata...(aby se nevytřely dvě samice... :-))
Kance bych zkusil klidně i jiné, elongáty bych nedával ...
Směrodatné je co čekáte ... jestli nějaký typ společenské nádrže, pak není problém s kančíky. Chcete-li chovat a odchovávat oceláty, tak to fungovat asi nebude. Teda pokud nebudete líhnout odděleně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2017 22:51 dhandars
Tak už je konečně mám (5x cca 7cm)
Dal jsem k nim pár Kančíků Elliot a tři dny bez problémů,tak doufám,že to tak půjde dále.
Kdy a jak poznám ten sehranější pár?(asi to bude u každého jiné,,ale i tip se cení,,pak si nechám jen pár)
Rád bych tam přidal nějaké Lko,,třeba modrého fantoma..myslíte,že to nebude problém?Nebo něco vzhledově podobného jako je Hemichromis elongatus.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2017 12:41 dhandars Re: lacewings, LiborSprysl
to je zlé :(
Nejde ani tak o peníze,jako o to,ty chudáky pak někde udávat.Jak se dívám na inzeráty,tak se asi špatně udavají odrostlejší kousci.

Jina v zoo braník mají jen albiny,ale já chci černo červené :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.09.2017 08:01 Muž LiborSprysl [9015] Re: lacewings
Jen je problém v tom, že když převezete stabilní pár do nových podmínek, může se stát "nestabilním" ... jeden druhého (schválně píšu jeden druhého) může zabít. I samice to totiž dokáže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 20:52 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: dhandars
- 1 ano
- 2 ne ,ale s pravidelnou údržbou k odpovídajícímu druhu ryb ,to při nákupu mladých ryb stačit bude ,ale je potřeba pořídit pořádnou filtraci , hodně to závisí na druhu krmiva ,který bude rybám poskytován
- 3 myslím že ZOO Bráník je zrovna má , jinak odchovy se dají koupit od chovatelů zcela běžně
- 4 vychoval bych ryby ze skupiny , pokud chvátáte ,lze koupit i hotové páry , samozřejmě tomu bude odpovídat i cena ,nebo hledat v různých inzercích ,včetně podání inzerce zde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2017 16:04 dhandars
Ahoj.
Nějak přemýšlím,že překopu kompletně akvarium.A potřeboval bych poradit.
Parametry nádrže 150d x50š x60v (bez pozadím) 450 litrů
50kg jemného černého křemičitého písku
Otázka
1.Jestli tato nádrž bude pro dva Vrubozubce dostačující(nechci je trápit).
2.jestli bude stačit externí filtr jbl cristalprofi e1501 greenline
3.kde v Praze a okolí lze sehnat variantu z fota. www.google.cz/…: (předpokládám,že se jedná o red tiger)
4.Nemusím je chovat,ale nechci kupovat více ryb abych je spároval a zbytek pak někde udával...tak nevím,zda když trefím třeba dva samce,budou spolu vycházet,nebo zda je lepší kupovat,až když se dá určit pohlaví.

Děkuji za každou radu

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2017 12:57 Mirek22266 Re: RAP
Díky za odpověď. Můj kámoš který mi bude občas krmit, není akvarista, tak ho budu muset vše naučit. Takže kdyz mi po 12 - ti dnech vymění polovinu vody, tak by to mělo stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.05.2017 21:43 RAP Re: Mirek22266
Obávám se, že vzhledem k absenci kytek a poddimenzované filtraci nevydrží. Živorodky jsou samy o sobě "prasátka" a než je oceláti sežerou, pomohou znečistit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 17:38 Mirek22266 Re: sachlj
Budu mit adi 110 odchovanych plat okolo 3-4 cm. Ty naráz nesežerou. Něco sežerou a do týdne nezbude nic. Po týdnu je bude kámoš chodit občas krmit. Krmení mám vyřešené. Automatické krmitko je na hovno, protože je krmim jen masem ( žížaly, rybky, cervi, kobylky, hov.srdce. Umělé mi nezerou, protože ve Francii nemají k sehnání hikari. O zbytek nemají zájem. Vyzkoušené.Nedostal jsem ale odpověď na to, jestli vydrží tři týdny voda. To mě zajímá nejvíc. Budu na dovolené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 15:44 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: Mirek22266
Nejlepší by bylo se s někým domluvit aby ryby alespon 1-2x za týden došel nakrmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2017 15:36 sachlj Re: Mirek22266
a co tak automatické krmítko ? znáš ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 22:01 RAP Re: Mirek22266
Přežít by to mohli, ale zralí na utracení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2017 20:32 Mirek22266 – Dotaz
Pěkný večer přeji. Mám 350 litrové rohové akvárium. V něm jen jede kámen a polystyrénové pozadí. Žádný štěrk a rostliny. V něm dva oscaři, pravděpodobně samice o velikosti 20 a 22 cm. Filtr je slabší do 180 litrů exteriêr. Vzduchuji a topím na 27°C. Jak casto měnit vodu a kolik a jestli ty ryby vydrží tři dva týdny bez jídla a tri týdny bez výměny vody. Diky, ale jen rady od zkušených.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2017 07:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mirek22266
Samozřejmě, že ten defekt rybu omezuje. Omezuje každého živočicha, kterému čelist vypadne z pantů. Většinou se pomáhá jen člověku... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2017 19:15 Mirek22266 Re: LiborSprysl
No a mám druhou otázku. Mám takový pocit, že mu to dělá problémy se žrádlem většího rozměru. Mám dva okolo 20 cm. Ten druhý vezme do tlamy i větší asi 10 cm rybu a drtí ji. Taky toho více sežere . Ten druhý od té doby přestal tolik žrát. Jako by ho to stále.bolelo, nebo si spíš myslím, ze ho to asi omezuje. Co si myslíte vy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2017 19:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mirek22266
Může ... a většinou zůstane ... Měl jsem pár kousků velkých cichlid, kterým jsem důvěrně říkal Mílo... :-) (modří vědí smich )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2017 18:42 Mirek22266 – Vykloubená čelist
MŮŽE se vrubouši stát, že po bitce mu zůstane Vykloubená čelist? Můj vrubouš má.spodní čelist posunutou do prava. Prosím o zkušeností. No a.vypadá to , že.mu to zůstane. Má to už.půl roku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 13:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: liborass
Podle hrubosti to udělá každá ryba v únikové snaze... no a čím má větší sílu, tím hlouběji se vmáčkne...
To aby se to nezvrhlo v besídku o norujících rybách... smich ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 13:03 Muž liborass [174]
mě toto dělala akara hnědá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2017 12:34 Muž Martinek1985 [68] – Překvapení
Tak dneska jsem po prelovovani vrubousu viděl něco pro mě podivného. Jeden se mi kompletně celý zahrabal do písku, nejdříve jsem ho hledal mimo akva, tam nic. Tak jsem ho našel při odkalovani. Jsou ještě malí, mají cca 8cm. Ale stalo se to už někomu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 07:37 sachlj – Příroda se projevila
Sem to sem psal, že ti moji oskaři dělají radost :-( že se nechovají jak jim velí příroda. Kolem nich se to hemžilo malými ancistrusy, snad několik desítek a vůbec v akváriu bylo (čas minulý) plno malých rybek, modré ampulárie, malé cichlidy (grr 80 kaček za kousek). Minulý týden jsem si všiml, že zmizely malý ancistrusi, najednou zmizli i malé cichlidy rozzureny a najednou vyplavali na hladinu 4 ampulárie povytáhlé z ulity..nakonec i jeden ancistrus, tak 8 cm dlouhý, ležel včera na dně. Vyměnil jsem jim 2/3 vody. Tak mám podezření, že ten poslední ancistrus byl spíš krunýřovec gibiceps (či jak se to píše) co nestihl vyrůst. To by mě ale fakt na... rozzureny ale jinak dobrý, proto jsem je chtěl, aby šli i po prstu když jim tam náhodou upadne...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2016 09:06 Mirek22266 Re: martinCA
Fakt je ale ten, že kdybych dal kančíka zase zpátky k akare, tak se akara hned ke kancikovi bude tulit a nahanet ju. Samice ovsem ne ze by nechtěla, spíše to asi neni možné. On ten můj samec by asi skočil na vše samičí. Teť je tam klídek. U páru akar jsem četl hodně, ze jejich rituály jsou o honičkách a bitkách a pokud to samica rozdýchá, tak jsou potom spolu na pořád. Ale musí zvládat nároky samce. Já stejně nikdy nechtěl ryby množit za účelu drobného byznysu. Tady ve Francii je nemožné prodat cokoliv do obchodu. Tady je to zakázáno. Žádný majitel ani prodavač vam nic nevezme. Tak hodně štěstí a pěkné svátky

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12468x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1875-vrubozubec-pavi--chov