Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nematobrycon palmeri - Tetra císařská

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Nematobrycon palmeri - Tetra císařská
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2020 13:17 Muž Pavligin66 [11] Re: RAP
Offtopic vzhľadom na plánovanú prítomnosť Rýb druhu Bichir senegalsky, by ryby druhu Trigonostigma heteromorpha skončili ako potrava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2020 12:38 Muž RAP [1553] Re: Pavligin66
Spíš bych dal ryby z jednoho kontinentu, třeba rybicky.net/atlasryb/razbora_klinoskvrnna ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2020 09:32 Muž Pavligin66 [11] Re: RAP
Dakujem ti za odpoveď na moju otázku, a tento druh ryby tam nakoniec nepôjde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.09.2020 20:25 Muž RAP [1553] Re: Pavligin66
Ber v potaz, že císařky by mohly vadit leerkám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2020 13:41 Muž Pavligin66 [11] – Dobrý deň
O tomto druhu Ryby sa píše že sa zvláda presadiť proti ostatným rybám v nádrži takže Ryby druhu Trichopodus leeri by im nemali vadiť?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 10:17 slava Re: NHKG
Díky za info. Já mám vodu o hodnotách
vodivost 370 uS
Ph 8
tak uvidíme jak se v tom budou činit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 09:43 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: slava
Mi se množily normálně v akváriu bez mého přičinění. Stačil jávský mech a trochu zarostlé akvárium. Voda se u mě dost mění podle toho, jak namíchají zdroje vody ve vodárně. Máme 2 přehrady s měkkou vodou a vrt s tvrdou vodou. Většinou je ta voda takováto:
pH - těsně pod 7
Tvrdost celková 0,9÷1,5 mmol/l
Vodivost 300÷500 uS
Doporučené parametry máš v atlase:
rybicky.net/atlasryb/tetra_cisarska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 09:25 slava
Ahoj, odchovává tu někdo cíleně tyto tetry? Zajímalo by mě jaké potřebují parametry vody. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   07.03.2018 23:57 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Tom384
Fotka k příspěvku Já mám zubů plnou hubu ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 21:29 Žena petulka [11] Re: Tom34
To je krasa diky za foto to je tvoje ryba ze? Asi pujdu do tech cisarek ale spis mensi hejno a k tomu ty ramirezky ale ty az pozdeji tak asi po lete.
myslim ze dvacet ryb je na sto litru ok ne?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2018 21:05 Muž Tom384 [54] Re: petulka
Fotka k příspěvku Ahoj, pridam fotku, mozna ti to pomuze v rozhodovani ;-). Cisarky jsou dravci, mrkni na ty zuby.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2018 20:43 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: petulka
To už je slušnej mix do tak malého akvária. Ramirezky nemám, ale nemyslím si, že je optimální je dávat dohromady s živorodkami. Objem na to nemáš, tak moc nekombinuj. Ryby na dno máš, k tomu hejno teter, pár ryb jako dominantu a víc bych to nekombinoval. A jestli nevíš jaké tetry, tak zbývá jen hodit si korunou. :-)
Navíc bych řekl, že už jsme ve špatném vlákně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 20:24 Žena petulka [11] tak
Ahoj akvaristi! Nezlobte se, zr vam neodpovidam primo navase odpovedi, ale muj mobil z roku 1 2 to neumoznuje, tak jako odpovidani na vase komentare u mych akvarii nebo naopak bych rada napsala neco pekneho u tech vasich. Je cas po peti letech zmenit mobil ale zaroven musim vymenit remen u motoru k tomu mi tam kape nekde olej, do toho treba i detem neco koupit no to je jine tema...
dekuju za vasi radu. Akva mam pomerne male na ty dve hejna. Bohuzel se nedokazu rozhodnout...osvetleni mam led a ano je to takove neprirozene. Takze nevim jak ty rybky budou vypadat. Zatim tam mam sest pancernicku zelenych a pozdeji jsem chtela parek cichlidek a k tomu proste hejno asi deseti rybek. K tomu mozna jeste parek pavich ocek nebo endlerek a jejich mimina jako prilepseni ramirezam. Ale otazka je ktera rybka by se k tomu hodila...tetra cisarska nebo diamantova. Do neonek uz jit nechci mela jsem je roky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2018 13:37 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Kubaa
Protože sluníčko má podobné spektrální složení jako žárovka, ale zářivky nebo ledky na to nemaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.03.2018 13:36 Muž Kubaa [718] Re: Pepan
Nejhezčí jsou na sluníčku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 13:32 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: petulka
Šly by obě, sám je tak mám, ale diamantek bych dal možná víc. Záleží taky na velikosti akvária. Jinak diamantka je nejhezčí v rozptýleném světle a spousta houštinek. V přílišném jasu nevyniknou ty její šupiny. Podle mě nejhezčí byly pod klasickou žárovkou, ale tohle světlo snad už nikdo nepoužívá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.03.2018 12:14 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: petulka
Osobně bych dvě hejna neřešil a dal tam jen jeden druh. Jak už zde padlo, hejno není osm ryb. Jak jich není 20 - 30, tak se hejnové chování zas tak moc pozorovat nedá. Musíš se holt rozhodnout, od každého trošku není moc dobré řešení a ani to moc dobře v akváriu nevypadá. To tvoje akvárium není moc velké, věř mi, že to bude vypadat líp s jedním druhem teter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 12:06 Žena petulka [11] Re: Pepan
Pepane to je krasa...a myslis ze by sly dve mensi hejna po sesti az osmi kusech techto krasnych ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.03.2018 10:29 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: petulka
Obě jsou krásné, ale rozdíl je v chování. Diamantky jsou hejnové ryby a společně proplouvají akváriem. U císařek jsou samci lehce stanovištní a leckdy si rozdělí akvárium na svá teritoria. Tam lákají samice k výtěru a pokud nejsou ostatní ryby v akváriu příliš žravé, časem se začne společenství císařek rozrůstat o mimina. Stačí jenom vybavit některá místa houštinkami nějakého mechu, aby se měly mladé císařky kde schovat. Takhle jsem se kdysi v akváriu, kde kromě císařek byly další malé tetry, dopracoval k hejnu asi třiceti kousků císařek nejrůznější velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 08:44 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: petulka
Za mě císařské. Jak psal Antrax, netvoří hejno. Samci se navzájem naparují, je to zajímavé pozorovat. A pokud máš v akváriu i mech, je šance, ze se ti ve společenském akváriu rozmnoží.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2018 08:26 R Muž Anthrax [4762] Re: petulka
Viz. zdejší atlas. Tetry císařské netvoří klasická hejna. Tam je těch 8 ks. asi adekvátních. U těch diademových by to chtělo více kusů, než 8. Ale na druhou stranu je to na ně tak tak. Ale u hejnové ryby to chce hejno nebo nic a 8 ks. hejno opravdu není. Dohromady bych je nedával.

To je ale jen můj názor, uvidíš, co na to zkušenější :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2018 04:27 Žena petulka [11]
Ahoj nedokazu se rozhodnout mezi touto rybkou a tetrou diamantovou. Chtela bych bud osm teter cisarskych nebo osm diamantovych. Ktera vam prijde zajimavejsi, krasnejsi? Me prijdou obe super. Nebo jsem uvazovala udelat dve mensi hejna po sest kusech. Dik.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2013 09:34 Muž Bodík [0] Re: LiborSprysl
Díky za reakci, To AQ je z gruntu nové, takže většina i jiných rostlin, prezentace neaktuální(upravím)...tetry byly 4, přežila 1. O otravě N-látkami bych samozřejmě uvažoval v prvním sledu. Ale spíše bych očekával, že to první odnesou "mlaďoši" (donesl jsem nové panceřníčky, malé SAE) a ne "veteránky", které přežily i časy horší údržby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 22:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: Bodík
Koukal jsem na prezentaci...to nové akvárium je osázené stejně jako před rozbitím? Ty císařky jsem neviděl, ale nebyly to veteránky? Kolik jich bylo mimo těch tří? Ony někdy totiž rády šokují, když jdou do čerstvého a je jich málo....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 21:50 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Bodík
Co otrava N-látkami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 10:17 Muž Bodík [0] – nečekaný úhyn
Dosud bezproblematický chov. Po havárce- prasknutí akvárka kompletní rekonstrukce, k původnímu osazenstvu (razbory, neonky) přidáno pár neonek, razbor, panceřníčci. Všechno nové se má čile k světu, ale najednou přichází nečekaný úhyn 3 teter behem 2 dní. Samozřejmě lez pomýšlet na zavlečenou chorobu od nových obyvatel. Ale že postihne jenom jeden druh ??? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 11:30 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Arthas
Já bych toho samce neodnášel. Podle mě bude ten problém agresivity asi v něčem jiném. Mám tři páry císařek v akvárku o rozměrech 80x55x50 a jsou v pohodě. Rybky byly koupeny na lednové akvaburze a nemají mezi sebou žádný problém. Možná je to způsobeno tím, že byly od jednoho chovatele a jsou na sebe trochu zvyklé. Je ale fakt, že akvárko mám zarostlé trochu více než to Vaše v prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 11:19 Muž Arthas [60] Re: katterinecka
Děkuji ještě jednou za rady. Zkusím víc plovoucích rostlin nasadit. A hlavně po neděli odnesu přebytečné samce a pokusím se to vyměnit za samice. K dnešnímu dni už jsem žádné další okousané ocasy nepozoroval. Přesto ten poměr pohlaví je nevhodný. Takže se zařídím. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 11:17 Muž Arthas [60] Re: romant
Máš pravdu. Když na to tak koukám, musím tam nasadit víc plovoucích kytek. Tak aspoň třetina hladiny, aby byla zarostlá. Jednak to bude dobrý jako prevence pro odčerpání přebytku dusíku a ryby se pod tím víc uklidní. Dobře, zkusím ještě přitlačit a dám víc rašelinného výluhu. Používám ten Amazon od Dajany. Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 19:51 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: romant
nebo použít přímo rašelinu, také olšové šišky líp zbarvují vodu, a to zbarvení vydrží déle
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 18:43 R Muž romant [27987] Re: Arthas
Přitlačil bych na množství toho výluhu, aby voda měla barvu slabýho čaje a pořídil nějaký plovoucí rostliny, nebo na hladině nechal povalovat nějakej plevel. Prostě to celkově utlumit a zklidnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 18:40 Muž Arthas [60] Re: katterinecka
Tak zkusím ještě nechat jenom jednoho samce, jak si už říkala a zbytek vyměnit za samice. Každopádně děkuji za snahu pomoct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 17:34 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Arthas
akvárko nevypadá špatně, kytek je tam docela dost, tak asi bude problém jinde. Císařkám tvrdší voda ani tak nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 16:54 Muž Arthas [60] Re: katterinecka
O.K. Tak jsem zřídil aktivní prezentaci. Omlouvám se za fota, je to šílený, ta kvalita a výsledek:( Nejde mi to focení, přitom krajinky venku mi docela jdou. Tak se prosím podívej, čím by to mohlo být, že ty tetry tak zlobí....Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 14:05 jitkaS Re: Arthas
Já bych císařky hned neodsuzovala.Já je mám nově v 112L s čichavcema zakrslýma a malými tetřičkami a jsou v pohodě. Mám dva páry a tak týden byly trochu agresivní, než si samci ujasnili postavení a revír. Ostatní obyvatele však nechávají v klidu a jen samci se občas proženou.Už jsou tam tak dva měsíce a bez problémů. Dej jim ještě čas a možná zmenšit počet samců , možná si ti mladí ušláplí samečkové léčí komplexi na neonkách. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 12:42 Muž Arthas [60] Re: Pepan
Problém úpravy vody. Já sám mám názor, že než složitě upravovat vodu, tak radši tomu přizpůsobit osádku ryb. Neonky jsem choval několikrát, ale tohle mi nikdy nedělaly. Je fakt, že vždycky jsem je kupoval docela dost draze (teda 20 Kč a víc), ale za to vypadaly moc hezky zbarvené. Teď jsem kupoval za dobrou cenu (15 Kč), ale bylo to v takové pološeré nádrži a moc je nebylo vidět. Tohle se z nich vyklubalo, když jsem je donesl domů. Hold moje blbost. Jinak pro rozmnožení, ano, tam je potřeba řehole s vodou, ale pro běžný chov...Spousta lidí je má a chová v okolí hradecka. Jeden majitel akvaristiky mi řekl, že pro chov to neupravuje, pro odchov ale samozřejmně ano. Pokud je koupím v dané lokalitě, tak jsou zvyklé na tvrdší vodu, pokud bych je kupoval jinde, tak to je zase jiná. Ale máte pravdu v tom, že v domovině je voda měkká pro ně, spíš velmi měkká a člověk by měl přizpůsobovat prostředí původní domovině. Aspoň se snažím jim dávat rašelinný výluh....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 12:19 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Arthas
Jestli to fakt nebude tou vodou. Byl by pro Vás velký problém tu vodu nějak upravit? Použít kolonu, nebo ředit třeba dešťovou vodou? Jenom pro informaci. Mi doma neonky žijí bez problémů. V Hornbachu Ostrava Svinov mají mnohem tvrdší vodu a neonky tam nevypadají hezky. Jiné ryby bez problémů, ale konkrétně neonky moc dlouho nevydrží. Přitom vzdušnou čarou to mám do Hornbachu asi 2km, ale máme jiný zdroj vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 11:15 Muž Arthas [60] Re: katterinecka
Co se týká neonek, tak bohužel. Ten červený pruh (modrý je v poho)mají některé (asi polovina) pouze v náznaku. Když jsem je kupoval a měl je v sáčku, tak jak jsem nechal temperovat sáček v akváriu, tak jsem si všiml, že polovina je prostě takových víc vybledlých. Špatné vyjádření - vybledlé nejsou, ale červený pruh je jen v náznaku. Můj názor je na to, že jsem už koupil hold horší chovný materiál. Nevím, jestli časem se to dožene. Jeden chovatel mi vyprávěl, že když se ryby podrazí u potěru, tak nikdy nemusí už být plně vybarvené, či plně ve vzrůstu. Ostatní ryby jsou v pohodě, pandíci i ty tetry. Teď myslím vybarvení. Ale hodím sem odpoledne foto. Ale divný to je, černý jemný písek, flexi obklady, hodně rostlin, kořen jako schovka, výměny vody v rozsahu 1/3 2x týdně. Podle všech možných pouček i podle mé praxe by to mělo být v poho. Jiná věc je ta, že v okolí hradecka je velmi tvrdá voda...

Ale čistě teorieticky, může tam vadit kupa věcí. Akvárium je živé prostředí, každé je originál a neustále se vyvíjí. Nejsem naivní v tom, že bych si myslel, že tam mám všechno dokonalé... Můžu max dodržovat hygienu, snažit se předkládat kvalitní potravu (v mém případě je hlavní složka mražená - cyclop, patentka, koretra, černá komáří larva, zkouším i nítěnku od Aquamater, plus mražené zelené), doplněk mám občas živé (cyclop, patentka, koretra) a v poslední řadě sušené jako doplněk. Možná by to chtělo více plovouček, zase nechci ubírat světlo (mám jen 2x18W) a tvrdou vodu jsem už zmiňoval. Takže vadit tam může opravdu cokoliv, až dodám foto, kdyby někoho něco napadlo, rád vaše rady využiji. Člověk se učí stále. Hezký den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 11:01 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Arthas
ještě se zeptám, psal si v minulých příspěvcích že jsou tvé neonky nějak vybledé, už by tam měly být asi dva týdny, spravilo se to jejich chování? Před přidáním těch císařek už byly v pořádku? Protože jestli je něco stresuje, je možné že to stejné bude stresovat i císařky a způsobovat takové chování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 10:40 Muž Arthas [60] Re: katterinecka
Dobře, odpoledne sem hodím foto, ale nebude to asi moc kvalita. Neviděl jsem je, ale stalo se to, když jsem se včera vrátil z práce, tak jsem si hned všiml, jak jsou neonky dodrbané (zatím 3 ks bez ocasů). Pandíky můžu s klidným srdcem vyloučit, už jsem je choval a jsou to fakt úplní beránci. Neonky jsem taky choval několikrát, jako max se pár krát mezi sebou proženou samci, ale nikdy se mi mezi sebou nedodrbaly, nikdy žádná ploutvička nebyla potrhaná. No ty tetry u krmení, to je mela, jsou tak oprásklé, že neonce klidně vezmou patentku, kterou už žvýká... Viděl jsem, neonky viditelně proženou i mimo dobu žrádla, ale kousat sem je neviděl. Ale nikdo jiný mě nenapadá.... A podle toho chování jsem usoudil, že by toho byly ty tetry schopný...Asi jedině dát pryč. Zkusím teda ještě nechat jenom 1 samce a zbytek vyměnit za samice. Kdyby to přetrvávalo, tak mi ale nic nezbyde, než dát pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 10:33 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Arthas
může to být způsobeno tím nevhodným poměrem, nebo i špatnými parametry vody nebo špatným uspořádáním nádrže, těch možností je víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 10:31 R Muž romant [27987] Re: katterinecka
Neměl jsem s ním v tomto směru nikdy žádnej problém a používal jsem ho ve všech možných typech akvárií, je pravda že vždy v nižší než doporučené koncentraci, prostě jenom takový lehoučký přicmrndnutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 10:29 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Arthas
dej sem co nejdřív tu fotku akvárka, sedni k akvárku a sleduj je jestli to opravdu dělají. Jestli je okusují, tak asi jiná možnost nebude, než je dát pryč. Případně nechat jen jednoho samce a přidat samice, a třeba se to zlepší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 10:28 Muž Arthas [60] Re: katterinecka
Vím, že s nima máš zkušenosti. Co bys mi prosím doporučila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 10:27 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: romant
Acriflavin ale ničí i nitrifikační bakterie, tak to bych tam zrovna nelila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 10:27 Muž Arthas [60] Re: romant
Doporučoval bys je dát pryč, nebo to s nimi ještě zkusit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 10:26 Muž Arthas [60] Re: katterinecka
Mě udivilo, že ty neonky dorvaly tak. Myslel jsem, že kdyby něco, tak se porvou mezi sebou. Hold, na slabšího si dovolují...:( Popravdě, nečekal jsem to, většinou tohle nikomu v prezentacích nedělají. Ale jak jsem zmínil, možná jiný chovný materiál by to nedělal, prostě smůla, ten poměr pohlaví taky dělá určitě své. Ale mají se rvát mezi sebou, ne s jinými druhy, tohle mi hlava nebere, hold každá ryba je jiná:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 10:17 R Muž romant [27987] Re: Arthas
Jenom lehce doplním kolegyni s tím dorůstáním ploutví a nechycením infekce to chce lehce podpořit častější výměnou vody a event. přidáním nějakého protiplísňového prostředku(třeba Acriflavin, eSHa 2000), z přírodnějších nějaký rašelinový výluh, ten je možno přidávat kdykoliv, třeba Torben.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 10:13 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Arthas
Císařky jsem měla jak s obecnými neonkami, tak i s modrými neonkami, dokonce i s endlerkami naprosto bez problému. Problém bude možná v tom špatném poměru pohlaví. Ocas doroste, když do něj nechytnou nějakou infekci nebo píseň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2013 09:29 Muž Arthas [60] – Nematobrycon palmeri - Tetra císařská
Dobré dopoledne všem příznivcům vodního světa. Rád bych se podělil o dojmy s touto velmi zajímavou rybičkou. Velmi se mi líbila, tak po konzultaci, kterou jsem provedl zde na fóru, jsem zakoupil do mého akvaria 6 ks těchto rybek na výstavě v Hradci Králové. Situace mého akva (budu sem muset už hodit aktivní prezentaci, zatím se mi nedaří žádné kvalitní foto...fotím večer v zhasnuté místnosti a svítí jen akva, vše bez blesku, ale furt se nedaří..) Takže 112 l, černé dno Flexi obklady, jeden velký kořen, myslím že bohatě osázené nenáročnými rostlinami na světlo. Rostliny: Taxiphyllum alternans,Cryptocoryne affinis, Cryptocoryne beckettii, Ceratophyllum demersum, Sagittaria subulata, Egeria najas, Egeria densa (ano, ty by měly být náročnější na světlo, ale zatím nepozoruji žádné deformace), Vallisneria a Echinodorus (blíže neurčení). Ryby: Paracheirodon axelrodi (neonka červená) - 14 ks, Corydoras panda (pancéřníček panda) - 8 ks, Nematobrycon palmeri (tetra císařská) - 6 ks. Bohužel, jak jsem tu jinde na fóru prezentoval, na výstavě mi dali přesně opačný poměr pohlaví 4 samce a 2 samice:( Po 5 dnech jsem zjistil, že 3 neonky mají totalně okousané ocasy až k ocasnímu násadci....Takže o mírumiluvnosti této rybičky trochu pochybuji. Ano, můžu mít zrovna smůlu, i to se stává, že kdyby člověk kouppil třeba úplně někde jinde jiný chovný materiál, že bude vše v pořádku, ale můj názor bude asi takový: Jedná se o velice zajímavou a pěknou rybku, která se hodí do společnosti spíš jiných aktivních rybek a spíše trochu větších. Neonky jsou proti nim úplní beránci. Císařky se mi občas zdají, že to jsou pošuci non plus ultra. Třeba s tetrou krvavou bych si je dokázal představil, nebo s tetrou měděnou. Myslím, že by si od nich určitě nenechali nic líbit... Prostě asi to nechce je chovat s příliš mírnými rybkami, mezi které teda neonky podle mých pozorování patří. Musím konstatovat, že pandíkům ale císařky nic neudělaly, asi je to pro ně nezajímavá ryba. Takže ještě vznesu dotaz. Ocas, ukousananý až k ocasnímu násadci, doroste? A teď hlavně, asi dát ty tetry pryč, co? Protože dorvaný všechny neonky mít fakt nechci. Jinak krmím každý den a jeden den vynechávám (krmení převážně mraženým), údržba: dvakrát týdně výměna 1/3 vody. Ale pomalu plánuji už 1x týdně výměna vody. Neměl by někdo o ty rybičky zájem? Zadarmo, ale do adekvátních podmínek. Děkuji.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 1123x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/18571