Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Konduktivita - vodivost pro ryby z amazonie

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

Konduktivita - vodivost pro ryby z amazonie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2012 18:59 Muž @ ivo1339 [119] - Amerika
0,89 ms/cm je 890 mikroSiemens na centimetr, v těchto jednotkách se běžně vodivost vody udává.
S vodou z Amazonie je trochu problém, obrovská rozloha, období dešťů a různá průtočná množství vody v jednotlivých obdobích roku dávají tušit, že vodivost vody kolísá. Od nějakých průměrných 60 mikroSiemens na cm (černé vody s minimem rozpuštěných solí, rostlinné výluhy moc vliv na vodivost nemají) po oněch průměrných 300 mikrosiemens na cm (bílé vody).
A ještě jeden velice hrubý převod: celková tvrdost 1°N (odpovídající celková alkalita) odpovídá vodivosti asi 32 mikroSiemens na centimetr. Vodovodní voda s dGH 6°N má vodivost asi 190 mikroSiemens na centimetr.
Akarám a kančíkům tvrdší voda, no nestěžují si.
Uary jsou háklivější, pro chov bych nad 300 uS/cm asi nešel. A konduktometr, jak se správně EC metr jmenuje, bych určitě využil při přípravě ryb ke tření a k následnému odchovu.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 06:54 Muž @ LiborSprysl [8695] Re: janturek
Neumím převody, ale ideál by mohl být někde kolem třech set mikro, pH spíš kolem neutrálu. Ovšem to spíš pro odchov a odchyty. Protože je hodně druhů odchovávaných již dlouho u nás, tak jsou to ryby poměrně dost tolerantní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 20:55 janturek – Konduktivita - vodivost pro ryby z amazonie
Dobrý den,
prosím o radu jaká by měla být ideální vodivost pro ryby Jižní Ameriky - Amazonie. Mám na mysli ryby, které potřebují měkčí vodu (například - Uaru amphiacanthoides - Cichlida klínoskvrnná nebo většina akar nebo třeba kančík červenooký atd.).
- koupil jsem si tento EC metr - www.hypermotoshop.cz/… - proto výše uvedená otázka
- ukazuje mi hodnotu 0,89 ms/cm
Předem moc děkuji za radu, Jan Turek

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy Přidat příspěvek • Zobrazeno 258x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/18381-konduktivita-vodivost-pro-ryby-z-amazonie