Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Bílý povlak na stěnách po napuštění

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Bílý povlak na stěnách po napuštění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 20:53 R Muž @ romant [25278] Re: martincihak
Určitě bych na první dobrou začal častěji měnit vodu. Jako další věc bych zřídil prezentaci předmětný nádrže a uvedl tam co nejvíce informací o daným akváriu, aby bylo z čeho vycházet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 20:48 martincihak – další foto
Fotka k příspěvku ...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 20:47 martincihak – Poradíte mi, co je to za sajrajt??
Fotka k příspěvku Ahoj,
v našem akvárku je na stěnách cosi bílého. Ale největší starost mi dělá to samé, ale je tím pokryté dno. Vypadá to, jako nějaká plíseň, ale bůh ví. Máme dost přerybněno, tak to může být i tím. Máme i krevetky, ale ty nám postupně umírají. Netuším čím to. Čištěno je celkem pravidelně a to 2x týdně. Žádám Vás tímto o identifikaci toho svinstva u fotky. M.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 14:38 Muž @ Commander [1]
Ja som to mal tiež,asi to bolo zo štrku lebo som ho nepremýval a dokonca na obale od štrku bolo písane že je určený pre záhradné filtre,nuž ale bol dost lacný ale zato kvalitný a už to je v poriadku ale ktvojej teme by som povedal že sa nemáš čoho báť pretože to stačí sitkom povyberat ,do filtra dat vatu aby zachytil tie malé nečistoty z toho a odkalovat pokial to nebude akvárium čisté
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 10:23 Žena @ ivaha [2720] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: romant
Děkuju za info :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 10:21 R Muž @ romant [25278] Re: ivaha
Tu přesnou příčinu, podle mě určit nelze a viděl bych to jako kombinaci zde zmíněných faktorů, takže ta trpělivost je podle mě tím nejlepším postupem. Ano se saponátem v akváriu jsem se setkal, konkrétně to byl jar a šlo o téměř totožnou situaci. Za pár dní byl klid a voda vizuálně čistá. Trošku se akvárko více propláchlo výměnama vody, což mu ostatně v začátku stejně pomůže nejvíc, i kdž by se o nějakou saponátovou nehodu nejednalo. To měsíční čekání je chválihodné, ale je nutné posléze dodržet ten postup nehromadného nasazení osádky, jinak je ten měsíc čekání na nic. Krátkodobé zvýšení N látek udělá svoje a s komplikacema se stejně člověk může setkat.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 10:10 Žena @ ivaha [2720] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: romant
Já teda s rybama čekám měsíc i normálně :-) stydim
Jestli to je třeba jen ten prach z písku, jak psal yenya, tak bych se nebála. Ale z toho saponátu mám opravdu smíšený pocity. Ovšem Ty jsi podstatně zkušenější než zelenáč jako já. Už jsi se s něčím podobným setkal (nevymytej saponát)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 09:49 R Muž @ romant [25278] Re: TomKolacek
Nepanikařil bych a dal tomu tak tejden čas tzv. na zotavenou. Akvárium začne pomalu fungovat a i voda se bude dočišťovat, chce to jenom vydržet. Můžeš klidně častěji měnit vodu, obden, nebo denně, podle toho co sneseš a uneseš, to platí obecně, ne jenom v tomto případě. Nějaký startovací rybky či jiný živočichy bych dal tak po 14 dnech a posléze velmi pozvolna zarybňovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.08.2012 09:19 yenya Re: TomKolacek
Když ti to bude fungovat a s klidným srdcem tam dáš osazenstvo, já bych to asi předělal. Ale možná je to z toho suchého písku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 09:01 Žena @ ivaha [2720] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: TomKolacek
No, dělej, jak myslíš... Jak jsem už psala - já bych to zbytečně nepokoušela. Jen, co si matně vzpomínam - co jsem se tak zajímala po narození prvního dítěte, tak snad jen Savo nevadí, když se pořádně neopláchne, protože se z něj ve výsledku stane obyčejná sůl. Když jsem myla něco čímkoliv jiným, vždycky jsem dbala na řádný opláchnutí. A vodní organismy jsou citlivější než člověk...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 08:55 Muž @ TomKolacek [0]
No já tak teochu chemik jsem a anionaktivní tenzidy se opravdu odbourají, ze zákona se smí vyrábět už jen tenzidy, které se rozkládají na "bezpečné" látky. Zajímal mne Váš názor a zkušenosti, zda někdo náhodou takový povlak neměl ve svém akva. Experiment, který jsem dneska udělal, prokázal, že zákal rozhodně nezpůsobil clin. Děkuju za názory a rady. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.08.2012 23:38 Žena @ ivaha [2720] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: invalida
Tak jsem trošku hledala - aniontový tenzidy by se měly za cca 14 dní z 35-90% odbourat, ale nespolíhala bych na to. Vymejt a založit znova vidím jako správný řešení.
(P.S. - tím Clinem jsi z toho vlastně udělal "odpadní" vodu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   19.08.2012 23:00 S Muž @ invalida [3439] Re: TomKolacek
Neřeš to tady ..znova to vymej...aspoň si to budeš příště pamatovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.08.2012 22:53 Žena @ ivaha [2720] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: TomKolacek
Nevim, nejsem chemik. Ale kdybych si Clinem vyleštila sklenici, tak bych se z ní bez vypláchnutí čistou vodoud teda nenapila...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 22:49 Muž @ TomKolacek [0]
Clin skutečně obsahuje tenzidy, ale nedostanou se pryč odparem spolu s alkoholem?
Pro upřensnění, vytvořil se zprvu film na hladině a pak se nalepil na stěny. No nevím..Co to ale jiného mohlo být že.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.08.2012 22:40 Žena @ ivaha [2720] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Žabka
Rozhodně bych to nepokoušela. Já si dávám bacha i tehdy, když si mýdlem umyju ruce, tak abych si je pořádně opláchla než sáhnu do akvárka. Mýdlo (detergenty) taky nejsou pro rybičky to pravý ořechový.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.08.2012 22:39 S Muž @ invalida [3439]
Opakování matka úspěchu........a čtení taky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.08.2012 22:31 Žena @ Žabka [387] Re: ivaha
Hmmm, takže sajrajt..:( Smola pre kolegu, dá si celú procedúru znovu...Všetko von, poriadne umyť a zase všetko dnu...:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.08.2012 22:29 Žena @ ivaha [2720] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Žabka
Clin obsahuje parfém a anionaktivní tenzidy. Co jsem koukala, tak by pro vodní organismy měly tenzidy bejt toxický. Je to saponát... od Jaru taky nebudu čekat, že se přemění na obyč. sůl jako Savo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 22:17 Žena @ Žabka [387]
Ja by som to asi ošudlala, pozbierala z hladiny, vypustila čo pôjde a naliala novú vodu..Ideálne to vybrala celé a založila znovu...Ale hovorím, neviem čo je to za sajrajt, možno sa to vyzrážalo a možno je to rozpustené vo vode...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.08.2012 22:14 Žena @ Žabka [387] Re: TomKolacek
Nj, neviem čo obsahuje clin, možno v tom je nejaký sajrajt... :-O Ale určite to chcelo poriadne vypláchnuť...
Edit: hmmm, pozdě :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.08.2012 22:13 Žena @ ivaha [2720] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: TomKolacek
Clin jsi měl spíš řádně vypláchnout než nechat oschnout. To není Savo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 22:11 Muž @ TomKolacek [0]
Vápník se může fakt tak rychle vysrážet? Prach to být nemůže, protože akvárko bylo vyčištěno. Mám trošku strach zda to nezpůsobil clin který jsem použil na vyčištění akvárka, protože uvnitř byli neodstranitelné zbytky po silikonu. Nechál jsem clin řádně oschnout, tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 21:56 Žena @ Žabka [387]
Ja by som skôr vsadila na vyzrážaný vápnik, alebo nejaký iný bordýlek...Otrela by som tie sklá hubkou napríklad a až to bude na hladine, tak to pozbieraš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 21:42 Muž @ fido16 [560] Re: TomKolacek
Nevymil si to akvárium něčím? Nemůže to být prach? Fotka by pomohla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 21:32 Muž @ TomKolacek [0] – Bílý povlak na stěnách po napuštění
Dobrý večer,trápí mě první komplikace mého nového akvária. Dnes jsem napustil mou novou 350L nádrž a co se nestalo. Nejdříve byl na hladině bílý film a ten se potom usadil na stěnách akvária během napouštění, jak stoupala hladina. Použil jsem na dno substrát, který byl už jednou použit v akváriu, ale byl promytý a vyschlý. Je to hodně tvrdá voda. Nevíte prosím někdo, co by to molo být? :-(
Reklama

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií Přidat příspěvek • Zobrazeno 393x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/18078-bily-povlak-na-stenach-po-napusteni