Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Ancistrus - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
http://www.catfish.cz - nemoci ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 20:14 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: dudlik
-teplota ,velikost -objem akva, osádka akvária ,jak dlouho to má,krmivo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 20:05 dudlik
Fotka k příspěvku Zdravím takhle mi opuchl ancík. Předpokládám, že to nerozchodí. Ale i tak nevíte někdo co se s ním děje a čím ho popřípadě léčit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 11:55 Muž TRULY [164] Re: Ess
noo nechcem ti kaziť iluzie ale je to dosť hrubý štrk podla mna a na to akva mať 2 kusy ancistruosv v akva je asi nie priliš dobrý nápad. MOžno tak na vytretie ale na stály chov neviem. Sprav si prezentaciu a prejdi skor do temy ancistrus chov - odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2017 11:20 Ess Re: TRULY
Fotka k příspěvku Na 1 byl ještě s ostatními (9 gupek + ten druhý ancík + v porodničce v rohu potěr), na 2 a 3 je ve vedlejším akvu.. (má tam i kameny, ty jsem mu tam dala až jsem ho odfotila, aby se mi neschoval)
Jinak akvo 54l a z rostlin hnědovka a růžkatec.

Momentálně přístup k akvu nemám,tak je foto z dřívějška.. seznamování s novými kamarády :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 22:34 Muž TRULY [164] Re: Ess
ako pozeram do tvojho jazera z balvanami, tak to asi skor bude ten stres. Na fotke č.1 je este na tých balvanoch a 2,3 je v rohu kde nieje nič čo je skor na to stresove sfarbenie.
Najlepšie by bolo spraviť fotku akva alebo este lepšie spraviť si prezentaciu. Nevieme o tvojom akva nič. Ani velkosť, ani osadku, ani rastliny, ani štrk nič. Takže je to asi tak ako poradiť či máš teplotu priloženim ruky na čelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2017 19:12 R Muž afc1886 [14685] Re: Ess
Dívám se na fotky na telefonu,ale řekl bych,že to je stresové zbarvení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2017 19:10 Ess – Nemocný?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, asi před týdnem jsem si koupila 2 ancistruse, včera mi jeden z nich začal bělat a vypadá jak kdyby na sobě měl nějaký povlak, nevíte co to může být? :/

Na 1. fotce byl ještě v pořádku...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2017 10:26 Muž Petan26 [59] - Jezírkové ryby
Podle toho papírku je voda OK, tomu by odpovídal i stav ostatní posádky, možná mírné NO2 z toho papírku bych vyčetl, používal sem podobnou Tetru, kterou jsem potom srovnával s kapkovými testery od Sery, bude to stejné i u eSHa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2017 01:03 - Re: rakapka
GH,KH alebo úplne odlišná vodivosť ako v predchádzajúcej nádrži.Možný uhyn pre osmotický tlak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2017 00:14 rakapka Re: Urtman
dobře, zkusím to pročíst a zjistit ten zveráč.. zatím díky moc
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2017 00:10 JoKa Re: rakapka
Ty hodnoty nejdou moc dobře vidět, z fotky toho fakt moc nevyčtu. Možná někdo, kdo má doma stejný test... Já papírkovým testům vůbec nefandím...

S mícháním vody ti neporadím, osmózu nemám, nepotřebuji, vystačím si s kohoutkem a výluhy. Obecně ale vím, že se nedává čistá, ale smíchaná. Tak 1:1, ale jak říkám, nemám s tím zkušenost a nebudu papouškovat něco, co jsem si jen přečetl a sám nevyzkoušel...

Každopádně bych si ale přečetl vlákno osmóza, je tu a poptal bych se tam. Podle tech rad, co vyčteš, bych třetinu vody vyměnil za tu, co tam doporučují a třeba za tři dny zas. Hlavně, aby nebyly skoky, změny postupně...

I tak si ale myslím, že i když to třeba děláš blbě s tou vodou, že to tvé ancáky nezabilo. Určitě ne tak rychle... Pídil bych se po těch léčivech a karanténách, kterými prošli...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 23:55 rakapka Re: Urtman
Fotka k příspěvku filtry jedou oba, nevypínám ani jeden... vodu jsem dávala jen tu filtrovanou, tvrdost mi to ukazuje na tom papírku na tom jejnižším stupni, tedy 6 a méně... proto nevím 'o kolik méně, zda to není až moc měkké.. jinak mě fakt nenapadá co jiného by to mohlo být...

mám část vody nahradit kohoutkovkou upravenou, nebo to těm neonkám a očkům nevadí?

koukni prosím na foto čerstvého testu, jestli čtu ty hodnoty správně nebo tomu blbě rozumím že ta voda ok... díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 22:46 JoKa Re: rakapka
Ten bublifuk (molitan) chválím. To druhé, s tou houbičkou, klidně zahoď, nebo místo té houbičky, co dole je, dej pořádnou kostkou molitanu... Buď tak, nebo tak.

Jinak to nech běžet oboje současně. Molitan nitrifikuje, to druhé, co paroduje filtr, zajišťuje cirkulaci...
Pokud opravdu běží oba, tady problém nebude...

Co ta voda, ředíš to, nebo dáváš čistou? Kolik je celková tvrdost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 21:48 rakapka Re: Urtman
je to auqvárko www.superzoo.cz/… - tedy i tou výbavou co k němu byla... takový malý černý molitan nebo houbička nebo jak to popsat v tom černém plastovém pouzdře - ale protože jsem četla že to není nejlepší filtr, tak jsem to celé dva týdny zajízděla na klasický vzduchovací motorek s velkým molitanovým filtrem kůli nitrifikaci... takže běží ty filty oba, ten molitanový zaběhnutý, a ten druhý aby se zaběhl s tím, že bych pak možná ten molitanák oddělala... je dost velký a nevypadá dobře.. chtěla jsem zkusit jestli to ten malý originální ušistí.. má malou plochu ale velký výkon protáčení vody, což prý není nejlepší.. ale nemyslím že by kůli tomu chcípli jen ti dva, ostatní rybky vypadají dost spokojeně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 21:44 rakapka Re: romant
nevím co myslíš tím že jak něco odtajňuju... nic jsem netajila a vše jak bylo říkám celou dobu od začátku... neymslím že by tohle vyřešila výměna vody, zvláště když byla dopouštena v větší části i před třemi dny, po té zkontrolovány všechny hodnoty, které nevykazují žádné problémy... a pojem 'pravdivé informace' mi také není jasný, copak v něčem lžu? co chceš vyfotit nevím, můžu poslat foto filtru nebo akvárka, nevím co tě konkrétně zajímá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 21:37 R Muž romant [27987] Re: rakapka
Doporučuji zřízení prezentace předmětné nádrže, uvedení co nejvíce pravdivých údajů, fotodokumentaci a jistě se nějakého smysluplného řešení dobereme, nezbývá něž zopakovat to o té výměně vody, pokud možno stejných či velmi podobných parametrů jako jsou v akváriu, teď mám na mnysli hlavně Ph, protože jak to odtajňuješ, tak v řetězu událostí je možná tam problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 21:33 JoKa Re: rakapka
Ty ji dáváš čistou? Voda z osmózy se normálně ředí kohoutkovou. Nedává se čistá. Tady skutečně problém být může, ale znovu, nevěřím, že by to bylo tak rychlé...

Jinak měkká vody jim všeobecně rozhodně nevadí a proud vody milují...

Jaký má ten filtr molitan? Není to jen houbička na nádobí??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 21:20 rakapka Re: Urtman
zeptám se, jen vím že u těch pavích ok mluvili něco o karanténě, že podstupují, ale jinak nevím... zkusítm zjistit...

a nemohl by být problém s tou měkostí vody,že by tu demineralizovanou nezvládli? jinak jsem si taky všimla, že ten origoš filtr co byl k tomu akvárku dělá moc velký tlak a v aquarku je docela silný proud, i když je filtr na minimu... nemůže i to vadit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 21:11 JoKa Re: rakapka
Tak se jich zeptej, jestli náhodou preventivně nepřeléčují nové ryby...
Na tohle jsem narazil v SuperZoo v Jindřichově Hradci. Popadali mi 4 gibicepsi během týdne a drbal jsem si hodně dlouho palici, co dělám blbě... Když se mi tam něco podobného stalo podruhé, tak z nich vylezlo, že preventivně přeléčí každou rybu, co jim přijde... Jejich léčiva krunýřovcům odpalují játra...
Neříkám, že to tak je, ale máš podobné příznaky. Nepřekvapilo by mě to.! Obzvláště, když neonky jsou cajk...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 20:54 rakapka Re: Urtman
jsou z pet centra.... vpuštěli jsem pomalu, s přidávám vody a vyrovnávám teplot... jen mě napslao zda na ně nám moc měkkou vodu, mám z osmozového filtru.. přidávala jsem tročišku aqua safe pro jistotu, a auqu balance dle návodu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 20:49 JoKa Re: romant
Při vší úctě, nemyslím, že to bude jádro pudla... Dva týdny po založení je zrovna na ancáky dost... Neříkám optimální, ale rozhodně ne smrtelné takhle rychle... Kdyby to bylo čerstváčkem, první půjdou neonky...

Jsou, podle mě tedy, dvě. Buď chyba při transportu, vypouštění do akvária, nebo...a na to čekám odpověď, odkud jsou. Svůj tip mám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 20:46 JoKa Re: rakapka
Odkud máš ty ancáky? Z které akvaristiky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 20:44 R Muž romant [27987] Re: rakapka
Měření je hezká, leč někdy nepotřebná věc. To akvo je čerstváček a N látky tam lítají jak na kolotoči a to že teď zrovna měříš pohodu, neznamená že tam před hodinou nebyl smrtelnej koktejl. Rozhodně důrazně doporučuji denně měnit alespoň 1/3 objemu vody a nikoho ničím nekrmit, tak týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2017 20:41 rakapka
ahoj, kdo mi poradí... mám nově založené akvárko (dva týdny zajetý naočkovaný filtr), včera jsme přivezli první rybičky, pár neonek, pavích ok a dva krunýřovce (rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_l144) velikost cca 2-3 cm. Oba se po srovnání teplot a vypuštění přisáli na sklo, vše vypadlo ok. Vhozené krmení pro krunýřovce ale ignorovali, dopoledne oba během dvou hodin uhynuli. :-( Ostatní rybky v pohodě. Kdo poradí v čem může být problém? Honoty vody měřeny před vpuštěním i dnes po úhynu - chlor žádný, ph 7, tvrdost pod 6, dusitany žádné, dusičnany na minimu...
Kde se mohla stát chyba?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 22:57 Muž TRULY [164] Re: Jiří
ako pise urtman tqk to si zober cele za pravdu.
Ty si tam na 5 tyzden hodil atomovu bombu.
5 tyzdnov zabehnes akva a potom tam das asi tu najhorsiu kombinaciu ryb ancistrus + zivorodky v brutalnom pocte.
Je to asi tak ako keby si si kupil nove auto. Mesiac na neho davas pozor a potom namiesto toho aby si ho zabiehal pomaly tak ides po mesiaci rovno na preteky do kopca. No v tvojom pripade vlastne z kopca.
Do kopca isli akurat tak NO3.
Urcite ti budu chlapci odporucat okamzite vymeny vody.
Ten filter rovno vymen ma asi taku filtracnu schopnost ako spongia na riady. Lepsie by si slravil keby si tam dal obycajny bublifuk.
Treba tam cerpaciu hlavu a pkriadny molitan alebo dobry vnutorny filter ako bioflow alebo vonkajsi filter ale daj tam cerpaciu hlavu a molitan.
Dno mas na figu jeprilis hrube a hrozi ze sa budu ryby odierat o hrany a navyse bude oroblem pre rastliny zakorenit sa v nom.
Dalej sa tam bude usadzat bordel a casom to zacne mozno hnit.
Moja rada je ak to chces brat vazne tak ryby bud vrat alebo ich rozdaj. Prisavniky max 2 kusy a zivorodky 5-8. Pancierniky v pohode a cobsa tyka cichavcov tak to asi bude pre nich mala nadrz.
Vymen cele dno za jemnejsi strk 1-4mm a vymen aj filter a nasad tam poriadne rastlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.01.2017 22:25 JoKa Re: Jiří
Dno je blbě. Rostliny téměř žádné. Moc rychle a moc najednou nahrnuté kvanta ryb.
15 ancáků bych nedal do 300l samotné, natož k jiným rybám...

Měnit vodu, hned a obden, minimálně polovinu...

Filtrace?? Taky žádná, v podstatě...

Nerad to uslyšíš, ale všechno blbě. Znovu a lépe...!

Ne, nebyl jsem hnusný... Napsal jsem to ještě pěkně. Kdyby ses nezeptal slušně, tak odpovím úplně jinak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 21:46 Jiří – Nafouknutej Ancistrus
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj mám cca 150l akvárium cca 5 týden v provozu nakoupil jsem 40 ryb 15 ancistrusu 15 živorodek + 5 čichavců a 5 pancernicku před 3 dny samec zl.ancistruse se objevil za topením a už se mi nezdál od te doby leží pod sutrem a ma brutálně nafouknuty břicho vodu jsem testoval na NO2 a test je OK
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 20:07 - Re: IanReaver
Píšeš ,že si zasoloval.Pri neonkach to nie je najlepší nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 19:38 Muž TRULY [164] Re: IanReaver
tak ak to merias a voda je v poroadku tak len dalej udrziavaj a pozoruj. Mozno skusit nejaky vyluh ake to skor pocitaj nieco tu na fore lebo stym nemam skusenost. Ak sa to nezhorsuje tak len asi cakat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 19:32 IanReaver Re: TRULY
Měřil jsem testem od Sery NO3, NO2 NH3/4 - vše v normě. Skvrna na začátku, 3 měsíce zpět byla menší, 4mm průmer, teď tak 5mm průměr skvrny. Prakticky to vychází na jednu "šupinu" na hřbetě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 18:25 Muž TRULY [164] Re: Moltynka
Samecek byl rano bohuzel mrtvy :-O ...jinak mladata uz jsou vetsi 3-4 cm, proto jdou pristi tyden pryc, vymenou za rostlinky, filtr Aquael uni uv power 750/1000 a chemku jsem dala Akvaregulator, no snad se akvarku ulevi, mela jsem ty mlade resit driv

Tak ako sme predpokladali. Ak je už taký opuchnuty a este tie výrastky tak rano je pre neho nedosiahnutelne žiaľ :(
Drobce predaj čím skor, su to velke jednice a poznam to ked ich je tolko v malom akva. Cize darovať alebo predať čim skor.
Ten filter čo máš je na 2 veci... Za tie peniaze si radšej mohla kupiť nejaku čerpaciu hlavu a velku špongiu. Nevyzera síce pekne ako nový pekný plastový filter ale je minimalne 3,4 krat učinejšia ako to čo tam máš teraz. SPongia v tom filtri je malinka a rýchlo sa zanesie.
Akvaregulator som doma mal ale nikdy osm ho nepoužil. Co som tu čítal po fore tak nejake extremne výsledky s tým nedosiahneš a akmáš akva zabehnute, tak ho tam dávaš zbytočne. Voda sa mení cca 1/3 tak ak je všetko v poriadku tak to nemá význam ho tam liať. Je to predsalen dalšia chemia ktora tam byť nemusi.

Predaj malých ancistrusov všetkých, a vymen ten filter za niečo ine, idealne ak sa poradiš v sekcii filter do akvaria podla tvojej velkosti.
No su to chyby ktore mrzia, ja som prišiel o 3 8cm kusy za posledny mesiac, tak viem o čom hovorim.
Dalsia doležita vec na ktoru som zabudol že ak máš tolko rýb v akva tak ti hrozia dve veci.
1. budeš krmiť normálne a to je šanca že sa velke jedince pri tolkych žráčoch nenajedia pretože male su aktivnejšie a huževnatejšie a požeru všetko a velke živoria
2. začneš krmiť viac aby mali potravu aj velke a vtedy sa bud začnu prežierať čo dobre nieje a ktomu sa prida rýchlokaziaca voda a ten slabý filter = katastrofa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 18:17 Muž TRULY [164] Re: IanReaver
v norme znamena že to meriaš testom?
No asi to tak bude, priklanam sa aj k názoru lacewinga. Je ta odrenina od začiatku bez zmeny? nieje vačšia ani menšia ako bola na začiatku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 18:13 IanReaver Re: TRULY
V akváriu je kořen, pár ostřejších výstupků mít asi bude a občas špejhle s okurkou. Po zjištění skvrny jsem 14 dní zasoloval vodu. Rybí osádka je cca 10 neonek modrých, 5 otíků a 50+ krevetek, nádrž 70l. NO3 v normě. Nejspíš to bude pozůstatek odřeniny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 14:16 Moltynka Re: TRULY
Samecek byl rano bohuzel mrtvy :-O ...jinak mladata uz jsou vetsi 3-4 cm, proto jdou pristi tyden pryc, vymenou za rostlinky, filtr Aquael uni uv power 750/1000 a chemku jsem dala Akvaregulator, no snad se akvarku ulevi, mela jsem ty mlade resit driv :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.11.2016 13:26 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: IanReaver
--může se jednat o pozůstatek dřívějšího zranění,případně i dřívější nemoci ,kdy se již neobnovila kopletně původní buněčná struktura tkáně, třeba právě v důsledku infekce a vytvořila se tak nová epitelová tkán, jiné charakteristiky.
-odvozeno z popisu tazatele o dlouhodobě neměném stavu, z fota nelze odvodit v důsleku nekvalitní ostrosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 12:54 Muž TRULY [164] Re: IanReaver
a mal sa o čo odrieť v akva?
No asi pomôže nejaký výluh ale to necham na skusenejších. Nechcem ti poradiť hovadinu.
Za normálnych okolností vo vode s nízkym NO3 by sa mu to zahojiť malo. Mal som raz podobnu odreninu a jemne som zasolil vodu, zvýšil teplotu na 25.5-26 a častejšie menil vodu.
Lenže ak tam maš milion živorodiek tak horšia voda tomu nepomôže.
Nieje to ani menšie ako bolo ani vačšie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 11:51 IanReaver – Ancistrus nemoc?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ancistrus má na sobě bílou skvrnu už několik měsíců. Zaplísněné to není. Žere normálně. Není to odřenina? Poraďte prosím.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 08:59 Muž TRULY [164] Re: Moltynka
moje ostatne su tiez v pohkde ale lrave taketo vypadky su dokazom toho ze mozno su v pohode ake niesu. Takymto stavom sa imunita kazdej rybky znizuje a meni takze aj zdanlivo zdrava rhba zrazu ochorie aj napriek tomu ze ostatne su v poriadku.
30 mladat ufff a ich velkost?
Aky filter a aka chemia ori vymene vody?
Drobcov daj do ineho akva alebo ich pooredaj. Pri velkosti nad 2cm ich urcite predas cez inzerat a aspon sa ti vratia nejake peniaze co mozes vyuzit na nakup lepsieho zariadenia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2016 08:38 Moltynka Re: TRULY
Mam 170 l, ale co si tak myslim, tak by to mohlo byt prerybnenim, plovoucich moc nemam, ale anciku mame neco pres 30 kousku, nas odchov, ted je davam pryc, tak snad se to zlepsi, mela jsem ted taky problem s vodou, chemii davam jen pri vymene vody jinak nic, filtr jede, odkaluji, no bude to souhra vseho asi. Dekuji za odpoved, bala jsem se naky nemoci, aby to nechytli ostatni, zbytek rybek je prave v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2016 22:24 Muž TRULY [164] Re: Moltynka
Len strelim ale podla mna tie boule su asi len vysledkom nejakeho vnutorneho tlaku. Inac je zjavne dost opuchnuty cela tlama a hlava. Toto uz asi nerozchodi. Moj sice hrče nemal ale do rana bola po nom.

99% tychto stavov su podmienky v akva, ci sa nam to paci priznat alebo nie.

Aku mas teplotu?
Neprekrmujes?
Ziadne lieciva ale nejaka chemia v akva?
Velkost akva a pocet ryb?
Mecovky gupky a ine ancistrusy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2016 21:20 Moltynka – Ancistrus-boule
Fotka k příspěvku Dobry den, prosim o radu, jestli nekdo nevi o co jde, samecek ancistruse, predevcirem se mu objevily tyhle boule na tele :-( . Ostatni rybky jsou v pohode, zkusila jsem ihned vymenu 1/3 vody, ale vse stejne a dnes ma uz bouli i na tele :-O .Dekuji za jakoukoliv radu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.11.2016 08:06 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidy
Obdobné symptomy můžeme nalézt i u jiného druhu onemocnění. Na rozdíl od infekční nemoci vodnatelnosti,která je bakteriálního původu, se může jednat i o plísnové onemocnění ichtyosporidióza, podle závislosti napadení vnitřních orgánů. Vývoj a průběh této choroby je obvykle chronický, na obdobných podmínkách vzniku.- zkrácená forma vysvětlení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2016 08:03 Muž TRULY [164]
NO tak rano som ho kontroloval a videl som že nieje na svojom oblubenom mieste, tak mi bolo jasne ako to dopadlo.... Vylovil som ho už mrtveho :-( Mal tmave fleky po celom bruchu. Tento samček bol pre mna dobrý prínos nakolko mal na 3dčku svoje miesto na trenie a ked som ho tam videl bolo mi jasne že jedna zo samic sa ide vytierať a tak som ju vtedy prelovil atd...
Vodnatielku by som nepovedal, skoro to bude vyššie NO3 a prekrmovanie posledne 2 týždne.
Budem musieť tie prisavniky preriediť lebo je ich celkom dosť a na margo toho ich viac krmim lebo sa bojim ze nebudu mať čo žrať. Tak oni žeru a žeru a žeru aj listy a NO3 ide hore a s tým mojim filtrom .....
Podcenil som toho roku aj tu teplotu žial. Ušetril som tolko že som prišiel o 2 albinov samičku a teraz samca 8cm pekne kusy.
Ešte pred týždnom som maželke ukazoval ako vyraástol za posledný pol rok a a ke ma pekne fuzy atd, a za týžden je po nom. Nikdy s nim problemi neboli.
Dosť ma to štve za posledny mesiac som prišiel o 3 kusy kvalitnych 8cm rýb ktore sa pravidelne vytierali ale asi je to varovný prst že to s nimi prehanam a zredukujem počty len na jedneho samca a dve samice.
Tearz mam vo veľkom akva 1x8cm samec sp, 1x8cm samica sp., 1x8cm albin, 2x5cm red

Pred mesiacom som v 45l prišiel o 1x8cm samca od hladu. Pokašľal som to ked som tam mal veľa drobcov a tí požrali všetku potravu, samec uhynul bez jedinej znamky choroby.
- 2 týždne dozadu samica albin 8cm po liečbe NOPLANARIou v 45l
A teraz vo velkom akva samec albin ktorý opuchol za 1 den.

Asi je čas dať tomu hlavu patu pretože mam v 3 akva
3x8cm samica sp.
2x8cm samec sp.
1x8cm samica al.
2x5cm ????? red
Najviac človeka štve ak niečo chova rok dva a uhyn pride doslova z dna na den.. Nejak mam k tým čudám vačší vzťah ako k trebars neonkam... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 23:57 Muž Mislow [304] Re: prasan
Ahoj, s tim, ze to patrne nerozchodi, souhlasim ... ano hmm Jinak jsem taky premyslel, ale priznaky se dost blizi k popisu nemoci, nejde jen o to bricho, pise take oci ostny zjezeny .... nizsi teplota predtim ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2016 23:52 - Re: TRULY
Ani by som nepovedal,že je to vodnatielka.Skôr parazity alebo dusíky(otrava).Neviem neviem Truly či to rozchodí.Mrkni na pH,vodu meň kľudne čo tretí deň,teplota 25-26C.Uvidíš.No ak nekoordinovane pláva či mu to už nezasiahlo i plávací mechúr atď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 22:25 Muž Mislow [304] Re: TRULY
Ahoj, posilam ti odkaz. rybicky.net/nemoc/vodnatelnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2016 21:50 Muž TRULY [164]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Uz ma to prestava bavit. Ako nahle vyriesim oroblem v jednom akva tak sinusoida problemov prejde na druhe.
126l menim bezne vodu cca 7-10 den. Vymenil som ju teraz asi po 14.

Zacal som aj menej krmit kedze sa zacala robit jemna seda riesa v akva.

Zapol som uz aj ohrev (2den). Teplota bezne 24.5 ale v noci klesala na 23.5 tak uz som vsade nastartoval ohrievace na 25-26.5

Ostatne ryby v pohode ziadne priznaky ani 5ks ancistrusov. Vsetko normal.
Zacat s hladovkou? V poslednej dobe dost zral sera well chips. A žužľa echinodorus.
Vodu som menil 40l v pondelok.
Samec je napuchnuty este som taky pripad nemal.
Telo, usta, oci. Este vladze plavat na 3dcko ale zacina byt jemne apaticky a ked som ho trochu ponahanal tak jemne koordinacne problemi + ked oddychuje ma najezene ostne.
Videl som ze ma nafuknute brucho pred 3 dnami ale bolo to po krmeni tak som myslel ze je nazraty. Celkovo opuchnuty zacal byt az dneska.

Akva a novu filtraciu riesim ako viete, len kym to spustim vsetko tak urcite mesiac...
:-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2016 21:19 Muž TRULY [164]
ahonte. Tak samicka tmava je v pohode. Po zvyseni teploty a vymenach vody ustalenie. Plutva je uz zahojena komplet :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 07:56 Muž TRULY [164] Re: prasan
zle som sa vyjadril. Tu teplotu 24.5 stupna som samozrejme myslel teplotu vody v akvariu v obývačke a to že netopím, že netopím v akvariu nie v byte.
Tak take krče ma napadaju ešte s nedostatkom kyslíka alebo otravou. Alebo všetko dokopy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 07:04 - Re: TRULY
Teplota vody je nižšia ako teplota okolia.(u mňa doma vždy cca o 2-3C)Tie kŕče mohla mať kľudne i z dlhodobého pobytu v chladnej vode.Takýto dlhodobý stav končí uhynom.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
http://www.catfish.cz - nemoci ryb

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 13256x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17685-ancistrus-nemoc?od=331