Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přenos nemocí

NápovědaFórum » Nemoci  

Přenos nemocí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 09:48 yenya Re: romant
Já tě chtěl taky jednou předběhnout v odpovědi, proto stručně a rychle :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 09:47 R Muž romant [27480] Re: yenya
Určitě souhlas, ono z toho nepochopení, či nedovysvětlení bohužel vznikají pěkný obludnosti. Nutno přiznat, že ten dotaz je klasicky záludnej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 09:46 yenya Re: lopuchojd
Podle toho co, někdy i na následky léčby "pojde"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 09:45 Muž lopuchojd [10]
A jeste jeden dotaz.Kdyz dam sneka do akvarka a nakazi se mi ryby nejakou nemoci tak pri leceni ryb se vyleci i snek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 09:44 yenya Re: romant
Já to myslel tak, že z "nemocného" prostředí si i se šnekem může něco "přitáhnout", zvlášť pokud nefunguje "domácí karanténa". V žádném případě nechci dělat ze šneků nebezpečné přenašeče nemocí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 09:40 R Muž romant [27480] Re: lopuchojd
Jak píše kolega, tak ano, ale aby se z nich nedělali nějací bubáci. Když bude šnek k prostředí kde se daná nemoc vyskytuje, tak to možné je, ale jinak bych se jich nebál, jsou to dobří pomocníci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 09:37 yenya Re: lopuchojd
Ano. Někteří šneci jsou hostitelé ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 09:27 Muž lopuchojd [10] – nemoc od sneka
Ahoj.Mam mozna trochu stupidni dotaz ale presto.Muzu si do akvarka zavliknout nemoc se snekem?
Diky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 22:17 Muž Yirka [7915] Re: Katya
Světlejší dno je může mírně stresovat, ale jistě si na ně zvyknou. Zvláště maj-li k dispozici dekorační či rostlinné úkryty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 21:44 Katya Re: Yirka
vyzkouším, moc děkuji.....já myslela, že jich je tam třeba moc nebo něco podobného.....a nemůže jim třeba vadit světlé dno?? dávala jsem totiž nový štěrk je světlý, malinko do červena
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.12.2011 21:38 Muž Yirka [7915] Re: Katya
V pohodě, problém je určitě v tom co jsem již naznačil. Těch změn a to zásadních bylo příliš mnoho najednou a zcela se zničila rovnováha v nádrži. Je to skoro, jako by nádrž byla znova zakládána. Teď nezbyde nic jiného, než obden měnit 1/3 vody a čekat až se vše zase usadí. Chce to trpělivost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 21:35 Katya Re: Yirka
Já jsem jen nadšenec - nepolíbený akvaristikou....akvárko mám dlouho, 60 l, teď jsem měnila štěrk a vodu a dávala nové rostlinky, ale jaké, to Ti neřeknu a rybičky mám převážně tetroviné, neonky, mečovky, pancéřníčky, gupky.....pár jsem jich teď dokupovala........teplota 24 - 25 °C a filtr AquaEL na 60 l....nikdy mi to nedělali, až teď, poslední 2 dny...jezdí po hladině, jakoby tam něco hledali
mám jich tam 44
omlouvám se za tu neprofesionalitu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 21:09 Muž Yirka [7915] Re: Katya
Velké čištění s výměnou vody nemusí být to pravé ořechové. Ale na konkrétněší reakci nejsou potřebné informace (jak dlouho založeno, téchnika, velikost, rybky, rostliny, atd)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 20:56 Katya Re: Yirka
Teď jsem dávala úplně novou, čistila a všechno kolem. Nevím, co se děje. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 20:42 Muž Yirka [7915] Re: Katya
Mohla se zhoršit kvalita vody. Zkus část vyměnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 20:40 Katya
Potřebovala bych poradit. Všimla jsem si, že mi poslední dobou jezdí rybičky v akvárku pořád u hladiny. Nevím čím to je!!! Poradíte????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2011 18:14 Muž snehulda007 [841] - Drškolezci :D – Přenos nemocí
Chystám se vyměnit dno v aq protože je absolutně na ho....(bohužel jsem při nákupu dal na radu prodavače). Zjistil jsem že i přes pravidelné odkalování zůstávají ve dně zapadnuté zbytky potravy které zahnívají. A to zřejmě spůsobilo že mi čichavci uhynuly na vodnatelnost. po nějaké době uhynuly dvě platy (asi střevní paraziti?) a teď jsem na jedný platě objevil plíseň. Pokaždý když se víc rejpu ve dně (sázení rostlin,intenzivnější odkqalení) se objevila nemocná ryba.A nejsem si vědom že bych něco zanedbal. Chci se zeptat jestli můžou zárodky těchto nemocí zůstávat třeba na rostlinách kamenech,skl? Mám ryby,když budou z aq venku přeléčit prventem nebo multimedikamem? Mám něco dělat s filtrem? Nerad bych do něj něja razantně zasahoval kvůli nitrifikaci,protože je mi jasný že výměnou dna se nitrifikační proces dost naruší,ale hlavním cílem je zbavit se opakujících se nákaz.Jak mám postupovat aby to bylo co nejšetrnější k rybám? Hlavně se bojim o ancistrusi..

Zpět na obsah sekce Nemoci Přidat příspěvek • Zobrazeno 282x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/17400-prenos-nemoci