Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pterygoplichthys gibbiceps - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Pterygoplichthys gibbiceps - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 23:10 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: mirda
Zamyslel jsem se nad sebou a usoudil jsem,že se ti opravdu nemám zaco omlouvat.Takhle se chovat k rybám,no...každý máme nějaký vztah...dodám,že možné je všechno,nicméně mě tvé vyjadřování dovádí k závěrům,nevěřit ani této historce.Mohu se zeptat na tvé jméno a bydliště?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 22:19 mirda Re: smidakkuba
Dobra ,dame druhe kolo.I zarostla "zumpa" muze byt dobre filtrovana ,aktualni foto z cisteho odchovneho akva. jsem prilozil davno,pak jem take psal ,ze uz nejsou Gibousi na prodej ,take ze v lete byli na pionyrskem tabore na zahrade.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 21:58 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: mirda
Hele nesmíš se ničemu divit.Přirozeně notabene v akvárku to snad ani nejde.Já tomu taky nevěřím ale budiž.U heckelových terčů jsou výtěry taky vyjimka ale jsou.Zas na jednu stranu když píšeš v jaké byli žumpě apod.tak za ně chceš dost peněz a přitom to nezní že by sis je tak cenil.Ohledně té ceny by ses měl pořádně zamyslet ty.Kvůli jedné mrtvolce v akvárku chtít takovej ranec je hrůza.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 21:50 mirda Re: tercovec5
Tak, abych tu to stekandu nejak ukoncil,mate vsichni pravdu a to proto, ze Tercovec5 sem vnesl asi cizi pribeh nebo svou domenku a pak,uz to slo do H…..Scela mate pravdu s fotodokumentaci a atd.jak, ale pisu i v inzeratu,rusil jsem akva.kde jsem mel“ přemrzlé“ Gibouse z deštivého cervence a par karasku, velky koren s anubiasy(kdo by dal anubiase ven a do bordelu?ten kdo je dostal zmrseny z reklamni akce) mechokoule a roztrhane mechokoule ,docela bordel ,radsi to nebudu popisovat aby na mne nevlitla Kubiska.Vse jsem v lete prestehoval z venku domu .A na podzim,protoze jsem udal karasky,tak jsem likvidoval tuhle zumpicku i doma,vse ven,tedy koren, rybky, sumci a nakonec osmickama vyhodit logr s mechokoulema rovnou do zachodu,proste totální likvidace(,az někdo uvidite v kanale plavat male Gibouse, tak je pozdravujte) pak jsem tam nasel tu mrtvolku plavat na HLADINE,jinak by skoncila v osmickach a v zachode a ja bych nevedel, ze se v akva. něco odehralo a mel od vas klid.Na fotce neni susenka ,ale cerstva macenka.A jak pisete, samozrejme takovy objev jsem fotil jak blbej(skoda, ze ten objev nebyly Tercovec5 jikry)Ta fotka dospeleho Gibouse v cistem chovnem akva.je aktuální a je tam, protože jsem resil, jestli je to opravdu Gibous.Je dobře ,ze tady fungujete jako domobrana,aby někdo nenaletel podvodníkům,ale diky Tercovec 5 se zde dva volove dohadujou ,kdo je lhar a o rybach je zde napsano tak 5%.Take mne zarazilo ,ze když jsem napsal“ ze jsem o jikrách nic nepsal a ze mam uplne jinou historku“tak jste mne dal kamenovali.Tercovec5 se mi nemusi omlouvat ,staci když se nad sebou zamysli. Rybickam Zdar Mirda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2011 21:11 Day Re: Romy
Fotka k příspěvku Produkcia gibbicepsov a inych velkych krunyrovcov nie je v ziadnom pripade zalozena na hormonalnej stimulacii. Generacky sa spontanne vytieraju v rybnicku, kde si hlbia nory. Ikry sa nasledne vyberaju a inkubuju podobne ako to pozname u Ancistrusov. V krajinach (napr. USA) kde sa nechtiac introdukovali a zalozili uspesne populacie sa ikry cez sezonu vyberaju z trecich dutin a predavaju na inkubaciu chovatelom.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 19:48 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: mirda
Tady fakt není možnost si toho nevšimnout a nedokumentovat to je hovadina.Neřeknu kdyby to byli nějací malí krunýřovci co si zalezou do každé skuliny a pak vidíš jen mladé ale takovéhle pořádné mrchy u těch ani nejde si toho nevšimnout. :-) Lidi nejsou blbci a prodávat skupinu za 6000 je strašný.Čistě teoreticky kdyby se ti vytřeli tak je nemůžeš prodávat jako pravidelně se třící ryby za takovou sumu.U tebe se mohly vytřít jednou za celý život a stres udělá svý a u novýho majitele by se v životě nevytřeli.Přestanou se z novýho prostředí a stresu třít a nový majitel z nich bude mít ten samý požitek jako z naprosto stejných giboušů které koupí v té velikosti po 300,-kč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 19:38 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: mirda
Mohu se zeptat,kolik ti je?Namyšlený jsi dost,a jak vidno,charakteru jsi také moc nepobral.Jednoduše řečeno,chcípnul ti koupený malý gibouš,chtěl jsi vydělat šest tisíc na nějakém hňupovi a jsi naštvaný,že se hňup nenašel.Tak se vztekáš. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 19:28 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Romy
Prostě šance že by někdo nedokumentoval výtěr Gibouše je asi taková, že po ranní potřebě neprovede výtěr prdele. Sorry, ale musel jsem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2011 19:25 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: mirda
Každopádně,pokud má někdo ryby,a nejen hůře rozmnožitelné,asi je i pozoruje.Tudíž si nejspíš všimne,že se vytřely.No,a jestli jsem vytřel ryby,které se běžně nedělají,dokumentuji si celý průběh výtěru,nebo ne?Tak to většinou funguje...

Nicméně,obecně se ví,že gibouši se stimulují hormonálně,ale to neznamená,že by k samovolnému výtěru nemohlo dojít,ale myslím si,že by sis toho asi všiml...,alespoň u takhle velkých ryb...

A já myslel,že pohádky jsou jen na Vánoce...

:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   29.11.2011 19:06 Muž rriki [818] - CichlidyRe: mirda
Až dokážeš to co Vojta tak se považuj za akvaristu,zatím si ukázal patvar jákéhosi nesmyslu a sorry takhle velkou rybu tedy sušenku si musel vidět v akva několikrát, a živou .Já si myslím ,že jsi chtěl prodat tři neprodejný ryby za balík a myslel jsi si ,že Ti někdo skočí na tvojí sušenku a vztekáš se zbytečně. :-D :-D :-D .
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 20:36 mirda Re: hawok
Konecne ,dekuji za odpoved,zni to opravdu logicky.Sr...ho snima bude stejne jak s tercovcema a prodejni cena je 10x nizsi. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 16:25 Muž hawok [64] - ČtverzubciRe: tercovec5
taky se pridam do diskuze. Myslim si, ze gibouse rozmnozit pujde, nebo aspon jej donutit k vytreni i bez hormonu.
Pokud si vsimnete, tak se povedlo rozmnozit naprikla i Lka jako je panaqolus atd. Problem je spise v tom, ze gibous je obrovska ryba. Tudis ne kazdy ma podminky jich mit vice, natoz skupinu, kde se muzou partneri vybrat sami. Kdyz ma nekdo dva tri, nemusi si sednout, navic je bude treba nejak podporit treba napodobenim destu atd. Navic se daji levne koupit z importu tudis je to neekonomicke. Ono kdyby nekdo opravdu chtel, sehnal vetsi skupinku a snazil se, tak si myslim, ze vysledek na sebe nenecha dlouho cekat. Ale jde spis o to, ze se tim nikdo moc nezabiva zvlaste k vuli te ekonomiky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 15:21 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: mirda
A kdybys rozmnožil gybouny,na jakém foru bys byl,nebo přesněji řečeno,proč bys nemohl být i tady? :-)
Možné to je,všechno jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 11:48 Muž Dejmon [64] Re: mirda
ano ROZMNOŽENÍ je od námluv až po vytření, odchov je něco jiného, také jednoho odchovávám, ale musel jsem si ho koupit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 11:13 mirda Re: tercovec5
Moje historka,zni uplne jinak a nikdy jsem nepsal jikry.Kdybych je vytrel v takovem to akva.,tak nejsem na tomhle forum.Gibbicepse uz neprodavam,je to pro mne vyzva a verim ze s tim pristi rok hnu i kdyz nemam na to moc casu a prostoru.
Edit: OPAKUJI : Dobry den ,ma nekdo zkusenost s rozmnozenim Gibbicepse ?
-----------------------------------------------------------------
...a jestli mi verite nebo ne,je mi opravdu jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.11.2011 10:51 Muž tercovec5 [257] - AmerikaRe: mirda
Tak jelikož jsi je dal do holé nádrže,jistě jsi zaznamenal-pokud je to jak píšeš-jikry a věřím,že jsi to i nafotil.Alespoň by to udělal každý normální člověk.Mohu poprosit o foto gibounů s jikrama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   25.11.2011 10:45 mirda Re: Nobody
Fotka k příspěvku Koupil jsem je pred 2roky jako 8cm dlouhe rybky.Nyni velikost +,- 24-27cm.,takze zadni macci.V cervenci jsem je mel,take venku,ale pocasi stalo za H.takze prselo a voda se ochladila na 15'C,tak jsem je po nekolika dnech vzal domu.A ,i diky teto provokaci ,se to stalo.Tak spustte. tone
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 07:22 Muž LiborSprysl [9015] Re: rriki
smich i toto je cesta "úspěšných odchovů", nevím, prodávám, jak jsem koupil...Byl tuším od Čelákovic nebo Českého Brodu, už si nepamatuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 07:13 Muž rriki [818] - Cichlidy
Hláška nevím jak se to stalo mě pobavila a vspoměl jsem si na léta 1996 ,kdy jsem přijel k jistému diskusáři a uviděl jsem 40 cm giboše a úplně mě uchvátili a co ještě víc ,když mi ukázal akvarium ,kde bylo 30 asi 5 cm gibošů a řekl jestli chci za kilco jsou k mání a ještě mi poradil ,že je tře v rouře o průměru 200mm.Asi po třech měsících jsem začal vypomáhat u kamaráda v akvaristice a začal jsem jezdit pro ryby k Giglioli do Modřan.Tam jsem viděl plný nádrže gibošů za 50 kč.A tak jsem naivka začal vyprávět svůj příběh a okoupi odchovů od známého a tehdejší zaměstnanec a taky diskusář pan Morevec se mi začal smát a povídá, hele ten tvůj známý sem vozí disky do výkupu a pokaždý tu kupuje 20 mladech gibošů.Takže když jem četl inzerát tři ryby za 6000kč a tu fotku tak jsem si řekl ,zase nějaký chytrák jak se potřebuje šikovně zbavit těchto ryb.Ono prodat ryby okolo 20 cm ješte jde ,ale nad 30cm už to nikdo nechce já už jich takhle prodal.Teď v pondělí jsem je zase koupil pod terče a za rok až budou mít 20 čísel zas poputují jinam.Bohužel mi tři 40 cm zůstanou.Prodám Trojku 40 cm gibošů úspěšně mám doma 20 mladých :-D :-D .Jinak si myslím,že asi to nebude nijak naročné ono pokud ryby budou v nějakém jezírku.Na slovensku takhle množí macrakanty chovají je v 20 kubíkových bazénech a pak je píchají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2011 05:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: Nobody
"To" na fotografii vypadá jako uschlá samička ancistruse. Jinak co se týká odchovů giboušů, údajně to tak složité zase není. Před nějakými deseti lety uváděl jeden ze středočeských chovatelů,že se mu zdařil odchov za abnormálně horkého léta v zahradním jezírku. Bylo vybavené drenážními trubkami zapuštěnými v břehu. Chovné ryby měly kolem 50 cm a staré byly osm let. Na vlastní oči jsem je neviděl a upřímně řečeno, patřil mezi ty "rybí Anderseny" (byl to i rybář smich ). Samozřejmě, že pokud bude dobrý chovný materiál a podmínky, pravděpodobně i hormonání stimulace, pak by odchov složitý být neměl. Avšak nikoliv v akváriu pod kořenem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 23:30 Nobody Re: mirda
Jak velké a staré máš gibouše?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 23:29 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: mirda
Zajímavá fotka... Ale ta zmiňovaná výjimečnost asi mluví o úspěšném odchovu, což tenhle není ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.11.2011 23:05 mirda Re: Dejmon
Fotka k příspěvku Dekuji za potechu ,ale kde najdu tech 0,3%,samozrejme pocitam s tim,ze mi poradi velke H.,ale aspon budu vedet ze jsem se nezblaznil,kdyz jsem nasel 3cm velkou mrtvolku u svedske trojky Gibousu,take dik za ten odkaz,pisou ze to muze byt zamena za jineho sumce,dam asi klidne ruku do ohne ,ze je to Gibous. ne
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 22:44 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: mirda
Počti si třeba tady: catfish.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 22:43 Nobody Re: Dejmon
Proč je to tak...delší dobu trvá než dorostou a dospějí,aby se začali třít-je potřeba větší akva atd.Z toho vyplývá,že jsou dost vysoké náklady na jejich chov a odchov.
Dováží se ve velkém množství z odchoven v Asii za dost nízkou cenu.Pro naše chovatele se to asi nevyplatí.
Doma odchovat,proč ne - pro radost. Když se několik let počká...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 22:25 Muž Dejmon [64] Re: mirda
Potěším tě, v našich končinách je rozmnožování gigouše rovno hodnotě 0,3%. Přeji ti hezkou naději.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 22:20 mirda – pterygoplichthys gibbiceps odchov
Dobry den ,ma nekdo zkusenost s rozmnozenim Gibbicepse ?

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 1037x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17363-pterygoplichthys-gibbiceps-chov-odchov