Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

UV led filtr

 

NápovědaFórum » Technika » UV 

Akvaristik.eu

UV led filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 21:02 RBSC Re: Sputnik
Pokud by se to udělalo šikovně, myslím si, že by Ti alespoň poskytl "peak" dané LED.
Ale zkus se poptat Designera, ten je přes tu elektroniku, LED...

Každopádně, pokud má na krabici výrobku a v návodu uvedeno UV-C, a jednalo by se o UV-A LED, tak bych se nebál nazvat to klamáním spotřebitele.
Jinak UV-C LED existují(efektivita převodu energie zatím daleko horší než u UV-A, co jsem tak četl).

Co se týká watáže, ta je trochu závádějící. Neboť u ideálního UV sterilizéru by nebylo světlo vůbec vidět. Takže čistě hypoteticky(nezjišťoval jsem) by na tom Atman mohl být i podobně(ale nemyslím si to), pokud by vyzařoval většinu energie v jiné části spektra(třeba to UV-A). Ideální UV-C sterilizér by měl taky velký rozsah vlnových délek s vysokou intenzitou, protože každá struktura(bílkovina, RNA) absorbuje převážně/bývá poškozena jinou vlnovou délkou. A pak se stává, že to, co účinkuje na jeden druh, na další nemá valný efekt, a třetímu opraví RNA. :-) (pozn.: ono třeba takové modré světlo dokáže zabíjet některé druhy hmyzu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 16:56 Muž Sputnik [12] - RostlinyRe: RBSC
U výrobce se toho moc nedozvím,pochybuju že mi výrobce poskytne katalogový list,nebo typ použité LED.
Už jen to že na krabici,i u prodejců a i u výrobce je uveden výkon 1W a na samotné lampičce 0.5W leccos napovídá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 15:02 RBSC Re: Sputnik
Nelze usuzovat jen podle toho, co vidíš(viditelné světlo), musíš vědět i to, co nevidíš(UV složka). Sežeň si specifikace od prodejce/výrobce.

Jinak, nevýhody UV technologií jsou v tom, že za určitých okolností reaktivují poškozené bakterie, a ještě v horším případě rozkládají huminové látky s těžkými kovy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2015 13:47 Muž Sputnik [12] - Rostliny – LED UV-C?
Fotka k příspěvku Tak mě napadá jestli se vůbec dají LED použít jako UV-C sterilizéry,tzn. s vlnovou délkou menší než 280nm!

Pořídil jsem si toto do svého 20L akvárečka:
www.akvarko.eu/…

Podle mne to svítí blbě,protože světlo které leze ven je temně modré až černo-fialové.
Přitom z atmana 36W mi leze světlo světle modré.

Takže buď svítí blbě Atman,což si nemyslím.
A nebo aquael.
Proč ho tedy prodávají?
Vyhozené peníze :-|
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.03.2014 10:53 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Dejmon
Ono jak to pises, to muze vyznit ruzne. V jednom pripade ve smyslu:"Nemam rad zarivky a nechci je nikam pouzivat.", v dalsim ze tu UV jednotku chces celou zabudovat nejak do krytu, a treti smysl vyplyva z me reakce, ze bys to navesil misto zarivky do krytu a svitil tim do akvaria, coz by samozrejme melo katastrofalni ucinky.

Proto takove trosku nechapave reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 18:59 Muž Dejmon [64] Re: Silent
Něco do novoduru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 18:47 R Muž Silent [5949] Re: Dejmon
Designer to myslel tak, že UV záření nesmí v žádném případě pronikat do nádrže. Tak mně napadá, jak si vlastně představuješ ten UV filtr? Že píšeš o vykuchaném krytu coze .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 18:35 Muž Dejmon [64] Re: Designer
To je mi jasné, že to musí být zakrytované po celé délce trubice, ale jak jsem psal, vykuchal jsem kryt a hledám něco jiného, pokud tedy něco je a dá se doma dobře udělat. Pokud víte o nějakém dobrém odkazu s návodem, tak děkuji předem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.03.2014 14:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Dejmon
To neni mysleno pouzit nad akvarium, to bys to akvarium zabil! tone tone tone

Tohle se pouzije jen pro sviceni na protekajici vodu, a jeste se to musi dobre uzavrit, at to nesviti nekam ven. Pozor na to, muzes tim prijit o zrak a nebo se aspon poradne spalit (jako kdyz prezenes opalovani, ale pri delsim pusobeni spis jako by ses nechal upect).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 12:42 Muž Dejmon [64] Re: Designer
Něco jiného by nebylo, já jsem kryt vykuchal a zářivky nechci ani vidět.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 10:31 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Dejmon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 09:40 Muž kofejn [963] Re: Dejmon
Ne, potřeba je UV-C záření (250-280nm).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2014 09:31 Muž Dejmon [64] – UV LED
Chtěl bych se optat na tyto UV LED, zda jsou dobré k vytvoření UV filtru.
www.conrad.cz/… a www.conrad.cz/… . Díky za případné náměty a doporučení.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 16:43 Muž ondralomnice [81] Re: petr
Za filtr ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 15:24 petr – uv lampa
prosim kam namontovat uv lampu pred nebo za fiktr
dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 14:56 tomhorn
Přeji pěkný den. Nebudu vám rozmlouvat názory jaké spektrum má která dioda, k něčemu to dobré určitě bude, hojně to začal využívat Aquael v poslední době nicméně, já dal přednost tomuhle www.akvatip.cz/… není to žrout a tření terčovců bez tohohle aparátku už nebudu riskovat.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 20:27 Muž kortezhugo [983] Re: kortezhugo
Nieco som nasiel...
www.alibaba.com/…
th-led.en.alibaba.com/…
Tak sa musim trochu opravit -ze UV-C Led jesto :)
Len skladat z toho zo 10W? -podla mna blbost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 19:10 Muž kortezhugo [983] Re: pavelbartek
pochybujem ze tie LED su UV-C ak aj nejaka cast spektra zasahuje do tej oblasti bude toho urcite malo...
dalsia vec je ze pre funkcnost to potrebuje mat daaku "silu" proste vykon aspon par W
www.led-svetlo.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 18:53 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Kyd
Ne nízká jako tak málo za diody,ale nízká za zdroj UV-c a myslím si,že to ty diody vyzařovat nebudou a jak píše xnor "tahák na peníze" Ani netuším zda vůbec existují takové diody(UVC)???.Pomalu to zavání klamáním zákazník,ale možná se mýlím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 18:42 Muž xnor [71] Re: Kyd
Vypadá to akorát jako tahák na peníze. www.e-akvaristika.cz/… Mám pocit že led UV se dělají od 370nm výše, což je UV-A, pro dezinfekci je potřeba UV-C.
UVA, dlouhovlnné, „černé světlo“ - 400 nm - 320 nm
UVB, středněvlnné - 320 nm - 280 nm
UVC, krátkovlnné, „dezinfekční“ - pod 280 nm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 17:58 Muž Kyd [43] Re: pavelbartek
Nemyslím si že cena je tak nízká ber v úvahu že se jedná o 4x LED korunová položka a né nějaké zářiče..Ale bližší ifo o použitých LED diodách jsem nikde zatím nenašel.

www.led-tech.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 16:27 Muž pavelbartek [288] - CichlidyRe: Kyd
Zajímalo by mě jaké UV ty diody vyzařují??Vzhledem k ceně mi to přijde jako nesmysl-300Kč
www.averecord.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2012 15:13 Muž Kyd [43] – UV lamp
Dobrý den máte prosím někdo zkušenost z tímto výrobkem: UV lamp-UV MAGIC Module. je to přídavek k filtrům,vše od výrobce Aqua Szut.Jsou to 4x LED 500mW vyzařující UV záření.Zakoupil jsem to cca před měsícem na jednu nádrž a váhám z důvodu funkčnosti jestli koupit i na ostatní..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 09:49 Tomaskoo Re: xnor
Ma to aj napadlo takze napad mozem rovno hodit do kosa :-p ziaden ucinok by to asik nemalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.10.2011 09:22 Muž xnor [71] Re: Tomaskoo
Obávám se že ti to nebude fungovat. Je potřeba tak zvané UV-C , čož značí že vlnová délka světla je menší než 280 nm. Co jsem se díval tak led UV se pohybují kolem 380 - 400 nm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 09:01 Tomaskoo – UV led filter
Fotka k příspěvku Dobry den,

chcel by som spytat. Napadla ma taka vec ci by sa namiesto klasickeho predavaneho UV filtra nedala spravit niaka nahrada. Nahradu myslim v tom ze pouzit LED U. Viem ze tam by tam nebol ten vykon ktory je dostupny v UV filtroch. Prilozil som aj obrazok. Je to len nakres na rychlo. Cierne bodky znazornuju kam by som chcel namontovat UV led. Tak keby som mohol poprosit vas nazor ci to ma aspon niako minimalny vyznam.Chel by som pozit 20 kusov LED 5MM UV 4000uW/30°.
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 627x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17215-uv-led-filter