Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Štikovec páskovaný - chov, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Štikovec páskovaný - chov, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2018 11:08 Muž Pavligin66 [11] – Dobrý deň
hodil by sa tento druh kaprozupky do mojej nádrže p.s. jej prezentáciu nájdete pod mojím uživateĺskim menom ďakujem za odpoveďe

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 21:11 Muž Shimamoto [492] Re: sperman
Je to štikovec páskovaný (Aplocheilus lineatus), jedna ryba přírodní a druhá zlatá forma. A asi to budou dvě samice - ploutve nejsou příliš vybarvené a řitní ploutev není moc protažená...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2015 20:15 sperman – druh a pohlaví
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, na přiložených fotografiích jsou dva štikovci, dokáže mi někdo napsat jestli jsou stejného druhu? Jakého? A případně jestli je to pár? předem mockrát díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 10:19 Terisek
Pani .. Tak to radsi nebudu riskovat, nechtela bych aby se akarkam neco stalo :-) dekuji moc za reakce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 05:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: Terisek
Snad všechny cichlidy mají tendenci při ztrátě jiker, či potěru si velmi rychle pořídit nové. To se děje velmi často i do 14 dnů po devastaci potomstva. Ovšem logicky z toho plyne, že samice není bezedná. Druhý výtěr nebývá tak mocný, je to jen snaha o "záchranu rodu" za každou cenu, tak je jiker většinou čtvrtina proti prvnímu výtěru. No a pokud přijdou do třetice o potomstvo, dojde k situaci, že samec samici zabije ve snaze o rozmnožení. Zatímco v přírodě by jej vynesená holka opustila, aby k tomu nedošlo, v nádrži nemá kam zmizet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 21:18 Terisek
Nu tak to mě docela nutí nad tím přemýšlet .. :/ určitě by bylo fajn kdybych mohla sledovat odchov .. ale to bych chtěla nechat na dobu az pěkně narostou .. myslím to tak, že když budou menší a vytřou se nebudu vubec trvat na tom aby se prckove odchovali .. možná až budou starší a já ohledně nich "zkušenější" :-) stejně ale nad tím ještě zauvažuju děkuji za komentář :-) BTW: zajimalo by mě zda by takovéto opakované tření a (při pořízení štikovce) nevyčerpávalo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 20:56 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Terisek
Bez problémů, štikovci se zdržují hlavně u hladiny, akaru uvidíš nahoře velmi vyjímečně. Pokud ale chceš od akar odchov, tak to neklapne..štikovec to vyzobe ať hlídaj jak hlídaj, je to elitní zabiják potěru a mladých rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2012 20:05 Terisek
Pěkný večer :-), ráda bych věděla zda bych mohla mít ve 160ti litrové nádrži zlatého štikovce páskovaného se třemi akarami modrými (zdá se, že už se vybral pár, takže nakonec budou nejspíš jen dvě) a s dvěma ancistrusy? Užijte si zbytek sobotního večera :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 12:44 Muž sefca [3]
A není to tak,že Štikovec páskovaný(až 10cm)je ten žravější a Štikovec příčnopásý(4-5cm)je ten mírumilovnější?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 10:30 Muž majoksa [0] – Štukovci vs Neonky
Takže nakonec to neboli Štukovci, ale nejaká choroba čo mi vyhubila čast neoniek. Štukovci sa správajú u mňa k ostatným druhom rýb nevšímavo, max sa občas nahánajú medzi sebou.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2011 04:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: majoksa
Mohl si "žvýknout" ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 15:32 Muž majoksa [0] Re: LiborSprysl
Zdravím mam ešte jednu otázku. Tie štukovce som kúpil spolu s 2 neónkami (na doplnenie stavu) a tie 2 neónky som postupne našiel zdochnute. Nejavili známky žiadnej choroby, ale tiež nemali vobec ožraté plutvy/telo. Je možné že ich 'dal dole' ten štukovec ? Nežere svoje obete ? Teraz pozorujem akva dosť často ale tie šťukovce mi prídu celkom kľudné - stále krúžia tesne pod hladinou ale ostatné ryby si nevšímajú.Dik za odpoved/radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 12:26 Muž majoksa [0] Re: LiborSprysl
Ďakujem za info. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 10:47 R Muž Silent [5949] Re: LiborSprysl
Tak to máš Libore asi pravdu. Mně se při tření velmi osvědčili chuchvalce mechů položené na dně mezi kořeny (nejednalo se o komerční odchovy). Štikovci se do nich vytírali s velkou chutí ve 14ti denních intervalech, ale jakmile jsem mechy přesunul do střední části nádrže tak jako když utne. Mimochodem, pozorovat štikovce při tření je zážitek. PS: nějak postrádám v tomto vlákně původní dotaz coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 10:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: majoksa
Musím s vámi velmi souhlasit. Ten popis je příšerný. Je to ryba, která ráda spolyká vše živé, co se jí do huby vejde a to dokonce včetně svého potěru. Opravdu "dospělí" samci zcela běžně zlikvidují své dorůstající konkurenty ve velikosti dva i více cm. Ale jinak je rybka docela jednoduchá. Jikry lepí raději do rostlin než na kořeny, má ráda třecí mopy. Ty se seberou a odlíhnou ve samostatné nádrži. Stačí sbírat výměnou tak jednou za deset dní.
No Jendo vidím, žes byl rychlejší, ale ten tvůj výklad začátečníka zrovna moc neukojí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 10:05 R Muž Silent [5949] Re: majoksa
Já v tom zas až tak protichůdné informace nevidím. Štikovci se k rybám stejné velikosti a k větším chovají velmi tolerantně i v době tření což se o spoustě jiných druhů, např. o cichlidách, říci nedá a k malým rybám se chovají jako k potravě a to je vzhledem k tomu, že jsou převážně karnivorní (masožraví) naprosto logické.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2011 09:54 Muž majoksa [0] Re: Semtex
no práveže som do atlasu pozrel a pri druhu Šťukovec pásikový (Aplocheilus lineatus) http://rybicky.net/atlasryb/stikovec_paskovany , ktorý mám je napísané Mírumilovný druh , ale v charakteristike zasa je spomínané Je dravá a lze ji chovat jen ve společnosti větších ryb. .Takže podla mňa celkom protichodné info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 21:58 Muž kraken192 [6] - RostlinyRe: majoksa
No potěr ti asi sezerou, ale jinak si ostatních ryb moc nevšímají. Zdržují se u hladiny a nahánějí se jen mezi sebou. Také mají tendenci vyskakovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2011 21:18 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: majoksa
štikovec, už podle názvu je odvozený od slova šťuka: nejen že je vzhledem podobný, ale je i dravec.....

Proč se nemrkneš do atlasu?

rybicky.net/atlasryb/stikovec_paskovany_zlaty

až bude mit 12 cm, a při pestré živé stravě co tam má to bude brzy, sežere i tvojí ruku smich X-) minimálně :-D

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 490x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17106-stikovec-paskovany