Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Je vhodné koupit již zavedené mořské akvárium?

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Je vhodné koupit již zavedené mořské akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.03.2011 15:40 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: mirep
Co jsem koukala na ceny jen samotných nádrží ve sklorexu, tak 1000 litrů kolem 20 000Kč a 1600litrů kolem 50 000 a to už mi příjde dost velký cenový rozdíl. Viděla jsem tu na stránách nádherné mořské i okolo 300 litrů (nemluvě o švicově 60ce). Záleží jaké chceš.
Osobně si myslím že by bylo lepší koupit nové, pěkné, které se hodí do bytu (ale záleží i na tom vybavení).
Pokud si nechceš platit firmu na údržbu, tak o tom stejně budeš muset dost nastudovat abys zachvíli neměl z moře bažinu, pak zjistíš že jsou třeba věci co byly k tomuto akvárku špatné a zaplatíš za něj mnohem více než kdybys to všechno promyslel na začátku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 15:40 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: mirep
No za 110 000 to je tedy pálka....Dle mého to tu hodnotu nemá nevím co tam má za techniku ale já být na tvém místě tak si zařídím své a od začátku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 15:39 JuraS Re: mirep
když na to máš prachy tak neuvažuj..život utíká moc rychle a pokud budeš přešlapovat tak tě někdo předběhne..třeba nějaká firma co se jim to hodí do haly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 15:34 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: mirep
Hlavně by si měl číst číst a zase číst....Já plánuji do budoucna nanoreef asi 100L a mám o tom naštudováno X hodin a stejně na 200% udělám spousty chyb i přes to že jsme 2x mořské akva již měli....Jak píší ostatní jestli to chceš fish only á pár krevet tak je to poměrně levný špás...Ale pokud chceš korály notabene tvrdé korály tak se ti ten špás i několikanásobně prodraží...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 15:27 švíco Re: mirep
Jestli hledáš komplexní řešení, tak si nech akvárium postavit na klíč... tohle z dokazu mi nepřijde zrovna kvalitně "zavedené"... nádrž s kamením, pár měkkýma korálama a rybama... žádný zázrak. Ovšem o technice tam nic nepíše, tak težko soudit cenu... každopádně doporučuju diskusní fórum reef.sk, kde najdeš hodně moc informací a i kontakty na firmy, co se zabývají zakládáním akvárií na klíč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 15:14 Muž donleo [1] Re: Dejmon
pěknej odkaz na "továrnu"....ale myslím, že se dá s úspěchem provozovat i mnohem amatérštěji a levněji (osobní zkušenost)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 14:56 Muž Dejmon [64] Re: donleo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 14:37 Muž donleo [1] re: mirep
Hynek Dařbujan, průkopník mořské akvaristiky v ČR psal, že tak velké akvarko (1000 l), jestli plánuješ, tak stojí jako malé osobní auto...ale hodně záleží na technice, kterou koupíš, jestli budeš chtít reefové akvarium(s koralama) nebo jen krevety a ryby a řasy například.... u mořského není drahá jen vstupní investice, ale i ryby a korály stojí v řádu stokorun až několika tisíc za kus. Nevím odkud jsi, ale býval velký krám v Praze myslím Jugoslávská ulice... tam ten prodejce zase tvrdil, že Hynek Dařbujan píše semtam nesmysly, je to těžký, každý si bude tvrdit svoje. Pokud o tom nic nevíš, začal bych knížkou Mořská akvaristika právě od Hynka Dařbujana, možná že jí najdeš i na netu už.....před 15 lety když jsem začínal já, tak na netu toho moc nebylo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 14:30 mirep Re: donleo
To je těžko takhle říct kolik mám připraveno peněz, plánujeme předělávat obývák a tak si říkám, že bych tam chtěl něco většího dát. Ale musím si udělat představu o tom, kolik vše stojí. Jsem z podstaty lajdák a tak potřebuji vše co nejvíce automatizovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 14:21 Muž donleo [1] to mirep
realizace od začátku....kolik máš připraveno peněz?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 14:18 Muž donleo [1] re: mirep
může to být jen špatně nafocené, záleží na tom, co jaké je k tomu vybavení, takhle těžko soudit...
kdysi jsem měl moře 500 l a prodal jsem ho, stěhování vyšlo na celej den, fakt hrůza... na druhou stranu takový velký akvárko a taková cena to by mohlo být vybavené dobře, u moře platí ještě víc, že čím větší objem litrů, tím lépe se udržuje stabilita prostředí...jak známo moře je velmi stabilní biotop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 14:13 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: mirep
podle mě moc pěkně nevypadá, záleží co je k tomu za techniku (ale s mořskými akvárky zkušenost nemám ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2011 13:16 mirep – Je vhodné koupit již zavedené mořské akvárium?
Dobrý den,

uvažuji o pořízení mořského akvária, které jsem nikdy neměl. Vždy jsem měl pouze sladkovodní a nyní jsem náhodou narazil na již zavedené akvárko 1800L zvirata.bazak.cz/… a tak bych potřeboval poradit, jestli je vhodné koupit již takto zavedené akvárium?

Nehrozí po přestěhování vlivem změny prostředí nějaké problémy?
Není lepší vše realizovat od začátku?

Děkuji za radu

Michal

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 539x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16719