Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Mech na kořenu

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Mech na kořenu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2021 16:44 Muž vlka [3441] Re: Motas
Fotka k příspěvku Čauky, já to zkusil stříhat jen jednou a byl z toho děsnej bordel ve vodě. Tak to jen rukama ,,otrhám,,...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2021 11:51 Muž Yirka [9118] Re: Motas
Já tedy přesně jako to píšeš v předposlední větě. Vyjmout otrhat a dát zpět. Mech je nezmar, jak se jednou chytne, je to skoro napořád. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2021 09:48 Muž Motas [38] – Zastrizeni mechu
Fotka k příspěvku Ahoj, dal jsem druhou sanci pestovani mechu. Uz vim ze nemuzu pouzivat tekuty uhlik stydim
Mam dotaz jak ho zastrihavat, abych nemel mech po celem akva. Jako sofistikovana metoda se mi libi cerpadlo s punchochovym filtrem, ale je to desne pracny, skoro bych to videl na 2 lidi.
Trhani rukou je taky moznost, ale porad si myslim ze vsechno nepochytam.
Jako uvazovani mimo krabici vidim reseni vyndat ten kamen, kde mam mech z akva, ostrihat, oplachnout a dat zpatky :)
Jak to delate vy?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 21:12 Muž Jifi [675] Re: romant
I v akvárku, které není high-tech, je potřeba redukovat rostliny.
Dlouho jsem nevěděl, jak mám tento konkrétní mech redukovat. Napřed jsem ho zkoušel stříhat, ale to bylo peklo. Zlatý jávský mech, ten dobře drží pohromadě. Zato když ostříháš rybicky.net/atlasrostlin/fissidens_fontanus, tak se ti to rozpadne na stovky ústřižků a plave ti to v celém akvárku. Tak jsem ho nestříhal a nechal jsem ho být. Až byla situace fakt neúnosná, tak šel celý ven a na kořen jsem přilepil malý kousek.
Nic lepšího mě fakt u tohoto mechu nenapadlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2017 21:00 R Muž romant [27981] Re: Jifi
Jj zde platí okřídlené "mládí v před". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 20:52 Muž Jifi [675] Re: romant
Kydnul jsem tam jen 1 kapku lepidla a použil jsem malý svazeček.
Co se týká velikosti toho mechu - mám ho odhadem asi 2 roky. Možná o trošku méně. Za tu dobu se mně z malého kousku rozrostl na kouli, která měla cca 20-25 cm a začal pomalu utlačovat okolní kytky, tak jsem ho zredukoval na maličký trs a už zase začíná hezky růst.
Když jsem ten mech vytáhnul z akvárka, tak ho byla fest plná 4litrová zavařovačka. Byl tam slušně našlapaný, aby se do ní vešel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 18:40 R Muž romant [27981] Re: Jifi
Tak já si neodpustím jednu praktickou. :) Čím méně mechu se připevní, tím lépe pro jeho budoucí zdárný vývoj, přirůstání je rychlejší, nedochází k zahnívání chuchvalců, tedy jinými slovy tvojí metodou se z hrstičky dá voblepit hodně velká plocha. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2017 17:53 Muž Jifi [675] Re: romant
Jasně, před 2-3 roky jsem se taky drbal s přivazováním mechu a Anubiasu.
Lepidlo jsem si koupil, protože jsem chtěl na celkem tenký kořen připevnit mech rybicky.net/atlasrostlin/fissidens_fontanus
Ten mech roste celkem pomalu a sám na kořenu nedrží. No a to lepidlo má výhodu, že se s ním dá lepit i ve vodě. Fakt jsem to tak udělal: ponořil jsem lepidlo do vody, nanesl jsem kapku lepidla na kořen (který jsem tak nemusel vytahovat) a do kapky lepidla jsem přimáčknul mech svázaný do malého svazečku. Za chvilku mech držel a drží i po pár týdnech. A stejně jsem přilepil malý kousek Anubiasu na vrcholek stejného kořenu :-)
Bude to chtít pár fotek :-)
Edit. Chce to v průběhu lepení odhánět krevetky a rybičky, aby se nepřilepily ty potvory zvědavé :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 17:27 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: romant
Oy ty vrutíky jsou taknějak festovnější a stejně do dřeva šly klasickým šroubovákem. Vrtat jsem nic nemusel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 17:17 Muž Kubaa [718] Re: Pepan
Lepší když zrezne, pohnojí a zmizí, než aby tam strašil na věky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 17:15 R Muž romant [27981] Re: Pepan
Prach jsi a v prach se obrátíš, co ti vadí na rezatým špendlíku, kterej stejně za měsíc není vidět, takže se dá v pohodě zrecyklovat, ale na druhou stranu proti gustu, žádný dišputát. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 17:11 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Pepan
:-( , ty špendlíky mě nenapadly. Mech přiroste rychle. sad sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 17:09 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: romant
Špendlíky jsem používal kdysi, ale rezly. Tak jsem přešel na jinou technologii. Ty vruty mě přežijí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 17:07 R Muž romant [27981] Re: Pepan
Špendlíkem s kulatopu hlavičkou, to každopádně, když se do dřeva dá alespoň trošku zatlačit, tak nemusíš vrtat vrutíky a dá se to instalovat i pod vodou. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2017 17:05 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Pepan
Jo zbělá :-D , ale řekl bych, že to časem zaroste, nebo že to lepidlo časem zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 17:00 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Amatértom
Nad lepidlem jsem taky uvažoval, akorát jsem si nebyl jistý, zda ve vodě nezbělá. Vrutíky jsou teď už skoro schované v mechu a kytkách a pokud někde budou vadit, tak je po zakořenění kytek můžu kdykoliv vytáhnout. Akorát když jsem je tam vrtal, manželka si lehce ťukala na čelo. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 16:56 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Pepan
Já sem taky přemýšlel návrat díry a tím třeba protáhnout vlasec, ale to lepidlo bylo snazší a rychlejší, bez trvalých následků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 16:50 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Amatértom
Tohle jsem taky řešil. Koupil jsem na burze kořen tvaru hodně velkého uříznutého kokosu. Chtěl jsem na to uchytit nějaké Bucefálky a Mikrosorka. Tak jsem do toho kořenu navrtal něco málo malinkých nerezových vrutů a kytky jsem silonem přikurtoval vždy ke třem těm vrutům. Drží to a pomalu zarůstá, takže časem vruty nebudou vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 16:47 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Pepan
No, už je to od včera v akváriu a žádná ryba si nestěžovala. Lepil jsem ne přímo tím na obrázku, ale také to byl klasický sekunďák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 16:46 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Amatértom
Schválně jsem vyhledal nabídku se stejným obrázkem aby mě někdo nemohl nařknout že se jedná o dva jiné výrobky. Prosím O.T.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 16:41 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Driv3r
Já jsem právě vlasec nebo nit jako variantu odmítl protože jsem to chtěl použít na připoutání mechu ke kulaté půlce vykotlaného ''kulánku''. Takže obtáčet to celé by bylo naprd a ryby by se pak mohli oběsit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 16:39 Muž Driv3r [236] Re: romant
jas to dělal niti černou, tmavě zelenou, mech ji prorostl chce to jen trochu cviku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 16:36 R Muž romant [27981] Re: Jifi
Nemusí se nutně používat lepidlo, někdy a to zvláště v případě větví velmi dobrou práci udělá klasická sichrhajcka, která se lehce podle potřeby natvaruje aby obepnula onu kulatou část a mech se tímto přitlačí a jakmile se chytí lze odstranit a když není moc zrezlá, pardón zkorodovaná, lze použít opakovaně. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 16:35 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Pepan
zajímavý obchodní tah :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.12.2017 16:29 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Amatértom
Je výrazně dražší.
Lepidlo na mechy:
www.profiplants.cz/…
Klasické sekundové lepidlo:
www.naradihornig.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 16:04 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Jifi
V čem je jiné, než to normální?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 12:16 Muž Jifi [675] Re: Maq
Nedávno jsem koupil to vteřinové lepidlo na mechy a paráda :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 11:46 Maq Re: tramtra
Já přivazuji epifyty provázkem z lýka, dá se koupit. Zpočátku to vypadá mnohem hnusněji než neviditelný nylon, jenže se to časem bezezbytku rozloží (je to "přírodní" lignin, či co), a epifyt se mezitím uchytí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 22:46 Žena tramtra [3202] Re: ctibum
No já jsem to právě taky tady někde viděla, tak s ní třeba půjde trochu čarovat...jenom ten můj kořen je takovej neforemnej a půjde blbě ven a ještě hůř dovnitř. Možná zkusím nějakej ten kámen a ulehčím si to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 22:41 R Muž ctibum [6869] Re: tramtra
Než jsem si s tím začal hrát, tak jsem to tu pročítal a někdo z toho a z půlky kokosu dělal mechovou chýši... Takže vesele zkoušej ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 22:40 Žena tramtra [3202] Re: LeRi
No asi ho tam nedávám až tak moc, ten vánoční roste, jak divej a na jednom místě na kořeni je i ta vláknitá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 22:38 Žena tramtra [3202] Re: ctibum
:-) tak mi nezbude nic jiného, než to vyzkoušet ;-) nějak to na ten kořen dostanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 22:37 Muž LeRi [315] Re: tramtra
Jo a koukám že tam přidávš tekuté CO2 mechy to moc nemusí spíš vůbec ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 22:35 Žena tramtra [3202] Re: LeRi
Jj k Rudíkovi, oloupal se mi už na některých místech kořen a ta světlá místa jsem chtěla zazelenit, navíc tam přibyly krevetky, tak by to bylo fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 22:31 R Muž ctibum [6869] Re: tramtra
No, já rozřízl kouli na dvě půlky, vytvaroval do placky, podlepil nerezem a položil na dno. Na tenký kořen bych asi nařezal placku ještě na proužky, nebo plackou kořen obalil. Já jí vázal na kámen... Celkem brzo se placka růstem vytvarovala do bochánku, pod tím si představuju ten růst, a jelikož mám světlo spíš asi silnější, tak na tom občas vyrostl "nádor", jakože miminko. Pod tím si představuju to pěstování...
Ale radit bych se neodvážil... :) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 22:31 Muž LeRi [315] Re: tramtra
Myslíš v Hotelu u Rudíka? Tam by se tohle i hodilo,mě potom leze i Ancistrus a nikdy nic neupadlo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 22:30 Žena tramtra [3202] Re: LeRi
Monosolenium je asi dost křehké, já mám v druhém akváriu lomariopsis, a když se Pandy třou, je po celé nádrži...ta cladophora bude asi držet líp pohromadě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 22:27 Žena tramtra [3202] Re: ctibum, LeRi
Mě už teda dřív napadlo, že mým synátorům seberu z kelímků a na ten kořen namotám zelenou vláknitou, stejně na něm nahoře u hladiny nejspíš už je, ale zase nejsem takovej experimentátor, řasám moc nerozumím a cladophora se mi jeví jako ta milejší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 22:27 Muž LeRi [315] Re: tramtra
Byla by to piplačka s tím přichycením no ale mě se líbí víc než nech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 22:14 Žena tramtra [3202] Re: LeRi
Jo, ale to není cladophora, ale lomariopsis...ale vypadá pěkně
Edit: Teda monosolenium
Edit 2: Já bych ideálně potřebovala nechat porůst kořen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 22:11 Žena tramtra [3202] Re: ctibum
Dík za radu, nařezat by mě to nenapadlo. Já bych to spíš potřebovala na tenkej kořen, ten vlasec to snad udrží, akorát to asi bude dýl vidět, jestli roste pomalu, ...tam by se to lepilo asi blbě.
V atlase píšou: 'Osvětlení: Nenáročná, slabé až střední ' a 'pěstování: K úspěšnému pěstování je potřeba pouze silné osvětlení' tak teď ctibum raď, asi to bude chtít víc světla, ať se dílo podaří, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 22:00 Muž LeRi [315] Re: tramtra
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Já dostal od Anguse kousek rybicky.net/atlasrostlin/monosolenium_tenerum_pellia dal jsem to ke kořenu mezi kameny a už je to pěkná koule a okupují to tam mladé krvrtky :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 21:58 R Muž ctibum [6869] Re: tramtra
Když kouli rozřežeš na plátky a přivážeš vlascem, tak to bude ok, časem se to vyvrbí. Mám vyzkoušeno. I jsem na spodek plátku lepil sekundovým lepidlem nerez podložku / matici, aby neplaval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 21:51 Žena tramtra [3202] Re: lenkalor
To nevypadá zle, zkusím něco vymyslet palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.12.2017 21:20 Žena lenkalor [580] Re: tramtra
Fotka k příspěvku Roztáhnout a dobře odvázat silonem ? Ona to pak proroste. Ale ještě jsem to takhle nedělala, mám ji roztaženou spíš u dna. Roste opravdu pomalu. Na řasokoule je odborník spíš Jirka Ščobák. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 20:47 Žena tramtra [3202] Re: lenkalor
Díky, ten by byl super, akorát by asi nedal těch 27 stupňů, co mám u betty...
Nevíš, šlo by nějak naočkovat nebo udržet na kořeni cladophoru? Ta by snad byla fajn, i krevetky by zajásaly.
Edit: A to už jsme mimo mechy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 20:38 Žena lenkalor [580] Re: tramtra
rybicky.net/atlasrostlin/riccardia_chamedryfolia
Tenhle roste poměrně pomalu a na světle je přitisklý, ve stínu má zatím až 2 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 20:37 Žena tramtra [3202] Re: Amatértom
To určitě ne, to mě ani nenapadlo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 20:28 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: tramtra
Tohle nevím, jestli bude to pravé ořechové. Roste rychle a není tak pěkný jako třeba jawa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2017 20:26 Žena tramtra [3202] Re: Amatértom
Hmmm, vypadá moc zajímavě. Proč se ptám...potřebovala bych nějak mechem obalit tenký kořínek, ale nějakým nízkým mechem, co moc neroste. Mám v akvárku jen vánoční a ten je příliš bujný...

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 1821x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16694-mech-na-korenu-od-rataje