Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Dánio perlové (Razborka galaxy) - rozmnožování, odchov

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Dánio perlové (Razborka galaxy) - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2018 23:52 Žena Hanumana [55] – Rozmnožování
Ahoj, mám hned několik dotazů. Tato téma jsem si přečetla celé a stejně mám v tom hokej. A některé věci jsem prostě nenašla. Jsem akvatechnikou nepolíbená, mám velké akvárium a málo ryb tak není potřeba, ale chtěla bych zkusit rozmnožit právě tyhle danie. Sehnala jsem si malé vytiracky o objemu cca 3 litry. A tam se asi bez nějakého vzduchování neobejdu. Mohl by mi někdo přímo poradit konkretní typ. Ideálně levný a tichý, přece jenom to má být jen na chvili. Dále by mě zajímalo zda se musí dát desinfekce po nakladení jiker a případně by mě taky zajímalo jakou použít? A kolik rybek mám do nádržky dat? Pár nebo samici a 2 samce? A co všudypřítomní šneci, který si nejspíš přinesu v rostline, nesporadaji mi pak jikry? stydim

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2017 07:01 Muž motýlek [273] Re: králas
Rozumím, psal jsem to obecně ... třeba některé tetry jako neonky se třou ve dvou litrech a tam bublifuk nevleze ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2017 20:39 Muž králas [10] Re: motýlek
Je to vytíračka 8 litrů. A myslel jsem bublifuk s horním vyůstěním. Opravdu to chce po vykulení ubrat. Potěr má raději klidnější vodu. Toť má zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2017 18:12 Muž motýlek [273] Re: Jifi
Pokud se bavíme o vytiracce o obsahu 2 - 10 litrů, tak určitě ano ;-)
I v rozplavavaci nadrzi se symbolickými rostlinami je k bublifuku nutno přidat i samostatně vzduchovani ... bez kyslíku potěr přežije, ale poroste opravdu velmi pomalu a bude velké procento odchliplych skřelí ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2017 17:50 Muž Jifi [648] Re: motýlek
Je vůbec potřeba vzduchovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2017 17:03 Muž motýlek [273] Re: králas
Vzduchovani u potěru řeším tak, že kamínek z bublifuku obalíme jávským mechem a umístím jen asi 2cm od hladiny ... pro sikulky se ještě dá udělat vzduchovani z kousků lipového dřeva/větvičky - ale musí být aspoň měsíc sušené ... použil jsem to jen kdysi dávno, ale fungovalo to velmi jemnými bublinkami ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2017 16:21 Muž králas [10] – Rozplavání
Tak záhada nejspíše vyřešena(nechci to zakřiknout). Příčinou bylo dost silné vzduchování. Po vykulení když vidíte mladé na stěnách, je potřeba vzduchování ubrat na opravdu minimum. Učinil jsem tak a po půl hodině koukám že mi tam něco plave. Tak doufám, že to u mě bylo pouze tím.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2017 11:35 Muž králas [10] Re: Jifi
Test na tvrdost vody nemám. Ale u nás ve Štětí je hóódně tvrdá voda. Tou vodou to asi nebude. Vrátil jsem mech po vytření ke krevetkám a za týden koukám, že mi tam plave 6 kousků který zůstali v mechu. A u krevetek ostatně u všech akvárek vodu neupravuju. Jen u těch jiker.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2017 06:07 Muž Jifi [648] Re: králas
Jak tvrdou máš vodu v akvárku? Mně se líhly a rozplavávaly přímo v akvárku, ale tam je potom často sezobli rodiče.
Vodu mám cca 6 °dH.
Ono jikrám taky nemusí svědčit příliš velké změny v chemismu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2017 22:53 Muž DavFM [1056] - Corydoras&ApistogrammaRe: králas
Já bych zkusil udělat tu vodu co nejměkčí. Klidně čistou osmozu a trošku vodovodu,nevím jakou vodu máš v kohoutku, tak je to řečeno tak šlendriánsky nepřesně.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2017 22:37 Muž králas [10] Re: DavFM
Hodnoty nevím. Ale přidávám cca třetinu deionizované.
Abych byl přesnější. Občas se něco rozplave, ale opravdu minimum.Z dvaceti cca 4.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2017 21:51 Muž DavFM [1056] - Corydoras&ApistogrammaRe: králas
A voda? Tvrdost nebo vodivost? Pokud se vykulí, ale nerozplavou, je může být chyba ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2017 21:33 Muž králas [10] Re: Jifi
Ne ne, jikry po vytření přesouvám do jiné zaběhlé nádrže. Někdy zůstanou nějaké v mechu a vidím je pak vykulený na dně misky pod mechem. Ty taky následně přesouvám. Ale chybu vidím v tom brzském rozkrmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2017 21:27 Muž králas [10] Re: DavFM
Mech tam mám taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2017 20:40 Muž Jifi [648] Re: králas
Dával jsem Hikari First Bits a paráda.
To popisuješ situaci v akvárku s rodiči? Jestli ano, tak mladé v pohodě sezobnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.10.2017 20:29 Muž DavFM [1056] - Corydoras&ApistogrammaRe: králas
Zkus jim tam dát mech. Na něm je vždycky aspoň trochu nějakého mikroplanktonu ať mají aspoň něco do začátku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2017 20:11 Muž králas [10] – rozplavání
Díky všem za rady.Jako první zkusím to nekrmení do rozplavání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2017 19:56 Muž navik [859] - SumciRe: DavFM
ano a doplnit případně opatrným dávkováním mraženého vířníka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2017 19:53 Muž DavFM [1056] - Corydoras&ApistogrammaRe: navik
Uživatelsky použitelný pro tento případ je Protogen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2017 19:50 Muž navik [859] - SumciRe: králas
pokud máte vhodné parametry vody zkuste rozkrmit plůdek nálevníky a vířníkem, obávám se, že uváděná krmiva nebere a chcípne hlady
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2017 19:45 Muž DavFM [1056] - Corydoras&ApistogrammaRe: králas
Dokud neplavou, tak nekrmit! Oni si něco k snědku najdou, pokud by se rozplavali bez tebe. Ale rozkládající se žrádlo je zabije.
Důvod nerozplavání se bude ale spíš ve tvrdé/nevhodné vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2017 19:38 Muž králas [10] – rozplavání
Nějak se mi nechtějí mladí rozplavat. Po vykulení jsou vždy různě po stěnách a na dně. Další den je nevidím. Rozkrmuji JBL nobil fluid artemia(tekuté) a JBL Novo tom artemia(prachové) dvakrát, třikrát deně ve velmi malém množství. Nevím kde je chyba. Mám ještě prachovou spirulinu, ale nezkoušel jsem ji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2017 09:19 R Muž lacewings [3509] - Živorodky-přírodní formyRe: motýlek
-v obecném pojetí výkladu ,lze vaši formu příspěvku zařadit do výkladově uvedené skupiny tzv "Multifaktoriálně" podmíněných vrozených vad
-u "Monogenně" podmíněné vrozených vad je to trochu jiné
-jinak souhlas ,uvedený náhledový "abstrakt" není potřeba dále zde rozvíjet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.10.2017 09:07 Muž motýlek [273] Re: lacewings
Tak ono je to vždycky vzájemně ovlivnění mezi druhém/jedinci a prostředím ... v podstatě každý druh/jedinec nese jakýsi geneticky plán - a když se vyvine prostředí tak, že jej může uplatnit, tak přežije, případně se trochu zmeni - a když taková situace nenastane, tak se buď nic neděje a nebo časem ten plán vysumi a i kdyby později se prostředí změnilo, tak už nezareaguje ...
On je to ale spíše problém lidstva a ne přírody - pro přírodu je člověk jeden druh z milionu, takže ztráta jednoho druhu nic neznamená ... ale to jsme se opět dostali do oblasti genetické filosofie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2017 08:57 R Muž lacewings [3509] - Živorodky-přírodní formyRe: LiborSprysl
-přesně tak
-za vrozenou vývojovou vadou může být celá řada příčin ,kdy některé vady vznikají na genetickém podkladě a jiné kvůli vnějším příčinám vlivu prostředí (tzv "Monogenně" podmíněné vrozené vady ,způsobené mutací jednoho genu a tzv "Multifaktoriálně" podmíněné vrozené vady,tvořené souběhem genetické vady a vlivu faktoru prostředí)-obecný vztah výkladu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.10.2017 08:28 Muž LiborSprysl [8820] Re: motýlek
motýlek napsal: Obecně je laicky pohled na genetické vady zkreslen nepodloženými pověstmi o škodlivosti rozmnožování v malé skupině ... jenže spousta samostatných druhů takto v malé skupině nejen vznikla, ale často se i dlouhodobé udržuje ... jediný rozdíl oproti přírodě je ten, že akvaristy se pokouší udržet při životě i jedince, kteří by v přírodě podlehli výběru ... proto je nutné do chovu vybírat jen ty nejvitalnější jedince bez vad - pokud tedy nechováme právě ty vady jako cíl - např zavojnatky ;-)
Ovšem z hlediska darwinistického pohledu na druhy je třeba také připustit, že ty druhy, které zmiňujete (napadají mne třeba "pouštní halančíci"), mohou mít k tomu rozmnožování v uzavřené skupině nějaké zvláštní predispozice, které brání genetickému poškození. Protože naopak jsou druhy, které by tento cyklus nevydržely a k třeba deformitám mají sklony, protože ty v přírodě ustupují díky neustálému míchání krve...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.10.2017 08:13 Muž motýlek [273] – Genetika
Obecně je laicky pohled na genetické vady zkreslen nepodloženými pověstmi o škodlivosti rozmnožování v malé skupině ... jenže spousta samostatných druhů takto v malé skupině nejen vznikla, ale často se i dlouhodobé udržuje ... jediný rozdíl oproti přírodě je ten, že akvaristy se pokouší udržet při životě i jedince, kteří by v přírodě podlehli výběru ... proto je nutné do chovu vybírat jen ty nejvitalnější jedince bez vad - pokud tedy nechováme právě ty vady jako cíl - např zavojnatky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.09.2017 18:57 R Muž lacewings [3509] - Živorodky-přírodní formyRe: erik1982
Otazka znie že ak vyrastú môžu sa medzi sebou triet?
-mohou
Nebudu mat nejakú genet.vadu?
-poznáte podle samotného vývoje ryb ,nebot se domnívám ,že neznáte původ chovných ryb a za jakých podmínek byl prováděn jejich chov
Mam radšej obnoviť pari na trenie?
-nemusíte ,pokud je odchov a vývoj ryb v náležitém standartu
Či iba dať dalších nových dvoch troch samcov k nim.
-přidáním tzv. "nové krve" do linie chovu vašich odchovů ,bývá vždy přínosem

-zásadou by mělo být ,používat a přidávat do chovu pouze ty nejlepší jedince , kteří jsou náležitě kondičně ,stavbou těla a zbarvením odpovídající druhu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2017 18:02 Muž erik1982 [15] - rastlinne – rozmnožovanie
Ahoj.Mam 4 galaxy vo vitieracke.2x samece 2x samice.Ikri majú do týždne cca 2-3x. ale už mám asi cez 20ks.Otazka znie že ak vyrastú môžu sa medzi sebou triet?Nebudu mat nejakú genet.vadu?.Mam radšej obnoviť pari na trenie?Či iba dať dalších nových dvoch troch samcov k nim.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2017 11:44 Muž Iceman [84] Re: Paul
Změř si dusitany. Tohle je jeden z projevů.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2017 22:23 R Muž Anthrax [2305] Re: Paul
Nojo, ale máš tam jako filtr EasyFish biofiltr PK40, ten může být zajetej jak chce, ale je malej, tak nezmůže nic. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2017 22:18 R Muž romant [27436] Re: Paul
No a? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2017 21:46 Muž Paul [2] - Asie
Do akvária byla použitá voda ze zajetého akva + zajetý filtr.. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.08.2017 21:27 R Muž romant [27436] Re: Paul
Před 10 dny jsi založil, už teď tam máš slušně těsno a ty se ptáš co to může znamenat a co s tím můžeš dělat? :-O No přeci měnit, měnit, měnit a ještě jednou měnit vodu, žádný krmení, jenom měnit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.08.2017 21:24 R Muž afc1886 [5799] Re: Paul
Nevhodné podmínky v akváriu. Akvárium jsi založil 17. 8. 2017 a už tam jsou rybičky. Máš tzv. bordel vodu a ještě ke všemu ji měníš jen jednou za týden. To si můžeš dovolit u zajetého akvária, ale né teď. Rostlinek tam je taky málo, tak se neboj jich přidat o hodně víc. Teď začni s co nejčastější výměnou části vody.
Edit- ještě pár vhodných odkazů k přečtení
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2017 21:15 Muž Paul [2] - Asie
Fotka k příspěvku Ahoj, 2 dánia z hejna celkem 14ti kusů mají slepené ploutve. Normálně jí, plavou, neschovávají se, nejsou nafouklá... Co to může znamenat a co s tím můžu dělat? Děkuji za odpovědi.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 13:09 Bacoun - AsieRe: LiborSprysl
stydim Chyba se vloudila.Já si to myslel.Vzhledem k tomu,že mám endlerky poprvé a jsou menší než klasická gupka,tak nemám představu o velikosti čerstvě narozeného potěru.Čerstvý potěr klasické gupky je velký do tlamky galaxky,to je mi jasné,ale ten endlerčí nemám tucha.Jinak díky za informaci.Tak mají nejspíš galaxky smůlu.X-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 12:51 Muž LiborSprysl [8820] Re: Bacoun
Bacoun napsal: .To je fakt.
Já jsem ten svůj dotaz napsal neúplně.Jedná se mě taky o to,jestli je si schopna galaxka přilepšit endlerčím potěrem jako živím krmením nebo ne.

Živým... jako mladým ... :-) ... Zkuste kouknout galaxce na hubu, pak to poměřte s velikostí mladých endlerek a z této rovnice vám vyjde celkem jasný výsledek ... já bych to jako reálné krmivo neviděl ...ale možná máte velké galaxky a malé endlerky... :-P ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 12:45 Bacoun Re: motýlek
:-) .To je fakt.
Já jsem ten svůj dotaz napsal neúplně.Jedná se mě taky o to,jestli je si schopna galaxka přilepšit endlerčím potěrem jako živím krmením nebo ne. X-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 09:45 Muž motýlek [273] Re: Bacoun
Endlerky neřeš - ty se množí jako politici ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2017 08:14 Bacoun – Dánio perlové vs.potěr endkerky
Zdravím,
Chci se zeptat,zda li máte někdo zkušenost s tím.Zda je tato malá rybka schopna slupnout čerstvý potěr endlerky,nebo je to nad její možnosti(velikost resp.malost rybky a její tlamky).Ptám se,protože je mám dohromady s endlerkama.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2016 10:33 Muž Daviman84 [9] Re: Patrik7111
Pokud by to bylo "jen" nafouklé tělo tak bych pátral po něčem jiném, ale ty šupiny ukazují na vodnatelnost :-O
Co jsem tak zběžně prolétl net(což jsi udělal asi taky) tak zkontroluj krmení jestli není zkažený a změř NO2 ve vodě ať to neodnesou i ostatní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 15:29 R Muž afc1886 [5799] Re: Patrik7111
Počkej co poví ještě někdo jiný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 15:25 Muž Patrik7111 [0] - Živorodky
dekuji.. takže to vypadá že tí pošlu na onem svět?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 15:21 R Muž afc1886 [5799] Re: Patrik7111
Podle fotek bych tipoval tu vodnatelnost. rybicky.net/nemoc/vodnatelnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2016 14:25 Muž Patrik7111 [0] - Živorodky – Razborka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o pomoc s jedním jedincem Razborky Galaxy..
Už druhý den pozoruju na jedný samičce neobvilke až divně tlusté tělo s mírně naježenýma šupinama..
Nepřijde mi, že by byla plná jiker a vodnatost to asi taky není, protože nejtlustší to má jakoby na "prsou" těsně za žábramy..
Setkal se stím už někdo?
Na foru s touhle rybkou řeši jen vodnatelnost, ale tohle se mi nezdá.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.04.2016 16:56 R Žena Jája [977] - ŽivorodkyRe: Jifi
Já mám jinou zkušenost. Na galaxky koukám do AQ hodně často, ale ještě jsem nezaznamenala, že by se snažily lovit nebo jen napadat krevetky. Ještě jsem neviděla, že by je krevetky zajímaly. Prostě si jich nevšímají. A musím souhlasit, že to je nadmíru akční rybička, která plave v celém sloupci vody a určitě si zaslouží větší AQ, nikoliv miníčko. Mám je v 80x35x45 a je radost na ně pohledět, když se po AQ prohánějí - je to fofr, zrovna tak vyfotit je, to je dřina. V podstatě bych do miníčka dala jen krevetky, nikoliv ryby, ačkoliv ty miniaturní rybičky se svou velikostí k tomu vybízejí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 23:04 Muž Tojsouvěci [1397] - Kytky s čudlamaRe: dami996
Mohou,za předpokladu,že bude dostatek úkrytů v podrostu pro krevetky.Dospělců si Galaxky nevšimnou,ale defektní jedinci a mláďata pohybující se ve vodním sloupci mají smůlu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2016 21:54 Muž MarekP [694] - Amerika + AsieRe: DaveLister
Dle mého názoru je toto jedna z "minirybek", která skutečně vynikne až ve větším akváriu. Takže musím souhlasit. ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   10.04.2016 21:47 Muž DaveLister [478]
Nějak nechápu, proč je tahle ryba doporučovaná do mininádržek. Sice prcci, ale mám je v 60 cm nádrži a když blbnou, tak z jednoho rohu do protějšího a zpět to je pěkný fofr, sotva stačím mrknout. Mají snad raketové motory. 120 cm by jim vyhovovalo líp.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 8233x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/16634-danio-perlove-razborka-galaxy-chov