Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Nožovec skvrnitý (Chitala lopis) - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Nožovec skvrnitý (Chitala lopis) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 12:23 Muž uchoLV [7] Re: Kusma
Ok ,tak ja sa do toho teda pustím, zábeh chvíľu potrvá tak to snáď nebude stratený čas. Vďaka za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 12:11 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: uchoLV
na obarvení se dají využít i olšové šištičky, musíš ale také počítat s tím, že budeš vyměňovat určitou část vody (řekněme 20% týdně) s pH třeba 7,4 a tím pádem se ta hodnota zase trochu vyrovná... aby ta hladina spadla až na hodnotu pH 3 si myslím, že by tam musela být spousta hníjících listů/kořenů - né nadarmo se říká všeho moc škodí... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 11:40 Muž uchoLV [7] Re: Kusma
Blackwater nieje len o JA, nachádza sa aj v Ázii, Afrike aj za našou záhradou v slepom ramene Hronu :-). Môj plán nieje postaviť biotopné akva ,ale vyhovieť nárokom nožovca na temnejšie prostredie a množstvo úkrytov. Veľa koreňov ,tmavá voda ,málo svetla to je viac-menej blackwater ,preto smerujem otázky na tento biotop. Ja som narazil na info ,že tlejúce listy môžu po dlhšej(?) dobe stiahnuť Ph až na 3 a to už je dosť extrém. Možno keby som namiesto listov použil len "vývar" na zafarbenie vody nebolo by to také hrozné (alebo som zase nepochopil ako to funguje?). stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 11:09 Muž Kusma [411] - RostlinyRe: uchoLV
Proč dělat biotop JA pro dominantní rybu z Asie? Vzhled je jedna věc, biotop druhá...
S tím pH to podle mě není až tak žhavé - myslím, že pokud nebude ve filtru třeba rašelina a nebo moc tlejících listů, tak to pH se myslím bude držet na úrovni 6-7...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 10:57 Muž grizly [145] Re: uchoLV
Riziko pro ostatní druhy je to, že budou brzo sežrané tvým oblíbencem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2011 09:55 Muž uchoLV [7] – Blackwater
Dobrý deň, potreboval by som poradiť ohľadne ne/vhodnosti blackwater akvária. Zakladám práve novú nádrž pre nožovca a uvažujem ,že by mohla byť v štýle bw. Trochu ma však vyplašili informácie ,že v takýchto akváriách sa môže Ph a tvrdosť pohybovať v číslach mimo odporúčania pre nožovca (podľa atlasu). V akváriu by sa mali okrem nožovca nachádzať aj pancierničci kropenatý ,SAE zopár prísavníkov a bichirek kalabradský , nevedel by mi niekto poradiť či takáto nádrž nepredstavuje nejaké riziko pre tieto druhy? ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2011 06:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: uchoLV
Já jsem je měl v nádrži 450 litrů do doby než narostli tito fešáci do 45 cm. Neumí, nebo se jim spíše moc nechce žrát mrtvou stravu. Vyhovují rybky - třeba nástražné:-) - pokud nemáš doma chov, což asi jako začátečník skutečně ne. Ovšem spotřebu mají úžasnou. Vezmou také velké plovoucí pelety pro masožravé ryby, ale urvaní z toho nejsou. Brzy se naučí žrát z ruky, ale je třeba být opatrný, umí cvaknout. Hubu rozklopí do pravého úhlu a vše co se do ní vejde spolknou. Pomáhal jsem si i holaty. S ohledem na žravost toho také dost vyjde ven a proto je třeba dobrá filtrace, ale to u všech velkých masožravců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 21:52 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: uchoLV
dej je do ZOO :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 20:25 Muž danny80 [0] Re: uchoLV
jisteze, vrat je tam jde jsi je koupil. Penize ale nedistanes, proste jim je venujes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   08.03.2011 19:34 Muž uchoLV [7] Re: danny80
A čo tam s nimi asi spravia? Po mesiaci ich vylejú do záchodu ako nepredajné... alebo ich predajú.. niekomu kto ich vyleje do záchodu keď zistí čo sú zač...

A inak už sa ti niekedy podarilo vrátiť rybu do akvaristiky? coze
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 19:26 Muž danny80 [0] Re: uchoLV
vrat je do akvaristiky a sezen si nozovku belocelou, podobna ryba a staci ti to 190 cm dlouhe AQ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 19:04 Muž uchoLV [7] Re: Yirka
Veď hej :-( . To ja tam o tých 3500l len tak fantazírujem a robím prieskum, zatiaľ majú 15cm a postačí im dúfam 190*40*35 čo som im zohnal.Ale časom budem musieť niečo vymyslieť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 18:36 Muž Yirka [9126] Re: uchoLV
Až později jsem si všiml že rozjíždíš ještě vlákno k jiné dimenzi nádrže.
Přesto bych se zavčasu pozastavil a popřemýšlel o všech aspektech rozhodnutí. Jednak to bude velmi náročné prostorově a interiérově (když ož bych pořizoval vícetisíclitrovou nádr asi bych si tam dal něco jiného) a také nákladově. Jednak vstupní náklady v desítkách tisíc a pak nemalé měsíční fixní náklady na udržování nádrže v chodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 18:22 R Muž romant [27987] Re: uchoLV
když si v atlase otevřeš jeho kartu, tak tam je po odrolování dolů možnost "plave v nádrži" a tam Ti vyjedou nádrže lidí, který je a akvárku mají. Tak to zkus u nich. Určitě budou vědět poradit. ;-)
EDIT: Když jsem se na toho nožovce podíval, tak jsem zjistil, že jsi momentálně sám kdo ho na těchto stránkách v nádrži má. Tak bych otestoval konkurenční weby a zkusil se informací dopátrat tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 18:18 Muž uchoLV [7] Re: Yirka
UZNÁVAM SVOJU CHYBU PRI VÝBERE, som začiatočník a nevedel som čo kupujem ,ryba to nemala napísané na popiske a predavačovi sa nezdalo nič nevhodné na tom dať ju do 54l spoločenského akva... MOJA CHYBA. Nemôžem ich teraz len preto ,že som bol blbec vyliať do záchodu... Už ma tu sprdlo 416876178 ľudí ,ale to mi nijak nepomohlo pri chove.Potreboval by som rady niekoho kto chová veľké dravé ryby, aby som vedel na čo sa mám pripraviť,na čo dávať pozor ... Vopred vďaka všetkým za konštruktívnu kritiku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 18:05 Muž Yirka [9126] Re: uchoLV
Atlas jsi, předpokládám, studoval. rybicky.net/atlasryb/nozovec_skvrnity
Co z toho plyne je dost jasné. Není to ryba do "normální" nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2011 16:33 Muž uchoLV [7] – Chov Nožovcov Škvrnitých (chitala lopis)
Prosím nemá niekto skúsenosti s chovom tejto úžasnej ryby? Prišiel som k nim tak trochu náhodou a chýbajú mi skúsenosti tak privítam akékoľvek rady.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 634x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16617-chitala-lopis-nozovec-skvrnity-chov