Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Liapor a další substráty z pálených jílů

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dno 

Přejít na předchozí stránku 45 Přejít na další stránku   1  
Liapor a další substráty z pálených jílů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 15:18 Muž zordix [37]
Já to s ním zkouším taky. Rostliny jdou do toho zasadit v pohodě. Jenom těžké věci se do toho zapíchnou celkem hluboko. Uvidím, jak rychle se v tom chytnou kytky. Zatím však dávám palec nahoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 13:06 Muž vs001 [21] - RostlinyRe: deCORF.OBRAEN
Díky moc, měl jsem to "blázen" dát do uvozovek, že? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 13:04 Muž deCORF.OBRAEN [219] Re: vs001
prečo blázon?..máš to perfektne naaranžovane, super fotky..a aj akvarko ako celok.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2011 12:36 Muž vs001 [21] - Rostliny
Pokud chcete, můžete kuknout na dalšího blázna, co šel do Liaporu! ;-) :-D rybicky.net/nadrze/13677

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 23:20 Muž tomsk1 [10] - CichlidyRe: Barakainus
Dopredu som nasypal tu najjemnejsiu frakciu co ostala po premyvani cez sito vo vanicke :) chcel som ju pouzit tak som posypal prednu cast ale pomalicky sa prepadava na dno hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.11.2011 02:00 Muž Barakainus [645] - RostlinyRe: mita
To zni zajimave. Ale nez objednas, zeptej se jich jaka je hustota zrn. To je to co je dulezite. Protoze pokud zmenis pomer 1mm a 4mm zrnicek, zmenis hustotu toho pytle, bez toho aby se musela zmenila hustota materialu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 01:57 Muž Barakainus [645] - RostlinyRe: tomsk1
Jsem rad, ze se dari. Kdybych delal dalsi akva, uz bych do niceho jineho nesel. Mozna tak dat na dno slabou vrstvu ADA AS pro rychly start.
btw, prosival si to nejak, ze mas uprstred jemnou frakci a kolem smes vseho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2011 16:00 Muž mita [56]
Večer budu objednávat 3 pytle Liaporu 1-4/625 v TECH TRADING GROUP a.s. Tato sypná hmotnost neni běžně prodávaná v pytlech takže pokud by měl někdo zájem z Kroměřížska, můžu 1-2 pytle vzít navíc. Dodací lhůta je několik dní až týdnů a cena 50l pytle je 146,- Kč bez DPH plus podíl na naftu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.11.2011 23:22 Muž tomsk1 [10] - CichlidyRe: Barakainus
Fotka k příspěvku Vdaka patri hlavne uzivatelovi Barakainus za motivaciu. Liapor je skvele dno. Absolutna spokojnost palec

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2011 13:47 Muž Obelus [0]
Zdravím, chci se zeptat jestli by nedělalo neplechu (myslím hlavně na propadávání atd.) vrstvené dno takto: Tetra plant substrate + florapol a na to směs flexy obkladů s liaporem/liaflorem. Flexy je sice dobrý ale má malý povrch pro bakterie. Liapor zase velký povrch ale frakce větší a světlejší(než dosavadní černý flexy). Beru v potaz i ten tetra plant, ze bude mít větší povrch ale beru čím víc povrchu tím líp (ikdyž nechci nijak moc ryb).
V současnosti mám flexy kolem 18kg a na to poprášené 2l profi souilu.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   23.09.2011 00:38 Muž Barakainus [645] - Rostliny
Fotka k příspěvku A tady fotka z boku, pro predstavu jak se to libi kytkam

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   23.09.2011 00:37 Muž Barakainus [645] - Rostliny
Fotka k příspěvku Trochu update, jak Liaporove dno funguje a jak to v nem roste.
Porad stejne dobre, a ted co ryby serou i rychleji. Nic nevyplavava. Kal neni zadny, bud zapada mezi zrnka a nebo se o nej postaraji pancernicci v kombinaci s vnejsim filtrem.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 17:56 Muž djkoli [5] - Rostliny
Tak ho prosím ohodnot:)) díky. Jinak ano plánuju skaláry. Terčovci jsou pěkní, ale furt jim něco je.:(

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 20:55 Muž Barakainus [645] - RostlinyRe: djkoli
to jsem rad, ze ti to funguje. mas to super, s velkym filtrem and co2 a s tim prostorem si to skoro zada nejake vetsi ryby. planujes skalary, tercovce nebo tak neco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2011 20:07 Muž djkoli [5] - Rostliny
moc pěkné akva... koukni i na mé:)) taky není problém
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2011 03:21 Muž Barakainus [645] - Rostliny
Akva bezi dva mesice, ryby tam jsou mesic. Vsechno funguje jak jsme doufali, kytky rostou, nevyplavavaj, nic se neviri.
Kytky k tomu prirustaj fest. Treba snitka mechu na dno spadla k tomu okamzite napevno priroste. To same koreny ostatnich rostlin.

Prezentace je tady rybicky.net/nadrze/12822

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 22:29 Muž djkoli [5] - Rostliny
No vidiš a já se furt bál. Namixoval jsem liapor s říčním pískem. Koncem týdne budu sázet kytky. No tedy spíše začátkem dalšího. No uvidíme na ty stonkovky Riccie jsem namotal na šutřík:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.06.2011 09:10 Muž Barakainus [645] - Rostliny – pancernicci a piskorky
V akva jsou uz pancernicci a piskorky a Liapor se ani nehne. To byla ma posledni obava; z vrtajicich pancernicku.
Navic je v akva i velka skalara a taky Liapor neviri. I kdyz u ni je to spis tim, ze je to naprosty flegmous a o rychle pohybu se ji jen zda ;)

Taky uz ze dna nejdou zadne bubliny, tak to vypada, ze vice mene vsechen vzduch ze zrn je vytlacen.

Jo, a pridali jsme vetve a prekvapive i ty drzi zabodnute ve dne. A to ani nejsou poradne namocene a bez zastrceni do Liaporu by porad jeste plavaly.

Ted jen zacit hnojit, aby se i kytky rozjely...

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2011 21:19 Muž djkoli [5] - Rostliny
No a proto to musím nechat zatím být. SNad to půjde pomohli jste mi opravdu hodně a jsem Vám zavázán. :ú)) Určitě budu dávat vědět.:) A odkalování provozovat nebudu :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2011 21:09 Muž Barakainus [645] - RostlinyRe: Kusma
To je presne co uz jsem psal driv; lidi si nejvic stezovali na nemoznost odkalovani, ale v roslinnem akva se neodkaluje. Za 1. neni duvod a za 2. to vetsinou ani nejde, protoze se ke dnu pres rostliny nedostanete.
Mimochodem, jak byste rekli, ze Amano odkaluje sva akvaria s Aqua Soil...?

A taky bych mel napsat znovu, ze kobercovky (a vsechno ostatni) se sazi normalne, bez vyplavavani. Neni nutny pisek ci privazovani. Pokud nekdo mel se sazenim problem, tak to je nejspis proto, ze Liapor nebyl poradne pripraveny (nasaknuty)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2011 20:34 Muž Kusma [409] - Rostliny
No co se týče odkalování - takovéto "substráty" se neodkalují...
Sám mám takovou zkušenost s Profi-soilem když jsem při každém odkalování nervoval až mi někdo řekl, že se to nemá dělat - jedním z důvodů je, že jsou ty materiály pórovité a vážou na sebe živiny a ty se pak díky tomu dostávají do vody...
Mít nádrž s takovým substrátem chce mít speciální podmínky a to hlavně nepřerybňovat - aby toho detritu nebylo moc a tudíž nebylo co odkalovat.
Já uvažuju o předělání akvárka (32l) a když jsem uvažoval jestli využít štěrk nebo Profi-soil tak přes určité zápory jednoznačně vyhrál protože rostliny v tom rostou neskutečně a právě díky zmiňované vazbě živin se ani netvoří řasy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2011 17:18 Muž djkoli [5] - Rostliny
no uvidíme:) časem. Pak asi budu ředit řediti a ředit.. písem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2011 17:05 Muž georg [109] - AfrikaRe: djkoli
Moje zkušenost s liaporem, je negativní.Už jsem to tu psal někdy na začátku diskuse.Barva je super,ale to je dle mého názoru jediná kladná vlastnost tohoto produktu.Už nikdy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2011 16:56 Muž djkoli [5] - Rostliny
no škoda, že si to neřekl dříve:))) ale ne je to jedno. Uvidime, už to mám namíchané s křemičitým pískem. Koberečky vysázím na kousek kamínku, nebo tam, kde budu chtít koberec, tam nasypu písek. :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2011 15:37 isamik - Rostliny – liapor
Necetl jsem celou diskuzi, ale par postrehu bych mel. Liapor uz nebude o moc tezsi nez je ted. Odkalovani je s nim o nervy a to i s dlouhym zvonem. Neustale se zvon ucpava a ze jsem vyzkousel nekolik technik :-). Sazeni "kobercovych" rostlin jsem vzdal, za to jsem zacal mit v oblibe echninace. V druhem akvarku jsem mel klasicky kremicity pisek odpovidajici velikosti a pri odkalovani se to nedalo srovnat. Odkalovani i sazeni rostlin probihalo uplne jinak... Kdysi mi nekdo rekl, at se na liapor vykaslu, neposlechl jsem a podle meho nazoru jsem udelal chybu. Az priste budu stavet akvarko, uz ho nepouziju ackoliv ma hezkou barvu :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2011 14:58 Muž djkoli [5] - Rostliny
přesně tak a myslím, že i kytkám se to více líbí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2011 14:46 Žena katterinecka [2136] - RostlinyRe: djkoli
na starších fotkách je jen liapor. Jak tak koukám tak smíchání dvou frakcí vypadá mnohem přirozeněji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2011 14:26 Muž djkoli [5] - Rostliny
I já se přidávám. Moc hezké akva.:) sic je liapor mísen s říčním pískem, ale hezkéé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2011 11:40 Mrakoplash - RostlinyRe: Barakainus
Tam jsem si to nějak špatně přečetl, za to že nejsi první se omlouvám :-)

Akvárium s liaporem k vidění třeba tady rybicky.net/nadrze/2484
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2011 10:18 Muž josma [0] Re: djkoli
Jestli chceš vidět akva s liaporem, co zmiňuje barakainus naživo, tak jsem poslal soukr. vzkazem kontakt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2011 07:14 Muž djkoli [5] - Rostliny
Je to moc hezké a teď můj přbeh.
V podvečír jsem jel koupit liapor. DOvez jsem domů dva pytle s pomocí brášína. Vše jsem začal vařit. První v malých hrncích a později už v obrovském. Postupně jsem nalil do akva asi 250l. A postupně dodával liapor již uvařený. Něco plavalo a něco ne. To co plavalo jsem sťkou odlovil a opět uvařil. Nakonec jsem celý ten pytel zpacifikoval. Asi 10l liaporu bohužel nešlo donutit aby přestal plavat. Takže ten mám na straně. No výsledný efekt, je že liapor je velmi lehký. Doufám, že snad nasákne a budu alespoň trochu tak težký jako kamínek, protože jeslti ne, tak mám asi nulovou šanci do toho něco sázet. Aby dno nebylo tak hnědé, tak jsem nepravidelně do toho hodil ještě říční písek, který správně plnil svou funkci hopem sekyra. No teď budu asi tak 3 týdny čekat co se bude dít a doufám ,že nepřijde sklamání. Pak se pokusím vysázet mechy, valisneriee, riciie ,cryptocorine, anubisáky a podobně:) jen jsem zvědavý jak co celé dopadne. Seznam kytek dodám na konzultaci :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2011 20:26 Muž Barakainus [645] - Rostliny
Fotka k příspěvku tak nejake ryby uz jsou v akva a pry Liapor neviri. Takze zatim vsechno dobre.
A na fotce je i videt, ze kytky prospivaji. sice nerostou moc rychle,a le to by se s rybami melo zmenit

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2011 10:15 Muž djkoli [5] - Rostliny
DObrá, tak už je to správně vše vysvětléne. No ono jen tak naplnit celé akva. Nevím, ale udělám to asi takto. Naplnim akva do poloviny a svůj matroš nechám ulěezet pak hodně upustím a začnu sázet. Kytky mám ještě v akváriich doma, takže až bude o víkendu auto, vše převezu. A promín, že jsem to špatně pochopil. Bylo mi to divné :ú
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2011 09:34 Muž Barakainus [645] - RostlinyRe: djkoli
ja psal abys naplnil akva plne kvuli vytesneni vzduchu z liaporu a zkontrolovani tesnosti akva, ne abys tak sazel kytky.

o tom jsem psal driv, ze sazim s vodu, a ne na sucho. nikoliv vsak pri plnem akvariu!
-mechy a kapradiny vazu na kameny a drevo pred napustenim a jen rosim, aby nevyschly.
-tak 5cm vody je dobrych na sazeni kobercovek.
-stonkovky sazim tak s 20cm vody; jde to mnohem lip a jak vzplyvaji, nepletou se a je lip videt, co uz jsem zasadil a kam.

kazdy to dela jinak a urcite se da sazet uplne na sucho... vyjma Liaporu, kde to proste nejde ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2011 09:22 Muž djkoli [5] - Rostliny
Jinak jdu se mrknou na video , ale asi už jsem ho viděl.:)) jinak mám na to uplně stejný nazor jako ty s tou vodou. :))
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2011 09:21 Muž djkoli [5] - Rostliny
Ale to já přeci vím, píšu to od začátku, že nechci plné. Ale je mi to tu stále nabízeno. Právě z důvodu šptaného sazení a potřeby namočení substrátu jsem chtěl naplnit pouze 1/3. A tzo je ještě hodně.

Viz:
na zacatek klidne napln akva cele. tlak vody je dobry na vytlaceni vzduchu z tech zrn. navic si overis, ze ti akvarium netece pred tim, nez tam das ryby.

Práve proto jsem se pta, jak se sázi plné akva. Vždy to dělám asi takto.

Umeji akva> nasypu a uspořádám substrát popř.. naaranžuji děkoraci> naliji pul cm nad substrát vodu, aby se lépe do mokrého sázelo> Pak postupně dolívám asi do 2/3. Nechám den dva být, kdyby něco vyplavalo a pak doliju. Pak nechám 3 týdny či 5-7 a holky poujdte do vody. Samozř... že mezitím už filtr běží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2011 08:37 Muž Kusma [409] - Rostliny
Nějak mi mozek nebere, proč chceš furt napouštět akvárko plné vodou?
To napusť jen do výšky substrátu a nech to tak... Navíc když máš k dispozici rostliny, tak proč to nenasázíš hned? Mě se nejlíp osvědčilo nasázet rostliny do akvárka bez vody a pak pomalu dopouštět - viz fotky mého akvárka 150L.
Podívej se tady jak zakládá akvárko profík www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 22:20 Muž djkoli [5] - Rostliny
Jdu e na ten zítřek vyspat.:) tak díky a čauves...:(brou spim spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 22:18 Muž djkoli [5] - RostlinyRe: katterinecka
Ještě že nás tu není víc:))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 22:18 Muž djkoli [5] - Rostliny
No o riciie jsem slyšel jak se sazí. Jen nevím jak ostatní rostlinky, pokud je akva plne.V takovém množství to bude záhada. Jinak po jaké době je mám začít sázet? No jinak až to bude hotové, tak je jen potřeba sehnat ten kořen. :)))Zítra musím zajít do zdravotních potřab tam by měla tato velká pinzeta být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 22:16 Žena katterinecka [2136] - RostlinyRe: Barakainus
nějak jsem si vás dva popletla :-) ale to už je jedno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 22:13 Žena katterinecka [2136] - RostlinyRe: Barakainus
niť je dobrá ale brzo se rozpadne, musí se brzo přemotávat, lepší je vlasec, ale když ricie roste rychle tak je stejně potřeba ji zase přemotat ;-) Ricie se nepřichytí na podklad jako mechy.
Když to uděláš na suchu a pak vložíš do akvárka tak je jedno kolik je tam vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 22:08 Muž Barakainus [645] - RostlinyRe: katterinecka
no to me taky ;)
na tom obrazku akva vidis mechove kameny. je na to pouzita sitka do vlasu (asi na drdoly). to samy udelas s riccii. prip se da nahusto omotat cernou niti na kameni ci dreve
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 22:06 Žena katterinecka [2136] - RostlinyRe: djkoli
brzy by sis měl dovést představit jak se bude sázet do akvárka plného vody, jestli chceš rostlinné, tak tam je většinou potřeba dost často něco stříhat, přesazovat, takže se tomu nevyhneš. Rozhodně si pořiď pinzetu a nejlíp nějaké vhodné nůžtičky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 22:04 Žena katterinecka [2136] - RostlinyRe: djkoli
no to by mě taky zajímalo jak se sází ricie coze
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 22:03 Muž djkoli [5] - Rostliny – Re: Barakainus
Ještě, že jsem to dnes nekoupil. Zitra jdu na vec. Těším se :)) potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 22:02 Muž djkoli [5] - RostlinyRe: Kusma
Díky... chlape. To jsem našel také... ale nikde ani slovo o tom že je to nezávadné, také pro použtí do akva:)))) coze potlesk i když toto : zdravotní nezávadnost. Máš pravdu, už jsem to přečetl znovu a najednou to tam bylo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 21:59 Muž djkoli [5] - Rostliny
V podstatě mám největší strach ze sázení RICIIE A OSTATNÍCH MECHU. ono se to hezky sází když je akva bez vody, ale s vodou sem to v takové míře ještě nedělal. Máš nějakej fígl, aby nevyplavaly? Přeci jenom tam bude spoustu vody. A zajetou vodu vyndavat asi nebudu:( Snad mi to vše vyjde. Také doufám, že sázení do tohoto materialu bude také pohoda. nejlepší na tom všem je v podstatě fakt, že se akva sazí bez vody:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   14.06.2011 21:55 Muž Barakainus [645] - RostlinyRe: djkoli
Fotka k příspěvku pockej si na Raab.
tady je obrazek. ty chces to uprostred 1-4mm v cervenem pytli

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2011 21:54 Muž Kusma [409] - RostlinyRe: djkoli
Sakra chlape, na co jsou vyhledávače?!
Zkus třeba google...
www.liapor.cz/…
Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [45] 46

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno Přidat příspěvek • Zobrazeno 58912x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/16474-liapor-a-dalsi-substraty-z-palenych-jilu?od=2201