Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terarijní plastová nástavba nad akvárium „paludárium“

 

NápovědaFórum » Ostatní  

Terarijní plastová nástavba nad akvárium „paludárium“
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2013 14:19 tomasbrac – simulace plynulého rozednívání a stmívání
Ahoj všichni, dlouho jsem na netu hledal zařízení, které by mi plynule rozvěcovalo a zhasínalo světlo v akvárku a terárku. nikde nic, snad jen známý viděl v německu něco kolem 12.000,- řekl jsem mu, že se zbláznil. tak jsem si dal práci s hldáním a našel jsem na netu toto deminecz.webnode.cz/… byl jsem zvědavý co to dokáže a musím říct, že super věc. rybičky se hned zklidnily a chamíci taky. pokud by někdo, něco podobného sháněl, doporučuju. potlesk tomas

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 16:28 Muž Atlas [6] Re: Frissky
Fotka k příspěvku Možeš dať 1-2 trubice pod 3D a celkom hore ešťe zavesne alebo ine svetlo. X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2010 14:05 Žena Frissky [5] - AsieRe: Deathbull
už jsem vymyslela osvětlení..využiji lišty, která bude držet terarko na akvarku a zabuduji tam nějaké kuchyňské osvětlení, které se nedostane vůbec do kontaktu s vodou díky té liště a 3D pozadí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 22:02 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Frissky
Nejlepší bude, když si prohlídneš spoustu fotek paludárií a "okopíruješ" něco, co se ti bude líbit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 21:54 Žena Frissky [5] - AsieRe: Johan
To 3D pozaí jsem tak plánovala jako že bude přesahovat tak do třetiny akva a rostliny z kreje budou prorůstat do nádrže nejspíš bych tam dala micranthemum umbrosum už jsem ho tak pěstované viděla a vypadá to hezky

Lukys1: Zajímavě vyřešené, ale už si akva zmenšovat nechci už tak se mi zdá maličké a navíc bych ho musela znovuzaložit jinak nevím jak by se tam to pozadí dalo dodělat i pod hladinu.

hmm, ale sloupkem bych aspon schovala filtr... no ještě popřemýšlím zatím je to ve stádiu vymýšlení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 21:28 Muž Lukys1 [4] - Jezírkové rybyRe: Frissky
Nápad je to dobrý tohle mě nenapadlo já to skloubil jinak mám normální akvárium o trochu menší než ty a mám tam 3D pozadí, želvy a kytičky, ale ted dělám nový 3D pozadí aby bylo víc vody, větší souš a víc místa pro kytičky ´mrkni na mojí prezentaci abys viděla jak to cca. vypadá ale ted je málo vody až bude nový pozadí tak bude tak 30L si myslím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 21:26 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Frissky
Takhle malé bych vyřešil zářivkama navrchu terarijní části. Do akvária by sice dopadalo méně světla, ale jelikož je to takové malé, nemuselo by to vadit. Kdyby se udělal postupný přechod souše do vody, mohlo by to být hezké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 21:22 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Frissky
Jsem zvědavý co odpoví zdejší paludaristé..taky jsem o tom přemýšlel a co se týče světla mě napadlo jen jedno : pořídit opravdu silné.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2010 21:13 Žena Frissky [5] - Asie – Terarijní plastová nástavba nad akvarium (´´paludarium´´)
Fotka k příspěvku Ahoj, učarovala mi paludárka, ale jelikož zatím nemám prostory, peníze ani čas na realizaci svého velkého snu skládajícího se z 700l nadrže a podobně velké terarijní části, chtěla bych si na své největší akva (60l =D ) udělat nástavbu z plexiskla s 3D pozadím nastavba by se na akva jednoduše nasadila a zarazila by se o plastové lišty podobně jako když se dělají lišty v akva na krycí sklo... narazila jsem na jeden problém jek vyřešit světlo...
Prosila bych o nápady na realizaci a rady se světlem...
Děkuji
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Ostatní • Zobrazeno 939x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/16014-terarijni-plastova-nastavba-nad-akvarium-paludarium