Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Béžový / bílý povlak v akváriu

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Béžový / bílý povlak v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2023 09:54 R Muž ctibum [6910] Re: Bartolomiu
Projdi tohle vlákno, už to tu párkrát bylo...

Ten "bordel" tam, kde není povlak, je co? Zbytky krmiva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2023 21:21 Muž Bartolomiu [17] – Povlak
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Co prosím může být tohle a dá se toho nějak zbavit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2023 21:20 Muž Lojza007 [1204] Re: profesor
Ten povlak prostě sám zmizí, mech ho zakryje a pod ním pak zmizí, ale kupovat si kvůli tomu několik krabiček mechu, aby ten kořen zakryl, je cenový nesmysl, pokud ti ho někdo zdarma větší množství nedaruje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2023 19:14 Muž Tomig [16] Re: profesor
Prostě zmizel pod ním. Mech prosperuje a nestrádá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2023 18:34 Muž profesor [0] Re: Tomig
Jakože ho nějak vyžral? Nebo jen zakryl? Já mám ten kořen obalený celý, tak bych musel dát ten mech všude?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2023 16:33 Muž Tomig [16] Béžový / bílý povlak v akváriu
Já přes to dal Jávský mech a bylo po povlaku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.09.2023 11:16 Muž Freedlo [226] Re: profesor
Vydržet pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.09.2023 11:15 Muž Yirka [9126] Re: profesor
Vydržet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2023 10:17 Muž profesor [0] Re: Starka
Ahoj všem, tak je to 14 dní od založení. Rostliny se chytly, voda někdy více kalná, někdy méně.. Jen ten bílý rosol kolem kořene stále nemizí. Co počít? Vydržet?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.09.2023 08:25 Žena Starka [247] Re: profesor
Každé akvarko funguje jinak a je individuální. Takže i kdybys založil úplně dvě stejné akvarka s úplně stejným substratem, počtem rostlin, technikou apod., tak každé si bude žít svým životem. :-) Mám podobnou zkušenost, že tento povlak se mi udělal jen v jednom akvarku, ale když jsem zakladala jiné, tak už jsem se s tím nesetkala.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   15.09.2023 15:17 R Muž ctibum [6910] Re: profesor
Ryby ne, pár okružáků klidně, spasou to... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2023 13:48 Muž profesor [0] Re: Lojza007
Moc děkuji za reakci palec Ale ryby bych tam asi ještě nedával, že? Zajímavé je, že jsem založil ještě jedno menší, stejným stylem a krásná čistá voda. Že by větší kořen, či jiné rostliny ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.09.2023 12:13 Muž Lojza007 [1204] Re: profesor
Klasika po založení, za pár dnů až týdnů zmizí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2023 08:55 Muž profesor [0] – bílý zákal po založení
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den všem, po založení akvária 30l se substrátem Invital japanese soil, kořen dragon wood, přidáno FilterActive a Aqua Safe od Tetra. Dělá se tam takový bílý šlem kolem kořene (viz foto) a na stěně také hnědý (v barvě kořene). Byl tam ještě kámen na zatížení kořene (octovým testem prošel) sebraný na zahradě. Poradíte prosím co s tím? Počkat, jestli to nezmizí, novou vodu...? Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2021 13:01 R Muž ctibum [6910] Re: Kryštof66
Je dobře, že je to lepší, ale to akvárko je na tyhle ryby krutě malé, tak že je dost možné, ze problémy zase přijdou, když to nezměníš... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2021 12:53 Kryštof66 Re: afc1886
Fotka k příspěvku Díky za radu, zkusil jsem přidat pár rostlinek, vyměnit vodu a hned to celé vypadá zdravěji.
také jsem se dnes dozvěděl že když tu byla párty tak jim tam prej nějaký opila přilil trochu vodky ne co lidi nenapadne no..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2021 08:53 R Muž ctibum [6910] Re: Kryštof66
To je ta 3 měsíce stará nádrž s 22 litry čistého objemu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.07.2021 06:12 R Muž afc1886 [14683] Re: Kryštof66
Je tam toho víc špatně. Jde vidět dost živorodek, které toho dost nadělají a ty k tomu celkem flákáš údržbu. Za další jde vidět na listech mokřanky a dně povalující se zbytky potravy, což taky ničemu nepomůže. No a těch rostlin by to taky chtělo mnohem víc a potom by tě nějaký noční výpadek proudu nemohl překvapit.
EDIT- ani to ostré dno není nejvhodnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2021 05:45 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Kryštof66
Nechci se plést,případně mě někdo opravte,ale podle fotek to vypadá na zamoření sinicema a následnou otravu ryb,cyanobakterie - udušení z nedostatku kyslíku,dík sinicím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2021 23:52 Kryštof66 – náhlá změna
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, přes noc neběžel filtr(nejspíše výpadek proudu) a vytvořil se zákal přes celé akvárium. Zkusil jsem vyměnit vodu a vyčistit dno, ale bohužel jsem během pár hodin našel už dvě rybičky mrtvé bříškem nahoru u dna(celý den se chovaly normálně pak se převrátili a po chvilce uhynuly). Prosím poraďte mi někdo co se děje nebo co s tím dělat.

Voda měněna jednou týdně-30l. Akvárium je založeno začátkem dubna, kromě boje s řasou a okružáky žádné problémy nebyly.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 15:07 R Muž afc1886 [14683] Re: HáňeKáně
Chce to čas, trochu tomu pomoct odkalením a přidat šneky, kteří si na tom pochutnají. Je to normální věc na čerstvě přidaných kořenech.
EDIT- více zjistíš tady rybicky.net/forum/11050
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2020 14:30 Žena HáňeKáně [1] – POVLAK
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu, jak se tohoto zbavit. Děkuji moc
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 20:35 Barbora Re: lacewings
Děkuji za rady. To víkendové krmivo tedy vynechám, stejně ho nejí, bylo jen trošinku oďobkané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2019 23:21 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Barbora
-nejpíše to víkendové ,ale spolehlivě na 100% to říci nemohu
-těch pár ryb není potřeba krmit při víkendové nepřítomnosti ,spíše to prospěje akvu i rybám druhů ,které chováte
-doporučení
-odkalit ,krmit v menšich dávkách ,zamezit vniknutí jakýchkoliv vodě znečištujících možných prvků ,
-pokud se to objeví znovu ,použijte 3% peroxid přímou aplikací na postižené místo pomocí injekční stříkačky v dávce 2x 2ml ,následně opět odkalit postižené místo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2019 19:57 Barbora Re: lacewings
Děkuji za odpověď. Dáváme jim vločky TetraMin, Ancistrám občas Wafer Mix (ale to jen když si vzpomeneme, ne častěji než jednou týdně). Dvakrát jsem jim tam hodila víkendové krmivo Tetra, ale moc je nežerou. Co s tím mám dělat, je to pro rybičky nebo celkově pro akvárium škodlivé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2019 22:59 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Barbora
-pravděpodobná reakce na některé z používaných krmiv ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2019 20:43 Barbora – Bílý povlak na skle
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,

máme od Vánoc nové akvárium. Set na 54l s vnitřním filtrem (Cat-Gato Pacific 300 l/h). Máme tam nějaké rostlinky (anubias, solenka, mokřanka a rúžkatec - ten jsem teď ale hodně zredukovala), dno štěrkové. Dali jsem tam asi týden po založení 8 pavích oček a 2 krunýřovce. První měsím všechno v pohodě,jen filtr se námdost zanášel,tak jsem ho museli občas propláchnout. Cca po 7 týdnech od založení se na skle začaly dělat bílé skvrnky. Současně se na hladině udělal nějaký film (nevím zda to souvisí, spíš jsem si řekla, že dcerka sáhla do akvárka s nakrémovanýma rukama, nebo tak něco). Rybičky mělytendenci držet se kolem filtru, k hladině se moc nehrnuly. Druhý den jsem našla jednu mrtvou. Akvárko jsem vyčistila, odkalila, očistila skla a vyměnila asi třetinu vody (možná i o něco víc - doplnila kohoutkovou vodou s přípravkem AquaSafe). Bílé flíčky zmizelya navíc se nám den po vyčištění narodily malé rybičky. Cca po týdnu se skvrny na skle objevily znovu, teď (ani ne po týdnu) jsou výrazně rozsáhlejší, všimla jsem si, že se rozlízají i po kamíncích na dně. Co to je a co s tím? Prosím o radu. Předem moc děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2017 15:29 Muž Kubaa [718] Re: Maq
Pokud je to houba, tak tam musí být dost organiky. ať už ve vodě nebo v tom dně (což by mohlo souviset s tím hrubým štěrkem).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2017 15:18 Maq Re: PiGGy
Mně se zdá, že na tom moc nevymyslíme. Připadá mi to jako nějaká houba. Takových jsou tisíce a každá může mít jiný důvod, proč tak zdárně roste.
Pomůže tedy nějaká změna. Nejspíš změna složení vody. Pokud tyhle možnosti nemáš, můžeš toho dosáhnout nepřímo - změnou osvětlení, rytmu údržby (výměny vody, ev. odkalování), změnou pohybu vody (filtrace, vzduchování).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2017 14:19 PiGGy Re: Kubaa
Mikroskop bohužel nemám a ani mě nenapadá, kdo by ho mohl mít :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2017 14:01 Muž Kubaa [718] Re: PiGGy
Pokud máš mikroskop, tak ten kekel prohlédni pod mikroskopem. Třeba by stačilo si půjčit od nějakého děcka takový ten z hračkářství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2017 13:55 PiGGy Re: Wanderer
Akvárium má 25L (40cm x25cm x25cm), substrát je staré dno a na něm tříděný akvarijní praný štěrk velikosti 5-10mm. Z rostlin tam mám Anubias barteri var. nana, Cryptocoryne wendtii, Cryptocoryne walkeri, Alternanthera splendens, Elodea canadensis Michx., Cabomba caroliniana, Najas guadalupensis, Ludwigia repens, Hygrophila polysperma a na hladině Lemna minor. Z živočichů mám jen endlerky, krevetky red cherry a 2x neritina zebra. Filtrace je JK-MIF 300, topení je Thermo plus 50 nastavené na 25°C a osvětlení mám žárovku 12W/827; 120mA; 50/60Hz. Akvárium mám 4 měsíce a vodu měním polovinu jednou týdně. Snad to bude stačit, kdyby jste ještě potřebovali vědět tak klidně pište. Mě už totiž nenapadá nic co bych mohl připsat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.12.2017 09:19 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: PiGGy
Jak je to akvárium staré, fauna, flora? Chtělo by to zřídit prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2017 09:05 PiGGy
Fotka k příspěvku Dobrý den, potřeboval bych poradit. Tohle se mi začalo objevovat v akváriu (viz foto). Měním cca polovinu vody každý týden a po výměně vody to po dvou dnech zmizne, ale za další 2 dny je to tam znovu. I na skle. Co to je? Případně jak se toho zbavit? Děkuji za odpovědi palec
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 20:53 R Muž romant [27987] Re: martincihak
Určitě bych na první dobrou začal častěji měnit vodu. Jako další věc bych zřídil prezentaci předmětný nádrže a uvedl tam co nejvíce informací o daným akváriu, aby bylo z čeho vycházet. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2013 20:47 martincihak – Poradíte mi, co je to za sajrajt??
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj,
v našem akvárku je na stěnách cosi bílého. Ale největší starost mi dělá to samé, ale je tím pokryté dno. Vypadá to, jako nějaká plíseň, ale bůh ví. Máme dost přerybněno, tak to může být i tím. Máme i krevetky, ale ty nám postupně umírají. Netuším čím to. Čištěno je celkem pravidelně a to 2x týdně. Žádám Vás tímto o identifikaci toho svinstva u fotky. M.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 14:38 Commander Re: TomKolacek
Ja som to mal tiež,asi to bolo zo štrku lebo som ho nepremýval a dokonca na obale od štrku bolo písane že je určený pre záhradné filtre,nuž ale bol dost lacný ale zato kvalitný a už to je v poriadku ale ktvojej teme by som povedal že sa nemáš čoho báť pretože to stačí sitkom povyberat ,do filtra dat vatu aby zachytil tie malé nečistoty z toho a odkalovat pokial to nebude akvárium čisté
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 10:21 R Muž romant [27987] Re: ivaha
Tu přesnou příčinu, podle mě určit nelze a viděl bych to jako kombinaci zde zmíněných faktorů, takže ta trpělivost je podle mě tím nejlepším postupem. Ano se saponátem v akváriu jsem se setkal, konkrétně to byl jar a šlo o téměř totožnou situaci. Za pár dní byl klid a voda vizuálně čistá. Trošku se akvárko více propláchlo výměnama vody, což mu ostatně v začátku stejně pomůže nejvíc, i kdž by se o nějakou saponátovou nehodu nejednalo. To měsíční čekání je chválihodné, ale je nutné posléze dodržet ten postup nehromadného nasazení osádky, jinak je ten měsíc čekání na nic. Krátkodobé zvýšení N látek udělá svoje a s komplikacema se stejně člověk může setkat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 10:10 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: romant
Já teda s rybama čekám měsíc i normálně :-) stydim
Jestli to je třeba jen ten prach z písku, jak psal yenya, tak bych se nebála. Ale z toho saponátu mám opravdu smíšený pocity. Ovšem Ty jsi podstatně zkušenější než zelenáč jako já. Už jsi se s něčím podobným setkal (nevymytej saponát)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 09:49 R Muž romant [27987] Re: TomKolacek
Nepanikařil bych a dal tomu tak tejden čas tzv. na zotavenou. Akvárium začne pomalu fungovat a i voda se bude dočišťovat, chce to jenom vydržet. Můžeš klidně častěji měnit vodu, obden, nebo denně, podle toho co sneseš a uneseš, to platí obecně, ne jenom v tomto případě. Nějaký startovací rybky či jiný živočichy bych dal tak po 14 dnech a posléze velmi pozvolna zarybňovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   20.08.2012 09:19 yenya Re: TomKolacek
Když ti to bude fungovat a s klidným srdcem tam dáš osazenstvo, já bych to asi předělal. Ale možná je to z toho suchého písku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 09:01 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: TomKolacek
No, dělej, jak myslíš... Jak jsem už psala - já bych to zbytečně nepokoušela. Jen, co si matně vzpomínam - co jsem se tak zajímala po narození prvního dítěte, tak snad jen Savo nevadí, když se pořádně neopláchne, protože se z něj ve výsledku stane obyčejná sůl. Když jsem myla něco čímkoliv jiným, vždycky jsem dbala na řádný opláchnutí. A vodní organismy jsou citlivější než člověk...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 08:55 Muž TomKolacek [0] Re: ivaha
No já tak teochu chemik jsem a anionaktivní tenzidy se opravdu odbourají, ze zákona se smí vyrábět už jen tenzidy, které se rozkládají na "bezpečné" látky. Zajímal mne Váš názor a zkušenosti, zda někdo náhodou takový povlak neměl ve svém akva. Experiment, který jsem dneska udělal, prokázal, že zákal rozhodně nezpůsobil clin. Děkuju za názory a rady. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.08.2012 23:38 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: invalida
Tak jsem trošku hledala - aniontový tenzidy by se měly za cca 14 dní z 35-90% odbourat, ale nespolíhala bych na to. Vymejt a založit znova vidím jako správný řešení.
(P.S. - tím Clinem jsi z toho vlastně udělal "odpadní" vodu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   19.08.2012 23:00 S Muž invalida [3881] Re: TomKolacek
Neřeš to tady ..znova to vymej...aspoň si to budeš příště pamatovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2012 22:49 Muž TomKolacek [0] Re: ivaha
Clin skutečně obsahuje tenzidy, ale nedostanou se pryč odparem spolu s alkoholem?
Pro upřensnění, vytvořil se zprvu film na hladině a pak se nalepil na stěny. No nevím..Co to ale jiného mohlo být že.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.08.2012 22:40 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Žabka
Rozhodně bych to nepokoušela. Já si dávám bacha i tehdy, když si mýdlem umyju ruce, tak abych si je pořádně opláchla než sáhnu do akvárka. Mýdlo (detergenty) taky nejsou pro rybičky to pravý ořechový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.08.2012 22:39 S Muž invalida [3881]
Opakování matka úspěchu........a čtení taky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.08.2012 22:31 Žena Žabka [387] Re: ivaha
Hmmm, takže sajrajt..:( Smola pre kolegu, dá si celú procedúru znovu...Všetko von, poriadne umyť a zase všetko dnu...:(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.08.2012 22:29 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Žabka
Clin obsahuje parfém a anionaktivní tenzidy. Co jsem koukala, tak by pro vodní organismy měly tenzidy bejt toxický. Je to saponát... od Jaru taky nebudu čekat, že se přemění na obyč. sůl jako Savo.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 1531x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15986-bezovy-povlak-dna