Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Přemnožení plžů

NápovědaFórum » Další živočichové » Plži 

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Přemnožení plžů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 11:27 Muž @ patamatix [406]
Piskořky a okružáci jsou prospěšný určitě bych je nelikvidoval,jestli máš špatnou vodu,tak příčina bude jinde. Mám dvě akva, v tom větším krmím opravdu střídmě a tam my tak nějak sami vymírají a v tom menším jsem zkoušel (když bylo bez ryb) co se bude dít,když budu dávat velké dávky krmiva. Jakmile dostanu hromadu krmení během chvíle rapidně přibývají a naopak.Opravdu se dá jejich počet redukovat množstvím krmení. Zaměř se na to a uvidíš,že je nemusíš vyhazovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.10.2014 08:28 R Muž @ romant [26506] Re: esorimmer
Tak okružáci, to jsou dělníci a je třeba si je hýčkat. ;-) Konzumují zbytky odumírajících rostlin, zdravých si nevšimnou, jenom přeleští listovou plochu a tím pomůžou rostlině lépe fungovat. Takže pokud ti, jak píšeš, kazí vodu, nebudou to okružáci, ale skomírající rostliny, kterým se nedaří. Piskořky, tím že jsou většinu času zavrtány ve dně, kde opět konzumují zbytky, to dno prokysličují a tím napomáhají správné funkci dna. Je možné je zahlédnout po zhasnutí světla, jak brázdí celý akvárium. Pokud se objevují tzv. přes den a mají tendenci směřovat k hladině, je něco v nepořádku s vodou a dávají tak signál, aby se to řešilo, v první fázi výměnou vody. Postupně jsem se dostal k tomu, že by bylo vhodné si zřídit prezentaci předmětnýho akvária, uvést co nejvíce informací o nádrži, dodat fotky a řešit tu situaci komplexně v podobě příčin a ne následků, tedy tou likvidací. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 08:05 Muž @ Yirka [7457] Re: esorimmer
Nejlepší je řešit příčinu přemnožení. Skoro 100% to bývá překrmování. Redukci stávajícího stavu bych rozhodně neřešil nějakou chemickou cestou, ba ani cestou neuváženého nákupu rybích predátorů. Nejlepší je šneky vysbírat. Pochopitelně ne po jednom, ale pomocí nějaké pasti. Pasti v podobě třeba plátku okurky v síťce či podobně. Pokud pak predací, tak snad nákupem jejich kolegy clea helena, o kterém se toho dočteš zde na stránkách dost a je běžně a levně k dostání. rybicky.net/atlasostatnich/surmovka_vrazedna
Více na tato témata: rybicky.net/forum/2928…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 08:05 Muž @ bond009 [8] - LabyrintkyRe: esorimmer
Místo vymýšlení jak je zlikvidovat bych se zaměřil na to proč se ti tak přemnožují (nepřekrmuješ?, kolik máš v akvárku ryb atd.), jinak šneci ti moc vodu kazit nebudou a co se týče ničení rostlin tak třeba ty pískořky rostlinám neškodí spíš naopak. Vždycky je lepší nastavit v akvárku takové podmínky, aby se ti počty šneků držely v rozumném množství, než vymýšlet co do akvárka nalít abys je zlikvidoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2014 07:59 esorimmer - Labyrintky
Ahoj potřeboval bych poradit, potřeboval bych v akvárku (120litrů) zlikvidovat šneky (kazí mi vodu a ničí rostliny) a nevim jak na to. Poraďte prosím nějaký šetrný přípravek nebo něco. Jedná se o ty obyčejný okružáky a pískořky.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 16:02 Žena @ Leja [69] Re: sivon
sivon napsala: Tobě jdou na okurku i kružníci? Ostatní šneci se po ní u mne mohou utlouct, ale kružníky to nějak nechává zcela chladnými. Kružníkům v mém akváriu je okurka taky volná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 15:33 Muž @ Designer [5654] - CichlidyRe: sivon
Naposledy jsem snekum daval okurku (pro jejich redukci) asi tak pred tremi lety, a to jsem tam mel premnozene Okruzaky. Ti na ni sli slusne, byla obalena. Myslim, ze bych ted v akvariu nasel i nejakeho toho Kruznika, ale to bych musel poradne hledat. Tedy pokud se nepletu v jejich urceni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 21:58 Žena @ sivon [1573] - PlžiRe: Designer
Tobě jdou na okurku i kružníci? Ostatní šneci se po ní u mne mohou utlouct, ale kružníky to nějak nechává zcela chladnými.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 17:46 Muž @ Designer [5654] - CichlidyRe: prcan
Jestli nemas v akvariu nejake Pancernicky atp., vhod vecer do akvaria par kousicku tohoto krmiva: www.petmountain.com/… do nejakeho volneho prostoru a rano uzasnes. Temer vsichni sneci budou na tom miste na jedne hromade, staci je sebrat. Zkousel jsem to ze vcerejska na dnesek, sneku mam akorat, tak jsem je nechal at se zase rozlezou, ale byl jsem vylozene prekvapeny, jak je to nalakalo. Tetry to nezerou vubec, Cichlidky mi na to jen koukaly a nakonec to nechaly, to krmivo je proste hodne specialne cilene na ryby dna a jak se zda, snekum smakuje taky.

Da se udelat totez i s koleckem okurky na spejli a chytit spejli pod kamen, at to drzi na dne, sneci ho obali a pak je vyhodis i s okurkou, parkrate ji vymenis a je zredukovano. Nicmene mam-li porovnat pritazlivost okurky s tim co jsem videl s timhle krmivem, to krmivo zpusobilo, ze Ti sneci sli vylozene na hromadku, to byla hotova pyramida :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 17:37 Muž @ deck [85] - Všeobecně akvariaRe: prcan
Ja bych se přikláněl k Clea helena. Moc rychle se nemnoží a podle mě se ani nepřemnoží. No a kdyby, tak se daj lehčeji vyzbírat a rostlinkám neškodí X-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 17:30 Muž @ jmalyska [163] - AmazonieRe: MarekP
7) Týden nekrmit a pak jen maličko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2014 17:24 Muž @ MarekP [693] - Amerika + AsieRe: prcan
Možností je několik.
1) Nechat to být.
2) Zkusit co největší množství ručně vylovit.
3) Rozmačkat je o sklo.
4) Použít nějakou chemii (nedoporučuju).
5) Dát do akvárka nějakou "šnekožravou" rybu, která je uloví.
6) Možno "nasadit" Cleu Helenu (někomu se ale přemnoží i ty).

A nejdůležitější bod - nepřekrmovat. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 17:03 prcan - Amerika + Asie
mám akvárko masově přemnožený kružníka malého.co mám dělat??? rozzureny

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 23:04 Žena @ sivon [1573] - PlžiRe: VitaValke
Fotka k příspěvku Souhlasím, kopřiva je opravdu lákadlo zcela naodolatelné, ale spařené čínské zelí taky vábí... (Jsou tam úplně všichni okružáci z míníčka, ty malé halani likvidují)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 17:12 Muž @ VitaValke [7] - MalawiRe: VitaValke
Fotka k příspěvku zrovna včera večer jsem dával na odlovení a dnes odpoledne je většina na kopřivě

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 09:53 zvedavka - MalawiRe: DANMAZUR
Do zdravé rostliny se nepustí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 09:52 zvedavka - MalawiRe: DANMAZUR
Kružníci se živí detritem, zbytky a řasami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2014 09:43 Muž @ DANMAZUR [20]
Tak si je tedy nechám.A ještě mám otázku,žerou ti kružníci rostliny?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 23:16 Muž @ VitaValke [7] - MalawiRe: zvedavka
okurku jsem zkoušel ale největší mňamka mých okružáků je spařená kopřiva, původně to měl být doplněk stravy pro krevetky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 23:02 Muž @ MichoCZ [891] - AmerikaRe: DANMAZUR
Buď rád za šneky. Jsou to velcí pomocníci. Přemonožení šneků je jen subjektvní dojem. Co někdo považuje za ideální hladinu, druhý píše do celého světa o kalamitě. Když budeš střídmě krmit a pravidelně akvárko čistit, tak se ti nemůžou nikdy přemnožit. Je to stejný blud, jako přemnožení pavích ok. Od určitého množství se množení samo zastaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2014 22:44 Žena @ Kytka [2143] Re: DANMAZUR
Za prvé nepřekrmovat, za druhé záleží i na osazenstvu, mnohé rybky si kružníkem zpestří jídelníček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 22:42 zvedavka – Nedoporučuji kupovat..
Fotka k příspěvku Vyhozené peníze za past na šneky..
Na rozkrojenou okurku nachytáte šnečků víc a levněji.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 22:27 Muž @ DANMAZUR [20]
Ahoj s echinodorusem jsem si přitáhnoul kružníky čínské.Hodně se prý přemnožují a některé druhy se prý přemnožují i když mají málo potravy a tito šneci(podle internetu patří do této kategorie,ale můžou to být kecy).Jaké máte zkušenosti?Tedka to není problém akva je hrozně málo zarostlé a těch sneku je 5-8 takže je to hned vysbirano,ale později to bude zarostlé a když se premmoží tak to bude problém,proto se ptám předem,aby nedošlo k katastrofě.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2014 06:16 Muž @ VitaValke [7] - Malawi – Okružák
jak dlouho žije Okružák Kanadský? nikde se o tom nepíše, je možný že by vyrostl, nakladl vajíčka a po půl roce zdechnul? Mám na dně dva zřejmě mrtvé dospělé. Mám tam mraky malejch, rybičky, krevetky a nikdo si na nic nestěžuje, mám hledat nějaký problém ve vodě?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 23:21 Muž @ PaDa [4276] - mřenky a sumciRe: Legioix
Já jsem v tomhle rozpolcená osobnost, mám je rád a kde to jde, tam je pro radost chovám. Zároveň je ale všude sháním a zkrmuju v libovolném množství mřenkám ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 22:40 Muž @ Legioix [557] Re: PaDa
Njn. Nemají to chudáci lehký :-D každej se jich chce zbavit a já jsem nikdy nepochopil proč :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 28   26.03.2014 20:27 Muž @ PaDa [4276] - mřenky a sumci
Těžko mně se přemnožiti...
(žalozpěv vodního plže)

Sotva na mém těle bdělé oči spočinou,
tak já chudák okružák hned se stanu svačinou.
Akvaristův palec rodinu mou drtí,
praskají skořápky, páchne to smrtí.

Surmovka vražedná, Rájovec, Mřenka,
čára mého života zoufale je tenká.

Pastička na šneky, v ní nahnilá okurka,
to vše nás tu decimuje víc než nájezd od Turka.
A teď támhle do rohu kapou hnusnou vodičku,
končím rodu historii, rozkládám se trošičku…

Surmovka vražedná, Tlamovec, Mřenka,
čára mého života zoufale je tenká.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2014 17:16 Muž @ VitaValke [7] - Malawi – Okružák
přežije Okružák Kanadský v zahradním jezírku? je mi jich líto je vyhazovat, zatím jich mám jen 5 kousků ale po vyčištění akvária se jich objevilo tak 20 malinkatejch a brzo budu řešit co s nima

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 13:53 Muž @ Zoidik [2175] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: saabista
Jestli jsi pořídil helenu, tak jí dej čas. Nemůžeš čekat akční scény z Ramba, nebo Komanda. Jestli píšeš o té stošedesátce, tak 2-3 heleny by to zvládly suveréně, jenom by se ti potom mohlo stát, že se budeš zase zbavovat helen...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 22:53 Muž @ saabista [0] Re: sivon
v akváriu mám drobné rybky (neonky, kardinálky) + nějaké neškodné typy (ancíky, torakáty, paví očko). okružákům se tam spíš daří skrz řasy, určitě nepřekrmuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.02.2014 22:11 Žena @ sivon [1573] - PlžiRe: saabista
Pokud nemáš v akváriu ryby, nemusíš téměř krmit a okružáci se nebudou množit, pokud na ně nic k snědku nezbyde.
Když tomu trochu pomůžeš občasným rozmáčknutím pár kousků (dle množství krevet schopných jejich likvidace), mělo bý být akvárium brzy bez okružáků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 19:07 JoKa - PlžiRe: saabista
Já osobně takovou rybu neznám, ale rád si počkám na odpověď...
Z mých zkušeností vyplývá, že pokud rybce chutná šneček, ochutná i krevetku. Když ne dospělce, tak mladé stopro...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2014 16:25 Muž @ saabista [0] – co žere šneky a krevetky ne
ahojte, v posledních týdnech se mi rozjeli v akva zřejmě okružáci, donesl jsem si je s kytkama. nasadil jsem 1 ks clea helena, ale nezdá se mi, že by jich ubylo, spíše naopak. chtěl jsem koupit nějakou rybu, která by si je vyzobala, ale mám tam i krevetky, o které bych nerad přišel. má někdo praktickou zkušenost s druhem, který by žral šneky, ale krevetek si nevšímal?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 08:03 cartimandua Re: Linssi
To se mi nechce věřit. Já měla taky tento problém. Pořídila jsem si dvě Helenky a za chvíli bylo po problémech. Třeba teď mají jen nějaké období půstu... hmm Ještě bych počkala. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 06:44 Muž @ Designer [5654] - CichlidyRe: Linssi
Ja si na to kdysi poridil okurku, napichl jsem ji na spejli, chytil tou spejli pod kamen a jak se obsypala Okruzaky, jen jsem ji vytahl. Stacilo to parkrat udelat, redukce sneku byla vyresena za par dnu. Krmim ryby celkem hodne, ale problem se sneky nemam, ono na ne nikdy moc nezbyde (jen co nekam zapadne a ryby nenajdou), maji co delat se uzivit.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 01:13 Muž @ Mislow [303] Re: Linssi
Ahoj, poridit si mrenku jen pro likvidaci sneku neni nejvhodnejsi reseni, mrenky jsou hejnove ryby a i kdyz dokazou za urcitych podminek prezivat v pro ne ve skutecnosti nejvhodnych podminkach, tak ryba sama asi spokojena nebude. Jinak, na to mnozstvi snecku je potreba cas, Helenka ma taky urcity rozmer a nesezere je vsechny za par dnu. Pokud je jich opravdu hodne, tak muzes neco vysbirat a za par tydnu se vse ustali, myslim tak za 2 mesice uz problem mit nebudes. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 01:01 Žena @ Eva_R [362] - ObojživelníciRe: Linssi
Odkud jste?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 00:30 Linssi - ObojživelníciRe: Eva_R
tak si je přiďte vylovit mám jich přes min. 2000
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 00:29 Žena @ Eva_R [362] - Obojživelníci
Kdyby se někdo potřeboval zbavit okružáků, beru všechny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2014 00:24 Linssi - Obojživelníci – šneci
Zdravím...tak jsem podle rad pořídila Cleu Helenu 2 kusy a dokonce i mřenku pakystánku, ale bohužel s mým štěstím jsou zrovna všichni z nich vegetariáni...a šneků je víc a víc palec

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   09.10.2013 20:22 Žena @ Annabell [40] - Labyrintky
Tak jsem popadla šnorchl a šla se potápět do akva :-D Zhasla jsem světlo a plno jich vylezlo uz jich mám 8 a je to celkem sranda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 18:12 Žena @ Annabell [40] - LabyrintkyRe: Jjapan
Ok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 18:11 Muž @ Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: Annabell
Ryby jsou holt trochu rychlejší než šneci. Počkej aspoň 2-3 hodiny. Nejlepší je to přes noc, když je tma. Ráno to budeš mít samého šneka. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 18:05 Žena @ Annabell [40] - Labyrintky
Dala jsem tam pomoci spejle to maso.A hádejte co?hned se tam nahrnuli ryby,pancernici a bettak :-D a helenky nikde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 17:58 R Muž @ romant [26506] Re: Jája
Místo toho kuřecího se dá použít klidně i nějaká kůže, vydrží docela dlouho, jenom se to co se na ní pase sbírá.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 17:43 R Žena @ Jája [856] - ŽivorodkyRe: Jjapan
Zajímavá pastička. palec A co ryby, to kuře šnečkům užírají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 17:36 Žena @ Annabell [40] - LabyrintkyRe: Jjapan
Ok děkuji moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.10.2013 17:05 Muž @ Jjapan [207] - Raci, krabi, krevetkyRe: Annabell
Já měl na všechny šneky největší úspěch z kouskem kuřecího masa. Přivázat na šňurku, zatížit a jak na to nalezou a začnou žrát tak vytáhnout obrat a zase z masem šup zpátky palec , zkus to. Ahoj. Na nějaké kupované drahé pasti bych se vykašlal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 13:46 Žena @ Annabell [40] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
Ale pro me je to moc.Ja chci mít šneky a v akva ale s takovou nebudou.Nasla jsem kupce tak a ted je otázka jake jsou pasti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 13:44 Muž @ LiborSprysl [8748] Re: Annabell
Annabell napsala: Rostliny nove nejsou.Nove a nove jakože to porad nabývá ten počet vidím po hromadě i 6

No jo...vždyť jsem psal, že otázka množství je relativní...6 pohromadě není moc, když se jich 30 vylíhne z kapsulek...
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 11

Zpět na obsah sekce Další živočichové Přidat příspěvek • Zobrazeno 10507x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/1583-premnozeni-sneku