Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Znovuzaložení akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Znovuzaložení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2016 12:41 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Gh 25, Kh 12-14. PH pomocou ph metra nastavene na 7,00. Vecsinou asi sami vapnik. A to svetlo... no. Cim menej svietim tym menej problemov, tiez mi to nejde dohlavy, ale ked to zapnem naplno na 8h uz su len problemy a riasi. To je tiez dovod preco to zalozit odznova. Zo zaciatku tam nebola ani taka udrzba ako v poslednej dobe a vtedy som nevidel nazivo ruduchu. Mozno sa mylim ale uz ked sa raz rozsirila je problem sa jej zbavit. Navyse ta moja voda tiez dost onico. Ale ohladom zakladania mam aj vela inych otazok. Ako dezinfikovat piesok, ako zbavit rastliny slimakov pred vlozenim, ako zo zaciacku nastavit hnojenie, svetlo, vymeny vody a tiez aby som mal niekoho poruke hned ako sa objavy problem ako ho spravne odstranit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2016 10:45 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: stanki
Jak tu výměnu udělat je tu několikrát popsáno. Jinak k akváriu, chybí mě tam měření PH a KH a nepíšeš u tvrdosti co je to zač. Celková není pro rostliny až tak podstatná. Na můj vkus nesvítiče máš světlo slabé a k tomu dlouhodobě moc draslíku a fosforečnanů. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2016 10:11 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?
Caute, chystam sa premiestnit akvarium 450l a cele od znova zkladat. Chcem pod nim vymenit stolik (na starom sa rozlepila spodna hrana, a objednal som uz s celym spodkom kritym aby bolo viac miesta), pridam dalsi filter ncf1500, v dne mam akva basic plus ktory chcem vyhodit a hnojit len prvidelne do stlpca. Cele akva som zakladal ako zaciatocnik a spravil som vela chyb ktorym sa uz chcem vyhnut. Rybi by zatial sli bokom a do znovuzalozeneho az po zabehnuti. Najde sa tu niekto kto by bol ochotny cele znovuzakladanie prediskutovat, poradit a castejsie komunikovat? Uz je jedno ako, mail, tuna pravy, facebok-mesenger, tel (sr). Mam tvrdu vodu (25nemeckych stupnoch) a ocakavam ako predtym zo zaciatku velky nastup zelenych rias. Stare akva je takpovediac skusobne, je tam znazne rozsirena ruducha ktora je pod kontrolou ale uplne sa jej zbavit neviem. Tentokrat by som to chcel spravit bezchybi :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 20:39 Muž mPP [4]
Aha tak to skúsim za provozu urobiť ale to bude totálny rámus v akva :) Urobím asi prve to z filtrom čo kázal roman, že ho troška prepláchnem. Zrejme potom bude efektívnejší pri čistení tej špinavej vody.

O dve týždne sa pustím na túto komplikovanú operáciu a uvidím či to pomôže a prinesie viac potešenia pre oči diváka. Skusim potom aj menej svietiť cca. 6 hodin denne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.10.2016 20:38 Muž MirekSazava [71] Re: mPP
Ahoj, stejná věc, kterou popisuješ, mi právě běží doma. Chtěl jsem předělat akva, ale neměl jsem kam dát osazenstvo. Takže jsem vše pochytal, dal do kýble s vodou z akva. Akvarium komplet předělal, včetně nového dna. Nechal jsem si v kyblech cca 1/3 vody z akva a v jednom z nich byl celou přestavbu zapnutý filtr, abych nepřišel o bakterie. Předělávka trvala 9 hodin. Nalil původní vodu plus doplnil novou ošetřenou Seachem Prime. Vrátil osazenstvo. Zatím nehnojím a nejede mi CO2, filtr silně čří hladinu. Zítra to bude týden a zatím neuhynula žádná ryba ani kreveta. Zatím je asi brzo to nějak hodnotit, ale zatím vše v pohodě. Mrkni ke mě na profil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 20:30 Žena petulinakk [2016] Re: mPP
Pokud chceš do dna jen něco dosypat, nevidím důvod pro to neudělat "za pochodu".
Proč chceš přidávat hnojivo? Pokud akva už nějaký čas funguje a máš v něm ryby, šneky atd., tak už dostává svojí pravidenou dávku hnojiva, a další přidávat netřeba.

Čištění pozadí, stejně jako větší hrabání se v dně kvůli přesunu rostlin atd., ti rozvíří bordel v akva a může na čas rozhodit rovnováhu, ale pokud je teď akvárko dobře prosperující, tak by to pro něj nemělo být nic, co by nešlo vyřešit dočasně zvýšenou frekvencí výměny vody.
Měň prostě po zásahu častěji vodu, a rybám bude určitě i tak líp v současném domově než na hotelu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 20:30 R Muž romant [27987] Re: mPP
Nechat ryby tam kde jsou, za provozu realizovat tu úpravu a podržet si kvalitu vody její častější výměnou po dobu týdne(denně, či obden), po tuto dobu nikoho ničím nekrmit a před plánovanou operací cca 14 dní předem lehce propláchnout filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 20:21 Muž mPP [4] Re: petulinakk
To akva je prázdne asi 80l. nič tam nemám. Takže jedine čo by bolo zabehnuté je filter aj to by som musel hľadať nový nakoľko ten by som musel nechať v tomto akva keďže by tam boli rastlinky a chcel by som aby ostali baktéria vo filtri. Takže vlastne komplet nové akvarko v ktorom by možno ten mesiac ani žiadny substrát nebol nič ako v akvaristike + vzduchovaci kameň by som tam dal.

Dno by som zrejme len doplnil asi o 5 až 10 L Rataj Aquaclay Ground a nejaké hnojivo do toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 20:16 Žena petulinakk [2016] Re: mPP
A ty ryby bys je dával do zajetého akvárka, nebo kam?
A dno budeš měnit komplet, nebo jen část, nebo jen něco přidávat, nebo...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 20:12 Muž mPP [4] – Rada
Zdravím. Potreboval by som názor skúsenejších. Mám záujem časom prekopať svoje akvarko. Chcel by som pozmeniť hlavne rozloženie rastlín niečo pridať niečo ubrať.

Zrejme budem dávať aj hnojivo nové pod substrát prípadne ho prečistím a dám ešte nový.
Očitím 3D pozadie nakoľko je zanesené. Sklo očistiť atď. veci spojené stým.

Chcem sa spýtať je rozumnejšie zrejme ryby dať preč a počkať určitý čas cca. mesiac a potom ich dávať späť ? Ak to takto spravím čo mám urobiť v náhradnom akva aby mi tam nezačali umierať ? Nakoľko nemajú žiadne choroby a za posledných možno 8 mesiacov som neprišiel ani o jednu rybku naposledy to bola prisavka thajska ktorá vyskočila z akva ale bol som aj rád nakoľko som ju nemohol chytiť a vyhodiť sám lebo robila tam zle :)

Ak to nieje rozumné začínať podľa vás asi to nechám tak prípadne predám rybky aby netrpeli a potom to pozmením len by mi ich bolo ľúto keď napr. prísavnikov gibicepsov si chovám do nového akva v dome ktoré bude zabudované. Možno tam pôjdu aj akary hnede to sa uvidí ešte.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2016 14:24 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Semir89
Sumeček žraločí i keříčkovec žabí můžou vyrůst i na délku přes půl metru. Pak se v akvárku ani neotočí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2016 14:20 Muž Semir89 [3] - Jižní AmerikaRe: NHKG
Prodavam stejne kanc.pricnopruhe a citronove. Jsou uz fakt velke. No kromě sumecka vse zustanu do 15cm.Kdybych sehnal akvárko cca 600l za hezkou cenu sel bych do toho. Jen nevim co podlaha. Bydlim v byte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2016 14:05 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Semir89
Těžko říct, ale asi nestačí. Mám jbl901 900l/h a ten průtok by nestačil na tu osádku co tam máš.
A to akvárium taky bude časem malé.
Dobré je mít na sání předfiltr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2016 13:59 Muž Semir89 [3] - Jižní AmerikaRe: NHKG
Staci vecsi filtr? Nebude velky proud vody? Bude stacit cca prutok 600litru? Ted ma 400l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.08.2016 13:55 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Semir89
Máš moc velké ryby a malý filtr a akvárium. Buď kup nové akvárium (600l a víc) a filtr, nebo vyměň ryby.
Písek je ok, není třeba ho odkalovat, stačí 1x týdně kal nad ním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2016 13:37 Muž Semir89 [3] - Jižní Amerika – Prerabka a údržba
Zdravím akvaristy Chtěl bych vás poprosit o radu pomoc každý návrh Pořídil jsem si akvárium cca 150 litrů o rozměrech 127 30 40
Akvárium My už běží asi měsíc mám zaběhnuté akvárium normálně běží.
Filtr eheim 2213. 2x modra vložka a ta vrchni bila.
Vzduchovac ( bublinkovac)
Pisek zrnitosst cca 3-5mm
Osvetleni cca 30watt
V akvárií mám potopený Koráb jednou skalku s dírou kde je ancistrus třikrát živé rostlinky dvakrát umělé dvakrát topítka plus ještě nějaké ukryty drobné
Ryby
Šestkrát Kančík příčnopruhý dvakrát Kančík citronový 3x ancistrus dvakrát Kančík červenohrdlý jedenkrát Sumeček žraločí dvakrát keříčkovec žabí
Kančící příčnopruhý a Kančík citronový půjdu pryč


Mám ale problém
Filtr se mi strašně rychle ucpává cca týdnu mi klesne průtok vody o asi 60% tím pádem samozřejmě ostřikovací rampa nedodává tolik vzduchu do akvária protože voda slabo teče
Tohle je jedna část otázky jak vyřešit problém s ucpávajícím filtrem. Uvažoval jsem Ústí nad tím že bych si pořídil novy filtr
Hrozně se mi špiní Písek odpad jak ho efektivně odkalovat mám jenom odkalovací zvon
Chci se zeptat bylo by lepší vyměnit ten písek za hrubší nebo když ho nechát jak ho prát jak ho vysát akvárka bez toho abych musel celou vodu vylévat
Krmim je dvakrát za den tolik aby to snědli hned pH vody a jiné parametry jsem neměřil ve vodě ryby mi nchcipou
ahoj ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2016 11:47 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: michalcod
Nový filtr dej do akvária kam patří a starý nech být. Po měsíci kdy poběží oba filtry, můžeš ten starý vyhodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2016 11:42 Muž michalcod [13]
V jednom mém akváriu mám zajetý, ale nevyhovující filtr, ( malý molitan a je dost hlučný)tak ho chci vyměnit za nový a lepší. Mám ho dát do akva se stávajícím a zajet(je to taková porodnička 15 l) nebo ho bude lepší zajížděl ve velkém dlouho zajetém akva?
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2016 18:14 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Anna
Radši sem napiš, jak je akvárium velké a co všechno v akváriu je - technika, rostliny, dno atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2016 17:39 R Muž romant [27987] Re: Anna
Úhyn ryby neznamená totální rekonstrukci, nejednalo-li se o infekční onemocnění, jako třeba vodnatelnost, což nevíme a tak těžko posoudit a vyslovit nějaký smysluplný a relevantní závěr.
Edit: V první řadě se zaměř na odpovídající podmínky, jako je správná teplota, kvalita vody, podpořená funkční filtrací a prosperujícím rostlinstvem a v případě absence výše jmenovaného(vyjma teploty) to nahrazuj intenzivnějšíma výměnama vody(měnit pravidelně, tak jako tak jednou týdně 1/3 objemu nádrže). Pokud se jednalo o nějaké infekční onemocnění, potom je na místě ona totální rekonstrukce, tedy prohnat akvárko savem a začít znovu on nuly a lépe, tedy včetně všech věcí co se založením akvária souvidí, hlavně mám na mysli dodržování časových odstupů při zarybňování. Pro lepší orientaci je možné se začíst do některého z odkazů. rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2016 17:24 Anna
Ahoj :) mám akvárko na bettu a nedávno mi jedna umřela chtěla bych akvárko vydezinfikovat pro jistotu poradíte mi prosím čím? :) děkuji :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 14:56 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostliny
Fotka k příspěvku Takhle vypadaly moje malá akvária se zahradním substrátem, fungovalo to ale jen 3 měsíce. Možná že je ani nenajdeš. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   18.02.2016 09:11 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: rybickar
Kdyby jsi si přečetl starší příspěvky tak ten postup je tu už několikrát popsán. Všechny rostliny a ryby s fungujícím filtrem do nějaké nádoby stačí i kýbl. Nech si co nejvíce staré vody. Aspoň 1/3 a potom všechno ven z akvária. Propláchni nový nebo i starý písek a dej ho zpátky. Opatrně dopusť část vody zasázej rostliny a dolij vodu. Pokud možno stejně teplou jako byla v akváriu. Trochu počkej až se kal usadí a dej tam filtr a pust i ryby. Hlavní ale je následná péče. První týden bych měnil 1/3 vody ob den a pak pauzu prodlužoval a sledoval testem obsah dusitanů. Pokud chceš v akváriu experimentovat s nějakým výživným substrátem slep si malinká akvária kde ho můžeš použít a za čas bez problémů vyndat. U nádrží které chceš provozovat několik let je tenhle substrát z obsahem hlíny nesmysl protože to funguje jen pár měsíců a pak aby jsi se bál přesadit rostlinu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 01:01 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: rybickar
pokud by se někdo zkušený našel a poradil mi krok za krokem, byl bych vděčný. Špatně založit po druhé už se mi to nechce;)... a mám dilema, vše funguje, ryby žijí, ale přece potřebuji dno vyměnit,... jednak mi substrát pod štěrkem dělá při odkalování v akva mraky bordelu (ne vše vyletí hned odkal. zvonem pryč)... a mimo to, nevydržela mi tam cabomba caroliniana (začala odspodu hnědnout až se úplně "odtrhla" a odumřela) a ani platy skvrnité, cichlidky ramirezovy a 2 ancistrusi...
Kromě ancistrusů, kteří byli "zničeho nic tuzí",... měly ostatní rybí nebožtíci lehce svislé ocasy, propadlá bříška, schovávaly se při zemi, nebyli aktivní a pak jsem je do pár dnů musel mrtvé odlovit.

držej se jen tetry a neonky a jeden extra odolný ancík spolu s dvěma druhy šneků (bližší popis v mé prezentaci) Díky moc! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 18:53 Muž rybickar [16] - Společenské nádrže – Rekonstrukce nádrže Revital128
rybicky.net/nadrze/24307
Rád bych si opravil svoji nádrž. abych v ní mohl chovat a množit cichlidky ramirezovy a přitom zůstala společenskou nádrží. Za Vaše rady jsem vděčný.

Zatím je tento plán (na základě rady jedné zkušené akvaristky*):
1/ vyhodit komplet celé dno - nejen kvůli tomu substrátu, ale proto, že tam máte mix hrubého a jemného písku, což je problém, který bude přetrvávat stále - nebo ho přesít přes síto a nechat tam jen tu jemnější frakci. NEMÁM NÁHRADNÍ NÁDRŽ PRO SVÉ RYBKY A ROSTLINKY NA ČAS PŘESTAVBY, JAKOU 30l NÁDRŽ BYSTE MI DOPORUČILI? MÁM MÍSTO šířka: 35cm, hloubka: 39cm, výška: 39 cm. Co třeba toto?: akvaria.heureka.cz/…

2/ Testy rozhodně ano, ale na NO2 a NO3 určitě použít kapkové, protože papírkové jsou u těchto hodnot k ničemu (bohužel). TESTY JIŽ PROVEDENY - VÝSLEDEK OK (0,0 mg/l)

3/ Nádrž bych osázela klasikou - limnophila, cabomba, ceratopteris, vallisneria, bacopa,heteranthera, echinodorus - zadní část, do středu a dopředu lialeopsis, eleocharis, nižší střed cryptocoryne parva,hygrophila compact mini, nějakej ten anubias na kořen...
PROSÍM PORAĎTE JAKÉ KONKRÉTNÍ PODDRUHY, VE ZDEJŠÍM ATLASE JICH JE STRAŠNĚ MOC + RÁD BYCH NĚJAKOU ČERVENOU KYTKU. VZOREM JE MI TŘEBA TOTO AKVA : rybicky.net/nadrze/23122

4/ Hnojivo použít tablety nebo kuličky ke kořenům (Sera, JBL), tekuté hnojivo Easy life profito tak po měsíci.


Díky za Vaše postřehy ;-)
*momentálně mi nemůže radit proto se ptám veřejně

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2015 22:36 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: Miruš
Hygienu zajišťuje externí filtr :
www.sklorex-akvarium.cz/…
perfektní výkon a spolehlivost
Další hygiena je aktivní dno, které též je schopné zpracovávat odpad a hromada kytek na steroidech CO2 a světlo :)
Dno jsme měli původně jen písek, ale kytkám uhnívali kořeny, takže po restartu šla půlka písku pryč a smíchala se z :
www.sklorex-akvarium.cz/…
dno je lehké, vzdušné a kytky v tom koření jak blbé :-D
takže bordel co produkují Molly má své odbytiště :)
A když jsme kupovali Molly, tak na 60 nám bylo řečeno i 10 ks, bo jsou to hejnovky a rády jsou po kupě ... u nás v tom problém není :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2015 16:14 Žena Miruš [15] Re: sonetka
jak že máte řešenou tu hygienu? Já mám mollyn 6 a asi 11mladých mi tam plave.. 3 dospělé mollynky povezu ke kamarádce a uvidím kolik jich přežije z mladých..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 23:10 Žena sonetka [136] - Živorodky
No mi máme 60litrů akva a máme tam cca 10 mollyn dospělých a nevypadá to. že by trpěli nedostatkem prostoru a živořili. Jsou to všeobecně nenáročné ryby, ale trošku nepořádné :(

Hygiena je řešena externím hrnce a vše šlape jak hodinky :), momentálně tam plave ještě tak 50 mladých :-D, na nový rok budou k dispozici :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.12.2015 12:33 R Muž afc1886 [14681] Re: Miruš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 12:30 Žena Miruš [15] Re: afc1886
no to by mi vyhovovalo, ale tím, že tomu nerozumím a pán co mi ho doporučil mi napsal to co jsem psala tak řeším to uložení za komodu.. jsem začátečník co se týká vnějších filtrů, ale co jsem četla nebo viděla všechny byly pod úrovní akvária a elektrika nad ním tak nevím, proč by tento to měl mít jinak, ale bylo by to fajn..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2015 12:28 R Muž afc1886 [14681] Re: Miruš
Tento filtr se ale pokládá vedle akvária,jestli se nepletu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 12:21 Žena Miruš [15] Re: Legioix
www.akva-exo.cz/…
je malý a už ted by se tam vešel, ale komodu bych ještě pošoupla dopředu.. spíš mi jde o to jestli může být na té trubce od topení ikdyž bude odizolovaná a na dřevěné poličce.. snad to nebude zespoda do filtru moc hřát.. je to pitomé, ale jinak to nevymyslím abych nemusela kupovat novou komodu.. to by mi ani doma neprošlo.. to by manžel radši vyhodil akvárium :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 12:11 Muž Legioix [574] Re: Miruš
Co je to za filtr? Za tou komodou je dost málo místa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 11:57 Žena Miruš [15] – kam s vnějším filtrem..
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj, řeším vnější filtr do mého malého akvária.. dostala jsem krásný tip takže vybráno mám, ale měl by být níž než 70cm a zásuvka nad ním... nejlépe dát filtr do komody pod akvárium.. toto vše vím.. problém je v tom, že komoda na které akvárium stojí je šuplíková.. není pod akvárium určena.. takže dovnitř nejde.. chci se tedy zeptat zda vidíte jako schůdné řešení dát filtr za komodu, ale nemohu až na zem tak mě napadlo obalit trubku od topení izolační pěnou a nechat si tam uříznout prkénko na míru a vytvořit za komodou jakousi poličku.. přikládám foto pro představu.. a pokud se mi filtr nebude vejít pod kryt akvária budu ho muset uříznout.. nejspíš.. moc děkuji za názory jak by jste to vyřešili vy.. upřímně komodu pod akvárium kupovat nechci.. není kam dát tato stávající a jiné místo nemám.. ani tolik financí.. děkuji :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2015 11:52 Žena Miruš [15] Re: Jifi
ano mám dva pancéřníčky, ale bohužel druh nevím :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2015 17:46 Muž Jifi [675] Re: Miruš
Vykašli se na počítadla. Na molyny máš akvárko tak na hranici. Je trochu malé z toho důvodu, že to nejsou malé rybky a umí se trochu prohnat.
Co se čistoty týká, holt musíš často odkalovat.
A jak se tak dívám na fotku akvárka, víc rostlin by mu prospělo ;-)

Edit: Na fotce jsem měl pocit, že vidím nějakého pancéřníčka. Jaký to je druh?
Vyloženě malé to pro ně není, ale větší by jim pasovalo víc. Molyna je větší ryba než třeba paví očko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2015 17:43 Žena Miruš [15] Re: Miruš
V atlasu píší, že může být i menší nádrž jen je třeba dbát na větší hygienu akvária.. stačí tedy jednou týdně nebo mám odkalovat častěji když tam tedy je 6 moll a dva pancéřníčci? Ted jsem teda smutná jestli jim to je malé.. a to mi v akvaristice říkali, že jich mohu mít mnohem víc ty vado.. ještě že jsem trvala jen na nízkém počtu.. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2015 17:39 Žena Miruš [15] Re: Jifi
myslíš že 54l je na 6 moll malé? Tak to jsem si naběhla v akvaristice kde mi je doporučily ale ikdyž to zadám do počítadla tak mi to hlásí že počet ryb je v pořádku.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2015 15:13 Muž Jifi [675] Re: Miruš
Ale na molyny máš to akvárko trochu malé.
Já bych se ani nebránil (v případě 120 l) hejnu nějakých menších rybiček. Hejno, kde je 20-30 rybek, vypadá taky pěkně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2015 15:04 Žena Miruš [15] Re: Jifi
Moc děkuju.. jsem tím teď pohlcena tak jak mám čas čtu a přemýšlím :-) chci mít hodně zarostlé akvárium a méně rybiček.. nenáročných páč na velkou akvaristiku s malými dětmi nemám moc času.. vím, že u těch živorodek je třeba odkalovat tak to tedy dělám dobře.. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2015 14:57 Muž Jifi [675] Re: Miruš
Uf, to bylo opravdu moc dotazů.
Odpovím jen na některé, ať nenapíšu celý román.
Miruš napsala: Ahoj, můžete mi prosím poradit jak postupovat při výměně filtrů.. jako že si koupíte nový a chcete ho vyměnit za zajetý co je v akváriu..
Přidáš do akvárka nový filtr a až je zaběhnutý, tak ten starý vytáhneš :-)
Přesně tak to teď budu dělat. Pod stromeček jsem si koupil nový externí filtr. Napřed nechám tak měsíc běžet oba a pak ten vnitřní vytáhnu. je potřeba, aby v novém filtru dobře nastartovala nitrifikace a to pár týdnů potrvá.

Miruš napsala: Dále mne zajímá - četla jsem tu, že někdo neodkaluje každý týden jen mění část vody a odkaluje třeba jednou za měsíc.. mám 54l akvárium a v něm 8 živorodek moll takže odkaluji každý týden - hodně kadí
S takovou rybí osádkou v tak malém akvárku je potřeba odkalovat často.
Četnost odkalování záleží na tom, jaké živočichy máš, kolik jich je v akvárku a jak je akvárko velké. A taky jak je zarostlé. Jsou třeba i akvárka skoro bez rostlin, tam je potřeba odkalovat fakt často.

Miruš napsala: do budoucna si přeji minimálně 120l akvárium.. u takového objemu se mění také třetina vody nebo stačí méně?
To záleží na rybí osádce, ne na velikosti akvária. A taky to záleží na metodě hnojení.

Miruš napsala: a není mi jasný jak měníte vodu v obrovských nádržích
Asi snad všichni rovnou hadicí nebo sprchou do akvárka - nutno si hlídat teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2015 14:41 Žena Miruš [15]
Fotka k příspěvku Ahoj, můžete mi prosím poradit jak postupovat při výměně filtrů.. jako že si koupíte nový a chcete ho vyměnit za zajetý co je v akváriu.. Dále mne zajímá - četla jsem tu, že někdo neodkaluje každý týden jen mění část vody a odkaluje třeba jednou za měsíc.. mám 54l akvárium a v něm 8 živorodek moll takže odkaluji každý týden - hodně kadí :-D ale zajímá mě to z důvodu, že do vudoucna si přeji minimálně 120l akvárium.. u takového objemu se mění také třetina vody nebo stačí méně? A také mně zajímá jak se odkaluje dno u nádherných akvárek, které jsou celé porostlé koberečkem.. a není mi jasný jak měníte vodu v obrovských nádržích - jako technicky si to nedovedu představit.. já odkalím jeden kýbl a ten tam zase naleju.. není problém si ho nechat do rána odstát popřípadě upravit vodu regulátorem ale jak měníte naráz třeba 50l? Jsou to takové dotazy, které se mě netýkají, ale při čtení těchto stránek mě napadají :-D a taky až jednou budu mít to větší akva chci venkovní filtr a to už vůbec nevím jak se s ním pracuje.. neumím si to představit.. ukáže mi to někdo třeba na akva burze? Moc děkuji a nezlobte se za všetečné otázky :-D zbylo mi tu akva po krabovi tak jsem pořídila rybičky.. kdysi jsem je měla.. mám založené akva měsíc a kousek takže zatím nic moc a pořád se mi voda zdá trochu šedá.. ikdyž možná to dělá sklo jestli je to možný, protože zvrchu se mi zdá krásně čirá.. běželo naprázdno jen s rostlinkami měsíc než přišly rybičky.. tak uvidíme co dál.. mám málo kytiček tak se těším na další dokoupení.. to jsem se ale rozepsala potlesk
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2015 18:12 Muž Jifi [675] Re: stafhaf
stafhaf napsal:
Spíš mě ted zajímá: pokud je substrát místy pokryt ruduchou či řasama, je vhodné ho přesypat jiným? Pokud tam chceme dávat nějaké kytky, asi to bude chtít místy dosypat.

A co si od toho slibuješ?
Problém s řasou tím nevyřešíš ani omylem.
Je potřeba pochopit, proč tam ty řasy rostou.
A pak upravit péči o akvárko tak, aby řasy neměly podmínky k růstu.
Aby bylo možné nějak radit, je potřeba udělat to, co psal romant: zaregistrovat se a udělat prezentaci akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.12.2015 17:54 R Muž romant [27987] Re: stafhaf
Nevím co je to slušný filtr, když ani neznáme o jaký filtr se jedná, ale nebude rejpat. Doporučím se zaregistrovat a založit prezenatci předmětnýho akvária, aby se dalo skutečně cíleně poradit a nebyl z toho sáhodlouhej korespondenční kurz. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2015 17:46 stafhaf Re: romant
Filtr má slušný, ten bych neměnil.

Spíš mě ted zajímá: pokud je substrát místy pokryt ruduchou či řasama, je vhodné ho přesypat jiným? Pokud tam chceme dávat nějaké kytky, asi to bude chtít místy dosypat.

Zatím se to jeví tak, že mu dokoupíme nějakou tu rasboru, at není sama a doplníme rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2015 17:40 R Muž romant [27987] Re: stafhaf
Tak je to věštírna, ale nebál bych se udělat radost vhodným filtrem, funkční nitrifikace je základ a za vcelku solidní peníz se dá pořidit vnitřní klasika v podobě čerpací hlavy a kostky biomolitanu. www.greenpets.cz/… a www.greenpets.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2015 17:28 stafhaf – oživení akvária
chán má akvárko, jakože stará se, ale že by tomu dával tak moc, jak bychom očekávali, to ne. Rád by ho nějak oživil, upravil, ale sám se k tomu nějak nemá.

Rádi bychom mu koupili na vánoce nějaké věci do akvárka, jen nevím, jak postupovat.
Akvárko je cca 120l, zarybněno devíti neonkama obecnýma, dvě rasbory nějaké, dva ancistrusy, něco málo rostlin.

Rok či dva zpět měl akvárko zamořeno ruduchou, opravdu všude chomáčky, hnus. Kameny se očistily, rostliny nejvíc poškozené odstraněny, přebraný štěrk. Nyní tam něco málo ruduchy přetrvává, ale v rozumné míře (přiznám se, že ruduchu nepovažuji za úplný mor, pokud je v akváriu ve snesitelné míře, spíš dle mě evokuje, že se "něco" musí doladit).

Jelikož nám v akvárku roste všechno hezky a měli jsme přemnožený růžkatec (ceratophyllum), což je podle mě v podstatě snadno pěstovatelný plevel, dali jsme pár rostlin tchánovi. Do týdne, deseti dnů mu z růžkatce zbyly jen stonky, jak když orvete kopr do polévky.

Čím to může být?
Tvrdost vody? Nesnese se s jinýma rostlinama u tchána? Orvaly ho ryby?

Jde o to, že jsme mu chtěli dokoupit pár rybek, např. ty rasborky, ale nyní spíš přemýšlíme, že dokoupíme rostliny, pořádně zalesníme, zkusíme, jak se co uchytí, jak to začne odebírat živiny z vody a celkově, zda se to nějak v akvárku rozroste. K tomu třeba CO od Rataje v kapkách, to se u nás osvědčilo perfektně.

Což mi připomíná, že po očistě od ruduchy je v akvárku na můj vkus nízká výška substrátu (kamínky nějaké), cca 2-3 cm max. Na tak velké akvárium bych to viděl nejraději na klidně 5 cm. Je reálné současné dno něčím dosypat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2015 20:46 Muž Rounce [30]
Kdybych tam primárně dal Ceratophyllum demersum a doplnil případně nečím dalším do tvrde vody mohlo by se to akva udržet v stabilitě ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 19:29 Muž Rounce [30] Re: romant
Momentálně tam mám jeden anubias, Cryptocoryne walkeri a Bacopa monnieri
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 19:22 R Muž romant [27987] Re: Rounce
Jinak když se vrátíme na začátek, je to o tom světle. ;-) Tedy dá se to bez dosycování CO2 z venku provozovat bez stresu a když se přizpůsobí rostlinstvo a použijí se nenáročné až středně náročné na světlo, může to fungovat. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 16

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 17502x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15662-znovuzalozeni-akvaria-?od=451