Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Znovuzaložení akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Znovuzaložení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2018 00:01 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Zahry
Napsal jsem i do vedlejší diskuse a vzápětí koukám, že je to tak :).
Vyhodí to zadek nad substrát. Proto to máš stále na jednom místě :).

Edit: A živí se to evidentně zbytky ve dnu. Komu to vadi?
Edit 2: Jsi na tom líp, než ten člověk, kterému z mořského akva mizely ryby a následně zjistil, že největší obyvatel jeho akvária je tohle m.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.05.2018 23:47 Muž Zahry [21] Re: Maq
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nedalo mi to a zkusil sem vykoukat další díru a "něco" sem našel. Asi sem měl štěstí, protože za 15 minut po tom nebylo ani památky, už se to zavrtalo. Ale foto se pořídit povedlo. Jakési haďátko, při opravdu blízkém zkoumání dna sem našel i cestičky v substrátu směřující na povrch. Pozorováno u předního a bočního skla.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2018 23:33 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: martmart
Pokud máš výšku dna vyšší, než 3 cm, odeber na 3 cm. A přidej rostliny, ať je pokryta větší plocha dna (2x tolik nízkých kryptokoryn, než co máš a jen druhy, které máš a které ti prosperují).

Podle mě je celkem jedno, co odebereš. Osobně dávam pod štěrk hrst hlíny, už jsem použil i bahno z potoka nebo bahno na holinkách z pole a nic mi pro to nehyne. Podstatné je, že pokud to je humus, měl by to být nízký humus. I rostliny s listy delšími 60/80 cm mi rostly/rostou v takto vysokém substrátu (občas stačí i 2 cm, pokud se neodkaluje, nechá vše zapadat a jen měním vodu bez rýpání se ve dnu - napřiklad v mém 250l akva je výška substrátu na dně asi 1,8 cm a za 2,5 roku jsem neodkaloval ani jednou).
Pokud to nebude fungovat, mužeš vždy učinit puvodně zamýšlený upgrade :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2018 23:15 Muž martmart [106] Re: JirkaŠčobák
HJirkaŠčobák napsal: Kolik cm máš vysoké dno?
(možná mám jednodušší řešení, než za každou cenu předělávat akva)

Moc me zajima tvuj napad..
Ja odhaduji ze v poslednich par prispevcich padls, ale rad si ho poslechnu.. prectu

Edit: ja byc s komplet deratizaci jeste pockal a udelal co bylo napsano nize.. vytrhat na hole dno a do bezvedomi odkaloval cely vikend..
A priste bych se vykaslal na rataje a ostatni super hyper dna, pisky a vodicky.. pockal si par tydnu na sve vlastni stare dno treba s cistym piskem na filtrace napr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2018 20:52 RAP Re: Zahry
Nemáš ve dně piskořky? Ty bývají aktivní hlavně v noci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2018 20:47 Maq Re: Zahry
Zahry napsal: Do AQ už sem snad vykoukal díru :-)
Zejména jsi nezahlédl ty erupce.
Že by bubliny unikaly jen v noci? A nebo je to spíš něco živého, co vyhazuje smetí jen v noci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2018 19:53 RAP Re: Zahry
A co jen vyndat kytky a dekorace a pořádně dno do hloubky odkalit? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2018 19:45 Muž nekdo [353] Re: Zahry
Možná hloupý nápad, ale co odebrat trochu dna (do hloubky) a dat to jen do sklenice s vodou, zakvrdlat s tím a počkat až se to usadí ? Jestli je to ve dně, tak to je evidentně lehčí než pisek, takže by to zůstalo nahoře ne? I když ne v tak pravidelných hromadkach jako když je výtok z filtru... ne? Ale vypadat to bude stejně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.05.2018 19:30 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Zahry
Kolik cm máš vysoké dno?
(možná mám jednodušší řešení, než za každou cenu předělávat akva)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2018 19:19 Muž Zahry [21] Re: Maq
Máš pravdu že by mě trefilo, pokud by ten problém nastal znova. Hodně věcí jsme co by původce problému vyloučili, ta "spodní erupce" se prozatím jeví jako nejreálnější. Proto se tak nějak smiřuji, že budu znovu zakládat AQ. Nicméně jak píšeš, pořád je tu i ta možnost "něco" v písku. Otázka je jestli je možný/jak to "něco" vypozorovat, aby se možnost něco v písku dala vyloučit. Do AQ už sem snad vykoukal díru :-) a nic kromě těch kružníků jsem nezahlédl (svítil sem do AQ i po zhasnutí). Zatím ještě počkám se znovu založením (ale spíš s ním počítám), třeba tu ještě padne nějaká rada.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2018 18:41 Maq Re: Zahry
NHKG napsal: Jsem zvědavý, jestli ta výměna dna vyřeší tvůj problém.
Opravdu nechci malovat čerta na zeď, ale... Zápach zkažených vajec (sulfan) jsi necítil. Dal jsi dost fotek, neříkám že to není možné, ale na mě to nepůsobilo dojmem havarovaného dna.
Teď si představ, že to celé předěláš, a problém se za týden, za měsíc, za půl roku objeví znovu. Netrefí Tě šlak?
Jestli máš opravdu v písku "něco", tak bys ho měl vyhodit, filtr dezinfikovat, akvárko taky, začít od čisté nuly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2018 16:07 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Zahry
Filtr nech někde běžet. Teoreticky by mohl běžet přiškrcený i v tom akváriu, kde máš neonky.
Pod dno nic nedávej. Maximálně si kup jílové kuličky a dej je pod největší rostliny. Lepší je hnojit do vody, to jde mnohem lépe regulovat.
Jsem zvědavý, jestli ta výměna dna vyřeší tvůj problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2018 15:57 Muž Zahry [21] – Bude se budovat znovu a snad lépe
Hezký den přeji. Po problému, který jsme řešili (a nakonec vyřešili) ve vlákně Odkalování se chystám založit akva znovu. Tentokráte bez substrátu Staré dno. Mám v plánu odsát většinu vody z AQ do několika plastových boxů (poté ji zas vrátit), do nich umístím i kytky. Pak teprve začnu bagrovat ven písek a pokusím se zbavit Starého dna, tak aby mě zůstalo jen Nové dno. Než se však do toho vrhnu chtěl bych se poradit ohledně substrátu. Stačí když použiji pouze Nové dno, nebo doporučujete ještě něco pod něj? A ještě bych se chtěl zeptat jak postupovat s externím filtrem po dobu přestavby (předpokládám, že to bude den práce). Mám ho nechat stát odpojený bez obav, nebo bude lepší připojit jej k jednomu z plastových boxů s vodou, tak aby filtr běžel. Předem díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.05.2018 23:15 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: rybickar
Máš filtr s malým objemem, tak se nediv, že každé krmení ti zhorší kvalitu vody.
Četnost krmení se řídí rybami. Některé potřebují víckrát denně, některým stačí 2x týdně. Ale běžné ryby se krmí 6 dní v týdnu 1x za den.
Hnojivo PMDD stojí pár korun a dá se namíchat poměr prvků podle potřeby. I v akváriu, kde sypeš kvanta krmiva, může nějaký prvek chybět (třeba u mě železo).
Četnost výměny se řídí kvalitou filtrace, růstem rostlin a množstvím nasypaného krmení. Takže zaber na rostlinách a nepřeháněj to s množstvím ryb. Ten filtr by asi taky chtěl řešit. Sice mám taky Fluval (U4), ale používám ho výhradně na mechanickou filtraci a na biologickou mám externí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2018 23:06 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: Maq
To velké NE, určitě neber jako vzdor vůči zákonitostem akvaristiky. Prostě já si pod hnojením představím jen komerční kouzelné vodičky za pár set korun, na kterých se akvárko stane závislé.

Nevím čím se řídí četnost krmení rybek, přijde mi že denní krmení, ikdyž v malých dávkách je moc. Vždycky se mi zdálo, že se jakoby zhoršila kvalita vody... Tak jsem si říkal, že to nechám na šnecích, kteří žerou řasy...

Jde o to, že jsem při každé výměně vody odsával hlavně z povrchu kořene a těsně kolem něj velké množství něčeho, co myslím byl šnečí trus,... přirovnal bych to k chuchvalečkům prachu, kdyby to bylo nad hladinou;)... Zdálo se mi, že je to známkou dostatku potravy, a že tedy musí být trusu - hnojiva až až.

Ale asi jsem se spletl. Že?

Co teď?

PS: Neexistuje nějaká varianta výměny vody pro zapomětlivé nebo neukázněné;), která by neohrozila akvarium. Přesně týden se mi často nepodaří dodržet... Někdy se to protáhne i na 14 dnů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.05.2018 19:19 Maq Re: rybickar
Krmivo je organická hmota, která v zásadě obsahuje všechny prvky, které jsou pro rostliny potřebné. Více či méně.
Ale rostliny pojedou na anorganických látkách. Takže to krmivo napřed musí rozložit ryby, pak šneci, pak bakterie, taky řasy se přiživí... a pak někdy, nakonec, z toho bude to pravé papání pro rostliny.
Právě takové, jaké bys jim mohl dát, kdybys neměl u hnojení napsané velké NE.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2018 19:10 Muž rybickar [16] - Společenské nádržeRe: Anthrax
Díky za reakci. Dotaz k sinici jsem hodil do jiného vlákna.

Dobu svícení jsem doplnil. je to od 10:00 do 22:00, denně.

S tím krmením, chápu to správně, že živiny jsou až ta "vyloučená" potrava?

Samo krmení (mám jen vločkové sušené) živiny neobsahuje. Ne?
Šneci ožírají řasy a ta neonka mi pošla spíš věkem než hladem, ke konci měla divné ploutve,.. foto bohužel nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2018 06:42 R Muž Anthrax [4739] Re: rybickar
No, když měníš vodu dost nepravidelně a nekrmíš, tak je celkem pravděpodobné, že nemají rostliny kde brát živiny. Respektive ziviny tam budou v nepoměru. Co se týče světla, píšeš co máš za světlo ale jak dlouho svítíš už ne, to by chtělo doplnit.

Určitě nakrm alespoň šneky, ať tam máš nějaké živiny. A ten nákup ryb by taky nebyl od věci.

Na tu zelenou hladinu bych zkusil nasměrovat vývod filtru, tak aby ji čeřil. Tim však jen zredukuješ následek ale nevyřešíš příčinu. Máš sinici, tak hledej víc tímhle směrem rybicky.net/forum/4641-sinice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2018 22:57 Muž rybickar [16] - Společenské nádrže – 6 měsíční nádrž - stále nic moc;)
Ahoj vespolek, neměl jsem moc času aktualizovat moji nádrž, ale už je to lehce napraveno.

Přečtěte si prosím poslední záznamy z deníku a nakoukněte na poslední fotky...
Věřím, že zkušenému oku akvaristy neunikne, že je někde problém... nevím kde.

Kupovat nová světla? Měnit filtr? Nakupovat ryby? Přidávat nějaké hnojivo?...

Hladina zelení, rostliny jako by zkameněly a rostou velmi pomalu. po půl roce bych čekal lepší stav. možná naivně?

Aspoň, že ta hnědá rozsivka zmizela

Díky moc. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2018 09:20 Žena permonici [316] Re: powery
Přesně tak, jsem v myšlenkách u velké nádrže a tím pádem zcela mimo potřeby 40 l mrňouse.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2018 09:12 Muž powery [250] Re: permonici
Na to ale podle mě stačí akvárko bez dna, s plovoucími rostlinami a egerií, s filtrem nebo bublifukem. Koukám, že plánuješ 300 l. Svůj čas a energii raději věnuj sem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2018 09:07 Žena permonici [316] Re: NHKG
Jejda, jak mě mohlo nenapadnout nechat si odstát vodu! Děkuji! Někdy i připomenutí základní věci pomůže. Zbytek udělám, jak píšeš. Snad to klapne.
Aktuálně jsem zjistila, že jde o 40 l nádrž, tzn. tak 30 l vody. To se dá. Napustím 10 l z mého akvárka, 10 l čerstvé odstáté, vodu od rybek. Druhý den dopoledne doleju vodou z mého akvárka a večer vyměním třetinu. A pak denně třetinu.

powery: Máš pravdu, ale i tak je musím ubytovat, než je někomu dám - aby šli do dobrých podmínek.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2018 08:53 Muž powery [250] Re: permonici
Nebo ty ryby darovat a založit v klidu dle svých představ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2018 08:44 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: permonici
Připrav si pro jistotu nové dno. Můžou mít nevhodné. Napustil bych si bokem pár kyblíků vody a nechal odstát.
Dáš dno, vodu z kyblíků a vodu z akvária co už máš, rostliny, filtr a topení. Jakmile se srovná teplota, vypustil bych hned ryby (aspoň půl hodiny je postupně aklimatizuj na tvou vodu). A pak jako by to byla nová nádrž chvíli měnit vodu každý den.
Není to ideální, ale lepší řešení mě nenapadá.
Zkus sehnat ještě nějaké rychlerostoucí kytky. V Ostravě bych mohl věnovat plovoučky, ale třeba se i v tvém bydlišti někdo najde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.01.2018 08:39 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: permonici
Hodilo by se co nejvíc bordelu z toho dna a co nejvíc vody z toho akvária. Zkus vyjednat s majiteli.
A zkus sehnat ještě víc egerie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2018 08:21 Žena permonici [316] – Částečné znovuzaložení 50-60 l
Ahoj, prosím o radu, jak nejlépe postupovat.
Pozítří dostanu akvárium 50-60 l (pravděpodobně 54 l setovka, ale nevím jistě). V současné době je napuštěné u majitelů, dle jejich slov v bídném stavu s hynoucími rostlinami (ty nedostanu, stydí se je darovat, i když by se mi hodily i bídné), se starou, ale funkční technikou (filtr, zářivka), jeskyňkou pro ancíky a s kořenem. Dno asi hrubé, zaneřáděné.
Staré ryby na dožití (zcela nevhodné): 1x čichavec zlatý, 1 x mečovka, 2x velký ancistrus.

Nebudu u likvidace nádrže u nich, dostanu až výsledek, s "dovozem do domu", tzn. nádrž bude vypuštěná, dole dno, technika bokem, ryby v kýblu s akva-vodou, počítám max 7 litrů.

Co mám udělat, abych dostala ryby co nejdříve do nádrže?

Do našeho akvárka je dávat nechci, jednak je přerybněné a jednak se bojím, že by mečovka s čichavcem požraly menší rybky a ancíci by se nesnesli s mými ancíky. Navíc jde o další 4 velké ryby, které moje akvárko už neunese, nemluvě o tom, že má filtr v záběhu. Naše nádrž, pro představu: rybicky.net/nadrze/25681-u-nas-ve-vode.

Dodám, že mám k dispozic pár stonků egerií a určitě 20-30 okružáků na pomoc v záběhu, ale víc rostlin momentálně k dispozici není. Oni naopak předají asi 100 levatek. :-)

Snad je popis dostatečný. Co teď?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.01.2018 17:06 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: naJ
O echinodory se bát nemusíš, klidně spodní listy otrhej a nech jen ty nejlepší, nic se jim nestane. Pokud je máš už déle v akváriu tak při vytrhnutí odřízni i oddenek a nech jen část s kořeny pod rostlinou. Konec oddenku i s kořeny časem uhnívá. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2018 17:00 Muž naJ [12] – Zastrizeni rostlin
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj chtel jsem se zeptat, mam v planu kompletni rekonstrukci akvaria. Vse ven, kvuli pozadi a pote vse dovnitr.Pozadi uz mi pekne vyscha u krbu a tesi se do aqua hop Jen mam dost rozrostle rostliny. Co mi poradite, mohu jim ostrihat (nejstarsi listy) alespon ze dvou tretin? Nejak moc se jim v aqua dari.
A nebo to dopadne tak, ze je vyhodim :) to mi je zase skoda, protoze mlade od nich nemam :( ..? Tusim spravne, ze pokud je ostriham z vetsi casti jiz bude rostlinka spatne vypadat a pokud to prezije tak bude poustet stejne velike listy. Prikladam fotky rostlin. Diky za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 21:48 Žena Beastie [314] Re: romant
Krevety jsou v plánu az na burze 24:) oka uvidím kdy. Koupila jsem limnophillu v gelu, až dva týdny mi vydrží neotevrena, uvidím, jak si bordel sedne a zasadim. Piskorky budu lovit zítra. Zase chvíli radost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 21:18 R Muž romant [27982] Re: Beastie
Piskořky O.K. ale krevetky zatím nee, teď měnit vodu a poslat tam ty oka, tedy tu vodu denně, pokud tam budou ryby.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2017 21:09 Žena Beastie [314]
Dno vymeneno, bordel si sedá. Asi nasadím piskorky, krevetam neuškodí a srovnaji bordel, souhlas? Sehnala jsem i paví očka na zapůjčení :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 16:40 R Muž ctibum [6872] Re: Beastie
Bych to moc nedramatizoval. Měnil jsem komplet dno v "61", ryby a filtr celej den v kýblu a v pohodě, jediná Galaxka zahynula při přelovu. Po výměně lehký zákal, druhý den pryč.
Ty tam ryby nemáš, tak žádnej stres... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 16:31 Žena Beastie [314] Re: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvku S timhle sterkem se tam neda dat nic, co zije na dne, a momentalne, abych druhe akva uhajila, tak musim poridit krevetky :)

Uz mam objednany cerny pisek, vymenu dam, koupim nejakou blyxu nebo egerii, mozna se ta ludwiga chytne. Zatim jsem objednala Z series osvetleni, a to, co tam je, jsem dala doprostred, aby to osvetlovalo alespon trochu oba anubiasy. Jdu najit spinaci hodiny, ja nevim jak vam, ale me po roce odejdou a zacnou vydavat nechutny cvakavy zvuk co me dohani k silenstvi.

pak tomu dam tri tydny, at si to sedne a zacnu obhlizet, ktere krevety. A pak si obnovim prezentaci :) Zakladani akva je zabava, naopak, mit 5 let stejne rybicky, protoze razborky mi proste v 10ti kusech vydrzely 5 let, je uz pak skoro nuda :)

A normalne jsem se spletla. Mam tam javsky mech + neco, co vypada jako trava a je to plovouci, mam tam 4 dlouhe lodyhy, jdu koukat do atlasu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 15:28 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Beastie
Co řešíme? Není zle. Vykašli se na nový štěrk, toto je ok. Jen odeber (máš ho moc i na můj vkus). To uděláš za provozu.
Přidal bych ještě víc anubiasu, klidně menšího nebo kryptokoryny, nějaké středně velké a nenáročné nebo jávský mech. Cíl je zaplnit volné plochy. Současně bych přihodil 40 okružáků.
Svítit furt je blbost. Podle mě stačí světlo, co tam je, sezbíral bych z hladiny ten okřehek, ať je ho trochu víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 14:49 Muž Jifi [675] Re: Beastie
No, hlavně ta pravá půlka je ve tmě.
Já bych svítil jen 12-13 hodin.
A pořídil bych světlo, které bude osvětlovat celé akvárko. Jak ti chudáci napravo mají růst?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 14:28 Žena Beastie [314] Re: JirkaŠčobák
Fotka k příspěvku Z te fotky je fest videt, jak je tam malo svetla. Muzu to kompenzovat a nechat ho ted cely vikend 24/7?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 12:55 Muž Jifi [675] Re: Beastie
Pak se na to vykašli a dej tam jen šneky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 12:39 Žena Beastie [314] Re: Jifi
Vsak jsem psala, ze bych mohla zkusit skupinku multiku, protoze ve velkem mam jen multiky a cyprochromis leptosoma. Jenze multik neni soliterni ryba, takze ano bych jich musela vzit vic. Ale bojim se rozdilu hodnot, preci jen to druhe bude mit jine PH, mam tam vapenec presne proto.

Takze vlastne asi nemam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 12:38 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Beastie
Ař přijdeš domů, vyfoť a dej sem. Bez toho je to trochu vaření z vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 12:21 Muž Jifi [675] Re: Beastie
Rybku na záběh - bylo to myšleno tak, že by byla v akvárku na záběh (jedna nebo pár rybek) jen na několik týdnů. Dá ji (je) do akvárka tak 1-2 týdny po napuštění a nechat ji (je) tam tak 3-4 týdny a pak ji (je) odlovit.
Můj dotaz směřoval k tomu, jestli takovou rybku máš ve velkém akvárku, kterou bys mohla dočasně přestěhovat do zabíhajícího se akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 12:18 Žena Beastie [314] Re: Jifi
Mohla bych zkusit multiky, nejakou odolnejsi skupinku, ale jinak nemam no, cyprychromis a prave multici, a ty bys s krevetkama fakt nenechala :) jsou to mrchy zvedave a drze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 12:14 Muž Jifi [675] Re: Beastie
1) Máš nějakou nenáročnou rybku ve velkém akvárku na záběh? Jestli ne, tak tam dej aspoň pár šneků.
2) svítidla například tady:
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Plus nějaký regulátor intenzity osvětelní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 12:04 Žena Beastie [314] Re: Jifi
Cas neni jen ted, na to ted to udrzovat, protoze sem si porad rikala, ze prehodim dno, ze prehodim dno, ze to vydrzi nez to prehodim, a ono nez se to objednalo, nez se to naplanovalo, tak to furt neni. Jinak mam jeste 360l a vymenu vody co dva tydny, zvladam bez problemu. Jen zrovna dnesk aproste odhjizdim a dneska sem koukala, ze uz anubias neni moc ok.

Hotove led svitidlo, kde kde, odkaz? nemuzu nic moc najit, nebo az moc najit.

BTW ma smysl kupovat na zabeh nejake rybky? Nemam je pak kam dat. Dela se docasna pece? :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 11:56 Muž Jifi [675] Re: ctibum
A taky se o to více starat než jen občas dolít vodu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 11:53 Muž Jifi [675] Re: Beastie
Beastie napsala: Nemam touhu spichnout kryt, puvodne setove kryty jsou stejne nanic a nemam ale v planu mit polozenou zarivku na skle, upadly mby mi z oho oci asi.
A co hotové LED svítidlo? Dá se zavěsit těsně nad akvárko. Pokud by toto řešení nevadilo kvůli světlu unikajícím do boku, tak je to jednoduché řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.09.2017 11:52 R Muž ctibum [6872] Re: Beastie
Pokud to chápu dobře, tak jde prakticky jen o výměnu dna. V akvárku nic nežije, filtr je zaběhnutý. Podle mě ideál. Práce na půl dne, filtr bych nechal běžet v kýblu s vodou z akvárka, odkalil bych bordel ze dna, přidal ho do nového dna, potom vrátil třetinu staré vody a dolil novou, přidal pár stonkovek a jelikož ryby nejsou, nechal bych to měsíc běžet, klidně dva a když bude všechno ok, dal bych krevety... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 11:44 Muž Jifi [675] Re: Beastie
Beastie napsala: Já právě tohle akva udržuji už třeba 6 let, občas něco obměním, ale přišlo mi více méně samo spásné, vždy jsem měla podrybněno a čisté rybky, razborky, teď dania. Ale je vlastně pravda, že když měním dno, mám o tom uvažovat jako o novém akva, je to tak?

Lampa je tam ted nejaka klip, 20W, ale je pravda, ze pokud sezenu vkusny led reflektor, tak bych do nej sla :)

No dobre, nahodim nove svetlo, oprasim stare kytky, nove dno. Ale jak dlouho cekat nez dat nove kytky...nebo hned? Daji to?


Pokud vyměníš dno, máš nové akvárko (z hlediska biologické rovnováhy). Potom tam dej kytky, nějaké šneky anebo tam dočasně šoupni nenáročné rybky na záběh, které pak přesuneš do jiného akvárka. Záběh pro krevetky spíše 2 měsíce. Jak jsem psal, akvárko musí mít "porodní bolesti" za sebou, než do něho dáš krevetky.
Osvětlení je potřeba takové, aby rostly kytky. Jinak budeš asi jen těžko udržovat biologickou rovnováhu (bez kytek).
Edit: V záběhu je potřeba akvárku věnovat více času, než když je už zaběhnuté. Jinak to může skončit kalamitou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 11:41 Žena Beastie [314] Re: JirkaŠčobák
To bych musela skocit domu a rychle rychle fotit :)) Je to ta moje neaktualizovana prezentace okenko, anubias je vetsi a je mu trosku hur, a je tam ta trava. Vsak se polepsim, az budu mit jak to vyfotit, ta pointa se svetlem je dobra, uz se divam po peknem reflektoru. Nemam touhu spichnout kryt, puvodne setove kryty jsou stejne nanic a nemam ale v planu mit polozenou zarivku na skle, upadly mby mi z oho oci asi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2017 11:39 Žena Beastie [314] Re: Maq
Já právě tohle akva udržuji už třeba 6 let, občas něco obměním, ale přišlo mi více méně samo spásné, vždy jsem měla podrybněno a čisté rybky, razborky, teď dania. Ale je vlastně pravda, že když měním dno, mám o tom uvažovat jako o novém akva, je to tak?

Lampa je tam ted nejaka klip, 20W, ale je pravda, ze pokud sezenu vkusny led reflektor, tak bych do nej sla :)

No dobre, nahodim nove svetlo, oprasim stare kytky, nove dno. Ale jak dlouho cekat nez dat nove kytky...nebo hned? Daji to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.09.2017 11:29 Muž Jifi [675] Re: Beastie
Anubias potřebuje živiny a světlo. Pak roste krásně.
Jak čtu, tak asi moc neměníš vodu.
Podle toho, co jsi psala, tak bych tam krevetky vůbec nedával. Ty potřebují dobře zaběhlé akvárko. Anubias by ti měl růst. Jestli neroste, tak jsou tam už mizerné podmínky a krevetky by ti pochcípaly.
Ne že by krevetky nezbytně rostliny potřebovaly k životu, ale ty rostliny udržují biologickou rovnováhu. A pokud i ony chcípají, pak tam rovnováha bude děsná.

Když to shrnu: pro krevetky to chce zaběhlé akvárko (min. 1-2 měsíce) - aby tam kytky rostly a aby mělo akvárko už za sebou prvotní dětské nemoci (hodně amoniaku, zákaly, ...). A krevetky taky potřebují pravidelnou údržbu akvárka. Takže pokud nemáš čas na údržbu, máš 2 možnosti: buď si ten čas udělej anebo si je nepořizuj.
Až budeš mít zkušenosti, tak bude stačit údržba i jen 1x týdně. Ale předpokladem je, aby ti kytky v akvárku hezky rostly.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 16

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 17502x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15662-znovuzalozeni-akvaria-?od=301