Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Hadice filtru zarůstá řasami

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Hadice filtru zarůstá řasami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.12.2017 00:35 Muž @ Kubaa [203] Re: Maq
Možná ty bakterie o té správné rychlosti nečetly. V přírodě si těžko můžou takhle vybírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 23:43 Muž @ Maq [2020] Re: afc1886
afc1886 napsal: Ono to není tak úplně bordel, ale kolonie nitrifikačních bakterií
Kolonie bakterií to asi jsou, ale jestli zrovna ty nitrifikační, to přece nevíme, ne?
Každopádně je zajímavé, že se usazují tak často zrovna v hadicích, kde nejsou žádné úžasné póry úžasných filtračních médií a průtok vody je mnohonásobně rychlejší než jaký se udává pro (nitrifikační) bakterie jako vhodný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 12:22 Muž @ Driv3r [116] Re: Zdena1985
Místo hadru používám sitku od filtračních náplní.nebo síťku od mandarinek, česnek apodob..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 10:14 Muž @ Zdena1985 [3]
Hadici do vany do vnitr houbicku na nadobi a nebo kousek hadru a protahnout hadici.Bud tlakem vody a nebo snurkou.A hadice je jak nova :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 09:33 Muž @ jethro [1] Re: afc1886
díky za radu, objednám si. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2017 09:19 R Muž @ afc1886 [2034] Re: jethro
Ono to není tak úplně bordel, ale kolonie nitrifikačních bakterií, které jsou pro akvárium prospěšné. Kup si na hadice kartáč a občas (podle potřeby) je pročisti. www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 09:07 Muž @ jethro [1] – šlém v hadicích filtru
Včera jsem po 3měsících musel vyčistit od vnějšího filtru,hadice jsou hladké ale to co z nich vyplavalo no hrůza.Dříve jsem si myslel že mám zanesený filtr a při spuštění veškerý bordel vlétl do aq.tak jsem se koukl na hadice a zjistil ten bordel.vyčistil jsem horkou vodou a nechal ještě ve vaně v horké vodě asi hodinku odležet a propláchl a je to szase ok. při spuštění filtru žádný bordel do aq.Další ponaučení-.je to normální že za 3měsíce se ty hadice tak zanesou?neměl jsem řasy ale šlém.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 13:07 Muž @ lukaspd [1]
podotikam, ze ja mam hladku hadicu... JBL filter.... aaa bola tiez zanesena moc :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2010 11:09 Muž @ JendaVana [22] - Cichlidy
je to tím žebrováním hadice, hladká hadice zevnitř mezi filtrem a UV byla jak netknutá. holt snadno ohýbatelná hadice s sebou nese nevýhodu zanášení v žebrech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 22:03 Muž @ lukaspd [1]
tak dnes som bol donuteny vycistit hadice aj ja aaaaa veru tolko bordelu, co tam bolo, no neveril som..... a najme pri tom, ze akva mi funguje nieco cez mesiac :-( pripusujem to najme roztrusenej riccii, ktoru som sa snazil neako namnozit, no aj tak toho bolo az moc... voda uz ledva ledva vytekala do akvaria.....ked som do nej pustil prud vody vo vani, tak mi z nej vysiel bordel, ktory napadne pripominal korkovy stupel..... toho uhniteho, hnedeho bordelu tam bolo tolko, ze von vysiel v tvare valceka..... no som zvedavy co prinesie dalsi mesiac... :-/
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2010 10:45 Muž @ Wrata [20] – Mam vnejsi Eheim
V hadicich se cosi usazuje, myslim, ze z kazde vody at vodovodni nebo destovky se neco usadi(vapenite usazeniny a treba i ty rasy).
Kdyz cistim filtr,tak pak kdyz ho opet zapnu z hadice vyleti spousta bordelu,ktery se uvolnijen tim razem proudu vody a bublin vzduchu z filtru.
Podle barvy tipuju na smes vapenitych usazenin s rasama. Ted uz se to sanzim odchytit do sitky, pze to je fakt hodne:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 23:08 Muž @ Libor123 [11] - Cichlidy – Re: JendaVana
Ahojky. Mám taky Fluval a hadice čistím tak dvakrát do roka. Ale ten fuj tajbl co s toho jde hrůza. Holt je potřeba občas vyčistit. S tím nic nenaděláš. Čauky Libor. ano ano palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 22:17 Muž @ JendaVana [22] - Cichlidy
průtok na max (teda než to zaroste). fluvalí hadice neprůsvitný. ale jsou žebrovaný-to je ta hlavní potíž, takže se prostě usadí nějaký bordel (klidně kultura bakterií) v žebrech a postupně se množí. stlumit průtok a zase zesílit vyhrne spousty bordelu do akvárka-jenže to není stoprocentní očista trubek. zaneslo se to po cca osmi měsících-to se dá snýst. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 22:16 Tereza - Cichlidy
Jednou mi do hadice vlezl a nádherně to vyžral a vyčistil palec Tak jsem tam strčila pár maličkých úmyslně, ale proud je hned odnesl :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 21:54 Muž @ hf [53]
U mě stačí jednou za čas zvýšit průtok filtru, v hadicích se všechno utrhne a jsou naprosto čisté. V akvárku je sice půl dne bordel ale pak to taky zmizí nebo to sežerou krevety...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 21:34 Muž @ Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: romant
Souhlas, jednou ročně :-) Já taky tak.
Spíš že to má JendaVana až tak, že mu to tu hadici ucpe? Fluvaly mám pocit mají opravdu neprůhledné hadice, tak světlo asi ne. Stažený průtok, jak psal Non?
Já mám všechny venkovní filtry staženy tak na 1/3 max. průtoku a problém nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 20:34 R Muž @ romant [25396] – Re: Maza
No tak ten bordýlek jak píšeš tam mám taky a řekl bych, že asi každej kdo má tyhle druhy filtrů. Taky si myslím, že ten bordýlek je pozůstatek po činnost samotných bakterií, no a možná, že to jsou ty bakterie taky. U mě to není nikterak extrémní, čistím to jednou ročně, když ten filtr otvírám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 20:28 roberto – Re: Maza
Pokud je to v místech, které jsou naprosto bez přístupu světla, tak to řasy být nemůžou, protože mezi jejich základní požadavky pro růst patří světlo=fotosyntéza.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 20:18 Muž @ Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: roberto
Já mám doma všechny ty zelené průhledné (E...m), ale ten bordel na stěnách hadice se dělá i v místě bez světla, třeba ve skříňce. Jsou to vůbec řasy? Nebo spíš bordílek a bakterie? Ví to někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 20:10 roberto - Raci, krabi, krevetky – Re: Maza
Netuším:-) ja mám doma jinou značku, nicméně nějaká světelná propustnost tam být musí, když zarůstá řasami:-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 20:05 Muž @ Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
roberto napsal: Myslím že by pomohlo zatemnění hadic:-)
Myslím, že Fluval má hadice neprůhledné. Nebo ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 19:58 petulevrtule - Raci, krabi, krevetky
Ahoj, mám stejnej problém u Eheimu. Dělá se to jen v těch částech, kde svítí kryt. V akvárku mám sice teď zase nějakou začínající řasu, ale hadice se ucpávají pořád, na tom místě...Průtom mám taky omezen, tak čístím jednou za 2 měsíce, je to celkem opruz...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 19:57 roberto - Raci, krabi, krevetky – Re: JendaVana
Myslím že by pomohlo zatemnění hadic:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 18:21 Non - Raci, krabi, krevetky
A co řasa v akváriu?? nic? jen v těch hadicích?zajimavé... nemůže to být způsobeno tím že máš nastavenej příliš malej průtok ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2010 17:57 Muž @ JendaVana [22] - Cichlidy – Fluval hadice - zarůstání
zdar, dnes jsem musel rozebrat celou soustavu, protože mi úplně zarostly řasami. filtr čistej, průtok skorem nula. fujtajbl...

příště čistím hadice a ne filtr. rozzureny

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 1222x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/15428-hadice-filtru-zarusta-rasami