Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Výběr vhodného filtru

 

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Výběr vhodného filtru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 13:16 Muž Papik [622] Re: ctibum
Že by stačil jen pružný propoj? Dobrý nápad, díky, vyzkouším. Stejný odkalovač mám, tak koupím ještě jeden, který rozřežu. Případně spoje trochu stáhnu plastovou stahovací páskou.

Tušil jsem, že už na to někdo šikovnej přišel, tak jsem nevymýšlel kolo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.04.2018 12:48 R Muž ctibum [7048] Re: Papik
Měl jsem přesně tenhle napojený na AT-201. Jelikož rampa byla ca 1 cm od skla a výstup z hlavy asi 3 cm, udělal jsem propoj z tenké flexi hadice z čínského odkalovače ( www.rataj-spk.cz/…), pasovala přesně a vibrace se nepřenášely ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 12:40 Muž Papik [622] Re: Anthrax
Ano, levná čína z tvrdého plastu: www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 12:20 R Muž Anthrax [4893] Re: Papik
Ve 360 mám na čerpací hlavě (AT 201) nasazenou rozstřikovací rampu a nerezonuje to. Ale je pravda, že to mám udělaný ze zahradní hadice, která je celkem měkká a připevněno to mám gumovými přísavkami. Ta tvoje rampa je z nějakého tvrdého plastu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2018 12:03 Muž Papik [622] Re: Anthrax
Dobrá rada, ale problém je napojení rozstřikovací rampy k hlavě, protože rampu je nutné ke sklu přichytit a přes ní se vibrace na sklo přenáší. Nebo existuje nějaké finta fň?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2018 11:41 Muž noexp [8] Re: Bella
Vylepšený jsou asi jenom verze plus
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.03.2018 11:34 R Muž afc1886 [15121] Re: Bella
Za sebe můžu doporučit jbl e 1501 greenline www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2018 10:59 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Anthrax
Zaujímavé, to skúsim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2018 09:37 Muž Papik [622] Re: Anthrax
Přichytil jsem ho klasicky přísavkami na sklo. Jinak byl nový, nezaběhnutý.

Chápu, že je to levný výrobek do tří stovek, ale iritujou mě výrobky DoDo (dodělej doma). Výrobci by mohli více přemýšlet, než začnou něco vyrábět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2018 09:37 Žena Bella [1047] - Rostliny
Moje trable s filtrem (sesumirovanej vycuc)

Filtr TetraTec Ex700 (po kazdem rozebrani nervy: tece, netece):
- stary model 2009 – 2014; promazani nepomohlo
- novy model 2014 - 2018?

Tak i ten novy filtr roni slzy jak krokodyl s kadenci samopalu (trocha nadsazky, po 24h uz dal – asi - pokoj). Pritom do toho lezu, jen kdyz se snizi prutok. A vzdycky je to zas o nervy, ne jestli vubec potece, ale jak moc.

Taaakze, az me (a vetsi polovicku) definitivne nasere, a bude z nej prutokac – kterej filtr by se hodil do 300litrovky, byl by rozebiratelnej a sestavitelnej, aniz by k tomu clovek potreboval inzenyrsky diplom a instalatera.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2018 09:30 Muž Wanderer [2103] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Taky mám tohle čerpadlo, teda výkonnější a taky to trochu rezonovalo. Vyhodil jsem přísavky, leží to košem na dně a kde se výtoková hadice dotýkala skla, tam jsem to vypodložil biomolitanem. Nic není slyšet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2018 09:22 R Muž Anthrax [4893] Re: Magic
Že v tom dodaném držáku prostě přenášel vibrace na sklo a dělalo to bordel. Tak jsem dal ten držák pryč. Gumové přísavky jsem dal mezi molitan a sklo. Na radu myslím Romanta, jsem postavil biomolitan na kus kokosové skořápky. Takže ta čerpací hlava se přímo o nic neopírá, jen sedí v biomolitanu a nerezonuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2018 09:17 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Anthrax
Nebol zavesený... ako to myslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2018 09:13 R Muž Anthrax [4893] Re: Papik
Je dobré, aby nebyl zavěšený v tom dodaném držáku. Taky to chce pohlídat si, aby se kabel neopíral o sklo. První týden mi taky hlučel, pak přestal. Měl jsem ho přes rok v místnosti kde spím. Tichý jak pěna. Jak dlouho ho máš?

Za mě má tu nevýhodu, že je to nevzhledná kráva. Jinak jsem s ním spokojený. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.03.2018 08:34 Muž Papik [622] – Atman
Vyzkoušel jsem hodně doporučovanou čerpací hlavu Atman, konkrétně nejslabší model JKA-IP200 (papírově max. 400 l/h) a byl jsem celkem zklamaný.

Motorek je dost hlasitý nebo moc přenáší vibrace na sklo. Hučení bylo výrazně vyšší, než skoro neslyšný AquaEl Fan Filter Mini Plus.

Další minus je, že nelze libovolně natáčet výtok. Musí se zapojit redukce na plastovém kloubu. Aby však šla nasadit, musí se před ní zapojit spojka s ventilem redukujícím průtok. Pokud nasadíme ještě díl pro vzduchování, máme více než 10 cm dlouhou plastovou hrůzu.

Plusem je snadná demontáž vrtulky a jednoduchá, odolná konstrukce.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2018 08:49 Muž powery [250] Re: Papik
Nejlépe na délku. Zleva doprava ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2018 07:04 R Muž afc1886 [15121] Re: Papik
Rampu pod hladinu a trysky namířit směrem k hladině aby jí lehce čeřily. Více zjistíš, když si trochu počteš tady rybicky.net/forum/13235-rozstrikovaci-rampa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2018 23:38 Muž Papik [622] Re: powery
Rampu jsem objednal, predpokladam, ze je lepsi instalace na sirku, nez na hloubku akvaria. Jen nevim, jestli ji mam dat nad hladinu vody nebo pod a jakym smeren natocit trysky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 17:31 Muž martmart [106] Re: NHKG
Mam zrovna tenhle filtr, zadny super slagr to rozhodne neni, ted o vikendu sem pretesnoval kohouty, trochu se zavzdusnuje, ale uplna tragedie to taky neni.. nemel sem nikdy zadnou super spicku, nemam podle ceho moc porovnavat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 13:50 Muž powery [250] Re: Papik
Dobře nastavený vývod filtru, nejlépe do rampy, prokysličí pohybem hladinu dostatečně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 13:30 Muž Papik [622] Re: powery
Můžu zeptat proč? Respektive, kdy a proč ho používat? Většina menších vnitřních filtrů vzduchování v příslušenství má a na videích je obvykle také vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.02.2018 13:12 Muž powery [250] Re: File1980
Zbytečná investice, určitě půjde předělat ten stávající ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 13:09 Muž File1980 [53] Re: Papik
A co tento filtr?,když nemůže být vnější ;-)

www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2018 12:35 Muž powery [250] Re: Papik
Vzduchování není potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2018 12:03 Muž Papik [622] Re: Iceman
Někde jsem četl článek nebo viděl video, jak u stejného filtru vyměnit středovou trubku, přilepit k ní uřizlou originální koncovku, aby pasovala a na trubku nasadit dostatečně velký biomolitan. Ještě na to mrknu.

Nevím jestli je třeba vzduchovat, říkal jsem si, že když spí gupky a pancéřníčci na dně, rostliny ve tmě kyslík nevyrábí a na akvárku je kryt, tak by ho chtělo do vody trochu vzduchu přidávat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 10:26 Muž Iceman [96] Re: Papik
Pro začátek bych u tvého filtru vyměnil ten biomolitan za větší a jemnější. Ten originál stojí za prd. Mělo by to pomocí.
Proč potřebuješ na noc vzduchovat? Není to zbytečné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 10:00 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Papik
Podľa mňa nad tým netreba toľko špekulovať. JirkaŠčobák má všetky akvária bez filtra. Ale samozrejme nevravím že filter je v akváriu na nič. Ale ak je v ňom veľa rastlín, vhodný počet vhodných rýb a nejaká čistiaca čata, nehrá až tak dôležitú rolu (to je iba môj postreh, nie skúsenosť a nehovorím že to tak musí byť). Prietok filtru voliť radšej väčší a postupne znižovať aby v akváriu nebol tobogan. Filter sa čistí až keď sa mu výraznejšie zníži prietok, čistenie 2x týždenne mi ovšem nepripadá ako dobrý nápad. Ja tiež zvažujem vypnutie filtru v mojom bettárku, ale mám tam zabehnutý siporax takže neviem neviem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2018 09:48 Muž powery [250] Re: Papik
Ve stejném objemu jsem měl čerpací hlavu Atman 200 a molitan 16x10x10. Rozhodně jsem nemusel čistit každý týden, dokonce ani každý měsíc. V pohodě to stíhal. Vyměnil jsem ho za externí JBL 701, ale to spíš jen proto, protože byl filtr "k dispozici". Musím ho brzdit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 09:08 Muž Papik [622] – Výměna filtru
Ahoj, uvažuji o výměně filtru AquaEl Fan Filter Mini Plus, protože má velmi malou filtrační hmotu a když chci na noc vzduchovat, nemohu ho mít nastavený na minimální výkon, čímž je v akváriu poměrně velký proud vody.

Filtrační hmota se též velmi rychle zanáší, při týdenním čištění se mi zdá už dost zanesená. Možná bych jí mohl čistit 2x týdně, pokud bych filtr neměnil?

Předpokládaná výměna by byla za vnitřní filtr Aquatlantis BioBox 0 (pro externí není prostor). Je to dobrý nápad? Trochu mě odrazuje, že filtrační náplně je třeba pravidelně měnit, jestli jsem to správně pochopil, nelze je čistit a použít opakovaně.

Od ledna jsem si přečetl množství článků i příspěvků v diskuzních fórech pro začátečníky, ale informace jsou často protikladné.

Někdo píše, že je třeba silný proud, 10x za hodinu přefiltrovat nádrž, aby se dostaly živiny ke všem rostlinám. Další naopak doporučuje jen slabý proud, 1-2x přefiltrovat akvárium a nečeřit hladinu.

Jeden píše, že zásadně nevzduchovat (a netýká se to jen při dodávání CO2), další naopak vzduchovat.

U low-tech akvárií nehnojit, nebo naopak hnojit (v souladu s osvětlením a množstvím rostlin), aby rostliny nehladověly.

Hledám cestu, jak vyrovnat biologickou rovnováhu v akváriu, ale z dostupných informací jsem akorát zmatený.

Děkuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 05:18 Muž File1980 [53] Re: kostka
Po zajetí je tiché.Vůbec ho neslyším.Za mě pro 100 l AQ dobrá volba. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2018 05:12 R Muž afc1886 [15121] Re: kostka
Kup tu 201 akvarijni-cerpadla-regulace-vody.heureka.cz/… a to nasávání na vytváření bublinek vůbec nebudeš potřebovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2018 00:41 kostka – Čerpadlo
Zakládám 100 litrové akvec (nenáročné rostliny a asi 15 - 20 neonek) a potřeboval bych poradit s filtrem. Uvažují pořídit Atman čerpadlo JKA-IP200 400 l/h a biomolitan 10x10x24 cm jemný PPI 30. V prodejně mě ale radí koupit čerpadlo silnější Atman čerpadlo JKA-IP201 500 l/h. Mám též obavy z hluku čerpadla (bublinek).Moje polovička je velice citlivá na hluk a akvárium, bude ve vedlejší místnosti. Bude méně výkonné čerpadlo stačit, anebo mám koupit větší? Má někdo zkušenosti s těmito čerpadly? Jsou tichá? :-( :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 16:50 Muž Kubaa [718] Re: Kateřina
Třeba dennerle nano eckfilter. Ale možností je spousta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2018 16:42 Kateřina – Akva 25 l
Zdravím,potřebovala bych poradit, jaký filtr vybrat do akva o objemu 25 litrů pro jednu bettu.. Předem děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2017 15:03 Žena Lennis [6] - Bojovnice pestrá (Betta splendens) – Tetratec EasyCrystal pro malá akvária
Fotka k příspěvku Koupila jsem si 30 litrové akvárium set od Tatry, AquaArt, kde byla filtrace Tetratec EasyCrystal, ale přijde mi, že hodně víří vodu. Tak jsem tam dala menší nástavec, aby měla bety bojovnice klidnější vodu. Snad to nebude ničemu vadit.
PS: Původní víření je vidět na videu ze třetího dne, na dnešních fotkách je to již klidné.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2017 19:08 R Muž romant [27987] Re: Dan
Tak jestli ho už máš. ;-) :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 19:06 Dan
A kdybych ho často propral :-) ?? napříklat 1x týdně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.12.2017 18:31 R Muž afc1886 [15121] Re: Dan
Tento filtr má strašně malý objem filtrační hmoty, jsou 100x lepší filtry. Za mě nebrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 18:13 Dan
Ahoj,chtěl sem se zeptat jestli do 100 L akvária je vhodný filtr Hailea RP-400 hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 23:12 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Irena
Tak na 125 l stačí i kostka bioakvacitu a čerpadlo za pár stovek. Proč chceš měnit? Jinak třeba toto nevypadá špatně:
www.juwelakvarium.cz/…
ještě 1 odkaz
rybicky.net/forum/15130-vnitrni-versus-vnejsi-filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2017 23:03 Žena Irena [0] – Juvel
Ahoj. Mám juwel akvárium 125l s vestavěnou filtraci bioflou 3.0.
Přemýšlím vyměnit za vnější eheim. Dáte mi někdo radu zda vymenit popřípadě za jaký?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2017 15:56 dusa Re: Maq
Když jsem psal do prodejny kde zároveň objednávám akvárium tak mi tento poradili, protože má navíc nějaké čerpadlo. Ale rači tedy dám ten venkovní závěsný a časem kdyby nestačil tak bych koupil nějaký silnější vnitřní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2017 14:33 Maq Re: dusa
S tím umístěním nad akvárium buď opatrný. Vnější filtry na to nejsou dělané, vždy se dávají pod akvárium.
Pokud na tom umístění nad akváriem trváš, budeš asi potřebovat něco speciálního.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2017 12:38 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: dusa
Ten filtr se může umístit nad akvárium? Nikde jsem se to nedočetl. Většina externích filtrů toto neumožňuje! Konstrukce toho filtru mi přijde z hlediska údržby hodně nešťastná.
1300l/h bude pro 400l akvárium spíše málo než moc, protože reálný průtok bude po zaběhnutí tak třetina udávaného (platí pro všechny vnější kanystrové filtry), takže bude slabší než u toho tvého starého vnitřního filtru 550l/h.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2017 12:05 dusa – Silný nebo slabý filtr?
Dobrý den,
budu teď dělat nové akvárium o rozměrech 120x60x60 což je kolem 400l. Chtěl jsem se zeptat jaky byste mi doporučili filtr do tohoto akvária. Chtěl bych nějaký venkovní aby nezabíral v akváriu zbytečně místo a také bych ho potřeboval umístit nad akvárium. Na jedné stránce ze které budu zároveň i kupovat akvárium mi poradily tyto dva

www.akvaristikafm.cz/…

www.akvaristikafm.cz/…

Byl jsem rozhodnutý pro ten druhý, v popisku je, že je vhodný pro nádrže 200-600l. Průtok za hodinu tam ale je 1300l, což by zvládlo celou nádrž asi 3,5x za hodinu což si myslím že je moc. Je možné že by šel ubrat aby nebral tolik vody za hodinu, ale chtěl jsem se poradit s někým kdo tomu rozumí.
Další možnost by byl venkovní závěsný filtr (mám starý aquael 200) Na krabici je napsáno že je vhodný pro akvária 200l ale zvládne 550l/h, tak si myslím že by mohl stačit kdyby bylo akvárium dostatečně osázené rostlinami. Předem děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2017 19:44 fingerstyle Re: NHKG
3x skalara,2 x heros,8x akara hnědá 6x ramirezka.Bude to dočasné akvarko.Končím s rostlinným akvárkem a budu dělat backwater.Takže do te dvoustovky dám rostliny, zajetej venkovní eheim, a budu předělávat třistapadesátku.Takže mám v plánu tam zatím nechat zajet nějakej větší bublifuk.Až dám ten eheim aby mi trochu zajel tu předělanou třistapadesátku tak aby tam něco bylo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.10.2017 19:34 Muž LeRi [316] Re: fingerstyle
Proč bublifuk? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2017 19:28 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: fingerstyle
Co tam bude za ryby? Mi přijde obojí hrozně slabé. Nechceš radši čerpací hlavu s kostkou molitanu místo bublifuku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2017 18:16 fingerstyle
Zdarec.Jaký by byl nejvhodnější bublifuk do aq 200l www.profiplants.cz/… nebo www.svetkrmiv.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2017 19:03 Muž Jarry [1440] Re: Losky
Hledej Durso standpipes. Je to systém, který by měl být absolutně tichý, další systém je např. Herbie overflow - dvoutrubkové řešení, přijde mi zcela dostatečné.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 22 23

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 26873x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15129-vyber-vhodneho-filtru?od=177