Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krmení potěrem

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Krmení potěrem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 15:08 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: seeter
Pořídit více samic je lepší varianta. Kupovat potěr je rizikové, člověk neví, co může přitáhnout za chorobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 14:22 Muž seeter [3] Re: Pepan
moje samičky jsou cca půl roku staré, ještě musí vyrůst (cca 20 potomků)... dřív jsem měl jednu velkou dospělou, ale ta mi pošla, rodila cca 70 - 80 mláďat :-) asi budou skaláři omezeni na určitý počet potěru co sám vyprodukuju plus co kde koupím :-) a dokrmovat je budu nitěnkama a patentkama...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 11:37 Muž Yirka [9126] Re: seeter
Další možnost je nechat ten potěr trochu odrůst. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 11:22 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: LiborSprysl
Mi se nejednalo o Tvoje samičky. Ty musí být maximálně velké a plodné, ostatně chov rybek je Tvoje profese, ale spíše jsem psal o samicích tazatele.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 11:17 Muž LiborSprysl [9015] Re: Pepan
No s ploutvemi jak menší mečovky... smich mám já...7-8?, nevím neměřil jsem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 11:16 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Ivoš
Ona je taky otázka, jak jsou ty samice velké a hlavně plodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.01.2013 11:15 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: LiborSprysl
já míval paví oka ve flaškách od okurek a to už je nějakých 40 let;-)
Palec nahoru nebo dolů je mi celkem šumák, hlavně že se mi ho nesnažíš nasměrovat do oka nebo dokonce někam jinam, to už by mi fakt vadilo :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 11:12 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: Pepan
No, pokud má 6 samic a ty nestíhají pokrýt potřebu, tak podle mě z jednoho páru cichlid moc přebytků nebude;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 11:04 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Ivoš
Úvaha je hezká, ale myslím si, že má jeden nedostatek. Potěr velkých cichlid poměrně rychle přeroste stádium zkrmitelnosti a větší a relativně tvrdé rybky by asi skaláři odmítali konzumovat. Takže časem by se tazatel dostal do situace, kdy by měl plno dorůstajících cichlid, které by byl problém prodat. Kamarád má obdobnou zkušenost s vrubozubci. Možná by byla lepší varianta s mečovkami, kde dospělá samice vyprodukuje mnohem více mldých než paví očko a nebo chov nějakých dánií. To by ale byla trochu větší piplačka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 11:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ivoš
Ten palec dolů je za tu děravou paměť...mé chovné hejno samic ok dává +- 100 mladých/ samice...a to není žádná výjimka...ty nejlepší holky mají kolem stotřiceti mladých...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   22.01.2013 10:48 Muž Ivoš [1061] - CichlidyRe: seeter
Jestli se jedná o krmení pro tovoje skaláry (nic většího jsem v tvé prezentaci neviděl), tak nitěnky, patentky a další běžná havěť by měla být OK, ne?
Malá rada k potěru - od pavích oček toho zase až tak moc nezískáš, pokud si vzpomínám na své dětské začátky, tak od jedné samičky máš na 1 vrh tak 20-30 prcků. Pokud máš prostor na další 2 akvárka, z nichž jedno by bylo o objemu cca 100 l, druhé může být podstatně menší, tak doporučuju do toho velkého umístit coby producenty potěru nějaké cichlidy, které se jednoduše a často vytírají a mají snadno odchovatelný potěr, z vlastní zkušenosti můžu doporučit například Geophagus braziliens. Ti kladou několik set jiker, rozplavaný plůdek můžeš krmit třeba nějakým Microminem a zhruba za 14 dnů by měl už mít "krmnou" velikost. Tou dobou už bys potěr mohl přelovit do toho menšího akvária a chovný pár by už pomalu začal uvažovat o dalším tření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 09:23 Muž seeter [3]
nenápadá někoho, jak a čím nahradit potěr jako krmivo??? nítěnky a patentky se mi zdají malé... nebo jsou lepším zdrojem potravy???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 20:01 Bexi Re: Stingray
samce ani kupovat nemusíte,samice z obchodů jsou ve většině případů už březí a jedno oplodnění jim vystačí na několik porodů..a samice nejlépe kupovat s velkým břichem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2010 08:51 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: Stingray
kolik jich potřebuješ? Myslím, že nejednodušší je se podívat do nabídky přebytků a někomu od nich pomoci než vytvářet další hejna. Taky mám zkušenost, že se zase tak moc rychle nemnoží, i když to na první pohled vypadá, takže je rychle zkrmíš. Doporučuji domluvit se tady s někým kdo jich má moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 16:51 Muž Sm@tts [7] - CichlidyRe: voko
lepsi nez je splachnout ;) ...kdyz jsem jich mel moc ..daval jsem to kockam :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 16:43 Muž voko [9] - ŽivorodkyRe: Stingray
No mě se to trochu příčí, chovat paví očka pro žrádlo, ale když se chovají i jiné ryby, proč ne ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 16:36 Muž BarbarOSA [6] Re: Stingray
Osamotene v akvarku sa velmi rychlo mnozia az premnozia aj same ano
Samicky a samcov nechaj osamote, bez predatora a zanedlho mas az az potomstva..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 16:35 Muž Sm@tts [7] - CichlidyRe: Stingray
kup 1-2 samce a 10 samicek :-D to je nejlepsi zpusob ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2010 16:33 Stingray – poví očka jako krmivo
ahoj budu potřebovat živé rybičky takže jsem se rozhodl že budu množit paví očka , potřebuji radu jak nejrychleji je množit. díky

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 1274x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/15007-poter-jako-krmivo