Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Živorodka komáří (Gambusia affinis) - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Živorodka komáří (Gambusia affinis) - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.06.2010 16:34 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Fotka k příspěvku Každopádně tenhle krásný kousek z moře vyplaveného bukového dřeva nemám ani pro gambusie ani pro paví oka :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 16:30 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Sid
S těmi komářími larvami jste měl pravdu. Kouknul jsem se jinde a i ten odchov je dost problematický, protože žerou mladé. Zlaté moje elegansky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 16:16 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetkyRe: Pepan
JJ, na Korsice u Bastie (lépeřečeno u Biguglie - býv. římská osada) jsou velké Laguny a jsou tam problémy s komáry - myslím, že každoročně - jmenuje se to Etang de Biguglia a jsou tam velké ptačí kolonie...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 16:06 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Pepan
...Holt, roky už jsou tady, přestává fungovat krátkodobá paměť...
Jj, já vám rozumím. :-O
Ještě že to s těmi gambusiemi bylo tak dávno! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 15:57 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Sid
Taky si myslím, že jste to trefil. V Itálii se gambusie vysazovala jako biologický prostředek proti komárům. Dokonce jsem někde četl, že jí tam postavili pomník, jenomže mě to při pohledu na ty obrázky netrklo. Holt, roky už jsou tady, přestává fungovat krátkodobá pam읡. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 15:41 RAP Re: Sid
Sid napsal: Jak jsem napsal - gambusie(?) (Gambusia affinis?)
Myslím, že je to trefa do černého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 15:39 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: voko
Měl jsem je jen chvíli.
Mladé se mi nepodařilo odchovat, (je možné, že nějaké na svět přišly, ale dlouho nevydržely "rodičovský zájem"(?), nevím...), a "importované" rybky poměrně brzy "odešly"... :-O
Matně si vybavuji, že jsem někde četl, že pro úspěšný odchov je třeba komářích larev(?).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 15:33 Muž voko [9] - ŽivorodkyRe: PaDa
A nezdechly by ryby z volné přírody přidáním do akvária ? Můj strýc dal jeden párek plat do jezírka, a já jsem si tam pak vylovil na podzim asi 30 ks - a přežil jeden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 15:29 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Sid
No, měl jsem na to myslet a dovést do Čech čerstvou krev.
Tak kdyby jel ještě někdo na Korsiku, může dostat tip :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 15:24 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: PaDa
Kdysi dávno jsem si tyhle rybky dovezl z dovolené domů, měl jsem možnost si je prohlédnout a došel jsem k závěru, že šlo o gambusie. (Mám na mysli ty "mé" tehdejší rybky! O těch "vašich" to, samozřejmě, se 100% jistotou tvrdit nemohu. :-))
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 15:20 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Sid
Koukal jsem na vygooglené fotky a nedokážu posoudit, nejsem žádný znalec živorodek :-O
Ti samečci, když jsem je pozoroval, mi ale přišli, že mají víc ocas do závoje jako u pavích ok, i když jsou minimálně zbarvení.
Jak ale říkám, bylo to jen chvilku, z 50 cm vysokého břehu a ty ryby chvilku neposeděly, potvory. Příště (v srpnu) beru síťku raději i do Rumunska :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 15:10 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: PaDa
Jak jsem napsal - gambusie(?) (Gambusia affinis?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 15:09 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Sid
Sid napsal: Takže paví oka myslíte?
No pouze jsem tipoval, ale mohly by to samozřejmě být nějaké jiné podobné živorodky.
Bohužel jsem ale opravdu nepořídil žádnou dobrou fotku samečka a na lov nebyl čas, ostatní členové naší výpravy by mě v tom horku utloukli, kdyby na mě čekali smich
Máte nějaký jiný tip?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 15:08 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: PaDa
A skutečně jsou to paví oka? ;-)
Co byste řekl třeba na gambusie? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 15:06 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: RadekCX
No jinde než na jednom místě dole v nížině jsem nic podobného také neviděl...
A co se týče vody, je to letos hodně posunuté díky chladnějšímu jaru a deštivějšímu počasí, tuhle dobu je ještě všude tráva a spousta kvetoucích kytek, žádný letní suchopár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 14:56 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: PaDa
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.06.2010 14:56 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: PaDa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku jediná trošku poznatelná fotka samečka, co se mi povedlo udělat...
samičky byly relativně klidné holky, i když s akvarijními rybkami se srovnat nedají...
Musejí být v pohotovosti, nepřítel je vždy nablízku
Žab jsou tam mraky, ale rybek ještě větší mraky - takže pro ortodoxní biotopáře, nezapomeňte přihodit žabičku :-D

Dle majitelů kempu jsou tam rybky dlouhá léta a jak se tam dostaly nevědí...

A to je vše ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 14:56 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: PaDa
Takže paví oka myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2010 14:50 Muž RadekCX [219] Re: PaDa
cece to me vubec nenapadlo po necem takovem na Korsice koukat - kdyz jsme tam byli tak bylo ale vsude uplne vyprahlo - jedine kde bylo snesitelne bylo nahore na horach

jsou to koukam podle lupenu kolem docela mackove - a to tam byly jen samice? nebo jsou to nejake prirodni nevybarvene formy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.06.2010 14:25 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: PaDa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.06.2010 14:12 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – biotop Korsika ;-)
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pokud by chtěl někdo chovat paví oka přesně dle "biotopu", přikládám pár čerstvých fotografií z Korsiky :-P
Jde o odvodní příkop s téměř stojatou vodou v kempu nedaleko Bastie, kam jsme krátce zavítali.
Strouha byla plná nějaké řasy a ve zbylém prostoru plavala k mému překvapení početná hejna pavích ok. Neměl jsem nic na jejich ulovení ani moc času, ale pár fotek jsem i tak udělal...
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 1595x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14988-biotop-korsika-