Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Neonka - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Neonka - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2021 20:30 Muž coobosh [2] – Neonka úmrtí
Zdravím. Kamarád si do 50ti litru poridil 20 neonek cervenych (mimin)
Privezl si je v nedeli a do úterka mu jich postupně 11 pochcipalo.
Akvarium uz ma sice zaběhlé ale pry neudelal zadny postupný prilivani vody do sáčku kvuli aklimatizace.
Proste ten sacek rovnou otocil do akvaria.
Je mozne, ze mu nektery neonky kvuli šoky z vody chcipnou treba az za 48 hodin ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2019 19:24 Žena Icestar [595] Re: RAP
Ano, jiné akvárko nemám. Zarostlých koutků si tam najdou snad dost. Díky, nechám je tam a děj se vůle boží. Zkusím si o odchovu nastudovat víc ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2019 19:22 Žena Icestar [595] Re: RAP
Tak já je nemám kvůli rozmnožování, ale tak když už se k tomu mají, tak bych jim ráda zajistila co nejlepší podmínky. Aby nebyly rybky frustrované z nevyžití, že jo smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2019 15:58 Muž RAP [1555] Re: Icestar
Jestli se jedná o ty modré z rybicky.net/nadrze/30173 , klidně bych je tam nechal. Stačí zarostlý kout, kam se nedostanou ostatní obyvatelé a mohou se ti rozmnožit samy.
Množit modré neonky není tak jednoduché jako innesky a červené. Mnozí chovatelé si na nich "vylámali zuby".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2019 15:27 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Icestar
Není to jen o vytíračce ale musíš mít tu správnou vodu a následně i živé krmení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2019 15:44 Žena Icestar [595]
Jedna z mého hejna neonek, patrně samec, vytrvale odděluje jinou neonku, patrně samičku, od zbytku hejna. Předpokládám správně, že by se to rádo třelo? Mám tento párek zkusit přesunout do vytíračky? (kterou nemám, musela bych teprve zakoupit a založit)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2018 11:31 Muž Magic [879] - RostlinyRe: visek
Keď je stres, kľudne sa mi zhlukujú i rhodostomy s červenými neónkami, ale inak sa každá ryba fláka, kde sa jej zachce.

Ale z mojej skúsenosti - modré neónky sú výrazne plachejšie než červené. Zatiaľčo červené mi žerú z ruky, modré sa furt kdesi bežia schovať...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.04.2018 10:23 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: visek
Občas spolu neplavou ani neonky stejného druhu, když se ničeho nebojej. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2018 09:32 Muž visek [75] - Tetry
budou spolu plavat cervene a modre neonky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2017 15:48 Tomato
Diky chlapy, ja som sa riadil podľa odporúčaní v akvaristike.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2017 08:50 S Muž invalida [3881]
I voda filtrovaná a zdánlivě čistá může bejt jaksi kontaminovaná odpadníma látkama a pod. Ani teplota nemusí bejt tak úplně košér.
To že tam "prosperovali" rybky jinýho druhu mohlo bejt tím že jen víc vydrželi. To že dlouhodobě přežili nemusí znamenat že se měli fajn ale taky ne to že jim třeba podmínky vyhovovali a maj jiný nároky. Takže první věc výměna vody, věc druhá optimalizace teploty. Pak číst a hlavně to nevzdávat. Počet a velikost akva upravíš až nastuduješ. Číst, číst a přemýšlet. Venca
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.11.2017 07:59 R Muž romant [27987] Re: Tomato
Aby se předešlo spekulacím bylo by vhodné zřídit prezenatci předmětný nádrže, uvést co nejvíce pravdivých údajů a jistě se společně řešení dobereme. Jinak bez ohledu na probíhající mytí hlavy bych vyměnil polovinu vody v nádrži, tak nějak tuším ten problém i jinde než jenom v té teplotě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2017 07:54 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Wanderer
Souhlasím s rozměry i teplotou. Když mi nedávno odešly pojistky, neonky (byť teda modré) nesly pokles teploty jen těžce, jsou to tropické malé rybky, náchylné ke změnám. Další věcí je ten rozměr, kde je lepší mít širší akvárko, což 50 litrů moc nesplňuje. :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2017 07:40 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Tomato
A pokapú aj té ostatné...

Problém je v tom, že chcíply na podchlazení. Ještě se k tomu mohl přidat stres z přepravy. To je takový problém, prvně si něco o té rybě přečíst? Je to tady na zlatém podnose... Podle zdejšího atlasu je minimální doporučená teplota 24°C. Tuhle teplotu máš v pokoji i přes noc? Kromě toho, je jim tohle akvárium malé a měly by být ve větším počtu. Pořid topítko a vyber si tam vhodnější ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2017 07:33 Tomato – Neonky po kúpe pokapali
Včera som kúpil do 50 litrového akvárka 8 neoniek červených (neoniek pravých). Dnes ráno ich je len 5. Voda nie je ohrievaná, je izbovej teploty. Pôvodne v akvárku spokojne žili malé druhy tetier, nuž prišiel ich čas a teraz ich spočítam na jednej ruke + prísavníky a coridoras, tak som to chcel nejako oživiť. Prečo umreli nové neonky? V čom je problém? Voda je filtrovaná a okysličovaná. Viem že neonky majú žiť vo veľkých skupinách, tak mám dokúpiť alebo aj tie pokapú vrátane tých piatich čo žijú? Beriem každú radu aj kritiku čo robím zle. Ďakujem. :) A ak dokúpiť, koľko?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 20:47 Muž Yirka [9126] Re: Dejwik
Jsou prakticky jen dvě možnosti. Buďto je nemocná nebo přežraná. Zvláště krmíš-li sušeným. Za dva dna bude jasno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 19:35 Dejwik Re: Tučňák
Právě ze je krásná... zbarvení má výraznější
Než ostatní... To mi právě nesedi... sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 19:14 R Muž afc1886 [14695] Re: Dejwik
Utratit, není to drahá ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 19:10 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Dejwik
Jestli máte nějakou menší nádrž, vzal bych ji do karantény. Její chování v dalších dnech by mohlo pomoci budoucím chovatelům, byť se možná bude, chudinka, trápit. Jak je na tom s pigmentem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 19:07 Dejwik Re: Tučňák
Tak já nevím... Má to bříško takhle 'vypoukle,, jen jedna z 10.. 2 mají taky takové větší bříško... jenže se třpytí..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 19:04 Dejwik Re: Tučňák
Co myslite? Utratit? hmm sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 18:50 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Dejwik
Nejsem expert a nemám s tím zkušenosti, ale než jsem pořizoval neonky, něco podobného jsem viděl jak tady na Rybičkách, tak na zahraničních webech, přičemž verdikt byl "nemoc" (či zkrátka napadení rybky). Většinou byla popisována taková bílá tečka, obalená váčkem, lehce pod kůží, víceméně oddělená od vnitřností rybky.

EDIT: Teď jsem našel něco na Rybičkách, ale to vypadá přímo odděleno od těla, jako krupička, což je něco jiného.

rybicky.net/forum/14357-neonka-nemoc…

www.fishforums.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 18:15 R Muž romant [27987] Re: Dejwik
Počkej si, co ti odpoví někdo další, já mám jasno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 18:12 Dejwik Re: romant
Fakt nemocná? :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 18:08 R Muž romant [27987] Re: Dejwik
Ne, je nemocná, pošli jí na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 18:02 Dejwik – Tak to nevím
Fotka k příspěvku Dobrý den...
Chci se zeptat je tato Neonka ''těhotná,, hmm
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 23:17 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: motýlek
Právě proto se tu ptám. Každopádně díky za rady, nebudu tolik zklamaný, až to nevyjde. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.10.2017 16:51 Muž motýlek [275] Re: Tučňák
No, je zřejmé, že netušíš o čem to je ;-)
Tak to vyzkoušej ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 15:06 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: motýlek
Ne, ale chci je namnožit, aby jich ve společenské nádrži bylo víc. Kdybych měl množit parmičky (či jiné rybky), pak asi jen z důvodu odprodeje. No a kdybych si je měl přikupovat, ochudím se o zkušenost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 14:27 Muž motýlek [275] Re: Tučňák
Nerozumím? Ty máš představu, že se ti to namnoží ve společenské nádrži? ... no nic ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 14:11 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: motýlek
No jo, to bych musel mít další akvárium, jelikož větší rybky by mi nesedly ke krevetkám. Že to nebude procházka růžovou zahradou - s tím se počítá. ;-)
Pamatuju, když jsem sadil Hemianthus, a on nějak nerostl. A když začal růst, tak vyplaval na hladinu. Pořádně se chytil až po dvou měsících.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 14:06 Muž motýlek [275] Re: Tučňák
No nejspíše nezkazis nic ... ale nejspíše také nic neodchovas ... to fakt není o rybickách, které se druhý den rozplavou a budeš je krmit umělým krmivem z obchodu ...
Už obyčejné neonky nejsou pro začátečníka, natož modré ...
Zkus něco z jednodušších teter nebo parmiček, ušetřit si zklamání ... v šesti letech také nejdeš rovnou na VS ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 13:13 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: motýlek
Ano, máš pravdu, kromě živorodek a krevetek, které se množí samy, jsem nikdy nic neodchovával. Otázkou je, co vlastně zkazím, když se odchov nebude dařit? Mám akorát razborky, Otíky, neonky (modré) a živorodky. O další živorodky moc nestojím, mám je v malém akvárku, kde se i tak množí víc, než bych chtěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 13:08 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: DavFM
Třeba jim vadil ten šok kompletní výměny vody. Každopádně času (i pokusů) dost. Posbírám, co se dá, a v prosinci bych začal s prvními páry. Teď asi dořešit tu vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 13:02 Muž motýlek [275] Re: larix
Jenže původní dotaz mi připadá asi tak, že se chce pustit do odchovu někdo, kdo neodchoval ani klasické neonky ... ale možná jsem to nepochopil?
Vidím u něj věk 20 let ... akvarista chvíli ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 12:57 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: larix
Jj, já to psal v tom vymazaném příspěvku. Zkusil jsem je dobře krmit a pak jim během 14ti dnů zvyšoval NO3 až jsem se o ně bál,pak jim komplet vodu vyměnil za luxusně namíchanou provzdušněnou vodičku. Tak nějak by to mělo fungovat. Ale ne u mě. Možná jsem jenom měl už zatvrdlé kusy, nevím. Každopádně většinou se jedná o náhodný odchov a málokdo to zvládnul.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 12:45 Muž larix [1420] Re: motýlek
motýlek napsal: Modré jsem nemnozil, ale podle klasické neonky...
To teda rozhodne nie je to isté...a ani podobné. Modrá je modrá a klasická je klasická. Modrá je iný level...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 10:06 Muž motýlek [275] Re: Tučňák
Modré jsem nemnozil, ale podle klasické neonky: voda ideálně destilka (ovšem ne technicka - i když možná bys měl štěstí), zastínění mysleno spíše nepouštět přímé světlo, ale dle toho, co jsem viděl u kamaráda profika ani tohle neřeší a má vytiracky nahoře pod skleněnou střechou ...
Rošt a supercistota, a připravit artemky ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2017 17:19 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž. – Zastínění akvária
Zdravím všechny.
Do budoucna bych si rád namnožil neonky modré, tak tu o nich pročítám všechno možné. Momentálně mi asi dva týdny plavou v nádrži, takže je ještě dost času na studium. Každopádně mi není zrovna jasné, co znamená "zastínit akvárium"? Znamená to tlumit osvětlení, nebo jej vyloženě i zastínit před okolním světlem?

Další věcí je voda - je k tomu použitelná třeba balená pramenitá voda (kojenecká voda)? Neboli jinak - měřil tu někdo konduktivitu a další parametry nějaké takové vody?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2017 15:25 R Muž romant [27987] Re: Iceman
Dej jim čas, oni si to vomrknou a rychle vyhodnotí situaci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 15:08 Muž Iceman [96]
Fotka k příspěvku Tak jsem ten ruzkatec pridelal prisavkami pod rampu a natahl smerem dopredu. Neonky vylezly pro jidlo a uvidim zda to bude takhle stacit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 13:21 Muž Iceman [96] Re: kofejn
To by šlo. Mam doma navíc ty prisavky s kroužkem takže to dnes zkusím spáchat. Díky za nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.02.2017 12:40 Bacoun Re: kofejn
Ty přísavky jsou výborná věc.Já je používám pro egerii densu,z které jsem jejich pomocí vlastně udělal "plovoučku",která nikam neodplave.Krásně rozbíjí hladinu a rybky pod ní velmi rády plavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.02.2017 12:27 Muž kofejn [963] Re: Iceman
Koukal jsem, že máš rampu, tak můžeš růžkatec připevnit k ní. Akorát jsou naprd gumičky, já používal kroužky z černé smršťovačky smrštěné tak, aby nebyla napevno na rampě.
rybicky.net/fotogalerie.php… Teď už tam růžkatec nemám, ale mám do přísavky (s takouvou tou hvězdičkou prostřed kroužku) zapíchnuté nějaké ludwigie a za kořen přichycený kosokvět. Neonky jezdí po celém akvárku, jen se nehejnují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 12:07 Muž Iceman [96] Re: romant
Aby to šlo zakrýt jen hladinovkou tak bych musel stáhnout průtok na filtru. Ale na něj nesáhnu. Takže budu muset upravit proud na vytoku. Stonkovky rostou pěkně, ale ještě to nějaký patek potrvá.
Díky za návod uvidime co se podaří. V nejhorším si neonky ještě chvíli pobudou vzadu. Doufam, že se jim tam nezalibí a nebude to napořád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.02.2017 10:56 R Muž romant [27987] Re: Iceman
Já, jakmile udělám nějaký větší prostřih, sundám hodně stonkovek z hladiny, tak ucuknou hezky pěkně do rohu a dělají bubáky do doby než to hezky doroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 10:51 Muž Iceman [96] Re: romant
Takže je to asi jasné, zkusim to doma nějak poladit a ten ruzkatec ukecat, aby zakryl část hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.02.2017 10:48 R Muž romant [27987] Re: Iceman
No ze svých zkušeností vím, že ta přistíněná hladina je u nich velmi důležitým faktorem celoakváriového pohybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 10:45 Muž Iceman [96] – Neonka modrá
V sobotu jsem do své 54l vypustil první várku neonek modrých (13 ks), viz prezentace. Zatím se mě drží u zadní stěny, kde je hodně rostlin a dopředu se podívají jen vyjímečně, většinou na krmení, nebo přijede nějaký průzkum v počtu 3 rybek.
Pokud bude vše OK tak za týden jejich počet zdvojnásobím.
Pokud jsem pochopil vše správně, tak se mě vzadu drží protože:
- je jich málo
- nemám zatím zarostlou (rozbitou)hladinu

Průšvih je v tom, že mě výstup filtru plovoučky zatlačí na jednu stranu AQ a stonkovky zatím teprve rostou a bude to nějakou dobu trvat, než dosáhnou hladiny a částečně jí zastíní.
Je šance, že až jich bude víc tak se přestanou tolik bát té volné hladiny?
Nebo je nějaký fígl jak ty neonky ukecat, aby se nezdržovali vzadu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2017 09:47 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Nellynka
-odpovědi, jsou v dostatečné míře o par příspěvků dole
- ;-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 12 13

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 16892x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1489-neonka-rozmnozovani-a-chov