Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pancéřníček kropenatý - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Pancéřníček kropenatý - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 19:56 Muž Dufi [3] Re: PaDa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak přikládám foto....podlouhlý výrůstek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 09:18 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: Semtex
Vsak oni jeste vyrostou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.03.2013 23:28 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Dufi
Tak to zkus vyfotit ty a třeba se někdo chytne o co jde ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 23:17 Muž Dufi [3] Re: PaDa
omlouvám se, samozřejmě 3mm!!!! Vypadá to jak nějaký parazit, ale jsem přesvědčenej, že to jsou výrůstky, na horní ploše těch ploutviček, zkoumal jsem různý fotky a u nikoho jsem to na těchto rybách neviděl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 23:12 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Dufi
Úplně nevím, co myslíš, jestli u těch samců to máš jako v atlasu rybicky.net/atlasryb/pancernicek_kropenaty (fotka samce), tak to je normální.
Kuličky cca 3m průměr coze , to netuším, i když jsi měl na mysli spíš 3 mm než metry ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 21:03 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Poweres
jen 10 jo? moje jsou 15-16cm ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 18:16 Muž Dufi [3]
ještě mám jeden dotaz... z těch šesti pancéřníčků mám čtyři samce - narostlý prsní ploutve s červeným paprskem a na těch ploutvích mají shora asi nějaké výrůstky, jeden tam má kuličky cca 3m průměr a ostatní - pouze samci, zase takový protáhlý válečky, cca centimetr dlouhý a 3 mm v průměru. Má to taky někdo na kropenáčích?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 07:43 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: Maurik
Mam ctyri kousky kolem 10 cm a jsou to nejoblibenejsi rybky v akva.Nejdriv zerou z hladiny,vystrnadi ostatni rybky ,az potom hledaji u dna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2013 07:20 Muž Dufi [3] Re: Maurik
Já jich mám šest a u hladiny kroužej a čekaj co jim kdo dá téměř neustále, jsou to hrozný nenažranci... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 17:23 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Maurik
To se stává... Pokud je to zhojené a nepokračuje to dál, nebude mu to vadit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 09:44 Maurik Re: PaDa
Asi jo, jeden má dokonce jedno tykadlo, nebo co to je kratší, jakoby ufiknuté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 09:43 Maurik Re: LiborSprysl
Živý jsou až moc dle dna ráno rozzureny smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 08:53 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Maurik
Fotka k příspěvku To máš nějakou línou odrůdu ;-)
Moji při krmení startují k hladině jako první.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 06:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: Maurik
A jsou živí? Protože to nebývá časté... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 22:47 Maurik Re: PaDa
Kromě ryti v písku a jednou taky ležení na větvi rostliny jako ptáci, jsem je u hladiny neviděl :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 17:24 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Maurik
Z hladiny žerou všechno, co plave ;-)
Rozhodně nejsou vybíraví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 17:16 Maurik Re: Poweres
Nojo, tak snad se umoudří :-) Protože se na ně hezky dívá :-)
Co ti žerou z hladiny? Nebo spíš čím je krmíš? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 16:38 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: Maurik
Nejsou to ryby zrovna do rostlinnych akva.Me se tyhle pancernicci taky hrozne libi,tak sem si poridil 4 kousky kolem 10 cm.U me zadny problem z rytim dna neni.A kluci se naucili zrat z hladiny potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 14:59 Maurik – Tajtrdlíci
Stále jsem je chtěl a četl o nich taky docela dost, ale realita opravdu zkouší moje nervy a co vydržím :-) Celá rodina koukáme jak se ty dva co máme zaboří hlavou kolmo do písku a rejou a vrtají o sto šest. To by tak nevadilo, ale jdeme spát a ráno mě stojí na těle každý chlup když vidím tu pohromu! Tolik volného prostoru, ale neee, oni musejí vyhloubit jámy snad kolem všech kytek, nejvíce u té mé rozrůstající se travičky v popředí. Jsem zvědavej jak dlouho to vydržím :-) :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 17:33 Kindr Re: LiborSprysl
Mam dva 12 a 14 cm kousky z akvaristiky.Asi je nikdo nechtel,ze jim tam tak dorostli.Tak,ze bych jim dopral vetsi prostor aspon pres leto.A zkusim nekde nastudovat,zda by se tam dali rozmnozit
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 14:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: Kindr
Podobně jako ancistrus...pokud nejsou příliš velké výkyvy, zcela bez problémů snáší pobyt v jezírku, dokonce se množí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 14:41 Kindr
Dobry den.Tyto rybky snasi teplotu 18st.Rad bych se optal,zda by jim slo doprat letni vypusteni do rybnicku nebo nadrzky?Nema stim nekdo zkusenost??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.12.2012 16:05 Muž lubaan [61] Re: Askanius
Kropenáčů bych se nebál.Oni jsou sice jak buldozeři,před nikym neuhnou,ale ostatních ryb,ani malejch si nevšímaj.Akorát trochu přehrabujou písek,takže pro pěstování kobercovek nemají pochopení :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 12:52 Askanius – Panceřníčci
Dostal jsem panceřníčky(2 kropenaté a 1 černopruhého), vím tento poměr není dobrý, ale kdyžtak dokoupím.Mám jen dotaz jestli mi nebudou dělat paseku mám středně osázenou nádrž 150l a vní jsou např.Neonky,mečovky,skaláry....menší než neonky není nic.Prosím o radu.Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 16:23 matysek532 Re: LiborSprysl
Tak se mi nesměj smich už před hodně lety jsem choval všelijaké živorodky, různé nenáročné rybky atd... teď jsem se k akvaristice zase vrátil a objevil tuhle nádhernou rybku - pancéřníčka :-) tak chci aby se v akvárku měly dobře..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 15:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: matysek532
Nač se ptáš, když si zároveň sám odpovídáš. On si cestu najde a když mu to budeš chtít ulehčit, tak to trochu protrhej... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2012 11:07 matysek532
Zdravím, chtěl jsem se zkušenějších chovatelů zeptat jestli Pancéřníčkům skvrnitým nevadí hustý prales z Růžkatce ponořeného? Samozřejmě chápu, že pancéřníček potřebuje volný přístup k hladině a na toto "téma" jsem na netu četl několik článků a příspěvků, kde dokonce hrozili i tím, že se může udusit - což mě celkem vyděsilo.
Pancéřníčků mám v akváriu zatím 5 a podle jejich vybarvení i podle toho jak jsou aktivní a hraví mi nepřipadá, že by nějak rybky strádaly, nebo se bály ostatních ryb spíš mi připadá, že se v hustém porostu schovávají před přímým světlem, dovádí v něm samičky se samečky a včera v něm dokonce i nakladly jikry. Je pravda a uznávám, že když se pancéřníček rozhodne nadechnout z hladiny, tak mu trošku trvá, než najde cestičku, ale vždycky se k hladině dostane.
Budu rád za všechny názory. Je to krásná rybka a nerad bych aby u mě v akváriu nějak trpěly. Martin

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 23:58 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: myskjarc
No jestli je to pár a dělají bubliny někde pod listem nebo krycím sklem, snaží se pravděpodobně o úkryt pro jikry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 18:49 Muž roper [10] - CichlidyRe: myskjarc
Mladý tak často nevyskakují, ale občas taky. Spíš by bylo divné, kdyby ti nelítali k hladině. Třeba pancéřníček panda moc k hladině neskáče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 18:27 Muž myskjarc [6] Re: roper
Mam je uz vic jak pul roku a zacali tak skakat teprve tak 14 dnu zpatky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 18:23 Muž roper [10] - CichlidyRe: myskjarc
Ahoj,
všichni pancéřáci lítají k hladině a polykají vzduch, který si pak proženou střevama (stručně). musíš dát míň vody, nebo sklo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2011 18:17 Muž myskjarc [6] – pancéřniček
Dobry vecer. Mam dva Pancernicky kropenate, vyskakuji na hladinu a cakaji vodu ktera steka po skle na stolek ktery mi uz nabotnal. Nevite nekdo cim by to mohlo byt zpusobeno ze vyskakuji na hladinu a cim tomu predejit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 12:52 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: vojcecek
120 l není důvod v tom, že neroste. Podle mě je to stravou. Tyto rybky - i v podstatě všechny ostatní raději živou, nebo mraženou potravu. Krmíme tak všechny ryby a suché, nebo granulované moc nedáváme. Jen kvůli vitamínum a minerálům. Ony ty ryby to stejně moc nežerou a ani se z toho moc nenažerou. Hlavně ne z vloček.

No jaště jeden důvod by to mohl být. A to ten, že je ve vodě moc dusičnanů. Chce to častěji měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 10:28 Muž vojcecek [1] Re: geminka
tak já mám jednoho ve 120 litrech a zůstal na těch 8 cm asi je nějakej zakrslej. A to cákání vody mě u něj tak štve, že zvažuju že ho dám pryč. I když mám krycí sklo a jen mini škvíru na krmení, tak mi tudy vyháže tolik vody až mám rozmáčený stojan, nemám ho tudíž moc rád :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 08:57 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Trabant
Myslím, že máš malé akvárium pre tieto rybky a veľa nevyrastú.

Tieto rybky sú "moje lásky fúzaté". Mala som dvoch asi 15 rokov a boli to riadny mackovia približne 14-15 cm veľkí. Zomreli už asi na starobu po sebe v priebehu dvoch týždňov. Oni mi tiež, hlavne keď boli hladní, vypľúvali vodu von z akvarka. Červíky mi brali z ruky. Dno akvária mi nijak zvlášť nenarúšali. Občas len vyorali nejakú rastlinku, ale duny nerobili. Teraz mám ďalších dvoch asi pol roka a už majú asi 10 cm. Keď som ich kúpila, nebolo ich skoro vidno, takí boli malí. Sú to milé rybky, ale potrebujú veľa priestoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 06:46 Trabant Re: Vojcecek
Já mám 2 v 54 litrech asi 3 roky a jsou velký cca 7 cm.S ostatníma rybama se snášejí dobře.Párkrát mi taky při krmení vyskočili.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2011 06:25 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: vojcecek
Nevím jak v přírodě, ale naši 3 kousky těch 15 cm mají a jedna nejstarší samička ma o 1 cm víc. Ta má asi 14 let a ti 3 jen něco přes 2,5 roků. Dokonce mají i jednoho půlročního potomka a ten má tak 5 cm.

Pokud jde o plyvání vody, tak to jsme neviděli. Zato pěkně cákají. Připlují k hladině a prudce sebou mrsknou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2011 21:30 Muž vojcecek [1] – velikost
Chci se zeptat kolik cm se vám pancéřníček kropenatý dorůstá? Ve zdejším atlase je 15 cm, což je myšleno asi v přírodě. Ale stejně se mi zdá že ten můj moc nevyrostl, mám ho 3 roky a má jen 8 cm. A ještě můj pancéřníček v poslední době začal plivat vodu z akvárka a to celkem dost, vlastně celý den nic jiného nedělá než že stříká vodu kolem nádrže hmm , dělá vám to taky ? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 17:20 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: Juck
Tvoje akva pro ně není ideální, potřebovaly by větší plochu dna X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 17:19 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Juck
jen tak pro zajímavost, pancéřníček skvrnitý a kropenatý není totéž ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 17:08 Raider Re: Juck
Kropenáči jsou moc fajn...Ti moje žerou z ruky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2010 17:02 Muž Juck [1] - Cichlidy – Panceřníček kropenatý
Mohu mít 2 kusy panceřníčku skvrnitých skoro zadarmo,ale někde jsem četl že to jsou taková '' čuníci '' tak nevím jestli si je mám vzít.V nádrží mam křemičitý písek,rostliny by jsem osázel většíma kamenama do kolečka,aby mi nemohli vyhrabat.Děkuji za každou odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 22:47 Muž Vašek [56] Re: bluedream
Přejmenuju akvárium na pouštní duny. Thorokáty si koupím, jsou to krásné rybky, jen jsem zvědav co na ně řekne můj dominantní Ramirézák,kterej od "svého" Echynodoru odhání i šneky:-)

Horší to nebude, stejně skoro každý den rovnám dno a sázím vyhrabané kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 18:20 Žena bluedream [245] Re: Horác
Aha, chybička, já letmo koukla na text a orientovala se podle fotek, jak jdou po sobě. Někdo dělá kopečky úmyslně, tak jsem myslela, že je ancíci srovnali se zemí. V tom případě máte pravdu, že by se rybky dobře doplňovaly ano.
Jen aby pak akva nevypadalo každý den jinak :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 18:13 Muž Horác [3942] Re: bluedream
Tak to já mám opačnou zkušenost - thorakáti mi při svém šmejdění a hrabošení planýrujou dno v akvárku desperátů do "dokonalé" roviny :o) ... Pokud má Vašek takhle hyperaktivní krunýřovce, kombinace s thorakáty by byla takřka idální - co jedni vyhloubí/navrší, druzí zase srovnají :o))) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 15:38 Žena bluedream [245] Re: Vašek
Já tedy nevím, ale při hledání něčeho k jídlu prohrabávají čumákem dno statečně. Docela bych si dovolila říct, že by tohle dno dopadlo stejně jako od zmíněných ancíků ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 14:37 Muž Vašek [56] Re: Semtex
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Já tento příspěvek psal večer v práci a ráno mě zase málem skolika mozková příhoda, co mi ty hovada Ancistrusy v akváriu udělali. Spušť dokládají fotky, včera bylo akvárium po údržbě a dno rovné bez jakýchkoli kopečků. Já je snad odnesu do akvaristiky. Takovouhle spoušť říkáte Thorokáti nenadělají?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 09:27 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Vašek
my máme 4 kousky, šmejdí to jo, cákají, a zarývají se do dna taky, ale pokud se udržuje akvárium, tak se nic neděje, rostlinky co se rozrůstají přirozeně, tak nevyryjí.....

A pokud je někdo chce a má pro ně podmínky, tak bych mu je doporučil.... ale chce to mít tu nádrž už trošku zajetou, kde rostliny už pevně zakořenili....

teď dokonce nabublali pěnové hnízdo, ale jestli z toho něco bude.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 09:05 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Vašek
Fotka k příspěvku Ja mám riadne urastený párik v spoločenskom a sú to moji oblúbenci fúzatý - Oskar a Filipka (kým som zistila že to nie je Filip). Aj keď sa niekedy na nich hnevám, keď mi "presádzajú" rastlinky. Keď sa blíži čas kŕmenia špliechajú vodu von a v pohode mi žerú červíky z ruky. Pred kŕmením je voda krásna priezračná, ale po kŕmení sa postarajú týto dvaja o riadne kalnú. So svojimi fúzikmi prehodia snáď každý kamienok. Sú to také malé torpédka. Pred týmito dvomi som mala tiež dvoch asi 15 rokov. Týchto mám zatiaľ 6 rokov. Pozri moje fotky, sú tam aj iné týchto dvoch.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 07:08 Muž Horác [3942] Re: Sewer
To mi zavání popíráním zákona zachování hmoty :o) ... Co se týče například likvidace nespotřebované potravy, tak máš asi pravdu - všechno prošmejdí a vyčistí, ale své výkaly nežerou. A produkují jich opravdu hodně - což úzce souvisí s jejich pažravostí. Kdo je měl v akvárku s holým dnem (já ano) a může srovnávat s jinými rybami (já ano), určitě mi dá zapravdu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 4072x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14838-pancernicek-kropenaty--chov?od=51