Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaké krmivo pro živorodky?

 

NápovědaFórum » Krmení » Krmení pro... 

Jaké krmivo pro živorodky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2019 15:14 -
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2015 18:51 zvedavka Re: Keempe
rybicky.net/atlasryb/zivorodka_ostrotlama
Je to všežravec, strava má být pestrá - vločky, granulky, rozmražené, živé krmení..., ale nesmí toho všeho být mnoho. Vločky a granulky jim syp prsty, špetkou, nikoliv přímo z balení.
Vůbec nevadí, když jednou za týden "zapomeneš" nakrmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2015 17:15 Keempe – Kolik krmení
Ahoj, mám v nádrži 10x black molly a paní v akvaristice mi řekla že je můžu krmit krmením co mi zbylo po Beťákovi - dá se najít na googlu pod názvem: Hikari Beta bio-Gold

Mé otázky jsou:
1) Je toto krmení pro black molly opravdu vhodné?
2) Jak moc je mám krmit když jim dávám dvakrát denně? Někde píšou že se má krmit tolik aby nic nepadalo na dno, ale zrovna u živorodek jsem četl že jsou schopné se velmi snadno přežrat. Chtěl bych aby měli tak akorát, aby se ve volné chvilce dali do řasy která mě v nové nádrži trápí, ale zase bych nerad aby trpěli hladem. Existuje nějaká alespoň trochu návodná rada podle čeho bych se mohl řídit? Když jim tam nasypu tak si toho všimnou samičky, které všechno sežerou a samečci se pořád hrabou v zemi a nahoru se vůbec nedostanou.

Díky T.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2010 16:54 blotchen Re: Gunguy
hm taky to moje meli a dost mi jich uprelo na premnozeni bicikovcu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 20:13 Muž Gunguy [2] Re: ondra
ano, po kažrých to nemají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 17:12 Muž ondra [168] - ŽivorodkyRe: blotchen
Taky záleží na tom, jakýma vločkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2010 16:54 blotchen Re: Gunguy
jestli i po susenem, tak maji urcite strevni parazity ...mel bys je zacit lecit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 05:28 Muž xenotoca [34] - Živorodkyjaké krmivo pro živorodky
Nejlepší krmivo pro živorodky jsou komáří larvy,dále průhledné koretry a z rostliných jemné řasy a spařené kopřivy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2010 00:56 Muž Gunguy [2] Re: blotchen
to maji u mne take black molly, a to je krmim vlockama...... a jsou to nejzdravejsi ryby co mam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 19:44 Muž roper [10] - CichlidyRe: Malapa
Už ani nevím, co lepšího bych těm rybám měl dát, než patentky, že?
Jedno špatně obarvené ho... a je hned problém :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 19:42 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: roper
Přesně tak, patentky jsou nejlepší krmivo pro ryby. Konkrétně živorodkám je hodně blízké, v přírodě se živí komářímy larvami také.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 19:39 Muž roper [10] - CichlidyRe: blotchen
To ale přeci neznačí problém, ne? Koukal si někdy po sobě? Záleží na tom, pokud baštíš kuře, čí řepu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 19:37 blotchen Re: roper
když je krmím niťenkami, tak mají průhledné výkaly a když sušenou potravou, tak mají normální ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 18:40 Muž roper [10] - CichlidyRe: blotchen
Jak si přišel na to, že májí střevní problémy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2010 16:52 blotchen – Black molly - krmení
Ahoj, čím je nejlepší krmit Black molly ? po patentkách mají dost střevní problémy, teď zkouším od Sery Floru ( speciálni rostlinné krmivo ). Na internetu jsem se dočetl, že jim chutná i konzumují zelené krmivo (salát, špenát, mrkev, hrášek...) nemáte s tím někdo zkušenost ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2010 20:05 Muž MichalS [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: Gunguy
V dobrej predajni by mohli mať aj živé krmivo napr. patentky, to bude vítané spestrenie pre každé rybky si myslím, ale stačia aj mrazené a z tých by boli pre živorodky najlepšie larvy čierneho komára, a ešte vločky s rastlinnou zložkou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2010 15:30 Muž cusbus [37] - TetryRe: Gunguy
Kombinace vloček (klidně více druhů), granulek a mražené potravy mi přijde jako dobrý kompromis. Byť živé krmení je nejlepší, tak mražená strava by měla být výživově podobná té živé. Chuťově nevím. Nezkoušel jsem to a už asi ani nebudu :-D .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2010 19:26 eriksk Re: Gunguy
skus kupit nejake nalepovacie tablety zo spirulinou ...napr. od dajana alebo sera ale zaklad je vlockove rastlinne krmivo...alebo zive artemie...alebo nejake mrazene sku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2010 16:29 Muž voko [9] - ŽivorodkyRe: TomikVyskov
moji ancíci dostali z patentek parazity. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2010 15:44 Muž TomikVyskov [5] Re: Gunguy
živé, mražené patentky a níťenky, vločky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2010 12:31 Muž Miras [111] Re: Gunguy
kupuju mražené, střídám s vločkama a ryby rostou jak z vody :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2010 11:22 Muž Gunguy [2] Re: Fáster
a je to stejne jako zive? jako myslim pro ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2010 11:13 Muž Fáster [9] Re: Gunguy
Tak si kup mražené....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2010 11:07 Muž Gunguy [2] Re: romant
a pak jenom drandit vodou? ja jako chapu co na to, ale myslim ze nez nachytam poradne krmeni, ze tam stravim cely den....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2010 10:50 R Muž romant [27987] Re: Gunguy
Na nějakou násadu připevni oko z nějakého drátu o průměru 20-30cm a na něj nasaď třeba silonovou punčochu(krátkodobé řešení, bude se trhat). Mě se osvědčila silonová taška našitá na tom drátu. Prostě je potřeba použít něco co bude propouštět vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2010 10:42 Muž Gunguy [2] Re: romant
a jak to mam lovit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2010 10:35 R Muž romant [27987] Re: Gunguy
Nejlepší krmivo je živá potrava (dafnie, perločky, komáří larvy atd). Chce to vyrazit se síťkou k nějakému rybníku v okolí. Už je toho k dispozici dostatek. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2010 10:31 Muž Gunguy [2] – Co pro žvorodky?
Ahoj, mam molly mečovky, endlerky, pavi ocka , baloon molly , platy, krevety, ancistruse, dania a nannostomuse beckfordi, krmim vlockami, ale docetl jsem se z je lepsi jine krmivo.... muzete mi prosim poradit, jak krmit aby se na vsechny dostalo jaks taks spravne krmivo a aby to nebylo drahe?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2008 00:31 Tereza Re: Usine
Souhlas, v některých knížkách se to ještě dá vyhledat. Pokud se nepletu, i krmná rybí moučka se prodává i barvená práškovou paprikou. Takže to určitě neuškodí, jen jestli to budou dlabat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2008 20:17 Usine Re: Lightning563
Paprika v prášku se dříve používala, ale dnes jsou lepší prostředky na vybarvení ryb. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2008 13:05 1 Re: Lightning563
Na Seznamu si do vyhledávače napiš - Paprika jako krmivo ryb a z nalezených se pár věcí dozvíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2008 13:01 Žena bucliik [99] Re: Lightning563
tak koření bych jim rozhodně nepodávala ;-)
já plátek červené papriky zkoušela dávat ancíkům namísto okurky, ale moc to úspěch nemělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2008 13:00 Žena ustavprochore [567] Re: Lightning563
No v prášku určitě ne :-) Ancíkovi to určitě vadit nebude, myslím, že si i smlsne. Paví oka mi běžně žerou strouhanou okurku, tu papriku taky zkusím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2008 12:36 marsz Re: Lightning563
Po té pálivé by mohly mnohem rychleji plavat. Opravdu slyším prvně. Hehe X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2008 10:50 Lightning563 – Paprika pro živorodky
Četl jsem v odborné knížce o živorodkách, že vybarvení plat a mečovek výrazně pomůže nepálivá paprika. Ale mám pár otázek: Chovám ještě ancistruse a paví očko, nebude jim to vadit?
Nepálivá paprika se podává jako zelenina nebo v prášku (jako na vaření)? Díky.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 2116x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14567