Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

JBL FilterStart

 

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy  

JBL FilterStart
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 16:03 JuraS Re: Sewer
tak to myslím, já je kupovl v látě a převážel v autě kde bylo snad 50 a měl jsme obavy aby nepochcípali....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 15:50 Wexelo Re: JuraS
No asi jedině, jinak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 15:46 Muž Sewer [99] Re: Wexelo
Na lahvičce je datum spotřeby do května 2011. A píšou skladovat od 0°C do 30°C.

Asi jsou instantní :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 15:38 JuraS Re: Wexelo
vydrží ale v chladu..píšou tam snad i že při teplotě nad ??? stupňů bakterie rychle umírají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 15:33 Wexelo
"Biologický startér filtru - FilterStart
Směs 15 ti milionů živých užitečných bakterií, které zajíšťují biologickou filtraci ve filtru. Odbourávají jedovatý čpavek a dusitany, udržují vodu čistou."

Já myslel, že bakterie potřebují k životu kyslík a nějako "potravu" (Proto se nemá vypínat filtr na delší dobu), jak vydrží několik měsíců zavřené ve flaštičce ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2010 14:58 R Muž Silent [5949] Re: Sewer
Rozděl to mezi oba. Myslím, že to jedno balení je až na 3 litry filtrační náplně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 14:55 Muž Sewer [99] Re: Silent
Takže vyndám filtr z vody, rozeberu a naleju na ten molitánek... A na kterej? Mám tam 2. Na oba? Nejdřív jde voda přes jeden a pak přes druhej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2010 14:42 R Muž Silent [5949] Re: Sewer
Nalej ho do filtru. Tam patří. Do nádrže se používá Denitrol od stejné firmy. Filter start jak název napovídá se používá na aktivaci náplně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 14:38 Muž Sewer [99] Re: JuraS
A mám ho tedy nalít přímo do filtru? Máme celý filtr uvnitř akvária a má 2 komory. V každé je molitánek.
...a nebo přímo do vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2010 14:36 JuraS Re: Sewer
použil jsem na start 250 lt akva s velkým filtrem ale s částí starého dna..ANO spokojenost
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 14:30 Muž Sewer [99] Re: kortezhugo
Dobrá, vyzkouším to ... je toho 10ml, můžu to tam dát celý? Ten chlápek v akvaristice řikal, že jo...

A na návodu je napsahý nalejt do filtru, ale on řikal že můžu normálně do vody.

EDIT: Mám 60 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.04.2010 14:25 Muž kortezhugo [983] Re: Sewer
...ja som ho pouzil par krat pri zakladani...a skusenosti su dobre...
...to "zabehnutie" akva a filtra sa fakt urychli...
...ale netreba tomu prikladat zase daake "zazracne" vlastnosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 14:16 Muž Sewer [99] – roztok FilterStart
Fotka k příspěvku Chci se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s roztokem FilterStart. Před třemi dny jsme kupovali nové akvárium a prodejce nám toto vnutil, že se bez toho neobejdem. Říkal - dneska nalejete vodu, zítra tam vylejete tohle a za týden dejte ryby. Tak jsme to tedy vzali s tím, že si nejdřív zjistíme co a jak...

Popis:
Biologický startér filtru - FilterStart
Směs 15 ti milionů živých užitečných bakterií, které zajíšťují biologickou filtraci ve filtru. Odbourávají jedovatý čpavek a dusitany, udržují vodu čistou.


Vím, že tyto bakterie se v novém akváriu po čase sami vytvoří a kvůli tomu se akvária "zajíždí". Proto se chci zeptat, jestli je vhodné tomu dopomoct tímto přípravkem. Voda je v akváriu dnes čtvrtý den a v pondělí budeme přidávat první "zajížděcí" rybičky.

Děkuji za vaše názory a rady.
 

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy • Zobrazeno 601x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/14443-roztok-filtrstart