Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Stěrka na řasy

 

NápovědaFórum » Technika » Nástroje a pomůcky 

Akvaristik.eu

Stěrka na řasy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2019 17:53 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Maq
Konkor je olej který konzervuje čistí a chrání před korozi a věc která do nádrže nepatři :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 17:41 Muž Gringo63 [625] - Spíš Asie, i když ? . . .Re: Olin
Souhlas. Nedávno jsem si ji pořídil a dnes poprvé použil. Je super. Rychlovka bez námahy palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2019 14:05 Olin
Tuto mohu doporučit. Břit má 14cm. www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2019 12:30 Maq Re: antiA
Ničím ji neošetřuji. Nevím co je Konkor. V akváriu ji nenechávám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2019 12:15 Muž antiA [354] - ><((((((((º>`·.¸¸.·´¯`·.¸.·´¯`·...¸><((((((((º>Re: Maq
No a čím tu škrabku ošetřuješ? Konkorem?
Nebo ji nechavas v akvariu a rovnou tak hnojis/dodavas zelezo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.04.2019 12:00 Maq Re: Cancita
Na rozdíl od kreditky seškrábne i ty nejodolnější řasy:
www.unibazar.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 21:53 Žena Cancita [4] Re: silviebaris
Tak to je good a s tou kreditkou je to dobrý nápad, vyzkouším... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2019 21:48 Silviebaris Re: Cancita
Žiletkou sklo nepoškrábeš,lepší jak magnetická stěrka.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2019 21:47 Muž Smetany [1226] Re: Cancita
Pokud je to žiletka a ne "hrábě" tak nepoškrábe. Ale taky poslední dobou používám plastovou kartu funguje téměř totožně a nehrozí říznutí (třeba do silikonu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 21:41 Žena Cancita [4] Jaká stěrka
Ahoj, hmm, jsem začátečník a myslela jsem, že bych koupila něco takového: www.juwelakvarium.cz/…-/
(Někdo mi to doporučil) Je to blbý nápad? S žiletkou se sklo poškrábe, nebo je to ok?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2019 21:27 Jarda62 Re: jarovo
Přesně tak nad kreditku není a když si uděláš držák, tak se ani nenamočíš. Trubka plastová na vodu z čela zešikma říznou pilkou na železo zasunou kreditku a zajistit šroubkem. Za nic na věky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 20:23 Muž jarovo [1695] Re: Anthrax
Presne preto som ju prestal používať. Teraz to čistím kreditkou, síce sa namočím, ale nepoškrabem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 14:10 R Muž Anthrax [4762] Re: Cataria
Spíše si dávej pozor ať se ti mezi sklo a štěrku nedostane písek nebo šnečí ulita. Takže pozorně koukej kudy tím jezdíš. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 13:52 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: Cataria
Sice nemám přímo tuhle, ale nemusíš z toho mít strach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2019 13:49 Žena Cataria [13]
Ahoj, mám doma tuto magnetickou stěrku:
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Ale spojení těch dvou částí je jakoby suchý zip. A já teď přemýšlím, jestli si tím nepoškrábu sklo akvárka? Ty plastové háčky mi příjdou dost tvrdé, a nerada bych měla škrábance na akvárku.Nemá někdo s touto stěrkou zkušenosti? Nemám si třeba mezi sklo a stěrku dát třeba tenký hadřík? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 11:32 Maq Re: Jifi
No právě, co když to dám třeba do filtru místo akvacitu? ;-)

Ale i při tom stírání - napije se to akvarijní vody, zůstane to tam, vlhko, kyslík...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 10:53 Muž Jifi [675] Re: Maq
To bychom se museli bavit o tom, že to máš trvale umístěné v akvárku :-D
Pokud to akvárka na chvíli jen ponoříš, abys tím oškrabal řasy, tak můžeš být úplně v klidu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2017 10:40 Maq
Dosud jsem spokojeně oškrabával řasy z předního skla škrabkou na sklokeramické desky. Onehdy mi ale v OBI padlo do oka tohle:
vileda-professional.com/…
Opravdu to funguje. Např. já čajomil s tím velmi snadno čistím čajové usazeniny na sklenicích. A podobně. Včera jsem tím přeleštil přední sklo a funguje to myslím výborně, bez námahy hned všechno pryč. Pravda, já jsem měl na skle jenom takový skoro neviditelný film (snad spíš bakterie než řasy), ale znáte to: vidět to není, ale když to utřete, do akvárka je vidět líp.
Mám dotaz na zdejší chemiky: Melamine resin. Trochu jsem si zagooglil a zjistil jak to funguje, a taky že je to jakýsi organický polymer. Asi je dost stálý, ale přece se raději zeptám - není možné, že při delším používání to začnou nějaké bakterie či co degradovat a že by to mohlo pouštět do vody nějaká svinstva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 14:11 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: mirlun
Ideální stěrka přisedlých zelených řas ze skel nádrže je (nejlépe vysloužilá :)) karta pojištěnce VoZP. :-) Nepošrábe, neporaní, stírá dokonale. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 10:35 Muž mirlun [48] - Rostliny – asi mimo vlákno...
já jsem si vyrobil stěrku s žiletkou ručně.
vzal jsem dřevenou laťku šířky žiletky, tloušťky asi 5mm a délky libovolné.
konec, kde bude žiletka jsem pilníkem zbrousil do oblého placatého tvaru. tento konec opatrně naštípl dlátem a vsunul do mezery použitou žiletku. následně jsem pohodlně seškrabal zelené stopy na skle akvária. byl jsem mile překvapen, jak je to efektivní čištění.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 09:53 Muž dikard [14] - Jezírkové ryby
ja pouzivam tuto a som s nou nad mieru spokojny www.akvashop.sk/… ale u nas stoji do 7€ tak neviem preco je na nete tak draha coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 23:29 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: Dohny
Nestačí. Pročtěte si ty odkazy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 22:51 Muž Dohny [4] Re: AiZ
Diky moc, na rozmnožení stačí jeden šnek, že jo? Jednoho jsem si dotáhl s kytkou, tak až se rozmnoží, tak to snad bude dobrý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 22:31 Muž AiZ [6] Re: Dohny
U mě tohle stvořeníčko zvládá i ruduchu, nikdy jsem nechtěl šneky v akvu, v jednom není nic, ve druhým jsem jich pár zlikvidoval, ale nakonec jsem stejně pořídíl tohle rybicky.net/atlasostatnich/mechyrovka_vychodni . Mrkni se tady a vyber češtinu www.applesnail.net já mám Pomacea bridgesii, dnes jsem odstraňoval snůšku růžových vajíček z krytu, rostliny zatím nežere, stačí jí řasy

Tuto nemám, ale přemýšlím o ní rybicky.net/atlasostatnich/neritina_zebra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 15:41 Muž deno151 [3] Re: Dohny
Aj ja mám žietku je to velkmy dobre vecd a mam aj maghnetkz je to dobre lebo mozem cistiti skol za plnej prevadzky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 14:26 havex77 Re: Dohny
Já mám na řasy žiletku s násadou za 30Kč a kus molitanu ze starého filtru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2010 12:17 Muž Dohny [4]
Zdravím, potřebuju radu, docela dost se mi u dna vytvořily řasy, vypadá to, že moc svítim. Jak se toho zbavim? Ze skla je setřu, ale nevím jak se jich zbavit ze dna, poradíte mi?
Díkec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 16:33 Muž Dohny [4] Re: Petula6
Na tu magnetickou stěrku pozor. Snadno se mezi magnet a sklo dostane například šnek nebo písek a je hnedle poškrábané akva!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 10:24 Muž Dohny [4] Re: geminika
Si kup na benzínce normální škrabku na okno. Z jedný strany máš měděnou škrabku, která ti sklo nepoškrábe a z druhý strany máš gumovou stěrku. Stojí to cca 60 CZK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 09:12 Muž MiHl [55] - CichlidyRe: geminika
trumfnu, já ji kupoval za 35,- Kč :) je tam žiletka, na tom plastový násadec (taky pro čištění, dá se sundat) a na konci dlouhé tyčky je takové véčko, patrně s účelem pro sázení kytek, ale nikdy jsem ho ještě nepoužil. Výhoda je také v tom, že tam pasují obyčejné žiletky. Některé "profi" stěrky potřebují originál žiletky, které stojí třeba kolem 70,- jeden kus
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2010 08:32 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: krousson
Ja som ju kupovala teraz v Hornbachu za 3,26 €. Je to taká palička, kde na jednej strane je žiletka a na druhej strane je taká koncovka v tvare "V" na sadenie rastlín. Tú vidličkovú stranu používam skoro stále, lebo sa ňou dobre vyberajú napr. uhnité listy rastlín, uhynuté rybky z hustého porastu, alebo keď mi tam niečo spadne. Dokonca aj keď potrebujem odtrhnúť len jeden odhnitý list, tak paličkou ho pekne odlomím a nemusím vyťahovať celú rastlinku, alebo siahať do vody rukou.Je to fakt dobré. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 19:11 Muž protein007 [57] - Ryby brakických vodRe: Petula6
Alebo skus magneticku stierku, ta ti nic neposkriabe. Vsetko s tym ide lahko dole, okrem plosne prisadlej zelenej riasy (take tie male zelene bodky), tak treba prejst viackrat po jednom mieste. Stoji cca. 10 Eur / 260 Kc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 19:04 duso Re: krousson
kupoval jsem si ji minuli tyden a stala 27 kc,dobra vec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 19:00 Muž Miras [111] Re: Petula6
de tam normální žiletka na holení, mám ji na originální stěrce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 18:13 Muž krousson [0] - Živorodky
dneska jsem si jí chtěl koupit v Super Zoo a ona stojí 500,- Dobrej vtip. To by musela bejt zlatá, abych jí koupil. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 18:05 Muž Teflon [0] Re: Kristýna
Ale musis jemne, aby sis neposkrabala sklo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 16:25 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: DrBolíto
Přesně, nebo jakakoliv jiná tvrdá hrana. Možná by to šlo i pravítkem :P Člověk musí zkoušet =) Já mam teď na čištění skla hrubý biomolitan =) v práci s ním myjeme nádobí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 15:42 Muž DrBolíto [254] - RostlinyRe: Petula6
Dá se použít i nefunkční platební karta nebo karta pojištění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 15:36 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetkyRe: Petula6
Já skla zezačátku čistila čistou houbičkou na nádobí, teď už řasy na skle nemám. Houbičkou to šlo také docela dobře. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 15:33 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Petula6
Jasné, že to ide aj obyčajnou žiletkou, len je riziko, že si porežeš prsty. Tá stierka je dobrá. Ja ju mám, ale ju nepoužívam, lebo nemám riasy. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2010 15:31 Petula6 – Stěrka nařasy s žiletkou
Ahoj,jenom by mne zajímalo ,když se prodávájí stěrka na řasy s žiletkou jestli se dá použít i obyčejná žiletka na holení např nohou!! Ptám se jen tak pro zajíamvost že mě to napadlo a mám problém s řasami..jestli si musím kupovat stěrkucnebo postačí obyčejná žiletka! :-) děkuji! : :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2009 12:50 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: xOB
Chtěl bych varovat, že žiletkou se dá sklo při neopatrné práci poškrábat celkem nepěkně. Nejjistější je asi tvrdá plastová stěrka.

A hlavně - pokud si nenecháte sklo příliš zarůst, nepotřebujete vůbec tvrdé stěrky. Stačí pravidelné čistění něčím měkčím (třeba magnetická stěrka s textilní vrstvou).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2009 12:32 R Muž Silent [5949] Re: xOB
Třeba něco takového? www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2009 12:28 Muž Horác [3942] Re: xOB
xOB napsal: Daleko lepsi je ziletka, ta sklo neposkrabe (sklo je tvrdsi material)Sklo že je tvrdší než platina? To snad ne ... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2009 11:47 Muž Eff [417] - RostlinyRe: xOB
www.exo-eko.cz/…

Tuto škrabku používám už asi dva roky (téměř vždy se žiletkou). Pevná hliníková rukojeť, snadná manipulace, nástavec do rohu. Rozhodně mnohem rychleji a bez rizika poškrábání s ní očistíš sklo než s magnetickou. Akvárium má výšku 50 cm a nenamočím se ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2009 11:37 Muž xOB [83] - Cichlidy
Sice magnetickou sterku mam, ale moc ji nepouzivam, uz se mi podarilo skrabnout akva :-(
Daleko lepsi je ziletka, ta sklo neposkrabe (sklo je tvrdsi material), ale je mala :-( a cistit s tim velky akva je dost drina.
Nemate nekdo tip na nejakou vetsi skrabku? Nikde jsem nic nenasel :-(

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 3003x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13858-sterka-na-rasy-s-ziletkou