Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Který tester je lepší?

NápovědaFórum » Voda, přípravky na úpravu a testy » Testy 

Který tester je lepší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.12.2019 20:56 Muž Dan81 [2] – srovnání JBL testů
Srovnání JBL testů na dusičnany, fosforečnany a amoniak: youtu.be/…

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2019 07:19 Muž Lesha [2] Re: vlka
Seachem dělá dobře věci, ale tento test mezi ně nepatří. Možná proto že píšou že s některými minerálními solemi může docházet k vymyvani, ale třeba to tím není. koupil jsem tento PH alert a týden ukazoval dobře. Teď ukazuje 6,5 ale PH mám 8. Pokud chceš měřit častěji a rychle doporučuji PH metr od Adwy, teď jsem koupil a je kalibrovatelny a stojí 870kc. Předtím jsem koupil levnější za 400 a vydržel měřit 2 dny, teď ukazuje i přes kalibraci taktéž blbosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2019 06:59 Muž Jarry [1250] Re: ZDRI
Já mám na pH Adwa AD11 a jsem s ním maximálně spokojen. Kalibraci používám občas spíše pro kontrolu, mám ho asi rok a půl a nepozoruju žádné změny na sondě - uchovávám jí v KCL roztoku.

Z čínských měřáků používám ten na TDS pro kontrolu DI náplně, tam si myslím, že toho není moc, co by se mohlo pokazit. Občas ho akorát zkusím na kohoutkové vodě, protože za DI stupněm mi zatím ukazuje pořád 0:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2019 22:11 Muž zervajs [222] - RostlinyRe: Smetany
souhlas se všemi potlesk
zrovna Ph ti (asi) nebude kolísat, změříš jednou a pak už jen při nějakých "lapáliích"...
ps: já kupoval 101 conrad, a sonda vydržela půl rok ( byla už asi dlouho skladem), a byl to zbytečný kup ( klidně ti ho pošlu, novou sondu koupíš ...)
na takové to tendenční zjišťování jsou kapky dobrá volba palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.06.2019 22:01 Muž NHKG [3839] - HadohlavciRe: vlka
Ne, musíš si vybrat rozsah buď 6-7,6 nebo 7,4-9 podle tvého akvária. Tyto testy mají užší rozsah, ale jsou přesné. Ty tužkové měřiče z Číny jsem měl 2. Sice měřily dobře, ale mi nevydržely dlouho. Uchovával jsem je v KCl a vždy mi na nich vyrostla nějaká "plíseň".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2019 22:00 Muž Smetany [1224] Re: vlka
Je to jak píše ZDRI. Ale pokud máš přesto tendenci měřit pH tak ze všech kapkových testů co jsem měl v ruce (bylo jich dost) tak nejpřesnější byly ty z growshopů. Třeba takový www.growshop-slevy.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2019 21:55 Muž vlka [1968] Re: ZDRI
Asi máš pravdu, dobrá zkušenost. Měřit nebudu. Ale znáš to, znáte to asi všichni, tolik nových věcí, tolik nových informací. Jeden chce pořád něco vylepšit. Jen pro info, od JBL jsi myslel tento? www.zooaqua.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2019 21:47 Muž ZDRI [1388] Re: vlka
Já bych si hlavně napřed odpověděl, zda opravdu potřebuješ měřit pH a pokud ano, budeš pak schopen ho nějak aktivně upravovat a neudělat při tom více škody než užitku? Tvé akvárko vypadá dobře, tak neměň co funguje.

Ale když už - ty levné papírky a BEN/Dajána testy jsou fakt na nic.
Překvapivě dobře měřil i levný čínský bateriový pH test, než mi ho rozkousala Aiša rozzureny
Ale ten jsem měl chvilku, netuším, co elektroda udělá časem, zeptej se kolegy Jarryho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2019 21:32 Muž vlka [1968] Re: zervajs,ZDRI
Dikec za info kluci. Ještě jsem ve svém AQ nic neměřil a mám nutkání začít pH. Jenže čím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2019 21:10 Muž ZDRI [1388] Re: zervajs
měl ho ZDRI v Rohovém Sulawesi ;-)
dropčerk je jeho 100x přesnější bratranec :)

Vážně, je zcela na h...o, ukazoval nesmysly, úplně jiné hodnoty, než kontrolní měření z profilaborky. Dostal jsem ho jako dárek k nákupu, po týdnu vyhodil a po několika zbytečných pokusech s levnými výrobci pořídil kapkový test od JBL. Ten je dražší, ale přesný a (pro mě důležité) dělá i verzi s rozsahem pH 7,4-9 (ostatní zkoušené jsou pro vyšší pH dost neurčité).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2019 20:52 Muž zervajs [222] - RostlinyRe: vlka
má ho Lesha v Blue Sulawesi ;-)
vydrží cca do půl roku, řekl bych nepřesná jako dropčekr :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2019 20:39 Muž vlka [1968] – Seachem pH Alert
Hezký večer. Tato metoda měření pH je jen orientační, nebo přesná? Děkuji. aukro.cz/…

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 10:56 formik Re: ada
Pokud chce někdo naměřit alespoň trochu něco reálného, je bezpodmínečně nutné vždy porovnávat s nějakým referenčním roztokem, testy nemusí (a nejsou) být v čase stabilní. Za této podmínky se dá relativně dobře pracovat i s Ratajem ale je pravda, že specielně NO3 občas nefunguje vůbec. Jinak za jedny z nejlepších (a dostupných) považuji Salifert (tam má člověk aspoń jistotu že nevyhodil prachy)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 10:22 ada Re: Yirka
Ja musi rict ze Aquar vubec neznam.....mel sem test od dajana na No3 ale meril spatne,zkusil jsem to se sera a ta mi ukazovala to same jako prouzek od tetra....hmmm a ted babo rad! hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 08:22 Muž Yirka [8368] Re: Danego78
Když jsou lepší zkušenosti tak bude lepší nezevšeobecňovat a Ratajovy testy šmahem neodsuzovat. Já jsem s nimi úplně spokojen a co vím, někteří jsou nespokojeni pouze s jeho testem na NO3. Mezi doporučovanými ti naopak chybí Aquar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 23:06 Muž Ondrasss [7]
Urcite kapkovy mam od serry a supr palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 22:52 Muž Danego Perros [17] - Raci, krabi, krevetky
taky jsem pátral a jak píše romant,většinou všichni doporučujou kapkový.Ale neni test jako test.Nejlepší,dle zkušeností je JBL,ale jsou poněkud dražší,nebo Serra a Tetra,každopádně nedoporučujou Rataj.To jenom co jsem si tak nějak zjištoval
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 21:42 R Muž romant [27760] Re: ada
Daleko větší vypovídací schopnost je obecně dosahována u kapkových testů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 21:40 ada – ktery?
vedel by nekdo ktery je lepsi?prouzky nebo kapkove testy?...jake ma kdo zkusenosti?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 14:49 Muž atiw [-4] - krevetky red crystal, taiwany blue bolt, blue panda, black tiger – bazénový PH a chlor tester
Fotka k příspěvku Máte někdo tento tester, viz obrázek, mám k němu návod, ale nejsem z něho moc chytrý, jak se s ním měří PH? Ten přiložený návod je velmi stručný a trochu zmateční. Není to někde na you tube?

Vyzkoušejte

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 11:45 Libcin - krevetky red crystal, taiwany blue bolt, blue panda, black tiger – Testy JBL
Tak jsem si koupil další test od JBL a jsem velmi spokojený. Sice stál hodně českých Kč, ale výborně se mi s nimi pracuje a vyhodnocují výsledky. (K testu PO4 jsem přikoupil test na Fe). Kdo z vás je taky používá?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 13:55 Žena ustavprochore [565] – Re: Premda84
Taky používám ten BEN-TEST, pokud k tomu budete přistupovat jak vám radí filipsi, bude to v pohodě. :-)
A můžu potvrdit to tmavší zabarvení při vyšším pH, mně tu dodavatel udává pH 8 - 8,8 a barví se to až domodra. Jen mi trochu vadí, že i po protřepání je v tom indikátoru něco vysráženého a občas se to ucpává.
Od stejné firmy by měl jít sehnat ještě test na alkalitu a tvrdost, je to 2 v 1, ale každé má samostatný indikátor a funguje to na jiném principu než měření pH, s přesností jsem spokojená. Testy na dusitany a dusičnany mám od Aquaru a tam spokojenost taktéž. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 13:43 neipori – Re: filipsi
potlesk moje řeč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 13:23 Muž filipsi [1287] – Re: kortezhugo
Urcite. Jen musi merit i pred tim, aby vedel, jestli za problemem muze stat nejaka ta "spatna" hodnota.
Cim dal tim vic mam pocit, ze na zacatku testy spis pletou, nez pomahaji. nekdo zmeri 7.2, a docte se v atlase, ze ryba chce 6.8, ze kytky potrebuje takovy a onaky obsah co2, a on nameril jiny. Cte dal, co s tim, najde rady jak upravit to a to. A bez toho, aby mel pocit, ze vi, co dela, upravi dle navodu.
A tim si casto na problem "zadela", i kdyz ve skutecnosti zadny na pocatku nebyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 13:10 neipori
Doporučuji nekupovat 3(a více) v jednom - papírkové. Jsou dost nepřesné. Trh si to prý žádá, tak se to dováží. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 12:48 Muž kortezhugo [981] – Re: filipsi
...to suhlasim... :-)

len dodam ze clovek je pomerne lenivy tvor...a mera "len" ked je uz daaky problem...
...tiez som zbadal ze meram cim dalej tim menej stydim
v podstate aj preto som kupoval tie pruzky od JBL
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 12:23 Muž filipsi [1287]
kortezhugo napsal:..ze je v podstate "jedno" ci sa namera pH 6.4 alebo 6.5...

To by podstate jedno bylo, tam nekde se pohybuje i chyba nejakou chvili nezkalibrovaneho el. Ph metru. Ale leckdy se clovek muze divit, ze meril s kapkami spatne i o 0.5 (treba ja). Ono to taky vcelku jedno je, pokud jen meri, pozoruje a porovnava. Ale pokud se pousti do nejakych uprav v souvislosti s tim, co "nameril" ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 11:52 Muž kortezhugo [981]
...ono ta "presnost" nie je az tak dvolezita - neide o jadrovu ponorku... X-)
myslel som to tak ze je v podstate "jedno" ci sa namera pH 6.4 alebo 6.5...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 11:41 Muž AGASSI [5]
Ja mam test 3in 1 od dajanapet a potom kapky od ben-test ph-ct-ut a kdyz jsem je zkousel tak jsem nezaznamenal rozdily v mereni mezi nima ,ale porad je treba pocitat at koupis jekej koliv test tak to nebude vzdy presne na 100%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 11:14 Jack – Re: Premda84
Ben-test.... Ten jsem si taky koupil... pac nikde jinde nic jineho nemeli... taky mi vyslo dost vysoke PH... Po koupeni testu od Rataje mi PH vyslo uz lepe:) Takze.. bud jsem meril blbe.. a nebo ten Ben-test neni nic moc presneho... ale taky co by clovek chtel za 33kc..:)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 11:12 Muž kortezhugo [981] – Re: Premda84
kludne kup HU-BEN ono uz sa to tu riesilo X krat... :-)
take alebo take...a kazdy vyrobca pise ze tie jeho su "najlepsie"-"najpresnejsie"...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2010 10:12 Muž Premda84 [0] - Živorodky – BEN-test PH
Planoval jsem koupit ty testy od RATAJE, ale po navstevach 2 akvaristik jsem je nenasel - planuji se zeptat primo pana Rataje do kterych obchodu v Ostrave je dodava, ale k veci - koupil jsem tedy na zkousku pripravek na mereni pH od firmy HU-BEN s nazvem BEN-test PH - rozsah mereni je od 4,7 - 7,4 - ja mam dle udaju vodaren pH okolo 7,9 - vysledek vysel asi dobre - byla to ta nejvyssi hodnota na stupnici a spise jeste tmavsi tj. vice nez 7,4 cca... mate nekdo zkusenosti s temito pripravky? Jde mi o to jestli nakoupit i ty zbyle anebo radeji osvedceneho RATAJE... diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 21:39 Muž kortezhugo [981] – Re: voki
tie od JBL mam su celkom dobre a meraju slusne na orientacne meranie - co staci...ale mam aj kvapkove...

...ono za 60 sekund vediet priblizne 5 parametrov vody je super - ak sa mi daco nezda "kvapkam"...

"rozkvapkat" 5 testov zabere cas...
preto radim kupit oboje aj kvapkove aj tie test.pruzky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 20:33 R Muž Silent [5941] – Re: Premda84
Kde se v Ostravě dají sehnat testy od Rataje opravdu netuším. Ratajovi testy patří k nejlevnějším na trhu a jsou poměrně slušné. Za ty základní dáš odhadem 4x 70 Kč což je 280.-. To není nijak přehnané vzhledem k tomu na jak dlouho jsou. Pokud si koupíš nějaký All in One tak pod 300.- nejdeš a přesnost není taková jako u kapkových testů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 20:27 Muž Premda84 [0] - Živorodky – Re: Haimdol
Mohu vedět kde v Ostravě se dají testy od pana Rataje koupit?? Zdá se mi to celkem "nákladný" špás - i když to asi vydrží velice dlouho - chci to brát vážně, ale není něco all in one za přiměřenou cenu ( v přiměřené kvalitě ) ?? ano

PS: i kdyz - kdyz nad tim ted premyslim tak ty 4 zakladni testy me vyjdou tak na 350 kc... tak uvidime palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.01.2010 20:08 R Muž Silent [5941] – Re: Premda84
Základní sada testů by měla být pH, KH, NO2, NO3. Případně ještě GH a amoniak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 19:47 Muž Premda84 [0] - Živorodky – Re: Yirka
A kdyz jsme konkretne u techto testu ktere bych si jako zacinajici akvarista ktery bude uz za par dni napoustet novou 112tku :-) mel poridit? testy na NO2, NO3 a dal? diky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 18:13 JirkaBe - Živorodky
Také bych raději volil nějaké kapkové testy na jednotlivé látky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 18:11 Muž Miras [111] – Re: voki
každopádně je tam rozdíl cena, a le tyto testy nejsou nijak přesné, spíš tak pro dobrej pocit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2010 18:07 Muž voki [16] – Který je lepší tester?
Cau, chtel sem se zeptat, jakej je lepsi tester: levnaakvaristika.cz/… nebo tenhle www.mojeakvarium.cz/… ? Ktery by ste si koupily Vy. Jakej je rozdil mezi samostatnyma testrama nebo tyhle 5/6 in 1?

Zpět na obsah sekce Voda, přípravky na úpravu a testy Přidat příspěvek • Zobrazeno 1541x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/13128-ktery-tester-je-lepsi