Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Lemna (Okřehek) - pěstování, problém

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny  

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Lemna (Okřehek) - pěstování, problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2018 02:09 Muž @ PaulZy [20] - MiniakváriaRe: 0
Mně starosti dělají Endlerky, co lovím zároveň s okřehkem. Pak prohlížím kýbl, jestli tam není přehlédnutý potěr. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 21:04 Žena @ Morticia [57] Re: 0
Mě starosti nějak extra nedělá, jen jde-li nějak využít. Tetry nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2018 20:43 0
Fotka k příspěvku Mi ho spolehlivě braly kongo tetry. Stačilo jim ho dodat a ty si pro něj vyplouvaly, dokud ho zcela nevysbíraly.

Mám ho na hladině nádrží spoustu k eliminaci nitrátů a krmím s ním plže marisy, kterým viditelně chutná. Přílišné množství odeberu lovnou síťkou a víc starostí mi nedělá.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 20:41 Žena @ Morticia [57] Re: ctibum
Tak ona nahoru vyleze- musí! Ale okřehek ju jaxi netankuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 20:26 R Muž @ ctibum [3467] - Snažím se to nezahubit...Re: Morticia
Asi moc vysoko, já to měl v "61" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 19:50 Žena @ Morticia [57] Re: ctibum
No,mám ho trochu i ve velkém akva, ale Ampuli ten na hladině nechává chladnou.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2018 19:28 R Muž @ ctibum [3467] - Snažím se to nezahubit...Re: rak
I já, ale rozdrtil jsem ho ještě ve hmoždíři. Živý okřehek se z něj sice nestal, ale na druhou to byl tak jemný prach, že ho většina zůstala plavat na hladině, kde ho nikdo nebral... Do lisování tablet jsem se zatím nepustil, nenapadlo mě žádné pojivo... :)
EDIT
Vaaclav ho dává žížalám... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2018 19:24 Muž @ Pepan [5012] - RostlinyRe: Morticia
Morticia napsala: Ale spařený a usušený by se živým stát už nemusel..?
Jak znám Lemra minor, tak si moc jistý nejsem. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2018 19:23 R Muž @ ctibum [3467] - Snažím se to nezahubit...Re: Morticia
Mně po něm šla Ampulárka. Vylezla po skle až k hladině, nabrala si ho plnou nohu, spustila se na dno, nafutrovala se a jela zase nahoru... Celkem sranda pozorovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 19:18 Žena @ Morticia [57] Re: Horác
Ale spařený a usušený by se živým stát už nemusel..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 19:14 Muž @ Pepan [5012] - RostlinyRe: rak
Takže asi jedině buď císařky a nebo Cimrmanův skimmer. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.03.2018 19:07 Muž @ Horác [3703] Re: rak
rak napsal: .Přemýšlel jsem ho usušit a pak krmit.Nezkoušel to někdo?Já ano ... přikrmoval jsem tím skaláry ... ale 1) zas až tak jim to nejelo, 2) nesežraný usušený okřehek se změnil na živý okřehek ... a to neměl dělat (ve čtyřstovce teda ne) smich ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 18:05 R Muž @ rak [655] - Raci, krabi, krevetkyRe: Morticia
.Přemýšlel jsem ho usušit a pak krmit.Nezkoušel to někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 17:23 Muž @ Pepan [5012] - RostlinyRe: Morticia
Mám v obýváku velký květináč se skupinou ibišků a tam hážu přebytečné Pistie a okřehek jako mulč. Pořád čekám, kdy z toho začnou lítat mušky, ale furt nic. Už dva roky. Asi mulčuju kvalitně. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2018 17:16 Žena @ Morticia [57]
Nežere něco okřehek? Rozrůstá se před očima a je mi líto to jen tak vyhazovat. Napadlo mě spařit...ampule, molly, garry....nedaly by si?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 18:47 Muž @ motýlek [272] – Z prirody
Nevím v čem je kouzlo, ale chodím lovit buchanky do slepého ramena Moravy - ono má dvě části - v jedné je hladina naprosto čistá a ve druhé zcela pokryta okrehkem ... kamarád rybář hospodaří na té čisté části a nějak to hodnotil, že to "vyčistili" a ten na druhe části si myslel, že to zmizí samo - nezmizelo ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2018 14:54 Muž @ visek [46] - Tetry
ja kdyz okrehek vylovim sitkou tak se mi v akvarku ukazou neco jako seminka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 08:35 Muž @ Kubaa [706] Re: PaulZy
no a nemáš trošku přehnojenou vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 01:30 Muž @ PaulZy [20] - MiniakváriaRe: Pepan
Nesmím zapomenout koupit dedikované sítko na čaj a něco s tím udělat. Vždycky to řeším velkým kelímkem a sítkou na ryby (což půlku okřehku propustí). Do toho se motají gupky a část okřehku končí na pozadí nebo komorovém filtru, odkud ho nedostanu už vůbec. tone

Pořád to není taková hrůza jako žabí vlas, ten čistím každých 7 - 14 dní (podle stáří nádrže). Okřehek bych mohl čistit tak jednou za měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 19:47 R Muž @ rak [655] - Raci, krabi, krevetkyRe: Sucu
Právě že kraby ty kořeny krátí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 16:58 Žena @ Sucu [12] Re: rak
Zbavila jsem se ho na pohodu jen síťkou na rybky. Zrovna dneska jsem regulovala stavy na hladině a i ty krevetky jsem zpozorovala včas. Na jemnější práci pak špejlí. Jak má dlouhé kořeny, loví se v podstatě sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 15:55 R Muž @ rak [655] - Raci, krabi, krevetkyRe: Pepan
Všem děkuji za rady,ale u chovných krabů to nejde (protože mláďata jsou v rostlinách).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.03.2018 13:54 Muž @ Pepan [5012] - RostlinyRe: NHKG
NHKG napsal: Já se ho zbavil celkem rychle. Všechny stonkové rostliny zkrátíš tak, aby nedosahovaly hladiny, vyhodíš všechny plovoucí rostliny a pak pár týdnů několikrát denně vybíráš každou jednotlivou rostlinku okřehku co objevíš. Je to piplačka, ale mi se povedlo.
Kdybys použil skimmer Járy da Cimrmana, měl bys to rychleji. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2018 13:27 Muž @ Pepan [5012] - RostlinyRe: rak
rak napsal: Kdo mě chce mít za nepřítele tak mi ho dejte.Jak jednou jí budete v nádrži tak je to na mašli- opravdový nezmar( i ten živočich nezmar se snáze zlikviduje).Bojuji s ním už 2 roky a stále nejde zlikvidovat.

Zkus nasadit do nádrže hejnko císařských teter. Pokud je ho jenom trošku, dokáží ho zlikvidovat. Pokud je okřehku záplava, ani ony si s tím neporadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   11.03.2018 12:28 Muž @ NHKG [3170] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: rak
Já se ho zbavil celkem rychle. Všechny stonkové rostliny zkrátíš tak, aby nedosahovaly hladiny, vyhodíš všechny plovoucí rostliny a pak pár týdnů několikrát denně vybíráš každou jednotlivou rostlinku okřehku co objevíš. Je to piplačka, ale mi se povedlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 12:19 R Muž @ rak [655] - Raci, krabi, krevetky
Kdo mě chce mít za nepřítele tak mi ho dejte.Jak jednou jí budete v nádrži tak je to na mašli- opravdový nezmar( i ten živočich nezmar se snáze zlikviduje).Bojuji s ním už 2 roky a stále nejde zlikvidovat.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 11:49 Muž @ Maq [3414]
Mám okřehek v nádržích bez ryb. Mohu potvrdit, že délka kořenů (a velikost lístků) kolísá i tak. Pravděpodobně v závislosti na výživě.
Kromě toho můžu potvrdit, že velmi měkká a silně kyselá (pH 5) voda okřehku nevadí, při dobré výživě roste ... jako okřehek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 11:02 Muž @ NHKG [3170] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Sucu
A neožírají nějaké ryby ty kořínky? Já se tak divil, proč v jedné nádrži plovoučky prakticky nemají kořínky a skomírají. Po přestěhování mesonaut se hned vzpamatovaly a začaly skomírat tam, kde jsem mesonauty přestěhoval. Takže viník byl jasný. Přitom jsem si nevšiml, že by ty ryby nějak spásaly kořínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 10:33 Muž @ Prašan [3006] Re: Sucu
Príliš nízke pH?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2018 09:33 Žena @ Sucu [12]
Mě to už nežerou ani skaláry, ani paví oka. Co mě ale trápí je to, že ve dvou nádržích má kořeny nádherně dlouhé a v jedné sotva pár milimetrů. Tak si říkám, co je v té jedné nádrži tak špatně, že to tam nechce růst. Ale kdyby někomu chyběl, takových 300 ml mohu podarovat kdykoliv :-D

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2017 20:09 Muž @ Wanderer [981] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Jen bych přidal takový můj nápad na sbírání okřehku. Dobře mi fungoval hrubší hřebínek na vlasy a shrabovat po hladině. Třeba to někomu usnadní život.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 12:02 Muž @ Johan [4656] - RostlinyRe: Designer
No právě že mně to vůbec nepřijde. Jen být trošku precizní. Krom toho půl metrová hladina celá zarostlá se dá celkem bez problémů vyčistit během 5 minut. A těch pár stélek ukrytých pod hladinou jí celou zaroste né dříve jak za pár měsíců. Ale pokud to člověk jen trošku probere, tak jí má samozřejmě celou zarostlou do týdne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 11:13 Muž @ Designer [5656] - CichlidyRe: Johan
No to asi kazdy (ty metody), ale sam urcite vis, jak je to neznicitelna rostlina :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2015 09:18 Muž @ Johan [4656] - RostlinyRe: DavidDizzer
Tak když ji vysbíráš a něco zůstane a sbírat jí začneš zase až za měsíc, tak se nediv. Vždy když uvidíš zbylý lísteček na hladině, tak ho musíš sebrat. Zdá se to otravné, ale pokud každý den vidíš akvárium, tak půlminuta není moc.

Jinak když jí potřebuju v nějakém akváriu zlikvidovat, tak si vezmu kelímek od jogurtu, do toho nechám stékat vodu z hladiny s okřehkem, kterou pak vyliju zpět do akvária přes síťku a zbylé stélky pak postupně sbírám špejlí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2015 23:18 Muž @ DavidDizzer [25]
Je tedy možné, že se rozmnožuje nějakým způsobem, který vytvoří nějaké skryté ,,plody" rostliny, které plují ve vodě a jsou v mikroskopické velikosti a proto se stále objevuje?

Mě přijde, že se jí snad nikdy nezbavím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2015 19:18 R Muž @ vaclav [8959] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: DavidDizzer
Špejlí a síťkou už to dělám deset let a vždycky tam něco najdu nebo od někoho přitáhnu. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2015 18:51 Muž @ Designer [5656] - CichlidyRe: DavidDizzer
A jsou i lide, kteri si okrehek nechaji nosit, pac treba tetram cisarskym naramne chutna :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2015 18:49 Muž @ Designer [5656] - CichlidyRe: DavidDizzer
Vybiram ji nekolik mesicu do posledniho listecku, kazdy tyden nejake najdu, ale je to opravdu jen par kousku co tyden, s tim se da zit. Mozna pri kazdodennim sberu... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2015 18:22 Muž @ DavidDizzer [25] – LEMNA MINOR
Dobrý den,
měl bych spíš takový dotaz ohledně vašeho TIPU, jak na to účinněji, než přímou radu...
Už několik měsíců mě trápí hladina s rostlinou LEMNA MINOR, které se zbavuji opravdu stěží. Vždy ji vysbírám až do poledního lístečku, co vidím na hladině pomocí petlahve, do které naplňuji z hladiny vodu a tím do lahve padají i lístečky či rostliny LEMNA MINOR...
Nejspíš ale vždy někde zůstane i zbytek lístečku (ve filtru, pod listy ostatních rostlin díky proudu, které jej tam mohou zanést), nedokážu si to vysvětlit, ale jak se této již otravné rostlinky zbavit? :-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 19:10 amrtin Re: Designer
Tak tohle byla super odpověď :-D palec ,zítra tam pojedu,tak doufám,že mě ty jejich oči uhranou potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   28.11.2013 09:55 Muž @ Designer [5656] - CichlidyRe: amrtin
Pokud nejsi opravdu rozhodnut si je poridit, tak at Te ani nenapadne se jim v prodejne divat na oci. Jak u Cisarek uvidis ty smaragdove zelene oci samic, a safirove modre u samcu, tezko bez nich odejdes :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2013 06:57 Muž @ seic [237] - Raci, krabi, krevetky – :-)
- kdyz si vzpomenu, jak jsem ho nedavno piplal z par kousku, co priplavaly s krevetkami :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2013 23:44 amrtin - Raci, krabi, krevetky
Že bych pořídil císařky? :) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.11.2013 17:01 Muž @ Ivoš [1057] - CichlidyRe: Designer
Já mám v akvu tetry císařské a tetry bleherovy. Císařské ho stáhnou z hladiny a pokud ho do sebe nenasoukají celý ale část jim upadne od huby, tak ho bleherky dojedou. Ale musí být ve vodním sloupci, z hladiny ho stáhnout neumí. Takže si na něm pošmáknou jen díky císařským. Ale kdo ví, třeba to od nich časem odkoukají:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2013 16:56 Muž @ Designer [5656] - CichlidyRe: Ivoš
Tetry cisarske mi ho vylozene lovily u vypusti filtru, jak ho strhaval proud vody dolu :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.11.2013 16:46 Muž @ Ivoš [1057] - CichlidyRe: Panter
Já ho sbírám sítkem na čaj.
A ještě bych doplnil, že by neměl chybět v nádrži s tetrami, které si rády přilepšují rostlinnou stravou. Šmakuje jim náramně.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2013 19:52 Muž @ achyles73 [8] - Živorodky
Okřehek sbírej z hladiny co 3 dny jako já ,ale nechej ho tam, pokud dobře roste signalizuje to že ti dobře porostou i jiné rostlinky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 17:51 Muž @ Deathbull [1907] - Cichlidy
Okřehek? Kup si tetry kosočtverečné :) Nevýhoda je že jsou to celkem velké a hladové potvory kterým chutnají měkké rostlinky, nebo výhonky těch tužších :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.11.2013 17:45 Muž @ Johan [4656] - RostlinyRe: Panter
OT - Poradil bych, ale už jsem to napsal o příspěvek níže. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 16:17 Muž @ Panter [0] - Afrika – Přemnožený okřehek,jak se zbavit
V mém akvárku se přemnožil okřehek.
Poradíte co dělat abych se o zbavil a nebo alespoň zredukoval
jeho počet? Prosím poraďte mi prosím co dělat. ahoj
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 4 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny Přidat příspěvek • Zobrazeno 2538x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/12885-lemna-okrehek-pestovani-problem