Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Biotop Afrika

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Biotopy 

Akvaristik.eu

Biotop Afrika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 16:03 Žena Emmik [1] Re: grizly
grizly-a kde jinde bych je všechny naráz asi tak sehnala? já to objetuji...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 15:47 Muž grizly [145] Re: Emmik
...... tak si tam vezmu hodně rostlinek co mají být z afriky...

No, oplati se platit postovne nebo davat 190 korun za CD Kuryr? Do 50-ti litroveho akvarka staci par rostlinek, za par tydnu se rozrostou a nebudes vedet co s nimi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 15:37 Bexi Re: datura
hele ptala se jaké žabuvzdorné kvítka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 12:18 Žena Emmik [1] Re: Bexi
budu si objednávat rostliny z Aqua-daho, tak si tam vezmu hodně rostlinek co mají být z afriky. Uvidím jak se bude dařit a dyštak bych se snažila sehnat ještě nějaké africké rostlinky. Teď spíš řeším design. Včera jsem byla na procházce s pejsánkem a donesla jsem si plný baťoh kamení :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 11:42 Žena datura [104] Re: Bexi
JÁVSKÝ mech bych si do afrického biotopu nedala;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 10:23 Muž sux [117] - Amerikafr Sid
A co? Echinodorus africanus? smich Možná, že když se pořádně zmrská slivovičkou potvrdí naše nové druhy!!! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2009 09:57 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: sux
Já bych to raději slyšel od p. Rataje. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2009 08:49 Muž sux [117] - AmerikaRE Sid
Jistě že existuje! Jako třeba Echinodorus siamensis, Anubias americanis, Aponogeton rusiansis! Side takovej guru tady na tom webu a ty to neznáš? smich :-D Mel by sis oprášit botaniku Optej se Bexiho, poradí ti! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2009 06:54 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Bexi
...echinodorus africanus...
To skutečně existuje?! coze Něco jako jednorožec?! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 23:31 Bexi Re: Emmik
echinodorus africanus a různé velké druhy anubiasů- gigantea atdpak můžeš růžkatce pistii a najas .taky jávský mech egerii(podogné druhy rostou v africe).k pozadí dej nějaké větve
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 22:35 Žena Emmik [1] – Přirozené životní prostředí
Fotka k příspěvku Ahoj :) :)
Potřebovala bych poradit ohledně Akvária, které bych chtěla napodobyt přirozené životní prostředí pro drápatky. Našla jsem tohle: Drápatky pocházejí z jižní a jihozápadní části Afriky. Tam žijí prakticky v jakémkoliv množství stojaté vody. Obývají jak malé tůňky a močály tak velká vápencová jezera i umělé nádrže. Vyskytuje se od Kapského mysu po severní Angolu, severní Kamerun a Rudolfovo jezero

Tak jsem to pochopila, že žijí ve v různých typech prostředí. Poraďte jak by jste to vyřešily? mám si tam dat světlý křemičitý písek, nebo žlutý říční písek... ? teď tam mám písek donesený z potoka je takový oranžový s převážně hrubší, větší zrnitostí(viz.foto) napadlo mě ho smíchat s jiným, ale to by nevypadalo asi moc dobře. Newím jestly to mám udělat spíš jako malawi, tanganika....nebo něco úplně jiného.
Chci tam mít pouze rostliny, které rostou v Africe. asi si tam dám Anubias barteri var. nana, Tiger lotus green, Tiger lotus red, Anubias hastifolia, Anubias "Coffeifolia", ...co ještě?(musí to být žábovzdorné :-D )
Pozadí budu mít jen tmavě modré a skoro jsem zapoměla uvést, že je to 50l akvárium a bydlí v něm 3 drápatky vodní. Mám tam vnější filtr o výko 340l/h.

TAK TĚŠÍM SE NA VAŠE NÁZORY, NÁPADY A PŘEDEM DĚKUJI! ;-) :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2006 16:56 kyblikojd Re: michal
Jenom pro upřesnění ta adresa, co je tam výš napsaná www.maniakva.cz není platná. Ta adresa je správně takto: www.sweb.cz/… .
Myslím, že se tam určitě inspiruješ a na nějakou bettu si už ani nevzpomeneš. :-) I když betta taky neni špatná. Nejvíc na těchto maniakva se mi líbí to, že v akváriíích je použit takový druh rostlin a rybek, že nádrž vůbec nevypadá na 12l ale mnohem větší. Nebo můžeš zkusit ty krevetky. :-) No mrkni na ty stránky a uvidíš sám, hodně štěstí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2006 13:55 Tonda Re: pirat
Jasně dobře díky zkusim znovů štěstí z betama. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2006 09:26 pirát Re: Tonys
Danio je čilá hejnová rybička. Pro ni je lepší větší akvárko kvůli rozplavbě a více kusů. Min. je 6 poměr 2samci a 4 samice. To je do 11 l moc rybiček. Ttobě by vyhovovala bud 1 betta, nebo 3 paví očka, nebo 2 malé tetry, pokud sis to s tím akva nerozmyslel.
Edit: Jen bych doplnil, že u pavích oček, pokud vybereš samice a samce, za krátkou dobu budeš řešit populační explozi. Pokud nemáš patřičný odběr, tzn. prodej do zverexu, rozdávání kámošům, případně jako potrvu větším rybám, nezbude ti nic jiného než je splacovat do WC.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2006 09:00 Tonda Re: Roman
Tak jo děkuju za rady. Sice jsem narážel na ty co si do rejpli a nepomohli. O halančícich jsem si zjistil hodně a usoudil jsem, že by to byla opravdová blbost. Dám tam paví očka a jiné. Ale chtěl bych se zeptat, co dánia pruhovaná? Nebude jim vadit když jsou v takhle malém akvárečku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2006 13:58 Roman Re: Tonys
Tak to vidíš. Chceš radu a nelíbí se Ti. Ty halančíky jsi doufám ošéfoval a viděl co to je zač. Tak záleží, jestli do toho jdeš či nikoli. Na Malawi to je fakt málo. Pokud netrváš na Africe, tak stojí za úvahu třeba rasborky rodu Boraras z Asie. Jsou mini a pár kousků si v miniaqa vystačí. Dal sis složitější úkol, ale určitě něco vymyslet půjde. Navíc v dnešní době je poměrně v kurzu mít takovej miniskvost někde na stole v kanclu a výrobci to docela propagujou (kšeft je kšeft). Takže i informace se dají někde sehnat. Na výstavách u nás a v Něměcku jsem taková prdítka viděl a je to pěkný, ale většinou tom plavou gupky, tetřičky, rasborky nebo méně běžné druhy rybek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.08.2006 13:31 V.Malawi Re: Tonys
Co se paprčíš? Na afriku je 11l prostě málo. Chtěls názory a ted se ti to nezdá. Klidně ti to povím i do očí. Mimochodem mám je modré!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2006 13:12 Muž Tonys [16] Re: Roman
děkuji Romanovi a Michalovi ale ostatní děte se vycpat člověk prosí o radu a vy si do mě rejpete jako kdyby to byla nějaká senzace to snad není možný taková morálka rozzureny rozzureny no já bych se normálně styděl fuj tajbl Ps: zajímalo by mě jestli by jste to řekli z očí do očí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2006 21:23 michal Re: Tonys
Najdi si stránky www.maniakva.cz . Tam najdeš inpiraci. Autorka se mimo jiné zabývá miniakvárii 12l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2006 22:44 Kvítko Re: Tonys
No, myslím, že Roman to fakt rozsek! Já bych to využila jako vytíračku! Ale je jen na Tobě, co s tím vykonáš. No, ale AFRICKEJ BIOTOP? Promiň, taky jsem si musela rejpnout.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2006 17:57 Roman Re: Tonys
Tak to je dobrá vytíračka pro tetry.Ale teď vážně.Ty halančíci jsou pěkný,ale náročný.špatně se sháněj a je třeba tomu trochu rozumět.Jsou mezi nimi druhy,které jsou v přírodě schopny žít ve šlápotě od slona kde je trocha vody.Ta voda je často kalná a kyselá.Jelikož jim tam pořád praží slunce tak se musej rychle namnožit jinak jim tam ta louže vyschne.Nakladou vajíčka,která zůstanou někde v blátě.mezitím co louže vyschne a rodiče uhynou čekájí ty vajíčka až zaprší.A třeba po půl roce jak sprchne se začnou klubat.Proto jsou halančíci kratkověké rybky.Jinak chovatelé si po světě posílaj vajíčka poštou v obálkách či krabičkách kde jsou zabaleny ve vlhké rašelině.Tyto informace co píšu se vztahují jen na určité druhy halančíků.Pokud se chceš dozvědět o nich více najdi si nějaké stránky chovatelů halančíků.[ X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2006 17:28 V.Malawi Re: Tonys
I kdybys k 11 přidal nulu bude to pořád málo!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2006 16:56 pirát Re: Tonys
Vím, že už tě nemám otravovat. Jen si prostě nemůžu pomoct. Pokud chceš do 11 l akva nějaký, ryby tak zkus počítat,. Budeš tam mít dno, pravděpodobně i nějaký filtr, vodu nemáš až po okraj, tím ti zbude zhruba odhadem 7l vody. To je tak na 1 menší rybku. Je to samozřejmě tvoje věc, ale chceš investovat peníze i energii do akvária s jednou malou rybkou? Vždyť se vždycky najde místo pro větší, alespon 35 litrový, akvárko. Čím větší, tím lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2006 15:27 Killer Re: Tonys
Hlavně si vyber nějaký malý druh. Abys nezjistil až potom, že to bude mít 15 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2006 12:35 Muž Tonys [16] Re: Marccello
Jak dlouho žijí halančíci a kolik je jejich pořizovací cena?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2006 08:22 Muž Tonys [16] Re: pirat, Marccello
Lidi neblbněte. Já se neurazil. Počítal jsem totiž, že s tím nic nepude vymyslet. Asi jsem tu větu špatně napsal. Tak se nezlobte. Díky za rady. Kromě piratovích (psal jsem ti, že nemáš otravovat). Já už mám 30 litr asi tak půl roku. Ani ne 4 měsíce. Mám tam tetry, gupky a měl jsem bojovnici. Která mi začalala kvidovat obyvatelstvo, tak šla právě do 11 litru. Díky Killere, tvoje rady byli vždy vynikající.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2006 00:30 Killer Re: Tonys
Koukam že jsou tady všichni chytrý a vtipný...ale zatim asi nikdo neodpověděl na tvojí otázku. Zkus si tedy částečně odpovědět sám:
1) Najdi si co to je biotop.
2) Naplň akvárko vodou, dej tam substrát a filtr a koukni kolik místa zbývá.
3) Zhodnoť, jestli je tam hodně nebo málo místa a podle toho přidej rostlinku.
5) Když tam dáš ancistruse, tak ti moc místa nezbyde, Viděl bych to max na bojovnice nebo gupky.

PS. S tímhle akvárkem toho skutečně nejde moc udělat...ale o to cenější je když se to povede a vypadá to dobře a hlavně funguje to dobře. Hodně štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2006 20:38 Usine Re: Marccello
Myslím že tvá prví rada byla nejlepší. :-) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2006 20:06 Marccello Re: Usine
Jak jsem řekl, musí si Tonda nejdřív o nich,nebo vůbec o akvárku něco zjistit. To zkoušel tady, a dopadlo to takhle :-( Moc si nepomohl, ledažebys, Václave, poradil líp? ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2006 19:24 Usine Re: Marrcello
No to jste mu poradily halančíci jsou známí svou krátkověkostí a kyselostí vody pod 6 ph to je pro začátečníka jak dělaný. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2006 18:54 Jozik Re: Marrcello
Jo halančíci jsou malý a pestře zbarvení. jsou fakt hezcí. potlesk
Edit: Já jsem si je chtěl koupit ale byly právě v karanténě, takže nic. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2006 14:32 Marccello Re: Tonys
Jo, přesně tak. Nesmíš se hned vztekat. Nikdo tě nechce odradit. No a vidíš, už píšeš, že můžeš začít i s 30 litry - to je přece lepší. Ale ještě mám jeden typ. Někde jsem četl (ale bohužel nic víc), že v malých akvárkách, právě kolem těch 10 litrů se chovají halančíci - taky afrika. A jsou to moc pěkny rybky. Tak zkus něco zjistit, třeba by to bylo řešení? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2006 13:14 Muž [] Re: Tonys
Je to tak, každej by měl kriticky zhodnotit své možnosti. Mně se taky líbí tlamovci, ale teprve začínám, nemám zkušenosti ani dost velký akva.. Takže si přiznám, že by to na mě bylo moc velký sousto a pěstuju tetry. Neměl bys jít přes mrtvoly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.07.2006 12:51 pirát Re: Tonys
Když víš jak začít, tak proč ta úvodní nesmyslná věta? To sis tady dělal srandu? Nebo jsi chtěl vyzkoušet, kdo se na takovou blbost chytí? Nikdo tě od akvaristiky neodrazuje. Naopak, kdyby jsi podrobně četl příspěvky a neurážel se, tak by jsi takto nereagoval. Chceš pomoct nebo se dohadovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2006 09:44 Muž Tonys [16] Re: Marcello
Díky za lekci. ;-) Jenže ty si mužeš dovolit maximálně 100litrů. A já 30 litrů. A vím s jakejma rybičkama začít. Neboj se nejsem tak tupej. Jednoduše chtěl si říct, abych se na to vybodl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2006 22:19 Marccello Re: Tonys
Tak předně: pod slůvkem biotop si každej akvarista představí (a má to tak i být) akvárko, který téměř dokonale napodobí a taky rybám nahradí jejich domovinu. A je to věc pro opravdu zkušenýho a zapálenýho akvaristu. Pokud chceš Afriku, proč ne, ale vem si opravdu k srdci aspoň to základní, co už Ti tu všichni řekli, a to je, že: 11 litrů je opravdu málo, nejdřív si kup alespoň jednu knížku o akvaristice a přečti ji, a potom zkus znovu pouvažovat co zbuduješ. ;-) Já začínal se 12 litry, a nebyl to žádnej biotop, to mi věř, a hned jak to šlo, přešel jsem na 65 litrů. Dnes mám 116 (víc už si bohužel dovolit nemůžu), ale na biotop bych si ještě netroufl. Chce to opravdu hodně znalostí a zkušeností. A taky Ti každej potvrdí, že s malým akvárkem jsou větší starosti. :-( Pokud chceš ale opravdu začít s 11 litry, pak začni s pavíma očkama,jako asi každej druhej akvarista. Takže dobře to zvaž, a až se rozmyslíš a začneš pak. Ti přeju hodně zdaru. ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2006 10:16 Žena Vesnach [56] Re: Tonys
No stema jedenacti litrama moc zazraku neudelas. To je fakt.
Abys mel africky biotop, tak by se ti hodila kuprikladu tetra konzska. Jenze ta vyroste az 10 cm a navic je to ryba spolecenska a ziva.
A pak cichlidy, jenze do jedenacti litru ee.
Z rostlin by ti pasovala Anubias.
No takze kdyz to podtrhnu a shrnu, tak bych dala 2 zavojnatky a jednu plavaci rostlinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2006 00:45 Muž [] Re: Tonys
11 litrů vážně není moc. Nejlepší by bylo pořídit větší (lespoň 50l). Pokud nebazíruješ na africkém původu, zkus třeba drobné tetry, nebo živorodky. Z afrických mě napadá snad jen „ulitová cichlida“ pestřenec krátký (Neolamprologus brevis). Dorůstají do 5 cm. Jsou vzhledově nenápadné, ale po stránce chování velmi zajímavé. Bohužel jsou celkem špatně k sehnání. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.07.2006 15:18 Jana Re: Tonys
Tak 11l není pro žádný biotop. Možná jen pro krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2006 14:41 Muž Tonys [16] – Africký biotop
Budu zakládat 11 l s Africkým biotopem. Řekněte mi, existuje nějaká rybka, která by mohla být v takhle malém akvárku a přitom pocházet z afrických vod? Samozřejmě sladkých. Díky předem za odpovědi, jistě jich bude mnoho ;-)

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 1087x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1265-africky-biotop