Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vrubozubec paví - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Vrubozubec paví - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2023 18:56 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: RAP
Já mám třeba zdrojovou vodu vynikající, údajně i vhodnou pro kojence, už pár minut po nalití do akvárek bych ji ale k pití nedoporučil. A že si občas cucnu při odkalování (na vojně jsem pil i z louže, tak nejsem přehnaně cimprlich), chuťově vážně nic moc. Rybičky tam chodí na záchod a od masožravých macíků 30 cm + jsou tam denně, s prominutím, hovna jak cep, takže "fujtabl ve spolek" :-| smich
Říční ryby mají rády čerstvou vodu, tak dělám výměny odbden, k tomu zdvojená filtrace (jeden silný vnitřní filtr na hrubý čurbes + druhý, objemem daleko větší, pro bakterie), nehledě na solení které mají moty rády... a stejně už pár hodin po snesení neoplozené jikry pokaždé záplísní ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2023 18:09 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: enbyknot6
Vždyť jsem také napsal, že opravdu nic ve zlém (tak to i skutečně myslel) a prostředí, cos rybkám vytvořil, potažmo tvůj celkový přístup k nim, kvitoval coby vynikající ;-)
Jen to zkrátka chce v dotazech až tak netlačit na pilu, vždyť stačilo počkat jen jeden den, nanejvýš dva. Obzvlášť s cichlidami typu vruboušů ti určité věci při nejlepší vůli nedokáže spolehlivě zodpovědět nikdo jiný než ty sám, na základě postupného získávání zkušeností s konkrétními jedinci. Chce to trpělivost. Hodně trpělivosti. Každý jejich chov je jedinečný, každý jeden ocellatus též. Není to jako chov hejna zebřiček. Do úhledných jednoznačných škatulek se prostě zařadit nedají, na ně se dost hodí rčení "Dva právníci = tři názory." :-D pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2023 10:02 Muž enbyknot6 [5] Re: Felix
Bože můj .. jen jsem se zeptal , kdybych se zeptal jak si utírat zadek na WC tak to beru :-| ale každý radí něco jiného jeden vajíčko, druhej vajíčko ne, že zkazí vodu atd . Už líhnu artemku.. Jen jsem se chtěl dozvědět nějaké rady od zkušenějších , od toho jsem myslel že to tady je palec . Jinak díky . Je to moje premiéra proto takové dotazy pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2023 00:28 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: enbyknot6
Taky si můžeš zajet nachytat někam na vodu plankton. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.10.2023 22:24 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: enbyknot6
Boha jeho, vždyť to jsou základy! Nic ve zlém, opravdu ne, ale dodnes platné základní návody ke krmení potěru jsou známy od druhé třetiny 19. století! Tenkrát byly dokonce mořské ryby v akváriích rozmnoženy a úspěšně odchovány o 20 let dřív než sladkovodní (jmenovitě rájovci dlouhoploutví... jednodušší je v tom už snad pouze paví očko). A to tehdejší okenářským tmelem kytovaná akvárka tekla a byla vyhřívána kamínky na uhlí anebo tak něčím...
V současnosti máš snadno dostupné technologie, krmiva a bůhví co dalšího, o jakých se chovatelům ještě ani před 20-ti lety nesnilo... A ptáš se na takové triviality? Net je odpovědí na ně plný. A též literatura (takové ty věci z papíru).

Tvé ryby vypadají dobře, akvárko taky. Nakročeno k vynikajícímu cichlidaření máš kvalitně. Vyptávání se ale na každý prd, jak čtvrtodenní zimnice, tě ale nikam neposune. Trocha osobní invence by nebyla "od věci" X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2023 18:02 Muž enbyknot6 [5] Re: RAP
Ne počkej. Myslím to vážně? Buď prý artemie nebo se uvaří vajíčko a žloudek se rozmačká na kaši a prej tou kaší. Je to doopravdy tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2023 17:44 Muž RAP [1549] Re: enbyknot6
Jj na obojí způsob. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2023 11:19 Muž enbyknot6 [5] Re: RAP
Já jsem nikdy neměřil hodnoty vody , ani nepoužíval chemii a vždycky bez jakéhokoli újmy či úmrtí... Můžu krmit potěr zubců žloudkem z vajíčka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2023 09:19 Muž RAP [1549] Re: Felix
Vyloženě ošetřená být nemusí, záleží jakou má zdrojovou vodu.
Když jsem ze Šumavy přivezl na testování vodu natočenou z kohoutku, František(Rofr) nevěřícně kroutil hlavou. Měla nepatrně vyšší hodnoty než vzorek z rašeliniště. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.10.2023 08:35 Muž enbyknot6 [5] Re: enbyknot6
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak je to tam. Všem zúčastněním díky.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2023 18:17 Muž enbyknot6 [5] Re: Felix
Ten co by měl být ,,samec Tiger,, je větší , to jsem je měl od mala stejně velké , a neřekl bych že by byl rozdíl v příjmu krmení . Spíš mě zaráží že by samice jezdila stejnou stopu co ta první co kladla jikry, ta se jakoby naklepávala a pokládala jikry , Tiger to po ní jenom přejížděl . Na to že hnědá je menší měla značně větší a širší trubici . Světlo mám led trubici bílou, teplota vody 28 , externí filtr -molitan, válečky,kramzit, vata ,molitan . Uvidíme je to jejich první tření a vím že se to hned nemusí chytit atd .. Spíš mi šlo o to jestli to tedy nejsou dvě samice jak mi většina lidí tvrdí .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2023 16:46 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: enbyknot6
Což o to, zežloutnout by určitě měly. Jenže fotky mohou klamat. Nevím čím svítíš ani jak tvůj foťák bere barvy, některé to může potlačit. Tady už je na řadě tvé písemné sdělení.
Každopádně vrubouší inkubace trvá tak 50-80 hodin, takže zítra touto dobou už budeš vědět. Jinak u šlechtěných vrubozubců je pohlaví dost těžko rozlišitelné, slabší samec může klidně vypadat spíš jako samice a silná samice naopak jako sameček. Jediné celkem spolehlivé je prohlédnout kloaky v klidové fázi - samice mají oba otvory stejně velké, samci jeden zhruba o polovinu menší. Vypadá to jako OO a Oo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2023 15:50 Muž enbyknot6 [5] Re: Felix
Vodu nemám ošetřenou ničím . Hodně lidí mi řeklo že mám dvě samice , že by jikry měli být nažloutlé nebo do hněda, že tyhle oplozené nejsou .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2023 13:28 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: enbyknot6
Dva a půl dne? Tak to budou oplozené. Pokud nemáš vodu něčím ošetřenou, jalové jikry by dávno sežrala plíseň. Vlastně ti teď stačí jen chvíli počkat - pokud se vykulí plůdek, budeš mít jistotu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2023 11:14 Muž enbyknot6 [5] Re: RAP
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Už jste druhej co mi to řekl , prý podle hlavy..

Myslíte že by samice ,,dělala,, samce a opakovala trasu tě hnědé jakože oplodňuje? Nic méně dnes je to 2.5 dne a jikry takto .
Ještě bych dodal že Tiger měl tu tenčí trubici vidět cca půl roku už , hnědému která kladl jikry teď zmizela, Tiger ji má.videt pořád
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2023 10:49 Muž RAP [1549] Re: enbyknot6
Podle fotek to vypadá na dvě samice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2023 10:19 Muž enbyknot6 [5] – Vrubozubec jikry
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím , měl jsem skupinu vrubíků ve společenském Aqua . Z této skupiny se k sobě měli dva už od mala, nedali bez sebe ani ránu , furt byli spolu , tak jsem je zkusil přendat do jiného akvária . Začali námluvy, chytání za tlamy, vibrování ocáskama , čištění kamene . Včera hnědý nakladl jikry, a Tiger přes ně přejížděl bez pohybu co dělal hnědý , prostě jen přejížděl . Druhý den jsou jikry stále bílé. Nemůžu mít dvě samice ? I když pohlavní papily a to jak se vytírají mi přijde že ne , ale nevím hodně lidí mi řeklo že jikry musí být nažloutlé nebo šedivé aby byli oplodněné.tigerovi koukala trubice hubená špičatá tak týden , hnědému se ukázala těsně před kladenim kulatá a široká. Je to jejich první výtěr. Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2020 17:58 Muž RAP [1549] Re: Žaneta
Potěr, rybky v prodejní velikosti?
Chce to podat více info. Velikost akva, technika, základní parametry vody atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2020 17:56 R Muž ctibum [6867] Re: Žaneta
Zaregistruj se, založ prezentaci, vyplň maximum informací, napiš jak a co děláš. Jinak ti těžko někdo poradí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2020 17:33 Žaneta – Dotaz
Nemáte někdo zkušenost s odchovem vrubozubce. Po 10 dnech už mi potřetí začnou rybičky umírat. Nemůžu najít příčinu. Děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2018 09:30 Muž codex [0] Re: RAP
Dík ;-) jináč to akva mám 7let furt ok čistá voda.... filtr tetra tec ex 800, v akva bylo více ryb a kytky po přidání kanciku a vrubozubce mi kytky vytrhaly tak už tam mám jen dva kanciky a vrubozubce zbytek ryb sem rozdal akva má pouze 200L a chtěl bych tam mýt ryby v páru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2018 06:39 RAP Re: codex
Ocelát samice, Heros samec. Jinak to akva ve kterém jsou nic moc. Ostrý štěrk a kameny, žádná filtrace a kytky. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2018 21:42 Muž codex [0] – vrubozubec paví X kančík červenooký
zdá se mi to nebo se mi chce třít vrubozubec (kterého mám pouze jednoho v tomto akváriu) a motá se mu do toho kančík ?? sou tam furt spolu :-D a pokud někdo dokáže poznat pohlaví ? díky za info. přikládám video: www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2018 11:05 RAP Re: Maja16
Ze začátku se může samec samici dvořit, ale velmi rychle se to může otočit v násilí. Proto se kupuje skupina mladých ryb, ze které se vybere pár a navíc se případná agrese rozdělí na více jedinců. I ryby mají období "puberty".
Ani koupě hotového páru nemusí být řešením. Samec může samici zabít už při převozu, pokud budou spolu nebo v novém prostředí jiného akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2018 19:46 Maja16 Re: liborass
Kdyby v tomhle případě šlo o rozmnožování tak to chápu. Ale o potomstvo mi fakt nejde :)

(Jen chci vědět co to je protože kdyby jich bylo nedej bože víc nebo by byla v akváriu jiná teritoriální ryba bude se chovat jinak k samci a jinak k samici nebo to bude jedno a půjdou pod krizek tak jako Tak) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.04.2018 19:24 Muž liborass [174] Re: Maja16
Jenže u cichlid to tak nechodí, že k samci přidáš samici (nebo naopak) a budou mladý, ono to může skončit smrtí jednoho z nich. Párek se mu utvořit sám, nejlépe z větší skupiny, pak to může fungovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2018 23:33 Maja16 Re: HanysOV
To sidce ano ale časem sám být nemusí proto bych byla jistější vědět copak to je hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2018 21:57 Muž HanysOV [54] Re: Maja16
Je to velká ryba, takže v 15cm bych se na to vykašlal a jestli je sám, tak je to asi úplně jedno, ne? Prezentace by byla super
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2018 21:17 Maja16 Re: RAP
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Děkuji za typ :) každý názor někoho zkušenějšího se hodí.
Prihodím ještě bližší foto snad to bude poznat lépe ale uvidím časem co se z něj vyklube :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2018 20:16 RAP Re: Maja16
Těžko říct při téhle velikosti a z těchto fotek. Ikdyž podle té druhé by to mohla být samička(bez záruky).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2018 10:31 Maja16 – Samice/samec
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj :) Poradí mi někdo prosím jestli je to samice nebo samec ? 15 cm je mu asi 8 měsíců
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2016 16:18 Mejla82 – poter

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2016 11:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mejla82
No měla by být co nejstejnější...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2016 09:02 Mejla82 Re: LiborSprysl
Voda je ostata....Voda ve velkem akva bude jina.Pridavam do ni raselinivy vyluh...Ktery ostatne muzu pridat i do odchovny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2016 08:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mejla82
No jestli je ta voda ve vedlejší nádrži stejná, jako v akváriu kde se vytřeli vrubouši, tak rozhodně přitopit a jen vzduchovat... tak na 26... jestli je parametricky výrazně rozdílná, tak to nedaj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2016 08:52 Mejla82 Re: LiborSprysl
Nemaj sanci prezit kvuli osadce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2016 08:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: Mejla82
A co ty jikry nechat rodičům? ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2016 08:26 Mejla82 – poradte
Fotka k příspěvku Tak se mi to nezdalo a mam opet nakladyno....pratele akvamaradi...pomozte poradte.Jikry jsem nasel dnes rano,tudis stari bude max 9 hodin.Mam pripravene male akva,voda odstata cca 3 tydny,teplota vody je 23°,mam tam eheim clasic ale je necinny bezi pouze vzduchovani.Kdy jikry i s kamenem prendat?Mam teplotu vody zvisit?Mam pistit eheim prez houbu na sani????
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 22:02 Mejla82 Re: blegon
Hele i na krmeni dobry.... hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 22:01 Mejla82 Re: RAP
Premistit s kamenem me nenapadlo... mozna jsem tk uspechal... Uvidime.Kazdopadne jsem udelal vsechno co jsem se nize docetl.
Jak dlouho trva popripade vykuleni potru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 20:25 RAP Re: Mejla82
Jesli se ti něco vylíhne. Pokud by si odsál vylíhnutý potěr, je to většinou v pohodě. Pokud se přemisťují jikry bez podkladu, většinou dochází k jejich poškození.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 16:02 Muž blegon [152] - Jihoamerické cichlidy hlavně Perleťovky.Re: Mejla82
Teplotu můžeš nastavit klidně na 28°C ale ted možná už ani topení nebude třeba (na zimu pak ano).
Jinak vždy je lepší jikry do odchovného akvária přesunout i s tím na čem jsou nalepeny.
Potěr je nejlepší krmit nalíhlou artemií.
Než se jikry vykulí nechal bych tam jen vzduchování a až bude potěr plavat zapl bych i ten eheim a na jeho sání bych dal kostku molitanu aby ti nenasával potěr.
Osobně si ale myslím že vrubouše nemá cenu odchovávat poté se jich nezbavíš není o to zájem.
Ale jako krmení pro cichlu a dospělé vrubouše proč ne ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2016 15:22 Mejla82 – Jikry
Fotka k příspěvku Rano jsem nasel v nakladene jikry vrubozubcu pavich..Po mensim boji se mi je podarilo odsat do mensiho AQ ktere bylo napusteno vodou v hlavniho AQ.Je tam zajety filtr eheim clasic.Nadrz okolo 80l.
Dotazy:

Chci pridat topitko a udrzovat stalou teplotu.Na kolik nastavit?26 jako ve velkem akvariu?

Cim zacit vylihnute rybky krmit?Opravdu jen buchanky?

Mam nechat filtr v malem akvariu nebo vyndat,nechat jen vzduchovani a mecit casto vodu?Popripade jak casto a kolik?

Dekuji za reakce Akvamaradi :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 22:11 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: milan
Romant má podstatnou věcnou připomínku.Mohou se Ti vytírat dvě samice,další možnost je neplodnost samce,nebo špatná kvalita vody pro vývoj jiker .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.02.2016 19:14 R Muž romant [27981] Re: milan
A je to samec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2016 19:07 milan – vrubozubec
Zdravim poradi mi někdo mam par ocelatu ,pravidelne se vitiraji samice klade opravdu hodne jiker ale za dva dny jsou plesnive.Samec teda nad snuzkou plave ale nikdy jsem nevidel vistrcene kladélko muze byt ten samec neplodny?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.07.2015 13:05 RAP Re: Barbora D
Místo žab mu narejpejte žížaly, dají se levně koupit i červy. Jídelníček doplnit granulemi adekvátní velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2015 16:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: Barbora D
Jí a celkem nic se mu neděje... jen s těmi ohroženými obojživelníky to nejde do kupy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 16:00 Barbora D – Jí Vrubozubec žáby ?
Ahoj, přítel si koupil nedávno malého Vrubozubce a ten je jak bezedná díra :-D přítel ho krmí několikrát denně a za tři měsíce se zvětšil ze dvou centimetrů na sedm. No a krmí ho těma mraženýma červíkama a to je samozřejmě dosti drahé, tak jsem u řeky nachytala půlcentimetrové žabičky Skokana hnědého a hodila je Vrubozubci do akvárka.. šel po nich jak divý a hrozně mu chutnaj :-D Nemůže se mu něco stát ? PS: vím, že jsou u nás obojživelníci chránění, taky jsem jich chytla asi jen pět ..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 10:38 Muž visek [75] - TetryRe: MatyCzechCz
to opravdu nevim.ja koupil par a az kdyz se vytrely tak jsem poznal kdo je kdo

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 3

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 2466x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12310-vrubozubec-pavi-rozmnozovani