Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Piraně plodožravé - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Piraně plodožravé - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2015 15:12 Jaira – nemoc?
Ahoj, jedna moje plodožravá piraňa se občas celá zatřese, vydává u toho i takové zvláštní zvuky, nevíte, co jí je? Je rok stará. Moc děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2015 17:19 Deepinpeat Re: li
Ano, je to úplně normální. Nejhorší je, že vůbec nezabírá ono vyzkoušené: "Fuj je to! Nesmíš!"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2015 16:24 li – pirane plodozrave
Ahoj, je normální, když ryby žerou svoje výkaly? Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 22:55 Gomma Re: zdenanek
odporúčam cichlidu paviu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 19:10 zdenanek – pirane
Zdravim chtěl bych poradit mam jednu pirani plodožravou (mel jsem dve jedna umrela na mechyř)a nevim co kni chtel bych spis sumecky nemate nekdo zkusenost diky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 12:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jarda
Určitě bude rozdíl ve stavbě těla...samice bude mít jinak stavěné břicho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 12:28 Jarda Re: LiborSprysl
Oni měří už přes 40 centimetrů :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 08:52 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jarda
V mládí hodně blbě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2011 07:04 Jarda – piraně plodožravé
Dobrý den chtěl bych se zeptat jak poznám samce a samici piraně plodožravé.Děkuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 11:21 Muž revolution974 [0] - TetryRe: zdenanek
ja chovam s piranou bilinozravou 6 kusou pirani obycajnych pygocentrus nattereri a nazivaju si dobre ...mozno preto ze je od nich väcsia a maju pred nou respekt ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2011 16:56 zdenanek
ahoj ctu zde starsi info a zajimalo by me jestly k ni muzu dat i nejakou jinou rybu mam uz jen jednu pred tydnem me druha uhynula na infekci mechyre diky za odpoved

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 15:57 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Gregg
Z vlastnej skúsenosti odporúčam vallisneriu giganteu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 14:49 Gregg Re: Deathbull
já myslel třeba nejaký tuholistý protože aq vypadá hole i s plastovýma kytkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 14:19 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Gregg
Obávám se že u těchto ryb ti vydrží máloco...buď trpělivě doplňovat velké vallisnerie, nebo tam dát jen anubisy. Holt velké rostlinoýravé ryby a kytky to moc nejde dohromady.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2010 14:10 Gregg – piraňa plodožravá
pomozte mi prosím při výběru rostlinek k pirani plodožravé v rostlinách se nevyznám a plastové (které teď u nich mám) mě už štvou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 14:22 JuraS Re: dodof
jako normální ryby..raději méně a častěji...jsou to normální ryby jen trochu větší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 14:17 dodof Re: JuraS
:-D nemyslím čas ,ale množství ,nedokážu odhadnout co je moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 11:32 JuraS Re: dodof
To jsem nikdy neřešil..ani ryby v přírodě nemají v 7.10 snídani s teplým kafem a rohlíkem v 10 svačinu s jogurtem, v 12 oběd o 2 chodech atd...žerou jak jim něco letí kolem huby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 10:48 dodof Re: JuraS
je to tak...mají strašnej apetit chtěl bych se zeptat jak často si krmil a kolik? krmím červené patentky a zelené granule.občas hroznové víno,okurku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2009 10:38 dodof Re: kreten
Kde je ta spusta informací, rád si je všechny přečtu.... jde mi o krmení ,a chov ....díky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 20:58 JuraS Re: dodof
Na to si nevzpomínám..měli mezi sebou boje asi tak jako terčovci..prostě hejnové ryby si porřebují udělat jasno kdo je otloukánek a kdo vůdce...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 19:01 dodof Re: JuraS
Mám 3 mldé tak 10 cm a nikde jsem nedokázal sehnat pořádné info ,takže díky moc. Jsou nádherné.Taky se ti honily po akvarku jak blázni? Někde píšou že je to puberta smich doufám že je to přejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 15:23 JuraS Re: I3nka
Doplním, že jsem se jich nezbavoval ani neměnil..prostě jsem je musel po rozvodu nechat v bytě protože kam jsem se stěhoval jsem se nevlezl ani se všemi svými věcmi natož s akvárkem...škoda jich..co mám zprávy tak si je nějakej zbohatlík dal na léto do rybníčku u vily...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 15:18 Žena l3nka [13] - RostlinyRe: dodof
myslim ze se muzes ridit radami od JuraSe ale osobne bych akvárko volila vetsí .. promysli to poradne :-) a preju hodne stesti pri chovu.. pirane jsou moc krasny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 15:14 Muž NASREDDIN [1383] Re: JuraS
Díky, myslím, že dodof bude mít radost ;-)
Já jen upřesnil za něj, jelikož se ukáže pravděpodobně až večer.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 15:09 JuraS Re: NASREDDIN
velký akvárium..žádné rostliny..kořeny..ne kameny...hodně prostoru na plavání..krmení ? já krmil i žížalami a kočičím nebo psím žrádlem-granulemi...nítěnky nebo jiné živé po celých hrstech..tedy až b)vyrostli..mě do roka z prcků cca 4 cm nějakých 15 a než jsem se stěhoval od nich tak největší měla tak 20 cm i víc..vyskakují z akva asi leknutím..je na ně super pohled..nemají rády silné osvětlení..spíš jen slabou "bludičku" ..chovají se jako skupina..pod kořistí krouží a pak se jeden jedinec odpoutá a ochutná..pak se vrátí ke skupině a vykecá jim to a pak vyráží vůdčí jedinec..luční koník je taky super...poperou se o něj..jako malé jsem je krmil čímkoliv..třeba moučnými červy...počítej ale s tím, že jsou to ryby dlouhověké a velké..top že máš malé akva je nezastaví..pro skupinku (jedna nemá cenu trápila by se) tak 4 akva aspoň 300 lt ale to nakonec stejně skončí někde v jezírku na léto nebo je dáš do zoo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 12:11 Muž NASREDDIN [1383] Re: JuraS
Jen chov, na odchov je ještě času dost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 07:50 JuraS Re: dodof
chov nebo odchov ? měl jsem 4 kousky víc jak 2 roky v akváriu..moje srdcové ryby..doufám, že se k nim ještě někdy vrátím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 07:40 kreten Re: dodof
Nějaké...a jaké? Vždyť jich je všude spousta, tak to je potřeba nějak zkonkretizovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2009 07:15 pe25tr Re: dodof
Zdar, kdyz se ti nikdo neozve, zkus kontaktovat zoo Dvur Kralove, nebo obri akvarium v Hradci ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2009 20:42 dodof – chov piraně plodožravé
Piraňa rostlinožravá ,Colossoma bidens -Hledám někoho kdo má skušenosti s chovem těchto ryb.
Potřeboval bych nejaké informace ohledně chovu. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 23:22 rolandmynar Re: Susan
Možná že Jeseter, ale ony s tím určitě začnou. U těchto Piraní se doporučuje mít AQ jen pro ně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 23:19 Susan Re: rolandmynar
Rolande, to jsou ONY!!!!do háje!!! rozzureny takže to asi ony žerou ty sousedky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 23:17 rolandmynar Re: Anonym
Mrkni, jestli to jsou tyhle, tak to jsou ty co jsem měl já. www.aquapage.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 23:10 Anonym Re: rolandmynar
hm, tak to mi běhá mráz po zádech, sakra, kleju tu jak zedník...tak to nechápu, jak to, že se ty dvě staré neokusovaly ani nenapadly, celých 11 let jsem neviděla, že by na sebe útočily či na jiné obyvatele akvária a to nekecám. Jen kolem sebe "tančily"tanec, jako, že se o sebe třely, právě proto mi bylo líto, že uhynyly a koupila jsem si další v přesvědčení, že to bude opět ok. Jsou téměř stejné, jen mají navíc po těle takové černé nenápadné kolečka, či jak to napsat, jinak jsou perleťové jak ty staré, no nic, dneska už to asi nevyřeším, ale je možné, že ty neonky likvidují ony?! zítra zkusím zajít tam kde mi je prodali, ale pochybuji, že mi poradí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 23:02 rolandmynar Re: Susan
Piraňa je hejnová ryba, ale v dospělosti potřebují šílené nádrže. Nesnesou se dvě vedle sebe. Napadají se a okusujou až zůstane jen ta nejsilnější. V akvaristice jsem je koupil taky kdysi proto, že se jmenují plodožravé a prý jsou mírumilovné. Kromě Ancíků do půl roku v AQ nezbylo nic a pak okusovali i krunýřovce. Viděl jsem jak ty mírumilovné Piraně roztrhly jednu svoji mírumilovnou kamarádku na dva kusy jedním trhnutím.
Co se těch rostlin týče, tak se mi stalo co tobě, že do rána byly i ty nejsilnější ukousané u samého dna. coze
Ještě ty Piraně co máš patří mezi největší druhy a ty úplně největší se dožívají až 80-ti let coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 22:49 Susan Re: rolandmynar
díky, nechám se ráda poučit, kdysi jsem nevěřila, že nesmím mít v akvárku rostliny, tak jsem je koupila a ráno jsem měla v akvárku jen pahýly :-( prostě je N+E zlikvidovaly, ale po dobu co jsem je měla mi neuhynula jiná ryby, čili kanybalky nebyly!
jen jsi mě nahlodal, že by ty neonky na svědomí mohly mít ty nové piraně, no mě picne, sakra, tak proč mi v té akvaristice neporadili coze nejsou úplně na chlup stejné jak ty staré
Nelča a Elča senioři byli celou dobu v kondici, ale hodně se lekaly světla, prudkého pohybu, stačilo rychle projít kolem akvária, či zapnout klasické světlo v místnosti a narážely do stěn a kdyby nebylo akvárium zakryté tak by sebevražedně vyskočily, kolikrát to byly takové šupky ne nedalo se tomu zabránit. A po jednom takovém řádění mi Elča začla plavat bokem, či jak to popsat, do 24 hod bylo po ní a Nelča mi takhle uhynula do 4-řech týdnů. Někdo mi říkal, že to jsou párové ryby a když uhyne jedna, tak za ní většinou jde i ta druhá
píšeš, že se můžou dožít až 25 let coze tak to teda koukám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 22:39 rolandmynar
Susan napsal: Mám rostlinožravé piraně,
Je to možné, ale najdi si onich něco na netu. Rostlinožravá neznamená vegetarián, ale že žere krom např. hovězího masa, nebo vepřového srdce navíc všechno zelené a plody ovoce. Tím nechci říct, že ti teďka likvidují ryby. Asi to bude Mireček, ale začnou téměř jistě. 11 let není strá ryba na co pošly. Tyto piraně můžou v zajetí žít 25-30 let, vyjímečně i více.

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 1549x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12174-pirane-plodozrave--chov