Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

CO2 z Mattoni

NápovědaFórum » CO2  

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
CO2 z Mattoni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 20:04 Muž cezarmilan [586] - RostlinyRe: citroon5
Dnes už to hádam skúšať nebudeš, je iná možnosť a dnes už aj za prijateľnejšiu cenu.
CO2 nieje hnojenie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2014 13:39 citroon5 - Rostliny – hnojení rostlin sodovkou
Takže mám jenom dotaz "je možné tou sodovkou přihnojovat,nebo je to blbost?
Kdyby se třeba nechala přes den odkapávat do akva? Že bych to tak jako levně pořešil.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 22:53 krky - Rostliny – len malinko
sody bikarbony by stacilo len malinko na dorovnanie pH. Dobre by to pufrovalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 22:13 Muž matlala [791] - RostlinyRe: krky
zvýšíš i alkalitu a to nejspíš dost podstatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2012 22:10 krky - Rostliny – zmeska
A čo zmeska sody bikarbony so sodovkou?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 21:45 Muž Feyd [10] – Re: pansuu
jj potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 21:43 pansuu – Re: Feyd
...taky bubláš, z různých oděrek... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 21:40 Muž Feyd [10] – Re: prisavnik
Bohužel nesedím pořád u akva,takže jednou denně(15:00 světla svítí od 12:30 do 22:30),a to ještě pokud vše nevypiju ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 21:34 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Feyd
Ano, a davkujes raz denne? Alebo to mas rozdelene na viackrat po mensich davkach, aby to bolo *lepsie*?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 21:29 Muž Feyd [10] – Re: prisavnik
Jistě,že postupné dávkování je lepší,psal jsem něco jiného ???

Jinak CO2 je vodě snadno rozpustné a nesouhlasím s tím,že vyprchá.I v týden otevřené flašce je koncentrace dostatečná pro potřebu rostlin.To, že se spotřebuje,s tím souhlasím.
Kytky mi ale bublají 4-5 hodin.Takže pokud beru náklady,je to PRO MNE jasná volba.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 21:24 Muž kortezhugo [973] – Re: prisavnik
...to som chcel povedat...pravidelne - rovnomerne - a menej ....je 100 krat lepsie ako tam naraz daco "supnut"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 21:17 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Feyd
Nemusi to byt lepsie, ako stale aplikovanie CO2. Ide o to, ze ty zvysis koncentraciu volneho CO2, len v urcitom okamihu, ked to tam nalejes a po chvily sa oxid uhlicity spotrebuje alebo vyprcha.
Tazke pre rastliny to nebude nic dobreho a pre ryby to iste. Ja osobne si myslim, ze stale aplikovanie, ci uz to bude menej ako zo sytenej vody, bude prospesnejsie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 21:05 Muž Feyd [10] – sycená voda
Máme v práci sifonovač takže mám sifon zadara.Voda je stejná jako ta co používám do akva,takže minerály navíc nejsou.Dávám denně pár deci sifonu,pokreji tím to co se odpaří.Do 10 minut rostlinky začnou bublat(z různých oděrek) Rybičky jsou čilé a žádné přidušení jsem nezaznamenal.
Jistě to není tak efektivní jako postupné dávkování jako z láhve,ale lepší než nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 18:14 Muž kortezhugo [973] – Re: grizly
...asi tak ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 18:12 Muž grizly [142]
kortezhugo napsal: ...naco tieto institucie potom su???
Umíš si představit, kolik lidí by umřelo hlady, kdyby se tyto instituce zrušily a oni by si museli vydělávat prací? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 17:59 Muž kortezhugo [973] – Re: pansuu
... X-) ja tu na nic nenarazam...ci CZ alebo SK - sme na tom "rovnako"... X-) - len som podotkol ze naco sa o tom pise ked sa s tim nic nerobi ani u "Nas" ani u "Vas"... X-)
...naco tieto institucie potom su???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 13:55 pansuu – Re: kortezhugo
No načo- na houno, abysme měli koho platit. U vás je to jiné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 08:52 Muž kortezhugo [973] – Re: JuraS
...zaujimavy clanok - len mi neide do hlavy - preco to "nestiahnu" z trhu - naco su "obchodne inspekcie"???...- a ine institucie - a su statne - este im platime za to ze "hovno" robia...- ked sa to v pohode predava dalej???
...clovek dnes fakt nemoze nicomu verit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2009 05:42 pansuu – Re: JuraS
Na tenhle odkaz jsem čekal od chvíle, kdy jsem ho na Novinkách spatřil :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 22:43 Žena zelvik58 [21] - Sumci – Re: JuraS
Takhle tu tráví rybičky,fuj smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 22:29 JuraS - Sumci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 21:17 Muž Mlatecek [0] - Labyrintky – Re: Farrael
Nadosmrti z nich budou mrtvolky.... To je příjemné zpestření pochmurného večera palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 20:32 pansuu - Labyrintky – Re: Farrael
Ke dnu coze Když jsem to přepísk, šly během 5 minut k hladině a pěkně lapaly po dechu. Ale v malým akva stačilo vyměnit kýbl vody a bylo to OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 19:09 Muž Farrael [28] - Živorodky – Pozor
No jako fungujeto kytky po tom pojedou, a stačí to opravdu nalít. Ale je opravdu potřeba dát pozor co tam lijete a kolik. Neni sodovka jako sodovka. Zvláště ty levnější jsou tak fajnově nahuštěné tim CO2, že když to přeženete a ani Vám to nemusí přijít, tak uvidíte jak vám jdou rybičky ke dnu. A pokud je pak nevytahnete rychle budou z nich nadosmrti poloorchnutí mrzáci či mrtvolky. Já jednou takhle tam klasicky ji nalil a nezkontroloval si ve spěchu obsah CO2 a pak se nestačil divit a jednu gupka mi opravdu takhle ochrnula a později musela být utracena. Tzn jde to, ale opatrně a hlavně si to přečíst ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 14:47 pe25tr - Živorodky
poltergeist napsal: podle mě to je blbost kupovat matoni za 15kč a měnit jí každej den by se mi nechtělo. Vím jak to vypadá když nechám otevřenou sycenou vodu den na lince.
Zdar, taky mohl myslet nalit pul litru matonky primo do vody ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2009 07:50 JuraS - Živorodky – Re: fossiliska
stačí hledat...
rybicky.net/forum/s25
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2009 23:23 fossiliska - Živorodky – burcak
viem ze sa tu preberalo vpodstate nieco ine, ale moj dotaz neni az tak mimo :) Poradil by mi prosim niekto link na vyrobu burcaku - ale link kde je to vsetko podrobne popisane, teda od A po Z. V podstate pre niekoho, kto o tom fakt nic nevie, ALE chcel by aby nic neurobil spatne ... dik moc. X-)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 13:28 pansuu - Živorodky – Re: tarik
Fotka k příspěvku Sycená voda NENÍ minerálka hmm

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 13:03 Muž tarik [3] - Rostliny
akurat nedavno som cital etiketu nejakej mineralky,obsah COcka 3,5mg/L v sytenej a 2,9mg/L v nesytenej a okrem toho kopec inych latok takze to asi nebude velmi dobre riesenie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2009 12:34 fanda - Rostliny – co2
ahoj,to že se to prodává lidem k pití ještě neznamená že to nemůže být pěkný svinstvo,vím o tom své.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 21:56 pansuu - Rostliny – Re: kaote
Ty budeš asi mudrc :-D
Nevím, školy nemám.... Ale, že by každou petku pumpovali co2 zvlášť???? To se zdá zas mě poněkud přitažený za vlasy hmm
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.10.2009 21:03 Žena datura [103]
kaote napsal: Balenou vodu za 2,90 bych nikam nelil - alespon bez radneho rozboru :). Muze to byt pekne svinstvo.

...a proto se to prodává lidem k pití, co? zase to tolik nehroť;-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 18:01 Trdej – Re: kaote
Ne-e neboj nechtĚl :-) jen mě to zajímalo.Udělám si to ,s tím burčákem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 17:59 Trdej – Re: prisavnik
No,když jsi ve správnem poměru(což bylo umění) namíchal voda+ocet+soda+cukr+kyselina citronova bylo to dobré hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 17:56 kaote – Re: Trdej
Fuj, to ti chutnalo? :) Kromě CO2 tam ještě vzniká octan sodný, a ten se asi do akvárka moc hodit nebude. Krom toho by tě to vyšlo mnohem dráž než ten burčák, který může být v podstatě zadarmo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 17:51 Muž prisavnik [51] - Rostliny – Re: Trdej
voda+ocet+soda
:-D Dufam, ze si to nechcel liat do AQ :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 17:47 Trdej - Rostliny
Moc děkuji všem,za všestrané názory.Udělam si burčák :) A ještě jeden dotaz-asi budu za blba,ale zeptat se musím smich Když jsem byl menší tak jsem si dělal sodovku voda+ocet+soda -byly tam bublinky(CO2) nešlo by to namíchat v akvu ? nejsu chemik,a ani se v tom nevyznam... tak mě šetřete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.10.2009 17:40 kaote - Rostliny – Re: Trdej
Balenou vodu za 2,90 bych nikam nelil - alespon bez radneho rozboru :). Muze to byt pekne svinstvo. Obecne si ale myslim, ze lit nekam jednou denne litr sodovky je hloupost - zmeny pH a koncentrace CO2 budou skokove a to asi nikomu neprospeje. Navic bych se skutecne bal predavkovani, on si clovek ani nemuze byt jisty, zvlast u noname vyrobku za 2,90, ze koncentrace CO2 bude v kazde lahvi stejna...

Doporucuji burcak, s tim nejsou problemy a je to doslova za par korun.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 17:25 Trdej - Rostliny – Re: prisavnik
vypádá tak,ale pár lidí to používalo,a nenadávali ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 16:58 Trdej - Rostliny – Re: pansuu
Sycená?Myslíš třeba tu obyčejnou vodu za 2,90Kc ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 16:25 Muž prisavnik [51] - Rostliny
Ako vsetky prispevky citam, tak z toho vyplyva, ze je to blbost, ako som si myslel.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 15:02 pansuu - Rostliny – Re: fanda
Používal jsem pouze sycenou vodu, Matonku v žádným případě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 14:00 fanda - Rostliny – co2
ahoj,já bych to neriskoval,po matonce se poděláš ale rybky to nepřežijou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 11:03 pansuu - Rostliny – re:Trdej
Taky jsem používal "metodu" sycené vody. Do 200l akva každý den litr. Např. v Penny chtěj 2,9kč za 1,5l. Do malýho jsem přidával asi 2dl, z dobře zavřené PETlahve toho moc neuniká. Rostlinky si krásně "bublaly", ryby jsem "šmrncnul" jen jednou a to když jsem do malýho (50l) hrknul asi 0.5l. Teď používám sifonovou lahev a obracenej zvon. 2 bonbičky asi na tejden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 10:21 Muž Sid [5870] - Rostliny – Re: kaote
Časem se (kvasnice) naučí tolerovat více ethanolu...
Neboli: "Jak udělat z kvasnic alkoholiky." :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 09:25 Muž kortezhugo [973]
...to je pravda...zalezi ake velke je aqua...dakomu to staci a vydrzi aj mesiac...
...mne tak 5-6dni ale aj s tim ze este pridavam cukor...-nie ze bi to "nebublalo" len uz mnozstvo je "nedostatocne"...
...ale vobec to neriesim drozdie+cukor stoja par korun... :-)

PS:este k tej mineralke netreba zabudat na to ze v akva sa voda "toci" a CO2 vyprcha "hned" - nie ako ked nechas otvorenu mineralku na stole...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 09:13 Muž matlala [791] - Rostliny – Re: kaote
vinařské prý vydrží bublat hezky dlouho, taky plánuji někdy zkusit, ale musím si vzít jen trošku od strýce na zkoušku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 09:12 Muž matlala [791] - Rostliny – Re: ustavprochore
mě to stačí, jelikož dávkuju do zásobníku a má to minimální odpor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 09:08 kaote - Rostliny
Já měl nejlepší zkušenosti se šlechtěnou kulturou obyčejných kvasnic - tzn. staré kvasnice nevyhazovat, ale použít jako násadu do další lahve. Časem se naučí tolerovat více ethanolu a tudíž bublat déle. Možná by stálo za to zkusit kvasinky vinařské.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2009 08:55 Žena ustavprochore [562] – Re: matlala
To sice vydrží, sem tam nějaká bublinka, ale otázka je, jestli je to dostatečné. ;-)
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] 2

Zpět na obsah sekce CO2 Přidat příspěvek • Zobrazeno 5862x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/12050-co2-z-mattoni