Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 22:26 Muž Jirkaass [35]
a nebo nejaky hejno neceho ale nevim ceho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 17:38 Muž Jirkaass [35]
No prave chtel bych to nák uspořádat a udelat to hezky

Mimo ty červené mám jeste 4 cervenohlave teda asi cetl sem ze se to da hodne spest s jinima rybama tak nevim nebo tetry černe a pak to zalezi co byste my doporucily a nebo jestli byste nedoporucovaly tetry nevim... rád bych ty tetry mel ale samozrejme aby se to sneslo i s ostatnima rybama dekuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 17:34 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Jirkaass
Tetry krvave jsou hezke jen kdyz je jich vic, jinak to ztraci efekt. Kdyz, tak bych si vzal aspon 8ks, spise vic. A mimo jine patri mezi mene zname okusovatele, takze ze se jim zalibi cichavci "tykadla" neni vubec vylouceno. Tetry krvave k Cichavcum bych fakt nedaval, je to riziko.

Ony ruzne Tetry maji sva ale, nektere zase (co znam osobne Tetra cisarska) okusuji nektere rostliny, ktere jim chutnaji. Pokud Tetry, dobre cti a nebo se porad, ne vsechny Tetry jsou tak bezproblemove, jak by se mohlo zdat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 17:14 R Muž romant [27987] – Re: Jirkaass
Co párek čichavců zakrslých, nebo medových?
rybicky.net/atlasryb/cichavec_zakrsly
rybicky.net/atlasryb/cichavec_medovy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 17:05 Muž Jirkaass [35]
VIdel bych 4 tetry krvave ale nevim co k tomu poradte prosim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2011 15:21 Muž Jirkaass [35]
CAute potrebuju poradit co byste my doporucily Do 60 litroveho akvaria topeni filtr...
Bile jemne pisecné dno

Dekorace-KOkos kameny a keramický kvetinac

VYdel bych to na nejake hejnicko panciku ale nevim jakych a chtel bych nejaky rybky od hejna co byse treba i mnozily proste nejakou hejnovou mirnou rybu klidne vice druhu to je jedno a treba aby to nesezralo krevetky prosim o rady dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 16:11 Žena glumča [424] - Labyrintky – Re: simona
ti čichavci ti dost vyrostou..Už bych být tebou nepřidávala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 13:25 R Muž romant [27987] – Re: simona
Razbory, dánia i kardinálka jsou hejnový rybky, takže daleko více by se akvárko zaplnilo, kdyby tam byl třeba jeden hejnovej druh, ale o to větší počet rybek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 13:21 simona – nepřerybňuju?
mám 112L akvárium a vněm 7 razbor hengelových, 5x kardinálku činskou, 2x čichavce líbající a 2x čichavce perleťové, 6x danio tečkované a 2x ancistruse a 1x betťáka. Není jich tam moc? Můžu ještě přidat něco málo? nebo radši ne? Mám problém s tím, že se mi to akva furt nějak nelíbí a nevím jak to upravit :/ vypadá to že prostotu je tam hodně a to je většina ryb už dospělejch (kardinalky, betta, razbory, dania).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 21:10 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: luk
Bud to pujde a nebo ne, mnoho lidi ma Skalary s Neonkami a jde to. A naopak, jinde to nejde. Nakonec co psat, nez to napisu... dnes je kolega romant rychlejsi. Ale ja si pridam, kdyz mam nejakou rybu moc rad, no neodpustim ji ze je dravec? Ja taky nejsem idealni clovek, ryba ci clovek, ze sezrala Neonku - no mozna je to blbe, ale kdyz na ty Neonky mam a chutnaji, rad je koupim potlesk .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 20:56 luk – Re: Designer
tak zkusit to muzu a uvidim dam tam jen neonky a necham si 6 malych skalar uvidim jak to bude vypadat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.02.2011 20:46 R Muž romant [27987] – Re: luk
Neonky k nim dát můžeš, ale důležitý je aby si na sebe zvykali tzv. od mala. Ideální je dávat dohromady, když jsou skaláry co nejmenší. Když dáš neonky k větším skalárám, tak podlehnou svým loveckým pudům a neonky se začnou strácet. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 20:46 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: luk
A vadi to tolik? Mne Neonky nikdy moc neoslovovaly a nasel jsem zdroj Neonek 8Kc za kus pri 10ks (Na Hroude v Praze), pri vice jiste jeste levneji, to neni spatne zradlo, zive, plnohodnotne :) . Bud to budou zrat a budes mit krasne kusy, a nebo nebudou a mas vyreseno, klidne bych to zkusil, to je priroda ;-) . Rozhodne jsou Neonky hezci nez nitenky, pokud preziji (aspon nehniji ve dne), a nehrozi az tolik nakaza (po karantene).

BTW, zkousim na Platach koralovych jak velke zerou mladi Tercovci... ti pitomci maj asi radeji granule, uz jich mam pres 200 smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 20:40 luk – Re: romant
dobre a co k nim???nejaky pekny barevny treba tetry nebo neonky to se zas bojim aby je skalary nesezrali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 20:35 R Muž romant [27987] – Re: luk
Tahle velikost akva je maximálně na jeden pár, jinak to bude pěkný bojiště. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 20:29 luk – reda
ahoj poradi nekdo mam 140 litru akva mam tam 15 skalarje to moc nechal bych tak 6 jake rybky k nim dat???aby se nepozrali???dik X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 20:24 Žena Zuzzu [0] – Re: Designer
Mohla bych tam dát ty pancéřníčky a krevetky? Hejno razborek by se k nim teda nehodilo? Nebo jaké jiné menší rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 20:07 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Zuzzu
A proc by ne? Kombinace techto cichlidek, obyvajicich spise dno, a cichavcu jako:
rybicky.net/atlasryb/cichavec_zakrsly
nebo
rybicky.net/atlasryb/cichavec_medovy
je krasne mozna a dokonce dobre vyuziva prostoru nadrze.

Ty cichlidky cichavce zazenou, ale jen kdyz budou mit mlade, navic celkem rozumne a akceptovatelne, stejne jako tomu bude opacne od cichavciho samce. Hezka kombinace, bylo by to konecne akvarko, kde by pohled na cokoli byl o necem, ne o chtenem hejnu, ktere se nekona. Tato kombiance mne oslovuje, a neni to jen tim francouzskym vinem co si prave pri pohledu na ty nejnadhernejsi Tercovce, tedy me Tercovce, dopravam smich . No prave zhaslo svetlo...

A co se tyce rostlin, takovy Echinodorus bleheri na jedne strane, kontrast velke rostliny ktera se jeste vejde, a malych rybek, plus neco rostlin k doplneni na druhe... skoro to vidim a snad to nedela jen to vino ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 20:01 R Muž romant [27987] – Re: Wanna
Já myslím, že mohlo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 19:55 Muž Yirka [9126] – Re: Jakub
Už teď tam máš těch rybek "neurékom". Zkusil bych to maximálně s 10ti kusy. (Prodavač je od slova prodat....)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.02.2011 19:54 R Muž romant [27987] – Re: Jakub
Vyděli bych doporučení prodavače dvěma a šel udělat tržbu někomu jinýmu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 19:52 Wanna
Zdravím. Mám 54L AQ .. fotky v profilu. Chci se zeptat na sestavu. Chtěl bych hejno tak 10-15 kousku razbor Klínoskvrnných, párek čichavců zakrslích a 2x obyč Ancistrusu. Co Vy na to? mohlo by to fungovat?.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 19:52 Jakub – Neonka červená
Zdravím
Asi toto sem nepatrí ale nevedel som nič naisť.
Chcel by som Neonky červene do 100L akvarka. Kolko by ich tam mohlo ísť?? V akvarku mám: 3 Loricarie red, 1 pár C. Kakadu aj 1 pár C. Nissini,1x C. Ramirezi Gold,5x C. Nanus, 1x Prísavka,1x Parotocinclus jumbo
Jeden predavač mi odporučil že tam mam dať 40-50 neoniek ale mne sa to zdá moc :-/. Má podobne výstavne akvarium a povedal že tam ma 40 neoniek, nejake tetry červenouste, rasborky hengeli, corydorasov sterbai, ramirezky a samicu C. Macmasterovu,ancistrusov L144 , SAE a krevetky red cherry. Kolko by ste mi doporučili Neoniek???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 19:51 Žena Zuzzu [0] – Re: Designer
zajimavé :-) kdyby tam byli i pár čichavců, tak to už by bylo asi moc velkých ryb,že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 19:45 R Muž romant [27987] – Re: Designer
Kdybs to nenapsal, tak bych si myslel, že Ti někdo ukradl nick. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 19:44 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Zuzzu
Ja to risknu, vyslouzim si palce dolu za "vecnou propagaci", ale to je fuk, stejne si pro ne sam skocim, mel jsem je jako kluk a chci je zase: rybicky.net/atlasryb/cichlidka_thomasova

Normalne jsou v akvariu ryby a clovek je pozoruje. Tyhle rybicky jsou nejen velice mirne, samy se mnozi, nic nenici (je to cichlidka, tak stat se muze, kdyz zrovna ten maly kaminek... ale minimalne), ale hlavne... je to jedna z mala ryb, u ktere zacnete resit, kdo je vlastne za sklem, tahle rybka umi byt pekne zvedava :) . A 54l pro dva pary a pozdeji i nejake to potomstvo staci, vyzkouseno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 19:40 Žena Zuzzu [0] – Re: Kajka99
Myslíš tím ty bezbarvé druhy? Nebo ty červené, zelené,...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 19:36 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: romant
Svata pravda, k rozstrelenym Neonkam nemam co dodat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 19:35 Žena Zuzzu [0] – Re: romant
Nad tím jsem právě přemýšlela, že bych mohla narazit na nějakou potvoru a byl by problém. Tam jde hlavně o to, že ti samci jsou nádherné ryby, proto jsem si ho chtěla pořídit spíš z té estetické stránky. Jinak už jsem rozhodla, že si ho pořizovat nebudu, raději dám na zkušenější akvaristy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 19:33 Žena Kajka99 [229] – Re: Zuzzu
mám krevetky a malé pancéřníčky a "v pohodě" palec btw. malí pancéřníčci se nedrží jen u dna. krevety taky ne. Oba druhy vlezou kam můžou :-)

při výběru krevet bych být tebou dala přednost přírodně zabarveným druhům, obzvlášť pokud budeš mít toho čichavce zakrslého.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 19:31 Žena Zuzzu [0] – akva
Bojovnici můžu vynechat, radši si nechám poradit...Děkuji za všechny návrhy, ti zakrslí čichavci jsou úžasní, krevetky bych také určitě chtěla. Razborky si pořídím místo neonek, protože nějaké hejno rybiček bych tam chtěla mít :-) A krevetky a pancéřníčci by na dnu mohli být společně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 19:27 R Muž romant [27987] – Re: katterinecka
No, právě u beťáka mužeš narazit na nějakýho raubíře a hned dojem z akvaristiky pěkně potemnělej. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 19:26 Žena Kajka99 [229] – Re: katterinecka
to je fakt. na mýho druhýho beťáka když to přišlo, tak mi borarasky pěkně proháněl. ale ádnou nikdy nesežral.

Jinak co jsem si tak všimla dle zkušeností ostatních, spolubydlící pro bettu by neměli mít barevné vlající ploutve. Samec je začne považovat za konkurenci. Takže hlavně žádná paví očka atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 19:22 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Kajka99
určitě je to možné, ale osobně bych to nezkoušela, člověk u bett nikdy neví když je kupuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 19:22 R Muž romant [27987] – Re: Kajka99
Asi jsem to napsal blbě. Toho beťáka jsem ve svým návrhu opravdu nemyslel. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 19:22 Žena Kajka99 [229] – Re: smidakkuba
můj spolužák má 5 neonek v 54l akva. on s neonkama taky problém nemá, ale dle mého ty neonky problém mají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 19:20 Žena Kajka99 [229] – Re: katterinecka
borarasky by mohla mít i s bettou, záleží na naturelu toho kterého samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 19:19 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Zuzzu
pokud by ses vzdala té betty tak bys tam mohla mít třeba maličké razborky. Jsou mnohem menší tak můžeš mít pořádné hejno i v takové nádrži. A skvěle se k nim hodí krevetky, různé menší druhy pancíků, krunýřovci jednopruzí, i ti zakrslí čichavci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 19:19 Žena Kajka99 [229] – Re: romant
jeden pár čichavců zakrslých by to akva pojalo, ale s bettou velice pochybuju.


Moje doporučení: Místo neonek razborky (boraras urophthalmoides, brigittae, maculatus), nějaké malé pancéřníčky (corydoras pygmaeus, habrosus, hastatus, cochui), kdyby se ti líbily, tak trpasličí krevety. Bettu bych nechala jako největší rybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 19:13 R Muž romant [27987] – Re: Zuzzu
Já bych tam dal párek nějakých čichavců zakrslých, nebo medových a k nim třeba
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy
na dno nějaký hejnko pancéřníčků, podívej se do atlasu ryb, určitě je z čeho vybírat, jsou to hejnový rybky, tak 8 kousky nic neskazíš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 19:10 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Zuzzu
Já nevím co ostatní maj ale já jsem s neonkama v takovým akva neměl problém držely se v hejnu respetive s těch 10 se to rozčlenilo měl jsem tam 4ty se držely furt spolu a 6které byli furt spolu a časem plavali všichni v hejnu ale nerozstřelili se po akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 19:10 Žena Zuzzu [0] – Re: Kajka99
Ok, díky za info. Moc se v akvaristice nevyznám, tak se snažím pročítat tyhle stránky a získávat nějaké rady. Nechci se unáhlit, aby rybky pak trpěly, radši se zeptám. Mohla by jsi mi doporučit kombinace rybek vhodné pro začátečníka a do této velikosti akvaria?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 19:07 Žena Zuzzu [0] – Re: romant
Já jsem se dívala v ostatních akvárií a tam tyhle kombinace někteří lidé mají, proto jsem se na to chtěla ještě raději poptat. Mohl by jsi mi doporučit co bych teda v tom 54l akvariu mohla jako začátečník mít? Nechci se uspěchat, at ty rybky pak netrpí, tak se radši ptám..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.02.2011 19:02 R Muž romant [27987] – Re: Zuzzu
Když čichavce, tak jedině zakrslý. Ty neonky bych zvážil, na ně to není optimální velikost. Jsou to hejnový rybky a v Tvojí velikosti se rozstřelí po akvárku a budou bezděčně těkat, nevynikne tak jejich krása. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 18:52 Žena Kajka99 [229] – Re: Zuzzu
dva páry čichavců, neonky, a bettu? v 54l? Ne.

1) labyrintky obecně (resp. samci) jsou teritoriální a na bettu a čtyři čichavce je 54l málo

2) pro neonky je 54l nevhodné, rády plavou a potřebují být v hejnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 18:40 Žena orlynka [13] - Labyrintky – Re: Zuzzu
Já mám v 90ti l samečka bojovnice pestré plus samičky a mám je s párem zakrslých čichavců i neonkama a žádné problémy nepozoruju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 18:37 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Zuzzu
Já měl s čichavci a bojovnící problémy...Neonky byli v pohodě já jsem měl akva asi 65L a v tom 1 samce a 2samice bojovnice 10neonek 6pancíku a 3anci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2011 18:36 Žena Zuzzu [0] – Bojovnice pestrá
Chtěla bych si do akvaria 54l pořídit samečka bojovnice pestré, jelikož jsem začátečnice, tak se chci zeptat, jaké druhy se s ní snesou,jaký počet druhů je optimální. Mohla bych tam mít dva páry čichvaců a neonky? Děkuji za všechny rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 17:22 Muž kaqpo [7]
Je to dobry obchod zvyknem tam chodit, trosku vyssie ceny ako inde ale nenakupujem extremne mnozstva ryb takze si to ani nevsimnem :) a na druhu stranu tam pracuju ochotny ludia co sa vyznaju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2011 17:17 R Muž romant [27987] – Re: kaqpo
Tenhle obchod, pokud vím je velmi slušnej.
rybicky.net/obchody/475

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198699x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l?od=6856