Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2024 17:58 Žena tramtra [3202] Re: Dotaz
Byla by fotka toho akvária, prosím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2024 17:37 Muž Lojza007 [1180] Re: afc1886
Espejky, hengelky, kubotajky nebo další razbory. Nejsou moc plachý a jsou pořád vidět. Modrý neonky, pokud budou mít dostatečný úkryt, nebudou skoro vidět, jenom když bude delší dobu u akvária klid. Měl jsem jich 60, minimálně 40 jich tam pořád je, přesto nejsou na žádné fotce vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2024 15:26 R Muž afc1886 [14655] Re: Starka
To že je v atlasu psáno 40 litrů ještě neznamená, že to je úplně vhodné. Nic není lepší než osobní zkušenost a možnost ty ryby pozorovat dlouhodobě. Když jsou ty ryby ještě malé, tak to celkem jde, ale až trochu povyrostou je to torpédo. Velmi rády se mezi sebou prohánějí a když jich je málo, můžou slabší kusy pěkně uhonit. Pro to abys tomu zabránila, zase potřebuješ větší hejno a to ti to akvárium nedovolí. No a potom tam má tazatel krevetky,které by si moc neužil,protože ty dania jsou strašně nenažrané ryby.
Když budu vycházet z jeho dotazu, tak bych šel do těch espejek, nebo modrých neonek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.02.2024 12:17 Žena Starka [207] Re: 4Sima
Jo jo. Taky jsem kupovala neonky do 2o litrů a 4o cm. Však to jsou malé rybky, že. no
Kvůli nim jsem pořídila dle mych možností největší možné akva - tedy byla jsem limitovana litry (max 6o), ale potřebovala jsem délku min 80 cm. No tak kompromis - 8ox3ox3o cm a to už vyšlo. A jinak vidím, že i když dania neplavou jak neonky, tak si prostor užívají. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2024 10:20 Muž 4Sima [1888] Re: Starka
Ono i dánia perlové, které jsou fakt malé vyniknou a ožijí v delší nádrži. Ono kolikrát doporučované ryby do nano a malých nádrží fakt vhodné nejsou. Pak je lepší s ohledem na ryby brát raději nádrž s větším a hlavně delším dnem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2024 07:44 Žena Starka [207] Re: afc1886
Samozřejmě nechci vyvracet věty zkušenějšího akvaristy, jen napíšu, co jsem o dániích pochopila. Takže klidně mě oprav. :-)

Zde v atlase je napsáno, že dánia potřebují min. 40 litrů. U různých prodejců (ne zverimex, myslím prodej akva ryb online) je uváděno 50 litrů. Z čehož mi vychází, že nějaké standardní akva takového objemu mít víc jak 60 cm nebude. Proto jsem myslela, že to není problém.

A také vycházím z pozorování svého akva. Mám 80 cm. Neonky to rozfofrují podél dlouhé stěny a plavou od kraje ke kraji. Dánia? Ty plavou totálně cik cak a když to rozfofrují, doplavou tak do půlky akva a zas se otočí a plavou zpátky nebo úplně jiným směrem. Proto jsem brala, že nejsou tak náročná na prostor.

A samozřejmě chápu, že čím víc prostoru rybky mají, tím lepší. Je mi jasné, že kdybych dala ty své neonky do třeba 150 nebo 200 cm, tak zas budou plavat jinak.

A jelikož tazatel nechce v akvárku takové střely jako jsou dánia, tak naštěstí to nemusíme řešit. :-D Ale ráda bych znala odpověď na to, jaký prostor dánia potřebují (jo, napsal jsi to a nevyvrácím to). Přeci jen tu přispívám do diskuze, tak ať nepíšu nesmysly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.02.2024 04:50 R Muž afc1886 [14655] Re: Starka
Dania pruhovaná bych do 60 cm určitě nedával, jsou to střelci,kteří potřebují prostor pro plavání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2024 22:15 Muž Dotaz [0] Re: Starka
Na prvním místě jsou rostlinky, takže pokud možno nějakou rybku která "nebude rušit" celkový vzhled akvária. Něco jako aby si oko nejdříve všimlo celkové krásy akvária a rybiček až potom. Já vím, zní to zvláštně. A otíci by šli přidat? Nebo raději počkat až se namnoží krevetky? Nemyslel jsem dávat je tam hned, ale třeba za dva týdny. S krevetkama jsem měl také počkat, já vím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2024 21:18 Žena Starka [207] Re: Dotaz
Ahoj. Pokud chceš mit v akva pohyb, tak koukni na dánia. Já mám konkrétně pruhované a pohybu mám v akvárku až až. Ony to jsou rybky vzrůstem větší, ale nejsou tak náročné na prostor jako neonky. Takže bys nemusel mít výčitky ohledně toho, že máš "velkou" rybu v krátkém akva.
A pokud se sháníš po malých rybkách, tak např. razbora trpasličí by šla.
Jinak klidně se rozepiš víc o představě o Tvém akvarku. Jaké ryby se Ti líbí, jestli chceš mit v akva živo nebo klid. Protože u neonek modrých je to takové nejisté. Někteří píši, že jsou v pohodě a neschovavaji se, ale v jiné diskuzi hodně lidí píše, že neonky modré jsou plaché a když zahlednou někoho u akva, tak se schovají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.02.2024 21:12 Muž 4Sima [1888] Re: Dotaz
Spíš jsem myslel teď otíky nepřidávat. Neonky by rády i 80 a víc cm délky akva. Ptal jsem se schválně na rozměry, abys neměl třeba kostku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2024 21:04 Muž Dotaz [0] Re: 4Sima
Rozměry délka 60cm šířka 30cm výška 35cm. Otíci byli určení na případnou řasu a už tam zkrátka jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.02.2024 20:50 Muž 4Sima [1888] Re: Dotaz
Nedal jsi rozměry akvária, ale ty neonky se rády proplavou a možná by ty rozbory byly vhodnější. S otíkama bych počkal, nádrž má 6 týdnů a tudíž je stále čerstvá. Otíci jsou na nové akva náchylný, většina je navíc z dovozu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2024 20:34 Muž Dotaz [0]
Zdravím všechny,
Chtěl bych se poradit ohledně zarybnění mého akvária. Akvárium má 60l, je založené 6 týdnů a je kompletně zarostlé s přidáváním CO2. Obsadku tvoří zatím 7ks otíků a několik krevetek neocaridina. Chtěl bych tam dát 20ks neonek modrých nebo se mi líbí razbory espeho, ale přece jen vyrostou o trochu větší tak nevím, jestli to pro ně nebude malé? A napadlo mě přikoupit ještě 3ks otíků, takže by jich bylo celkem 10ks. Není to moc?
Děkuji za vaše názory a rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2023 12:41 Žena Starka [207]
Zdravím.
Mám takový speciální dotaz. Existují nějaké rybky do cca 6o l akvarka k neonkam, které jsou užitečné jako krunyrovci, ale nemají přísavku?
Chtěla jsem si pořídit krunyrovce jednopruhe, ale když si tu rybku prohlížím, nedávám tu přísavku - děsí mě. stydim Jsem prastena, já vím, ale proste nedá mi to se nezeptat. :-D
Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.08.2023 09:15 R Muž Anthrax [4739] Re: Barunkač
Ahoj, není jednoduché něco doporučovat, pokud se o akváriu nic neví. Do jaké teploty mají ty rybky přijít? Je ta nádrž osázená rostlinami a v provozu dostatečně dlouhou dobu? :-) Co nějaké cichlidky?
Ale co se líbí mě nemusí se líbit tobě. Vyber si sama pomocí filtrů v atlasu rybicky.net/atlasryb/hledat/ a přijď to sem zkonzultovat, pokud budeš chtít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2023 07:57 Barunkač – Ryby k tetrám červenoústým
Dobrý den, mám nádrž 112l. V něm 6 otíků a 12 teter červenoústých. Prosím a typ jaké další rybičky k nim pořídit. Nějakou rybu či rybky které hezky vyniknou. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2023 09:12 Žena Beastie [314] Re: tramtra
Děkuji za zkušenost. Co se týče panchaxe měla jsem pocit, že žije jen v horní části akva a šneci na dně by mu tedy měli být jedno, ale pokud to tak není, to by byl problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2023 20:35 Žena tramtra [3202] Re: Beastie
Zkušenost mám jen s pseudomugil paskai a to teda nejsou ryby, co by byly zalezlé nebo jinak bojácné. Naopak pořád v prostoru a pohybu, neustálé naparování mezi samci a tanečky před samicemi. Měla jsem je jen krátce, ale jsou to hodně zábavné rybky. Krevet si nevšímaly, žraly všechno, co dostaly.
Panchax mi přijde dost dravec na to, že chceš něco, co dá tyloškám pokoj. To je ale jen můj dojem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2023 18:00 Žena Beastie [314] Re: Beastie
Volba sewellií podle mě byla výtečná, hezky doplňují otázku.

Proto jsem jdu s další, mám zase takové to teoretické období
Chci si pořídit nějakou zajímavou drobnou rybku do horní a střední části nádrže Okénko. Budu tam opět přesouvat tylomelánie, takže nic do spodních částí nebo nic kousavého jako jsou badis badis nebo vrčivka trpasličí.
Chvíli jsem přemýšlela nad panchaxem příčnopásným, ještě jsem ho nevyřadila ze seznamu ale možná půjde spíš ke krevetám do nádrže Pracovna, kde mám mnohem lepší růst plovoucích rostlin. Pak se ale nabízí co sem.
Napadl mě nějaký pseudomugil nebo nějaká drobnoústka, ale nemám zkušenosti ani jsem nedočetla o těchto druzích a jejich chování v jednodruhové nádrži. Nechci mít rybu, co je pořád zalezlá nebo ustrašená
Razborek už jsem měla mraky, nevím jestli bych do nich znovu šla, to samé perlové dánio bych dala do větší nádrže. Tetry taky nechci, mám ty ohnivky v druhé nádrži, nejsou úplně zajímavé. Moc mi toho ale tedy nezbývá

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2023 14:09 Žena Beastie [314] Re: Roger
Fotka k příspěvku V tom případě s tím, jak akva momentálně vypadá je sewellie lepší volba. Jen mě překvapilo, jak jsou velké, ty gary co mám teď jsou 3 cm drobci a sewellie co jsem viděla na burzách byly už tehdy větší. Mám jít jen do 3 kusů nebo 5 to akva zvládne? Už se mi nějaké povrchy dělají, ale ještě s rybami klidně počkám.
Mmch s těmi garami, nemám jich mít víc? Jak jsou malé tak to láká, ale co až vyrostou. Úkrytů v akva je cca 6 jeskyní nebo prostorů pod kameny a jako průplavy.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2023 14:06 Muž Roger [1873] Re: Beastie
Dobré je si uvědomit co která ryba chce a dělá. Sewelie si živý primárně řasou, i tou kterou nevidíš. Sekavci jsou masožravý, tudíž mají jiné nároky na stravu ale zároveň i na prostředí. Pokud chceš například sekavce příčnopasé, tak jim zajisti dostatek úkrytů nejlépe z kamenů, jemný písek a hustou vegetaci, jsou nenáročný na chov, tolerantní k NO3 ve vodě ale zároveň preferují dno s větší plochou a správně členěné tak, aby nebyli ve stresu. Pro Sewelie je lépe mít ploché větší kameny pokryté řasou, popřípadě větší kořen apod.. zároveň vodu měkkou, s co nejnižším NO3 atd.. nejsou náročný na úkryty, jsou spíše exhibicionsti a mají svůj svět. Jinými slovy mezi Sewelii a sekvcem je diametrální rozdíl na uspořádání, stravu a prostředí ;-) u obou druhů je třeba dohlédnout na spolubydlící, mít takové, které je nechají v klidu, zároveň mít takové které nejsou plaché (když budou plachý spolubydlící tak budou i oni) a na dně nemít zbytečnou konkurenci v potravě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2023 13:45 Žena Beastie [314]
Zeptám se na názor k mému akváriu Asijská řeka. Původně jsem si myslela, že tam přidám nějaké sewellie, ale teď mi přijde, že na ně nebudu mít dostatečnou produkci řas, nejsem si s tím jistá. Přemýšlím, jestli by nebyla jiná ryba lepší, jako třeba Sekavka černopruhá nebo Sekavec příčnopásný nebo třeba sekavka malá (ty poslední dvě mají podle jiných webů nižší požadavky na teplotu)
Nebo mám jít do těch sewellií? Díky za názor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2023 16:58 Muž Píno [70]
Fotka k příspěvku Ahoj, chtěl bych konzultovat přidání ryb do nádrže Nový obývák. Rozměry 75x35x45 cm. Cca 90 litrů čistého objemu. Po přidání Otíků a s nimi i nějaké choroby mi nádrž dost prořídla. Tretra krvavá to přežila jen jedna. A samce Akarky samice umlátila po vytření. Nádrž je myslím dost zarostlá, ale samec byl hroznej moula.
Akarky zelené se mi líbí ty bych nechal to znamená že koupím asi párek a budu doufat že se samice spolu nějak popasují. Chtěl bych pořídit hejno Razbor Espeho (12-14 ks). Prosím zkušenější o radu jestli by to fungovalo. Moc děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.01.2023 16:55 Žena tramtra [3202] Re: MichalMajgot
S tím centimetrovým pravidlem je to jen orientační. Není ryba jako ryba, ty sis vybral ryby s dobrým trávením, žádná čuňátka a malé, není problém jich mít víc než uvádí to pravidlo. Nikdo by ti do tvého akvária nedoporučil stejný počet pavích ok nebo ancistrusů. Hodně záleží i na zaběhnutém akváriu schopném zpracovávat rybí odpad. To je asi nejdůležitější. Proto je i důležité přidávat ryby postupně a pozorovat, jak to nádrž zvládá. Minimálně jedno dost přerybněné akvárium provozuji už docela dlouhou dobu, poslední rok s výměnou vody po třech týdnech a jde to. To není v žádném případě návod, že se to takhle dá dělat vždycky, základem je biologická rovnováha v akváriu.
Držím pěsti, ať se tvému akváriu daří. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2023 15:57 Muž MichalMajgot [2] Re: tramtra
Moc děkuji, tyhle rady jsou pro mě velmi cenné.

Ad otíci) díky za detaily. Dával jsem si pozor, odkud je beru, protože jsem četl o vysokém procentu úmrtnosti po transportu, jakmile je někdo bral třeba z Hornbachu nebo tak. Myslím si, že jsem vybral dobře, že jsem akvárko založil dobře, a že jsem při vypuštění do akvárka minimalizoval jejich stres, jak jen to šlo udělat. Možná proto mi přijdou docela spokojení a zdraví. Tak jim tedy budu držit pěsti a pravidelně je krmit, jak to ostatně dělám od prvního dne. Kamarády jim tedy pořídím až o dost později.

Ad 2 plnohodnotná hejna) jako klidně, já budu jen rád, když tam budou 2 druhy po 20 kusech, jen mi to uplně nevychází s tím přerybňováním. Dočetl jsem se, že 1cm dospělé ryby na 1 litr akvárka. To mi pak ty 2 plnohodnotná hejna přijdou dost přes čáru.

Díky i za další rady, ty krevetky ještě promyslím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2023 14:18 Žena tramtra [3202] Re: MichalMajgot
Fotka k příspěvku Otíky klidně přidat, je to hejnová ryba, ale teď určitě ne, teď drž pěsti těm stávajícím, jestli byli v dobré kondici, můžou dát i čerstvé akvárium. Pravidelně je krm. Moc je ale neuvidíš, akvárium máš dost světlé, budou zalezlí v kytkách. Jestli půjdeš do pancéřníčků, tak pamatuj, že je to taky hejnová ryba, do 54ky bych méně než osm/deset nedávala. A co se týká ostatních, já bych zase klidně dvě hejna pidiryb dala, jestli se ti líbí, proč ne. Deset kusů ale není hejno do tvého akvária, to je strašně málo. Klidně dvacet od každého a podle toho, jak se jim bude dařit, časem třeba i pridat. Mám bornejky ve dvaceti litrech hrubého, jedenáct kusů (viz foto, jsou tam všechny, fakt maličké rybky, tvoje vybrané budou podobných rozměrů). A krevetkám bych se nebránila, jestli nechceš bandu množících se neocaridin, pořiď si pár japonik, jsou sice větší, ale nenápadné a pro akvárium hotový poklad.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2023 12:55 Muž MichalMajgot [2] Re: Lojza007
Dobře, díky za pomoc. Plány přehodnotím.

Namísto dvou skoro-hejn mít jedno není problém. Na to dno ale ještě nevím, jak a čím vyřeším. Do krevetek se mi moc nechce. Vyhazovat otíky taky ne. Tak možná víc otíků nebo toho pancéřníčka nějakého, snad se s otíkama bude kámošit.

Nebo lze na to sbírání dna nasadit šnečky místo toho pancéřníčka? Nebo ty jsou jen na řasu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.01.2023 12:32 Muž Lojza007 [1180] Re: MichalMajgot
Otíci jsou značně citlivý ryby a většinou z nich aspoň část uhyne. Daří se jim až v zaběhlých akváriích a taky ne vždy. Proto je nedoporučujeme. Na řasy a čištění jsou lepší šneci.
Osazenstvo v podstatě stejně jako u předchozího dotazu. Dvě skoro hejna pidirybiček, vůbec to nevynikne. Doporučuju vybrat jedno a koupit 20-30 kusů, tento počet bez problémů akvárium utáhne, jsou to čistotné ryby. Osobně bych k tomu doporučil buď nějaký malý druh pancéřníčků na čištění dna od krmiva nebo krevetky neocaridiny.
Přesná hodnota dusičnanů a dusitanů jedině přes laboratorní testy. Papírky ukážou dost orientačně, kapkový testy trošku přesněji, ale pořád to je nic moc. Nic funkčního mezi není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2023 11:42 Muž MichalMajgot [2] – 54l
Ahoj všem. Také si rád nechám poradit jako začátečník, protože tu čtu trochu jiné informace, než v článcích na netu.

Mám čerstvě (17 dní) založené 54l akvárko. Viz můj profil. Na "plnohodnotné" osazenstvo je podle mých informací stále brzy, vidím to na 4-6 týdnů po založení. Přesto je tam ale už 5 otíků, protože jsem se řídil touto radou:

"Pokud to opravdu, opravdu nedokážete a pokud se v akváriu neděje žádná galiba, nikomu nic neříkejte a kupte si nějaké rybky s reputací nezničitelných prožívavců – krunýřovci, parmičky černopruhé, endlerky, dániá… Něco přece jen do té vody musí kadit, ať mají bakterie co trávit."

Nepřijde mi, že by se tam měli nějak špatně. Zatím žádný úhyn ničeho, ani kytek, žádná řasa, nič špatného kromě malé mizící plísně na kořenu.

Můj plán na osazenstvo je:

- Dánio perlové 10 ks
- Razbora ranongská 10 ks
- těch 5 stávajících otíků

a to je všechno.

Podle toho, co jsem si načetl, si ani nemůžu dovolit to přerybňovat víc. Zarostlé akvárko viz profil.

Moje otázky:
- Proč tu píšete, že otíci nejsou vhodní na zajíždění? Co jsem přehlédl?
- Co si myslíte o plánovaném osazenstvu?
- Co kupujete na měření dusitanů a dusičnanů? Přijde mi, že jakékoliv papírky jsou s měřením uplně mimo. Líbilo by se mi něco digitálního, co mi řekne přesné číslo, ale to asi neexistuje.

Děkuji za pomoc! stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.01.2023 18:57 Muž Roger [1873] Re: Tomaas
Pokud je chceš jako zajížděcí tak si kup jen samce, ať se ti zbytečně nemnoží. Samozřejmě, zajížděcí rybky fungují dobře, stačí 2 max 3. Jinak k tomu výčtu, proč tolik druhů ryb do 60l hrubého. Osobně bych volil jeden druh ve větším hejnu. Razbory klinoskvrne bych tam nedával, až vyrostou bude to pro ně malé a budou stát jen u skla jako sochy. Ekvivalent k nim jsou espeho, nejen že jsou hezčí, ale i menší a aktivnější.
Razbory Bornejské jsou prima ryby, pěkné a díky jejich velikosti a poměrné čistotnosti si jich můžeš dovolit početné hejno. Mají rádi klidné kamarády ;-) na dno bych zvolil pancéřníčky, druh je na tobě, jsou to čistotné ryby. Pěkně vynikají pandy, otíky zatím vynech, na ty je času dost, jejich oblíbenou potravou je filtrování řas z vody, jsou poměrně těžko udržitelné a rádi hynou. Se všemi druhy o kterých píšu mám osobní zkušenost ;-) bornejky při správném uspořádání akvária se neschovají a naopak se ukazují. Jinak, druhů ryb do tohoto objemu je mnoho, doporučuji si je projít a považovat ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.01.2023 12:35 Muž Redsnake [52] Re: Tomaas
Pokud dodrzis pravidelne vymeny vody tak osobne verim ze budou v pohode. Ja zajizdel 240l s endlerkama, bylo to teda treba mesic po zalozeni a v pohode. Ale je fer aspon merit dusitany a dusicnany, abys vedel ze je vse v poradku.
Bornejky mam ve 40l akva a doporucuji si je nekde prohlednout. Jsou krasne ale je to fakt mikrorybicka. Jsou i aktivni a moje se tedy nijak neschovavaji a ze maji kde kdyby chtely. Otiku je tam s nimi pet, ty doporucuji pridat az do zajeteho akva, byl by zazrak kdyby se ti akvarium povedlo zalozit uplne bez ras a aspon se budou mit na cem past. Osobne je jeste prikrmuji repashy gelem a zatim pekne drzi a maji hezky kulata briska.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2023 12:27 Muž Tomaas [36] Re: Lojza007
Díky moc, danio perlové resp. razborka Galaxy je super, ty budou určitě. Hodně zarostlé akva mám v plánu, ale zatím je založené 5 dnů, takže zázraky se zatím čekat nedají. Zítra na bříze dokoupit další rostliny. O kořenů považuji - otíci se mi líbí.
Teď se spíš chci zeptat, jestli ta paví očka (1x samec a 2 samice) po cca 10-14 odteď jsou OK jako zajížděcí rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2023 10:07 Muž Lojza007 [1180] Re: Tomaas
Otíky bych si rozmyslel, potřebují nějaký zarostlý kořen, aby se jim aspoň trochu dařilo, navíc nebudou skoro vůbec vidět. Neonky i razborky potřebují hodně zeleně, aby nebyly ve stresu a pak pro změnu nebudou ani jedny vidět, zvlášť když jich bude tak málo. Buď bych obojí vyměnil za 15-20 kusů razbory ranongské nebo bych tam dal pouze 20-30 neonek nebo moc hezká ryba na koukání je dánio perlové, zase v počtu 20+. Dvě skoro hejna pidi rybek nebudou vypadat vůbec dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2023 09:25 Muž Tomaas [36] – Nové akva 63l
Pořídil jsem domů společenské akva 63l viz prezentace. Nyní je to týden po založení, kdy je napuštěno a osázeno (rostliny ještě přidám) a čekám. Chtěl jsem požádat o názor na plánované cílové složení osádky:
10x neonka modra
10x razborka bornejská
5x otík
3x paví očko
8x pancéřníček třískvrnný
Namísto bornejek uvažuji ještě o razborách klínoskvrnných, ale bornejky se mi zamlouvají více.
Jako startovací rybky bych chtěl tak za 2 týdny dát nejdříve ta paví očka (žádají si je děti), do kterých jsem byl trochu donucen dětmi...:-). Ostatní rybky postupně...
Díky za názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2022 11:35 Muž Lojza007 [1180] Re: Beastie
Já to beru od oka, koupil jsem 40 neonek modrých a pak jsem kupoval 20 dalších. Kubotajek jsem rovnou koupil 20 a bylo to akorát. Gavůnky jsem z odchovny přidával taky od oka, teď jich mám dost, takže další generace už půjdou do světa.
Ona se ta hranice těžko určuje, každopádně s množením v normálních nádržích nemám problém, buď jsou to ryby, které potřebují specifické podmínky nebo jim to sežerou náhodní kolemjdoucí (většinou šneci a krevety), takže sami se množí pouze šneci a krevety a tam je mně to úplně jedno.
Nech to plynout a sama uvidíš, kdy nastal čas s tím něco dělat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2022 10:46 Žena Beastie [314]
Zajímá mě, jak řešíte plánovaný počet ryb. Do velkého jsem už třikrát musela dokupovat, nechápu, jak jsem si kdy mohla myslet, že 20 ohnivých teter bude ve 360l vpořádku, mám jich 50 a i tak by jich tam mohlo být dvojnásobek. Jediné, čeho jsem docílila bylo nutnosti karantény a případně, že když pak půjdou všechny stářím, nepůjdou najednou.

Teď, pořád v teoretické fázi ale už s reálnými rozměry a obyvateli, budou v plánu kardinálky čínské, k nim sewellie a pak případně garra flavatra, budu mít větší rozměry než v posledním dotazu, ale to se uvidí. Stejně tam pár měsíců budou kardinálky samy, aby se pro ostatní obyvatele vytvořil biofilm.
A zde je ta otázka.
Když budou kardinálky samy, pravda nemusí být ještě pohlavně dospělé, ale i pak v budoucnosti nejsou sewellie ryby, co by jim žraly mladé. Tím pádem se dá předpokládat, že se rozmnoží. Existuje nějaká maximální hranice ryb, co v akva být mohou. Jaký je tedy minimální počet ryb, se kterými mám začít, aby akva nebylo prázdné a oni ve stresu, ale taktéž aby nehrozila moc rychlá populační exploze moc brzo.
10 mi přijde málo, 20 mi přijde už skoro moc, ale to mi přišlo i u teter a kde jsem teď. Akva bude mít čistého cca 150l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 22:09 Muž Sha [500] Re: KarásekLut
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 21:59 Muž KarásekLut [90] Re: Lojza007
Tema kubotaikama myslis razborky thajske? Na ten javsky mech se podivam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 20:57 Muž Roger [1873] Re: Lojza007
Mám zkušenosti jak s bornejkami tak kubotai a neschovavávali se žádný (ovšem nesmíš dát oba druhy k sobě, kubotai jsou dost aktivní plavci a Bornejky kliďasové, Bornejkam Kubotai vadili a raději byli schovaný). Naopak Bornejky dokázali dělat parádu a šli vidět i na dálku. Ale měl jsem hejno 50ks :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 20:26 Muž Lojza007 [1180] Re: KarásekLut
Bornejky se budou schovávat, byť tak nevyniknou, na sledování jsou lepší kubotaiky. Jávský mech prostě položíš na dno a nic dál neřešíš, on se rozroste...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 19:47 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: KarásekLut
U těch jiných malých druhů bacha na to, aby se zbytečně neschovávaly. Tzv. křováci. Pak je neuvidíš jak je den dlouhej.
Myslím, že ty druhy mechů o kterých je řeč, nekoření. Prostě se jen buď na něco sami časem přichytí, nebo je mezi něco nacpeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 18:23 Muž KarásekLut [90] Re: Rovano
to mě spíš než modrý neonky zaujali bornejky, tak uvidíme jak bude čas. Nechám to ještě uzrát v hlavě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 17:28 Muž Roger [1873] Re: Passenger77
Když se díváš tak možná, když se nedíváš a mají hlad tak padnou za oběť, kór večer smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 17:27 Muž Roger [1873] Re: KarásekLut
Koberec ne, sežeň si mech ;-)
Platí co píše Lojza007 palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.09.2022 14:08 Muž Lojza007 [1180] Re: KarásekLut
Mech do rozumných rozměrů vypěstuješ mnohem snáz než kvalitní hustý koberec. Většina kobercovek vyžaduje pro svůj růst v podstatě high tech podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.09.2022 13:57 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Roger
Já mám zkušenosti s Ramirezkama takové, že po dospělých i dorůstajících kusech nejdou. Pouze pokud krmím a obsdadí krmivo krevetky, tak je odeženou jako potravního konkurenta.
Velmi malé mladé průhledné kusy samozřejmě nárazově sežere téměř cokoliv, ale že by je vyloženě cíleně lovili, to si nemyslím...spíš náhodně když je zahlédnou před sebou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 12:40 Muž Rovano [233] - RostlinyRe: KarásekLut
Tak Neonky modrý si klidně trofnou na ochutnání jiné ryby stejné velikosti. Stalo se mi to, když ta ryba byla u dna a zrovna si mysleli, že je budu krmit. Tak do ní 2 ďobly.
A přitom tam je malá krevetka a té si nevšímají. Protože si od větších zapsaly za uši, že nejsou k jídlu. Když je někde chumel u žranice, tak kdo zjedná pořádek? Kreveta! Největší neonka v akva se na ní otočí, že kdo ji hladí fouskama... a pak dělá jako že nic a plave pryč.
Takže krevetky jsou královny. Aspoň dokud Neonky nevyhladoví :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 12:11 Muž KarásekLut [90] Re: Roger
hodně mechu nebo případně hustý koberec že? :-) zkusím se podívat po nějakých kobercovkách do tvrdé vody palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 12:03 Muž Lojza007 [1180] Re: Roger
Z mých zkušeností krevety zcela ignorují pancéřníčci, parmičky černopruhé (odrostlé cca 12cm, které by je zvládaly chytat všechny) a gavůnci diamantoví a boesemanovi. Kubotajky a bornejky žijou spíš ve smíru díky velikosti krevetek, to samý neonky modrý. Tetra císařská a parmička duhová po nich jde dost ostře. Když dávám jednodenní dietu, tak je vidět, jak ty parmičky po krevetkách jdou.
Základem je hustý porost, kam se můžou krevetky schovat a kde vyroste omladina. Ideální jsou mechy, plovoučky s dlouhými kořeny nebo prostě cokoliv, co roste tak hustě, že do toho větší ryby moc nelezou. Dospělý krevetky jsou odvážnější a zvládají zdrhat, takže se vyskytují po celým akváriu, mladý skoro nejsou vidět, ale populace viditelně přibývá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2022 11:42 Muž Roger [1873] Re: KarásekLut
Krevetky ti bude žrát "každá" ryba, čím větší ryba tím větší krevetu sežere ;-) bornejky budou ďobat čerstvě narozené, Danie trochu větší atd.. otázka je, jak přizpůsobíš akvárium. S těmito druhy krevety chovat a množit lze bezproblémů, jen to chce hodně mechu apod. ;-)

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 183 184

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 198517x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l