Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Hodí se tyto rybky k sobě ? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 51 - 150 l (střední akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 18:22 Žena @ dúhovárybka [0] Re: Maq
Och, tak ok ;-) a sledovala som tie neonky a zas sa ďalšia oddelila od hejna a pred hornou plutvičkou má nejaký povlak taký biely až telový a takto to bolo už niekoľký krát a vždy sa takto oddelili...mám ju nejako humánne zabiť? A čo tie ostatné? Mám ju radšej vybrať z akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.08.2018 17:58 Muž @ Maq [2619] Re: dúhovárybka
dúhovárybka napsala: A prečo ale zatiaľ pomreli len neonky a pandy nie?
Proč v kanálech přežijí potkani a ne veverky?
Nejspíš sis přinesla neonky nějak už nalomené, a šok z nového prostředí je dorazil. Nákup nových ryb je vždy riziko, ale menší, pokud nakupuješ do zaběhlého a dobře vedeného akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 17:53 Žena @ dúhovárybka [0] Re: JirkaŠčobák
Tak fajn. Ďakujem...A prečo ale zatiaľ pomreli len neonky a pandy nie?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.08.2018 17:51 Muž @ JirkaŠčobák [1659] - Sbírám akvarijní rostliny. Low-tech akva.Re: dúhovárybka
Závisí na tom, kolik ryb chceš zabít.

Netušíš, proč uhynuly. Teď si představ, že to byla infekce a ty dáš další ryby. Ještě jsem nepotkal akvaristu, který by populaci vyléčil tak, že by do ní přidal ryby nové.

Přidej rychlerostoucí rostliny, které ti poradila GabrielaS a nekupuj nic nové. Pozoruj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 17:42 Žena @ dúhovárybka [0] – Neonky a iné tetry
Dobrý deň! Prosím Vás, poradili by ste mi? Mám v akváriu o 126L 9x pancierníčkov panda a včera som si priniesla 10x neonky obecnej ale v noci mi zomreli 3 a dnes ešte jedna...chcem vedieť či mám dokúpiť ďalšie neonky a že čo robím zle...údaje o mojom akva-v prezentácii. Lebo pancierníčkom sa nič nestalo a ani jeden nepomrel tak neviem, je chyba v zverimexe odkisľ to mám či jak? Mám dokúpiť iné? Lebo možno by som chcela ešte ďalšie tetry..nejaké malé a napadlo ma....mohla by som mať k corydoras panda a neonky obecnej aj nejakú väčšiu rybu? Nejakú 8-10 cm? ale tak aby sa nemuseli dávať páry ale len jeden... lebo síce som pozerala atlasy, no nijaká mi nefrnkla do nosu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.08.2018 15:29 Muž @ Anthrax [1133] Re: Eilen
To si moc nevybereš. Jsou to bojovnice. Můžou se ti napadat bez ohledu na pohlaví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 14:15 Eilen – Akvárium
Premýšľala som aj nad samičkami bojovníc, v minulosti som mala samčeka, ale dočítala som sa, že samičky spolu byť môžu za istých podmienok teda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.08.2018 14:01 Muž @ Maq [2619] Re: Eilen
Na tetry dost krátké. Leda snad nějaké ty nejmenší druhy.
Ale párek akarek zelených by se tam mohl mít docela dobře, pokud dáš hodně rostlin a úkrytů (mívají manželské rozepře).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 13:19 Eilen – Akvárium
Takže akvárium má rozmery 61x31x44 cm, objem som rátala na prázdne akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2018 13:03 Muž @ HanysOV [15] Re: Eilen
Ještě by bylo dobré, uvést rozměry nádrže. Tetry rády plavou a zrovna zmíněné druhy jsou celkem robustní a ne úplně nejmenší, takže třeba do kostky bych 15 těchto ryb nedal.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2018 12:57 Muž @ Wanderer [640] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Eilen
Rozhodně ne. Krása teter je v tom, když udělají hejno. Ty se nedají kupovat po třech kusech. Vyber si jedny a těch tam dej řekněme 15 - 20 ks a budeš mít pěkné jednodruhové akvárium. Z těch co jsi psala bych byl pro ozdobné. Měl jsem je a jsou to moc pěkné rybičky a neschovávají se. Ale obávám se, že v mixu s těmi akarami už máš malé akvárium. A nebo si tam dej ty okouníčky, ale nemíchal bych to.

Edit: Samozřejmě, tvar kvádru určitě bude lepší pro tyhle rybičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2018 12:48 Eilen - Skaláry - nejkrásnější ryby. – Akvárium
Tak podľa rady som si prešla atlas, zapáčili sa mi hlavne tetry, aby som bola presnejšia tetra krvavá, čierna a ozdobná, premýšľala som, že tak po troch kusoch z každého z týchto druhov? Okrem tetier mi ale učarovala aj akara zelená, takže možno jeden pár teda samec a samica. Nakoniec by som to doplnila asi ešte okouníčkom sklovitým.
Pozerala som hlavne nenáročné ryby, ktoré nie sú veľmi agresívne, nie sú náročné na chov a majú približne rovnaké teploty vody, všetky majú do cca 8cm ako mi bolo poradené, niektoré dokonca ešte menej.
Samozrejme ak by bolo niečo zle pokojne ma upozornite, ešte sa k nákupu nenáhlim a vopred ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2018 22:14 Muž @ Anthrax [1133] Re: Eilen
Jenom dodám že tady si můžeš vyhledávání ulehčit...
rybicky.net/atlasryb/hledat/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.08.2018 22:08 Muž @ NHKG [2966] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Eilen
Projdi si atlas, ryby do cca 8cm. Dívej se na fotky co se ti líbí. Těžko ti můžeme poradit, co se ti bude líbit. Až si něco vybereš, pak teprve přijď konzultovat počty, kombinace, vhodnost do 70l, ...
Některé ryby ani topení nepotřebují. Já třeba chovám rybicky.net/atlasryb/kardinalka_vietnamska , ta by šla v kombinaci s nějakým hlaváčem: rybicky.net/atlasryb/hlavac_smaragdovy Ale nejsou to úplně běžné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2018 22:04 Eilen - Jihoamerické Cichlidy a eLka – Akvárium
Zdravím, po pár rokoch chovania axolotlov som sa rozhodla, že by to chcelo konečne skúsiť aj niečo iné, zadovážila som si 70l akvárium, mám v ňom už aj rastlinky, filtrácia sa pomaly zabieha (už tretí týždeň pokiaľ ma pamäť neklame), takže akvárium čaká už len na svojich obyvateľov. A tu nastáva môj menší problém, samozrejme akvárium by som mohla naplniť gupkami a počkať kým ich bude plné, prípadne neónkami, avšak ani jedny z týchto rybiek sa mi príliš nepáčia (niežeby som chcela niekoho uraziť). Preto som vás chcela požiadať o radu vo výbere, zatiaľ nemám ohrievač avšak dokúpiť ho by nebol problém. Samozrejme o chove si neskôr zistím všetko potrebné, ale keď človek nevie kde má začať je to trochu zložitejšie, listovala som už aj atlasy, avšak nič mi nerfnklo do nosa a nakoniec som sa rozhodla, že bude najlepšie nechať si možno niečo poradiť.
Za každú radu vopred ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2018 08:28 Muž @ Anthrax [1133] Re: housis
Záleží na tom jak to akvárko vypadá, chtělo by to aktualizovat a doplnit prezentci. Ale 120 l není na sekavky ani skaláry nicmoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.07.2018 22:00 Muž @ Wanderer [640] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: freem1
Tak ony ty neonky vydrží krátkodobé výkyvy teploty, ale když je budeš mít dlouhodobě ve vysokých teplotách, tak ti začnou chcípat.

Začni studiem těch atlasů, údaje tam jsou opřené o dlouhodobou praxi mnoha akvaristů. Je škoda to nevyužít, tím spíš, když to tu máš na stříbrném podnose.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2018 16:41 Muž @ freem1 [0]
Ohrievac mam nastaveny na 24 stupnov, ale teraz v tych horucavach je teplota vody v akvariu okolo 28 stupnov.
Nevyzera, zeby to tym Neonkam nejako vadilo alebo ostatnym rybkam.
Neprijde mi, zeby boli tie Ramirezy a Bojovnice nejako specialne narocne - preco by mali byt narocne a v com?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2018 15:17 Muž @ housis [0] – Rybičky
Ahoj, mám 120l akva. Mám v něm už 3 roky 2 skaláry a 2 mřenky pákistánské. Mohli by jste mi doporučit jaké ryby k nim? Asi nějaké hejno a nebo páreček čichavců perleťových?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.07.2018 15:00 Muž @ Anthrax [1133] Re: freem1
Skaláry určitě ne. Proto si přečti ten atlas. Jinak tu budeme ztrácet čas. Přijdou ti např. neonky obecné teplotně kompatibilní s bojovnící? ;-)
S cichlidkama bych to nepřeháněl.

PS: Prijde mi že nevíš co chceš, respektive chceš vše. Včera to bylo rostlinné akvárium, dnes jsou to náročné ryby jako jsou ramirezky, na prostor náročné skaláry na teplo náročné betty. To skloubit vše nejde aby to za něco stálo. V klidu si ujasni co vlastně chceš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2018 14:51 Muž @ freem1 [0]
Ja viem, že je to na mne, ale potrebujem ohľadom toho poradiť, aby som zase neurobil nejakú hlúposť.
Tieto rybky by som tam nechal:
Neonky, Pancierničky, Otíkov, Bojovnicu samec+samica, Ramireza.
Tie 2 Skaláre sa mi páčia - môžem tam nechať iba tých 2 alebo aspoň 1?
A chcel by som ešte Ramirezov Asia, Gold, Red Gold a Borelliho.
Môže to tak byť alebo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.07.2018 11:44 Muž @ Anthrax [1133] Re: freem1
To je na tobě kterou cestou se chceš vydat. Buď tam nechej některé z čistotných druhů co do takového objemu patří a hodí se k sobě teplotně (třeba hejno neonek a skupina pancéřníčků). A nebo tam nechej bordéláře gupky, ony ti to akvárko zaplní + bordeláře ancistrusy (s tím že riskuješ že ti budou ničit kytky). Ty ryby co do takového objemu nepatří a nebudou se ti tam hodit nárokama dej pryč. Projdi si atlas a prostuduj to, jak ti to bylo doporučeno. A pak sem dej třeba nějaké konkrétní návrhy, nemá cenu aby to vymýšlel někdo za tebe, když je to tvoje akvárko. Každému se líbí jiné ryby.

PS: V adminitraci nádrže máš takovou ikonku žluté ryby, na to když klikneš tak můžeš do prezentace přidávat konkrétní druhy. Vytvoří se ti tak seznam ryb propojený s atlasem. Je to mnohem přehlednější než to mít v popisu prezentace. ;-) To stejné platí pro rostliny a ostatní živočichy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2018 11:30 Muž @ freem1 [0]
Ktoré rybky si môžem nechať spolu z tých čo už mám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2018 09:47 Muž @ freem1 [0]
Aktualizoval som si moje akvárium - zoznam rastliniek, rybiek a slimakov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.07.2018 12:13 R Muž @ afc1886 [3306] Re: freem1
A já budu pokračovat- a potom tam máš rybky, které naopak vyžadují čistou vodu a to budou mít u tebe smůlu. Třeba rybicky.net/atlasryb/cichlidka_ramirezova ,neonky a otíci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.07.2018 11:12 R Muž @ ctibum [2869] - Snažím se to nezahubit...Re: freem1
Stejnou péči ve výběru bych věnoval i těm šnekům.
Pět Neritin mi přijde dost nával na sto litrů, jelikož Konzumují výhradně řasy všech druhů včetně vláknitých. Rostlinné zbytky nebo jakoukoliv jinou potravu ignorují (jako možná výjimka byla opakovaně pozorována konzumace vylouhovaného čajového listu). Nepoškozuje akvarijní rostliny. Jakmile dojdou řasy, hrozí úhyn (nebo snaha opustit akvárium).

To samé Apulárie. Pokud je "Amplaria hnědá" tohle rybicky.net/atlasostatnich/ampularka_okruzakovita, tak Chov: Velmi často chovaný plž. Pozor, rozhodně si ho nepořizujte do akvária s rostlinami. Je to totiž obrovský jedlík a sežere cokoliv. Žádná rostlina neodolá, během pár dní zbydou jen ohlodané stonky.
Pokud je to tohle rybicky.net/atlasostatnich/mechyrovka_vychodni, může nastat podobná situace, viz atlas. Krom toho jsou Ampule bordeláři a při počtu 8ks na 100 litrů by to mohl být problém, navíc v kombinaci s Ancistrusy a Gupkami...

I Faunus mi spásal některé rostliny.

A tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.07.2018 10:48 Muž @ Wanderer [640] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: freem1
V takhle malém objemu bych osobně nechal maximálně 3 druhy rybek. Jak už bylo uvedeno, chce to sepsat jednotlivé nároky druhů a kde se ti to potká, tzv. průnik množin ;-) , tak ty mohou být spolu.
Ale ty skaláry tam určitě nemůžou zůstat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.07.2018 07:47 R Muž @ afc1886 [3306] Re: freem1
Anthrax už ti odpověděl za mě, ale máš čistý objem cca 90 litrů a v tom například 8 ampulárií dále tam máš třeba skaláry, pro které to je žalostně málo a takhle by se dalo pokračovat. Navíc některé rybky a šneci jsou pěkné prasátka, které dokážou pořádně nadělat do vody a naopak tam máš rybky, které vyžadují čistou vodu. Podívej se do karet ryb a ostatních živočichů a uvidíš sám.
rybicky.net/atlasy/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   25.07.2018 07:36 Muž @ Anthrax [1133] Re: freem1
Máš tam to čemu se říká rybí (a vtomto případě i šnečí) guláš. Projdi si nároky těch ryb a šneků co tam jsou ve zdejších atlasech. Máš tam ryby co tam nepatří vzhledem k objemu. A máš tam spoustu druhů ryb a některé z nich není ideální chovat spolu (nároky na teplotu, nároky na čistotu prostředí, hejnové ryby v malých počtech atd). A máš tam šneky a ryby co nejsou příliš v souladu s pojmem rostlinné akvárium. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2018 07:21 Muž @ freem1 [0]
Ktore rybky a slimaky a v akom pocte nechat v mojej nádrži, a ktore dat prec?
Dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 21:04 Muž @ laguna1505 [0]
Hmmm...tak co teď ?? Zůstat u 20 ks ohnivek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 20:11 Muž @ Pepan [5002] - RostlinyRe: laguna1505
Fotka k příspěvku Tady je neostrý důkaz. Je to foceno mobilem. Jsou tam vidět oba druhy, ale ty druhé se fakt schovávaly.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 20:03 Muž @ Pepan [5002] - RostlinyRe: laguna1505
Když jsem je měl kdysi v Pravé šedesátce, pořád šmejdily kolem předního skla a škemraly o jídlo. Spolu s nimi jsme měl B. urophtalmoides a ty skutečně lekavé byly a i když jich bylo 40, pořád šmejdily vzadu v rostlinách a moc jsem z nich neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 19:38 Muž @ laguna1505 [0] Re: Passenger77
Zcela úpřimně,neonka modrá a dánio madagaskarské jsem měl doteď a oba druhy mě hrozně zklamali...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 19:33 Muž @ Passenger77 [53] - RostlinyRe: Pepan
To už raději tuto (ta Razborka moc nevynikne):
rybicky.net/atlasryb/neonka_modra
Nevím ale, kolik kusů se dá dat na těch 50L... :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 19:31 Muž @ laguna1505 [0] Re: Pepan
...ta je zas lekavá...mám malé děti a kočku... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 19:24 Muž @ Pepan [5002] - RostlinyRe: laguna1505
Některou z trpasličích rasborek. Třeba toto:
rybicky.net/atlasryb/razborka_trpaslici
A na dno skupinku malých Corydorasů a je to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 19:10 Muž @ laguna1505 [0]
Tak mi zkuste doporučit hejno ryb,cca 20-25 ks...něco menšího,živějšího...budu zítra měnit dno za www.superzoo.cz/… (snad 5kd bude stacit) a nechám i stávající rostlinky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.07.2018 18:17 R Muž @ romant [26659] Re: Passenger77
Do necelých 50 litrů čistý vody bych je nedoporučoval. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2018 18:09 Muž @ Passenger77 [53] - RostlinyRe: afc1886 + laguna1505
Tak Tetru ohnivou už bych si znova nepořizoval...hrozně nudné ryby (aspoň u mě). Výborná a zábavná ryba, co moc nešpiní, je tato:
rybicky.net/atlasryb/tetra_kralovska
Z fotek to tak moc nevypadá, ale má také krásné zbarvení při vhodném světle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2018 20:38 Muž @ laguna1505 [0] Re: afc1886
...no plave mi tam cca 3 ks Danio perlove, a asi 2-3 ks neonka modra...+ jeste par krevetek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2018 20:34 R Muž @ afc1886 [3306] Re: laguna1505
Bývají v hornbachu, alespoň u nás a počet bych ti řekl až podle toho, co už v akváriu máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2018 20:22 Muž @ laguna1505 [0] Re: afc1886
ta mě taky napadla, ale nevím kde ji sehnat... Zkus ještě poradit koli ks mohu pořídit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.07.2018 20:05 R Muž @ afc1886 [3306] Re: laguna1505
A co hejno teter ohnivých?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2018 20:04 Muž @ laguna1505 [0] Re: Pepan
...myslím že rostlinek mám docela dost...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2018 19:37 Muž @ Pepan [5002] - RostlinyRe: laguna1505
Ta je tak na hraně, ale při dobré péči a vhodných podmínkách by se dala použít. Ale říkám že nejdřív je třeba řešit kytky, protože za krátkou dobu tady budeš se stejným dotazem znovu. Jo a mimochodem - je tady velice dobře udělaný atlas ryb, rostlin i ostatních žovočichů. Nejdříve bych se poradil s ním a teprve pak dával dotaz do vlákna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2018 19:37 Muž @ laguna1505 [0] Re: Pepan
Fotka k příspěvku jinak akva teď vyzerá takhle, fotka v prezentaci je stará už asi 8 měsíců
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2018 19:31 Muž @ laguna1505 [0] Re: Pepan
a co ta Tetra červená?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2018 19:29 Muž @ Pepan [5002] - RostlinyRe: laguna1505
S ohledem na velikost nádrže se nedají použít ani tetry krvavé, ani parmičky purpurové. Hledal bych menší druhy. Navíc, v uvedené nádrži je žalostný nedostatek rostlin. Možná to je důvodem úbytku ryb. Nejdřív bych doplnil kytky a pak teprve řešil ryby.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 158

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 160875x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/120-ryby-do-stredniho-akvaria-51-150-l