Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krmení moučnými červy

 

NápovědaFórum » Krmení » Živé krmení 

Krmení moučnými červy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.06.2012 12:09 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Vstrom
Vstorm: Nie, čierne kukly sú mŕtve. Živé sú biele, postupom času je vidiť žlté až červené končatiny a hryzáky.
LiborSprysl: Klasika, kedysi som zháňal po chovproduktoch mŕtve holíčatá, nikde som nepochodil, hneď po smrti totiž putujú k zophobasom. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.06.2012 11:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: RadioactiWe
Podle informací od velkochovatelů této havěti, zcela bez problémů žerou červi rovněž maso. Uváděli mi to na potkanech, které mrtvé hážou k nim a do druhého dne je jen kostřička...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 11:20 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: RadioactiWe
a ty kukly jsou takový černý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 11:15 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Vstrom
Ja som ich kúpil pavúkom a bolo mi odporučené mať ich v chladničke, ale mám ich len tak v izbe. Krmiť je najlepšie čerstvým zeleným, napríklad púpavam jablko a podobne, ale krmil som aj namočenými mačacími granulami alebo patentkami. Pri izbovej teplote sa ti budú kukliť, kukly som dával do oddelenej nádobky bez substrátu a dal som im tam kvapku vody. Vyliahnuté chrobáky som preložil do tretej nádoby, substrát tvorí strúhanka, krmím mačacími granulami a patentkami. Na dne v substráte je vidno malé cca. pol centimetrové červíčky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2012 11:01 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, nemáte někdo návod, jak tyhle červy chovat? Kupuju je želvám. Četl jsem všelijaké návody, ale moc si tím jistej nejsem. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.02.2011 14:09 Muž grizly [145] Re: maros77
Klidně jim to dej, pochutnají si na nich. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 13:02 Muž maros77 [0] Re: Kajka99
chcel by som nimi skusiť nakrmiť štvorzubce. Lenže kukly su niečo iné. Toto je normálny červ len je čierny a nehybe sa. Mam ich v nadobke kde je muka, struhanka, práškovy cukor, vločky... sem tak im pridám príklad uhorku aby mali tekutiny. V jednej nadobke mam tie červíky, v druhej tych 4 chrobačikov a v takej maličkej mam kukly na papierovom obrusku ktory udržiavam vlhky (len tie mam zatvorene ináč ostatne su otvorené).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.02.2011 12:54 Žena Kajka99 [229] Re: maros77
já chovala moučné červy když mí ptáci vyseděli ptáčata...měla jsem je v krabičce od margarínu zasypané moukou (fakt hodně) žili a ti co jsem nestačila zkrmit se vylíhli v pohodě...jak je chováš ty?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.02.2011 12:53 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: maros77
Tie čierne múčne červy, tak to sú zakuklené červy z ktorých sa niečo vyliahne. Aby sa nezakuklili, musia byť v chlade. Aj tým sa dajú kŕmiť väčšie ryby, netreba to vyhadzovať. Aké ryby tým kŕmiš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.02.2011 12:50 veja Re: maros77
asi jsi je hrmil hodně nebo málo.Také mohli být staří nebo na ně mohl mít vliv blbá kvallita vody bez vzduchu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2011 12:21 Muž maros77 [0] – sčernanie
Mam červy v nadobe v izbe a niektoré mi černaju. Čím to je? Stvrdnu a su cele čierne. Vyhadzujem ich su asi mrtve. Čo sa im mohlo stať? A kukly sa mi dlho dlho neliahnu. Ako dlho trva kym sa vyliahne z kukly chrobák? Ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 12:57 blackarrow Re: kik
Já je mám v krabičce s větracími otvory na víčku zasypané ovesnými vločkami a občas jim přilepším ohryzkem z jablka, aby měli nějaké tekutiny. Skladovat v lednici spodní polička, jinak se ti brzo zakuklí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   11.06.2010 10:45 švíco Re: kik
Moukou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2010 10:41 kik
Cim krmit cervi?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 16:11 Muž Dušan2 [1] Re: diskoclub
Tak se na to asi vykašlu, proto se ptám že vím že jsou spíš býložraví, tak jestli to někdo nezkoušel a pokud ano tak jak to dopadlo. Maximálně to zkusit opravdu jen péřovcům, ty žerou klidně z ruky, ale ještě nevím, aby něco neupustily a tlamky to nezdlábly, aby měly potíže to nechci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 16:05 Muž diskoclub [40] - CichlidyRe: Dušan2
Dušane oni by to asi určitě sežral, ale problém by mohl nastat v tom, že by moli dostat střevní potíže.....bílé hovínka a tak.Osobně bych to v žádném případě nedával
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 16:01 Muž Dušan2 [1] Re: diskoclub
Že to jsou býložravci vím, já jen že v každém krmení je také něco masa a teď máme doma moc červů pro gekončíka, tak sem jen přemýšlel jestli by to nezchroustaly také. Jedině že by to schroustli péřovci dříve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2009 14:00 Muž diskoclub [40] - CichlidyRe: Dušan2
Tohle malawi určitě nedávej, nevím jak by na tohle reagovali ti labidichromisi,a le těm pseudotropheusům to určitě nedávej, to jsou býložravci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.09.2009 13:58 JuraS Re: Dušan2
Moučnými ale i masnými červy jsem krmil colossoma bidens..jeli po nich jako divé..o mastných červech si myslím, že se s nimi většina ryb setkává běžně ve své domovině když třeba do vody spadne zemřelé zvíře a mouchy do něj nakladou vajíčka..jen co je někde uvidím prodávat tak je vezmu terčovcům pro přilepšení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2009 19:42 Muž Dušan2 [1] – moční červi
chtěl bych se zeptat jestli se dají krmit rybky : Labidochromis caeruleus , a Pseudotropheus socolofi , krmit močnými červi? U péřovců asi problém nebude, ale u ostatních nevím, nerad bych něco pokazil. Ty Labidochromis caeruleus jsou poměrně mladý, asi 5 - 6 cm. ahoj
Vyzkoušejte

+ Přidat reakci


Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 2005x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11978-moucni-cervi-jako-krmivo