Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Cichlidka Ramirezova - rozmnožování

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Cichlidka Ramirezova - rozmnožování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 07:08 Muž @ motýlek [254] Re: Dalkan
To máš lepší než tv seriál ;-)
Zkus si nalihnout artemky, až se rozplavou tak si na ně zvyknou ...
pokud máš někde jávský mech, tak jej až budou plavat velmi opatrně někam na opačnou stranu než jsou přidej - hlavně jej předělej i s "bordelem" - tam si také nějakou potravu najdou ...
Jinak Ramirezky jsou fakt chytré ryby - to poznáš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 04:19 Muž @ Dalkan [2] Re: JanaS
Super. Děkuji za tipy a reakce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 22:09 Žena @ JanaS [119] Re: Dalkan
www.dajanapet.cz/…

Něco je tady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 21:56 Muž @ Dalkan [2] Re: MonterMonty
Je to jejich první várka jiker a mláďat. Ale chovají se jako profíci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 21:08 Muž @ MonterMonty [1520] - AmerikaRe: Dalkan
Asi půjde o mladý pár který ještě přesně neví kdy co a jak , musí si to taky odzkoušet párkrát :)
jinak to "předžvýkávání" potravy malému potěru je docela běžná věc u cichlid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 20:58 Muž @ Dalkan [2] Re: romant
již ve druhém dni po vykulení? Vždyť se ještě ani nemají tendencí se rozplavat.
No ale dám na rady zkušenějších. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 20:04 R Muž @ romant [25296] Re: Dalkan
Snaží se je krmit.
Edit: Teď by jsi potřeboval pomalu začít krmit živou artémkou, jinak začnou jejich řady řídnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 20:03 Muž @ Dalkan [2] – krmení potěru?
Zdravím vespolek,

mám RAMky krátce, ale podařilo se mi vytvořit pro ně takové podmínky, že nakladly jikry a nyní hlídají prcky. Co mě překvapuje a nikde jsem se nedozvěděl je to, zda samice mladé i krmí.
Dospělým dávám jak mražené, tak živé, granulky i vločky. Prostě pestrá strava. Ale co mě udivilo je to, že když jim dám vločky Tetramin pro crisps (snad to nebude bráno jako reklama) tak samice vezme vločku, doplave nad potěr a nad nimi ji zase vyplivne. Takže k potěru dopadají drobné kousky. Nedělá to ale pokaždé, když jim dám toto krmivo. Myslíte, že v tom je nějaký záměr nebo jen náhoda? Vypozoroval to někdo z vás?
Potěr je nyní 2dny starý (viz můj malý článek v profilu) a tak si myslím, že je zcela zbytečné jej krmit. Tak proč to dělá?
Díky za reakce

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2017 23:02 Muž @ Maq [1892] Re: Petas33
Ramirezky takový lunapark nesnesou, v tomhle leda chcípnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2017 20:02 R Muž @ romant [25296] Re: Petas33
No, protože moc tlačíš na pilu, dej jim čas, nech je kde jsou, nikam je nepřelovuj, udrřuj jim dobrou kvalitu vody a když bude nálada, oni to zkusí i tam a potom můžeš testnout nějaký přelovování a třeba to vyjde.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2017 12:15 Muž @ Petas33 [1] – treni
Fotka k příspěvku Dobry den ,jdu si pro radu jak uspesne vytrit ramirezky.Par jsem premistil do treci nadrze Ryby byly krmeny zivou patentkou.Teplotu jsem zvedl na 28 C.Voda chytana destovka na vesnici a prefiltrovana pres vatu No3 15...ale ryby porad nic

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 13:31 Muž @ motýlek [254] Re: kmara
Fotka k příspěvku ono ani tak moc nezáleží, jakou vodu máš v hlavní nádrži - ony se vytřou i v nevhodné vodě pro vývoj jiker ... tedy je důležité mít správně tu vývojovou vodu ... zkusit to můžeš, ale pokud nemáš moc zkušeností, tak naděje na úspěch tipuji tak jedno procento ;-) ...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2017 12:51 Muž @ kmara [9] - Cichlidy
Zdravim, mam ramky chvilku a ted se mi vytrely.
Samec zavojovy samice klasika.
Chtel bych se pokusit neco odchovat.
Kdybych hadickou odsal jikry do maleho akva, ve kterem bude voda z velkeho akva, mam nejakou sanci, ze z toho neco bude? Diky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2017 19:29 Muž @ MonterMonty [1520] - AmerikaRe: KatkaPtacatko
pokud už nějaký "utečenec" plave , pak rozhodně z pátku nebudou ,což zas tak podstatné není, spíš pátrej čím je nakrmíš - umělý ti žrát nebudou a pojdou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2017 19:25 Žena @ KatkaPtacatko [0] Re: MonterMonty
Vlevo vedle kytky je jeden utečenec.
Spíš mi šlo to, jestli mohou být z těch pátečních jiker, jen mi nejde do hlavy, kam v neděli zmizely, že jsem je tam neviděla. Nebo jsou po vykulení míň vidět?
Vím, že píšu blbý dotazy, nějak mi to nejde do hlavy, tak zjišťuji, co se mohlo dít.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2017 19:21 Muž @ MonterMonty [1520] - AmerikaRe: KatkaPtacatko
Na fotce ani není takřka rozpoznat tvar těla , jak chceš určovat stáří? jikry se vykulí cca po 2-3 dnech , malí prckové se rozplavou cca 4-6 dní , záleží na teplotě vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2017 19:06 Žena @ KatkaPtacatko [0] – Stáří mrňat
Fotka k příspěvku Zdravím, chtěla bych se optat, jestli někdo neodhadne, jak jsou asi stará tato mrňata ramirézak. Sem tam nějaké poplavává. V neděli jsem páteční jikry už neviděla a dnes jsem si náhodou všimla těchto mrňat.
Omlouvám se za kvalitu fotky, ale nejdou pořádně vyfotit.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 22:55 Muž @ MonterMonty [1520] - AmerikaRe: Maq
Kde jsi to vyčetl že je Ramiréza plachá ryba ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2016 18:21 Muž @ Maq [1892] Re: Paion
Malé cichlidy jsou většinou krátkověké a jakmile dospějí, třou se celkem pořád. Takže příležitostí bude dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2016 17:10 Paion Ramirézka
Je to radost vydět,že se zadařilo. Nemám v plánu velkochov vyloženě ta radost. Jsem překvapenej,že to šlo tak ryhle hop Jsou ve společném akvárku 200 l. Ráno jim chteli potomstvo likvidovat mečovky,ale sameček je statečně odháněl a samička se krmila.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2016 16:23 Muž @ Maq [1892] Re: Paion
Může a nemusí to být dobrý nápad.
Především v tom malém musíte mít vodu, ve které se potěr vykulí. Měkkou a velmi čistou. Není to tak jednoduché.
A v každém případě musíte mít vhodný pár, který to "umí". U cichlid je běžné, že prvních pár výtěrů sežerou, buď jikry nebo potěr. Ale učí se.
Pokud jsou to plaché a citlivé ryby - a ramirezka mezi ně patří - potřebují hlavně klid. Nevíme v jakém je máte akváriu... ale přelovování do vytíračky jim na klidu nepřidá.
A konečně, odchov plůdku těchto cichlid je dost obtížný, a i pokud by se Vám podařil, těžko ty rybky prodáte. Obchody je berou jen od zavedených dodavatelů.
Já mám taky rád malé cichlidy, taky si užívám jejich tření a starost o mládež, ale efektivní odchov neplánuji; v malých "amatérských" rozměrech to nemá budoucnost. Pár kousků třeba darujete, ale desítky ramirezek neudáte nikam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.11.2016 16:19 Žena @ wdenda [14] Re: Paion
Spíš bych je nechala to ještě párkrát zkusit. Po pár nepodařených pokusech se to naučí a pak už to půjde. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2016 15:43 Paion Re: grupyk
Tak a je to. Do rána šutr posetý jikrama a už tam není žádná koukal jsem jak je žerou. No co se dá dělat. Tak padlo rozhodnutí: pořídit malé akvárko pro tření a pak dospělé vráti do společného a nechat to na mtce přírodě. Jestli je to ovšem správně?! Ještě by mě zajímalo za jak dlouho se dá čekat další tření? potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2016 21:44 Muž @ grupyk [20] Re: Paion
Mě se ramky třely co 10 dnů, pak 2 dny hlídaly jikry a pak je v noci z 2 na 3 den sežraly.

Ale chápu to tvoje nadšení, taky mě to bavilo sledovat. Až bude samice jezdit s vystrčeným "kladélkem" tak přijde brzo kladení jiker.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2016 20:58 Paion – Ramirézka
Dobrý den všem.
Mám dotázek ohledně Ramirézek. Před cca desíti dny jsem si pořídil páru Ramirézek Mikrogeophagus ramirezi a už se chystají na tření. překvapilo mě to protože jsem všude četl ,že než se dá pár dohromady trvá to i pár měsíců a někdy to ani neklapne. Hrabou si důlek jak bagr a zajímalo by mě za jak dlouho se můžu dočkat jiker.Všude je psáno za jakou dobu se vakulej a rzplavou, ale tahle info mi schází.
Dík za odpovědi. ahoj

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 22:42 Muž @ MonterMonty [1520] - AmerikaRe: PanJirka
Dokud potěr něco nesežere , nebo se stane soběstačným , akvária bez krycích skel si o rybí harakiri doslova říkají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 19:58 Muž @ PanJirka [1] - Cichlidy
Mě se Cichlidka Ramirezovy vytřeli v akvárku a dva dny hlídali jikry. Dnes se vykulili mladé normálně ve společenském akváriu. Bohužel samec byl při jejich obraně tak agresivní, že mě vyskočil z akva sad (když jsem přišel z práce, našel jsem ho na zemi) Samice se o mladé dál stará. Moje otázka jak dlouho se o mladé bude starat ? Toho samce je mi tak líto, takovýho vzornýho už neseženu sad

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2016 21:39 R Muž @ romant [25296] Re: Nikoolka
Njn, jestli ty to nechceš stylem šup na krávu a už je tele. :) Ono si to chce trošku něco přečíst, informací je nejen zde dosta dost a zjistíš že to chce pořádnej dlabanec, zacvičit s vodou, často měnit, houpat tím s teplotou a když se jim bude chtít, třeba se i nějakých jiker dočkáš a potom budeš jistě připravená na další fázi, tedy tím že budeš mít čím krmit omladinu, aby to mělo nějakej smysl, no máš toho hodně před sebou, tak směle do toho. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2016 19:36 Muž @ MonterMonty [1520] - AmerikaRe: Nikoolka
Kvalitní krmení - aby se samice pěkně zaplnila , ne všechno vločkové musí být dobré a ramky potřebují pestrou stravu a hlavně aspoň kvalitní mražené , teplota aspon 27°, při krmení živým, mraženým a občas kvalitním umělým se mi třely co 14 dní , taky je potřeba kvalitní voda , prostá N látek , nejlépe slabě kyselá - ale to není podmínka , a hlavně taky měkká , jinak se jikry nevyvinou, v Malešické vodě z kohoutku se občas něco vykulilo , stačilo zředit 1:1 s RO a byla 80% úspěšnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2016 18:10 Žena @ Nikoolka [0]
Ahoj mam parek cichlidek a uz je mam docela dost dlouho a nic stale se nevytiraji. Nejde tomu nejak pomoci?
Reklama

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2016 08:07 Muž @ motýlek [254] Re: maniak333
drobný potěr těžko rozkrmíš artemkou - tedy musíš mít trepku - umíš ji chovat? ... já jsem začínal daniemi, tetrami černými, parmičkou čtyřpruhou - to už je náročnější, razbora klínoskvrnná, pancéřník panda - žádná sranda ;-) ... betty, čichavce šedé ... vhodná je třeba tetra paraguajská nebo krvavá ... odchovával jsem i ty Tvé Ramirézky, ale to je fakt jiná kategorie - i když Tě to láká ...
možná ještě jako mezistupeň neonku obecnou - ona si ty artemky z devadesáti procent vezme hned první den ... ideální je mít potěr aspoň od dvou druhů současně - kvůli efektivitě krmení ...
já nejsem profík, ale tohle všechno jsem si prošel a byl jsem úspěšný, i když vždy také ne na poprvé ... tak přemýšlej a pak to zkoušej ... hodně štěstí ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 20:26 maniak333 Re: motýlek
dobrá a kdyby jsem chtel teda ty tetry a razbory tak které by ste mi doporučily ? :-) například se mi libi razbora galaxy je to špatné na začatek ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.05.2016 19:18 Muž @ motýlek [254] Re: maniak333
nechci Tě odrazovat, ale tyhle rybičky si nech až budeš umět namnožit a odchovat tetry, parmičky, dania a razbory ... je to fakt docela náročné ... zbytečně budeš mít trauma ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.05.2016 19:07 Žena @ JanaS [119] Re: maniak333
Protože jsem to tenkrát taky naprosto zoufale hledala, dovoluji si sem dát odkaz: www.dajanapet.cz/…
A přidávám ještě "něco o krmení" www.dajanapet.cz/… ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 12:07 maniak333 Re: PaYoch
Mam takový problém u nás v okolí je dost tvrdá voda je možnost e by se mi vůbec rozmnožily ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 12:00 Muž @ PaYoch [134] Re: maniak333
Parametry vody jsou uvedeny hned v úvodu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 11:54 maniak333 Re: romant
Hezky článek ale jaká by měla byt voda a teplota
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 10:20 maniak333 – Rozmnožení
Dobry den jsem začátečník a chtěl bych se pokusit rozmnožit ramirezky jaké jsou vhodně podmínky pro tento druh ryb a co by jsem mel udělat ? Předem děkuji za odpověď :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 06:55 Muž @ MonterMonty [1520] - AmerikaRe: PaYoch
Jsou světlé , moc netmavnou , rozhodně ale poznáš co zbělá a co se vyvíjí
rybicky.net/fotogalerie.php…
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2016 00:15 Muž @ PaYoch [134] Re: MonterMonty
Dneska jsem právě přeměřil vodu, všechno by mělo být OK, tak to tedy nechám být. Co se týče jiker - neoplodněné bělají, oplodněné hnědnou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 23:53 Muž @ MonterMonty [1520] - AmerikaRe: PaYoch
Já v takových případech ani něvětral (měl jsem sólo akvo jen na ně)at maj rodičové klid , tak pokud nemáš nijak přerybněno akvo dobře funguje , o ty dva dny než se to má vykulit, se nic nepotentuje, vono uvidíš už po 24 hodinách jak si jikry stojí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 23:29 Muž @ PaYoch [134]
Ahoj přátelé - před týdnem jsem koupil ramky, včera jsem pozoroval samičku, jak hloubí dolík v písku a dneska se vytřely. Pozítří je plánovaná pravidelná údržba akva (výměna vody, odkalení, čištění skel) - otázka zní: mám ji dělat? Předpokládám, že z toho výtěru asi moc nebude, ryby jsou mladé... Nebo jen "vyvětrat" a nechat ryby a jikry zatím v klidu a počkat, jak se to dál vyvine?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.11.2015 10:24 JoKa Re: wdenda
Spíš to dá na ten šutr pod topítkem... Teď brání celý ten roh, kde je náhodou topítko... ;-)

Edit: a nebo to na poslední chvíli položí úplně někde jinde. To se taky stává často...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 09:57 Žena @ wdenda [14] Re: roy
Bylo mi zvláštní že je to topení. Všude píšou kameny popřípadě norky a ona si vybrala něco svislého a ne vodorovného.
Ale Děkuju, snad tam něco brzy bude :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 01:19 Muž @ roy [18] Re: wdenda
No napriklad podla toho kladielka ako pises. Miesto uz ma teda vybrane a asi aj ocistene, tak ho brani a samca nahana aby jej pomahal, alebo uz je pripravena na akt :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2015 20:19 Žena @ wdenda [14] – Tření
Fotka k příspěvku Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat jak poznat blížící se tření Cichlidky Ramirézové? Moje samička neustále brání topení, občas se přidá i sameček. Samička má růžové a o něco tlusčí bříško. Samce občas taky nahání ale ten zdrha.
Možná je jen až moc teritoriální, ale dole mezi ploutvemi má výrazné to kladélko, tak pevně doufám a věřím, že něco bude a jestli jo, tak že to nesežerou :)
Předem děkuji za případnou pomoc :)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.06.2015 16:22 Muž @ prasan [2478]
Mne sa vytierali v spleti rastlín na koreň.Štrk som mal hrubý a plochý kameň žiadny.Majú radi ako bolo napísané miesta kde majú pokoj a kde sa môžu nerušene starať o potomstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.06.2015 06:17 Muž @ Sergej [10] Re: vasa1234
Podle mě nepotřebují žádnou jeskyni, když jsem jim dával plátky břidlice na různá místa tak se stejně vytřeli tam kde se to líbilo jim, ale většinou to bylo spíš někde v hustším porostu nebo u zadního skla. Prostě tam kde měly klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 05:52 Muž @ vasa1234 [20] Re: Sergej
Ja mam hrubší sterk, tam si dulek nevyhrabou. Je dobré umístit desticku aby to měli zároveň jako ukryt. Do rohu za kytku, pod kořen, nebo jim kryt udelat. Uříznout tmavou petku,aby zbylo dno a cca 10-15 cm delky.
Reklama
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 14

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 16203x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/11790-cichlidka-ramirezova--rozmnozovani