Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.11.2011 07:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: Tudy
Zase nemějte představu že tak velká cichlida klokotá po nádrži jako hejno neonek. Pokud dá do nádrže pár velkých cichlid, tak se stejně bude střídat koloběh výtěr, odchov, výtěr, odchov a tak pořád dokola. No a při tom ty ryby fakt moc nenaplavou. Takže to jako trápení, pokud budou mít čistou vodu a dost potravy, nevidím. Pokud se podíváte na kolonie vytřených například některých kančíků v přírodě, tak mnohdy více místa také nemají...A to ještě musí hájit teritorium proti sousedním párům ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2011 00:45 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: bluemonster
Strkat 25 cm dlouhou rybu (navíc cichlidu) do 100 cm dlouhé nádrže je trápení. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 20:28 JagerMaister
ahojte potrebujem radu chcem totálne zmeniť osadenstvo nádrže 200l, 100x40x50 chcel by som nejaké cichlidy aspon do 25cm na dlžku ... poradíte mi ... ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2011 22:46 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Nobody
Dospela skalara ma 20cm na vysku a 15cm na delku. Pri tehle velikost i pri 50cm akva s piskem a hladinou pod kantou uz skoro dre ploutvemi o kobercovky ;) Lidi si casto neuvedomuji, jak velke ryby skalary jsou (nebo aspon muzou byt).

ALe jak jsem psal, je to hlavne o vzhledu, kde me se nelibi treba neco, co tobe prijde fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 21:50 Nobody Re: Barakainus
4 skaláry na 200l je moc?Tak to si nemyslím.Že to nevypadá dobře?Proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 21:39 R Muž romant [27987] Re: Barakainus
O.K. Rozumím Tvému argumentu, je to o tom, co se komu líbí a co ne. :) Já jsem měl spíš obavy, aby to Tvoje doporučení nebylo směrem ke snášenlivosti a soužití těch ryb v daným akvárku, takhle jak jsi to vysvětlil to beru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 21:33 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: romant
Ja bych tam nenechal zadnou. Pokud jsou mlade tak jo, ale jak dorostou, proste to vypada blbe. Takze to neni o filtraci, spis o vzhledu.
Tady rybicky.net/nadrze/12822 si spousta lidi stezovala, jak se i jen jedna skalara do toho akva nehodi. A to je skoro stejne akva, jen o 10cm nizsi. Kdyz se koukam na to 200L se ctyrmi, taky mi prijde, ze jsou uz na nej moc velke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 19:49 Nobody Re: TomV
Problém při větším množství skalár není,pokud nechcete odchovat mladé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 19:26 Muž TomV [13] Re: Nobody
Jasně, s těmi fantomy jsem se spletl, děkuju za opravu :-) Ale pro změnu nesouhlasím, že 2 páry skalár jsou na 200 litrové akvárko (vody asi 160-170 litrů) moc. vždyť když se podívám na prezentace tak např. v akváriu uživatele romant (kde je asi 240L vody) je osm (!) skalár a očividně dle prezentace to nedělá žádné problémy :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 18:55 Nobody Re: TomV
Pokud chcete odchovat mladé od skalár ve společném akva(aspoň několik),tak akary hnědé,tetry=zloději dát jinam.
Dva páry skalárů na takovou nádrž je moc.Většinou to nevede k dobrým koncům.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 18:40 Nobody Re: TomV
Fantom červený a Fantom černý nejsou varianty,ale samostatné druhy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 18:13 R Muž romant [27987] Re: TomV
palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 18:11 Muž TomV [13] Re: romant
No právě ony už se spolu třikrát vytřely a teď se připravují na další, už čistí listí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 17:56 R Muž romant [27987] Re: TomV
To, že je to stálý pár usuzuješ z čeho? Nejspolehlivějším určením pohlaví u skalár je tření, kde se definitivně ukáže kdo je kdo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 17:50 Muž TomV [13] Re: romant
Tak skaláry utvořily jeden pár (stálý) a další dvě jsou sameček a samička, ale vzhledem k tomu že sameček je v akváriu jen týden tak mi ještě připadá že se zabydluje... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 17:13 R Muž romant [27987] Re: Barakainus
A kolik by jsi tam těch skalár nechal Ty? Mě příjdou 4 skaláry na spárování tak akorát(při troše štěstí páry dva a nebo jenom jeden). Jak bude reagovat ten tzv. zbytek, toť otázka. Moje zkušenosti jsou obojetné, ale to je dáno povahou těch ryb. Prostě někdy to problém je a někdy není a vyžaduje to nějaký dodatečný řešení v podobě redukce těch ryb, ale na to bych řekl, že je ještě čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 17:04 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: TomV
Fakt bych další fantomy nedával, neutvoří hejno a pokud se ti stávající bojí a schovávají, tak ti noví se nejspíš budou chovat stejně. Navíc s akarami by jsi měl přerybněno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 16:45 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: TomV
Az ti 4 skalary dospejou, bude to na to akva moc. Kolik tam budes mit tech ostatnich malych mrch je celkem jedno. Ty skalary budou tvorit tak 90% zateze akvaria.
Sice to neodpovida na tvoji otazku, ale prijde mi, ze to je na co bys ses mel ve skutecnosti ptat ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 15:10 R Muž romant [27987] Re: TomV
Těch fantomů si na Tvoji velikost akva můžeš dovolit klidně i více, tím nic neskazíš, alespoň bude větší snaha bejt v hejnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 15:06 Muž TomV [13] Re: romant
Dobře, moc děkuju, přidám tedy akary hnědé a tak 6 fantomů červených :) X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 14:47 R Muž romant [27987] Re: TomV
O.K. pokud máš s těma cichlidkama tuto zkušenost, tak klidně běž do těch Akar Hnědých. Ty fantomy bych posílil to hejno červených a netříštil bych to dalšíma, to by bylo stejný, jako když by se přidávalo hejno jiných teter, tak jak jsi psal v prvotním dotazu.
EDIT: Já jsem měl na mysli svým doporučením těch cichlidek, oživení nádrže nádrže o čiperný rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 14:40 Muž TomV [13]
Moc děkuju za reakce, :)
Ohledně těch malých cichlidek, už je moc nechci, protože jsou sice moc krásné, ale u mě v akváriu se jim moc nedařilo, takže se bojím je tam dávat. A proto jsem si našel Akaru hnědou, dočetl jsem se, že je to jedna z nejklidnějších cichlid, tak proto bych byl raději za ní. A k těm fantomům, nechci je někam dávat, to raději zůstanu u nich. Ale koukal jsem, že kromě jejich ,,červené" varianty existuje i černá, tak teď otázka, jestli by tam šlo třeba 6 černých..? Jinak ještě jednou děkuju za reakce, vážím si jich ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 12:41 R Muž romant [27987] Re: NHKG
Menší cichlidky budou při normální péči o nádrž choulostivé stejně jako ostatní obyvatelé, toho bych se nebál. Tím jak jsou aktivní a živý akvárium obvykle pěkně oživý a mají i funkci tzv. hejnovýho koordinátora právě u těch teter, který jsou před nimy neustále ve střehu a tím se lépe formují do hejna. Jinak stran těch Teter Červenoústejch, naprostej souhlas, výborná hejnová rybka, kam první, tam poslední a po celým akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 12:29 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: TomV
Nesouhlasím s ostatními, Akary bych přidal. Jsou to klidné ryby a navíc jsou větší, "neztratí" se v tak velkém akváriu jako pár teter... Menší Cichlidky jsou moc divoké a náchylné. Ale další hejno Teter by už asi bylo moc, měl by jsi přerybněno. Takže další tetry jedině pokud by jsi ubral jiné ryby nebo nedával ty Akary. Ideálně vyměnit za ty Fantomy. Navíc pokud se nepletu, tak Tetry královské moc nedrží hejno. Lepší by byly Tetry červenohlavé (bleherové, červenoústé).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 12:24 Muž souky [592] - Rostliny
přidal bych pancíky do hejna, ono míň druhů mi přijde lepší než z toho mít rybí polívku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 10:02 R Muž romant [27987] Re: TomV
Další hejno teter bych tam už nepřidával a spíš bych to stávající posílil. Místo těch Akar Hnědých bych se podíval třeba na nějaký menší cichlidky, výběr je slušnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 09:49 Muž TomV [13] – Co ještě?
Ahoj,
chci se zeptat, co bych ještě mohl dát do svého akvária MeuSonho /180L/ ( rybicky.net/nadrze/11595 ) . Zatím je osádka - 4x skalára amazonská , 12x fantom červený (kteří jsou však věčně schovaní v porostu) 2x tetra žhavá (jen na dožití) a ryby dna - tzn. 5 pancíků a ancíci.
Chtěl bych přidat páreček Akar Hnědých, a ještě nějaké menší hejno (např. Tetra Královská). Je to ještě možné? Díky, TomV X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 18:04 Fugee Re: Lucianetta
Zdravím, zkuste buď ty čichavce, nebo třeba trpasličí cichlidky (kakadu, ramirezy), gavůnky, krunýřovce, rájovce,.. Samozřejmě je třeba je vhodně skombinovat, a nepřecpat. :-) A k tomu třeba hejno neonek, razbor, teter, parmiček, pancéřníčků, drobnoústek,...
Taky jsem se nedávno potýkal s tímto problémem, s circa 250l akváriem, kde nakonec budou nejspíš tlamovci. ;o) A samozřejmě, tlamovci jsou něco, čemu vůbec nerozumím. Největší ryba, co teď mám, je otík. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2011 14:15 Žena Lucianetta [43] – CO DO 160 LITRŮ?
prosím o radu. Příbuzní mají 160 litrové akvárium a v něm teď zatím závojnatku, žraločího sumečka a skaláru. Mají samozřejmě problém s řasou a pod. a chtějí akváro buď dát do koukatelného stavu, nebo zrušit. Nastudovala jsem za ně a současné osazenstvo dáme pryč - všechno špatně, ryby jsou po jedné a do akvárko pro ně malé.

Teď řešíme, co dál. Moje varianta - dát hodně rostlinek a třeba neonky, ale jim se neonky nelíbí, ty odmítají, líbí se jim spíš větší ryby, zároveň ale nějaké zajímavé (i kdyby měli mít zase jen 2 kusy). Poradíte nám pár variant, ze kterých vybrat? Domluvili jsme se, že si buď vyberou nějaké vhodné ryby (druh a množství), nebo že akvo zruší, protože sami tomu nerozumí a tak místo akvárka mají teď nevzhlednou, řasama porostlou bednu. Doteď totiž ryby pořizovali standartně jako většina neakvaristů - ta se mi líbí a tu si koupím, bez znalostí jejich nároků.

Mě zatím napadl pár nebo hejno čichavců...co myslíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.09.2011 10:32 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: bluemonster
Já už bych řekl, že tam těch ryb je akorát. ;-) Až bys teda redukoval ty skaláry tak zkus dokoupit ty tetry paragauyské jak to tam v seznamu ryb píšeš.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 21:25 JagerMaister
ahojte aké rybky by ste mi poradili ako spestrenie do môjho akvária 200l - rybicky.net/nadrze/10541

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 13:15 Muž Squit [30] Re: Tudy
u tědlech krunýřovců se právě píše, že jsou relativně nenároční na chov. Chci právě nějaké barevnější. Mám doma klasické ancistrus sp. a chtěl bych do nové nádrže nějakou změnu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 12:56 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Squit
Vzhledem k tomu, že mají dno prakticky jen pro sebe, tak 6 Krunýřovců je v pohodě. Výběr druhů je na Tobě, pokud s akvaristikou začínáš, možná bych volil druhy dle náročnosti. Ať se daří ! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 12:49 Muž Squit [30] Re: Tudy
OK zredukuju počet čichavců. A co krunýřovci. Nebude jich tam moc? Nebo mam případně zvolit jiné druhy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 12:35 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Squit
Samci Čichavců se mezi sebou umlátí...
1 samec + 2-3 samice od každého druhu Čichavců bude akorát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 12:32 R Muž romant [27987] Re: Squit
Určitě bych ubral těch čichavců na polovinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 12:29 Muž Squit [30] – nové akva
mám dotaz, zařizuju nové akva 110x55x50 a moje představa je 10ks čichavec perleťový, 10ks čichavec zlatý a 10ks gavůnek boesemanův + několik krunýřovců, chtěl bych L 114 a zlatý nuget. 2 -3 kusy od každého. nebude to přerybněné? a snesou se spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 12:27 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: romant
Pravda, a už tam bude také dost žrádla pro Otíky (řasy).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 12:26 Žena Beastie [318]
ok, děkuji všem za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 12:22 R Muž romant [27987] Re: Beastie
Myslel jsem to po jednotlivých druzích. Souhlasím s tím pořadím, jak píše Tudy. Ty Otíky určitě v hejnu, těch 6 a více kusů.
EDIT: Já bych ty krunýřovce dával až naposledy, jsou to citlivky na změny parametrů vody, hlavně Ph
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 12:17 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Beastie
4 party po jednotlivých druzích. Akara zlatá je dost plachá, určitě bych ji dal před Kakadu.

1/ Krunýřovce
2/ Tetry
3/ Akara
4/ Kakadu

Mimochodem velmi podobné složení bych si přál také, ovšem už mám obsazeno, dost nevhodně (spěch před rokem při zakládání) . hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 12:09 Žena Beastie [318] Re: romant
Samozřejmě to bylo myšleno až měsíc po založení, zajížděcí ryba nebude potřeba, ono se to nějak zajede samo, já jsem trpělivá :)
A myslíš to tak, že prostě vzít od každého požadovaného druhu třetinu strčit do akva a po třech týdnech přidat druhou třetinu? nebude to třeba hejnovky moc stresovat?
Nebo opravdu tak jak jsem navrhovala, nejdřív tetry a třeba krunýřovce, pak tři týdny na to cichlidy a tři týdny na to akary? ( zase to bude zvýhodňovat tu teritoriální rybu co tam přijde první, mohlo by to vyústit ve zbytečné nepokoje na začátku pro ty stresované ryby).

PS k těm krunýřovcům, všude píšou že jsou společenští, takže třeba 6 kousků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 11:54 R Muž romant [27987] Re: Beastie
Dával bych je tam postupně na 3 party po třech týdnech od sebe, ale první skupinu nejdříve po měsíci. Můžeš tam dát do tý doby nějakou tzv. zajížděcí rybku(y) aby byla nitrifikce řádně nastartovaná, nebo jenom můžeš lehce nakrmit vločkovým krmivem akvárko bez ryb, ten efekt bude stejnej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 11:49 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Beastie
Dal bych vše naráz aspoň si všechny rybky naráz na sebe zvyknou. Jinak když tam budou kořeny tak je to pro krunýřovce jako stvořené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 11:43 Žena Beastie [318] Re: Tudy
děkuji, teď to ještě konečně koupit postavit založit a zrealizovat !!! :)) otázka co mě ještě zajímá je, v jakém složení přidávat ryby do akvária. Rozhodně ne všechny najednou, ale je výhodnější dát tam cichlidy a akary společně, at si utvoří teritoria ze začátku a neperaly se? nebo dát první tetry a počkat třeba 2-3 týdny. A dnovou rybu hned nazačátku nebo až po úplném osazenstvu?

Taky je otázka vhodnosti, vzhledem k tomu že tam bude hodně driftwood a málo kořenících rostlin, žádná džungle, tak nevím jestli se tam ti krunýřovci vůbec hodí, píše se u nich hustě osázeno ať se mají kam schovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 11:27 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Beastie
Moc pěkný výběr palec Jinak Krunýřovce jednopruhého nemá v tomto složení kdo sežrat, leda může být umlácen/ukousán, pokud se bude stále vracet na místo, kde se vytřely Cichlidy. Krunýřovec jednopruhý bude efektivnější v boji s řasami, než Pancéřníčci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 11:26 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Beastie
Zkusil bych pancéřníčky nebo nějakého ozdobnějšího krunýřovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2011 11:23 Žena Beastie [318]
Další hypotetická otázká k mému teoretickému (ale již plně vykreslenému) akváriu 85x50x50 "biotop" Amazonie. Mám v plánu 2-3 ks cichlicy kakadu, 2-3ks akary zlaté, 10-5ks tetry ozdobné nebo tetry průsvitné a původně byla v plánu lorikárie, ale ta by byla z ryb zdaleka největší. Něco jiného vás napadá jako rybu na dno? Líbí se mi krunýřovec jednopruhý, ale zase aby nebyl moc mrňavej a nebyl sněden. Na ostatní krunýřovce si moc nepotrpím a s pancéříčky nemám vůbec zkušenost a neznám je.
Díky za názor

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 17:55 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky
Diky moc za rady, asi to tak udělám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 17:50 Muž Yirka [9126] Re: Tudy
Já bych ti také doporučil zbavit se Ancistrusů a nahradit je hejnem třeba 6ti otíků. Ti jsou v obírání řas nejpilnější.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 61

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67395x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648-ryby-do-vetsiho-akvaria-151-250-l?od=1998