Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 251 - 500 l (velké akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2022 11:38 Žena Beastie [320] Re: RAP
jenže sekernatka je ryba co 90% času stojí na místě a je pro ostatní ryby hrozně zajímavá jí zkusit sníst :)

Rozhodla jsem se to nekomplikovat a nevymýšlet blbosti, doplním sekernatky a stávající pancéřníčky a krunýřovce si stále rozmyslím. Jen nevím, jestli pancéřníčky doplnit na původních 15 nebo zkusit třeba 20, jestli to nebude už moc na moje akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2022 17:03 Muž RAP [1555] Re: Beastie
Mám ohňoznaké a nevšiml jsem si, že by okusovaly ploutve ostatním rybkám. A to s nima plavou paví oka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2022 15:05 Žena Beastie [320] Re: Lojza007
Jednou, až budu dělat nádrž asie/oceánie, tak do nich určitě půjdu protože jsou naprosto bombasitčtí vzhledem i chováním. Nerada míchám země (jasně, pokrytec s krevetama a šnekama z asie) takže bych chtěla něco z jižní ameriky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2022 14:45 Muž Lojza007 [1204] Re: Beastie
A co gavůnky boesemanovy? Velikost akvária je pro ně ideální, pořád se vystavují, obývají vesměs střední část nádrže, nejsou agresivní. Rádi plavou, ale ocení i nějaký schovky, když se mezi sebou začnou prohánět. Navíc jdou poměrně snadno sehnat.
V kombinaci s diamantovýma mně udělali jedno velký hejno, ale je zajímavý, že navzájem se neprohání, pouze druhy mezi sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2022 14:15 Žena Beastie [320] Re: RAP
Tetru bych asi neriskovala, tyhle červené druhy dost často okusují ploutve a mám ráda že sekernatky a tetry ohnivé co mám jsou spolu krásně a neděsí se. Plus už takhle krmení pancéřníčků a sekernatek je s tetrami náročné, sežrali by jim úplně všechno.
Chtěla jsem něco do spodní/střední části. Vynechávám nápad na sólo cichlidu, kouknu na akary a budu dál hledat a přemýšlet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2022 12:05 Muž RAP [1555] Re: Beastie
Co větší tetry typu rybicky.net/atlasryb/tetra_cervenoskvrnna ?
Samotný samec od cichlid se bude nudit a bude terorizovat osádku či poškozovat zařízení v akva.
Z větších cichlid bych se nebál 4 - 6 akar hnědých. Ty ale bývají zpravidla plaché. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2022 11:51 Žena Beastie [320]
Zase mě začalo hlodat, že bych do akva něco přidala. Jedná se o nádrž Dveře do léta, takže 360l litrů. Jasně, nádrž má jiné problémy, řasu a tak.
Jenže budu zanedlouho objednávat ryby a že bych to vzala najednou. Budu doplňovat sekernatky, dám jim druhou šanci, jestli vyskáčou znovu, už toho nechám. Mám je jinak dost ráda. Ale něco mi v akva chybí, něco živého.
Napadlo mě, buď pořídit třeba 20ks corydoras pygmeus, nebo naopak, jít do solitéra a mít jednoho samce nějaké cichlidy. O samici nebo pár a problémy s šikanou ostatních ryb nestojím. Co myslíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 22:55 Belo28 – Akvarium 150x50x60v
Dobry vecer, chcem sa spytat ci do takehoto velkeho akvaria sa hodi 2x Akara potocna / 2x Kančík Červenohrdlý / 8+ Skalar / + prisavnik a nejaky ten čistič rias.( Takto bude vypadat final akvarko). Budujem od zakladu takze ryby budu male a z každého druhu ich bude viac pre vytvorenie parov, nasledna selekcia...
Nieje nutnost dodrzat tieto druhy, pripadne zmeny s adekvatnym obhajenim akceptujem.
Nechcem afriku.. Americke akvarium je to co hladam. Dakujem :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2021 09:26 Muž Oggy [17] – Metynnis fasciatus
Zdravím, kolik byste doporučili Metynnisů do jednodruhové 300L? Filtr externí JBL 1502. Uvažoval jsem cca 6 kousků... má někdo zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2021 17:10 Žena Beastie [320] – Osazenstvo
Zdravím, jdu opět s tím samým dotazem. Jednou za pár měsíců/let mě popadne představa, co kdybych po x letech změnila akva. Letos už to v zimě asi opravdu přijde, ale spekuluji jak.
Momentálně v 360l (120x60x60) mám už jen cca 12 razborek klínoskvrných - už mají cca 3-4 roky, a cca 10 multíků, ty už jedou desátý rok, asi ne přímo tihle.
Chtěla bych akvárium asi celé předělat, napadlo mě blackwater nebo clearwater, kořeny, klacky, možná listy, kameny, možná jeskyně. Zvážím co s kryptokorynami, zbytek multíků odstěhuji do menších akva na dožití.

Z osazenstva mě napadla nějaká zajímavá ryba na dno. Buď tedy pár kančíků červenohrdlých, nebo 1 samec a 4 samice cichlid papouščích (nebo kakadu? asi mám bordel be jménech) nebo ramirézových, případně 2 páry akar hnědých.
Je z tohodle osazenstva nějaká varianta, kdy bych mohla razborky v akva nechat? Pročetla jsem diskuze, u kančíků jsou komentáře spíše negativní k jakýmkoliv menším rybám, cichlicy jak jsou menší, tak možná, ale zase jsou spíše celé akva, ne dno a očividně zkušenosti jsou různé.
Děkuji

Edit - JEDEN pár akary hnědé, čtu požadavky, dva bych nedávala. Spletla jsem si to s akarou zelenou, ale hnědá by byla asi lepší
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 21:23 Žena varyska [22] Re: MartinHorák
Do stávající
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 19:33 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: varyska
Chcete je do již stávající nádrže nebo do úplně nové? Jinak teplota 28 je minimum. Spíše 29-30.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2021 19:23 Žena varyska [22] – Sen
Ahoj, mám dotaz. Strašně se mi líbí terčovci, je něco v mém akva, že byste je nedoporučili? Teplota - 28 je málo? Netopím. Dno? Osazenstvo? Hodně zarostlé? Přemýšlím o 4 max, nepotřebuji chovný pár, mohu i sourozence? Děkuji za názory, jen mě neukamenujte smich

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2021 14:14 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Beastie
Hadohlavec. Krásná párová ryba, nepotřebuje úkryty (ale pokud jsou tak se často schovává), nepotřebuje výměnu vody, stačí krmit cca 3x týdně, nepotřebuje topení, rozmnožuje se v akváriu a je super na pozorování, ale kromě páru v akváriu můžou být maximálně velcí krunýřovci. (Výše uvedené neplatí úplně pro všechny druhy.)
Obecně nenapadá mě párová větší ryba, co se v akváriu běžně rozmnožuje a je mírumilovná... Platí to i pro pro většinu cichlid.
U pancéřníčků dost záleží na akváriu a osádce. U mě se schovávali jen tito: rybicky.net/atlasryb/dianema_dlouhovousa Pár měsíců jsem je neviděl, ale jakmile jsem dal pryč Kančíky zelenooké (menší cichlidy), tak najednou byli všude a u krmení vždy první...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2021 14:03 Žena Beastie [320] Re: Beastie
Tak koukám a pročítám i tohle vlakno, abych dostala nějakou inspiraci. Dostala jsem se až i ke svým příspěvkům z 2012:))
Napadlo mě hejno nějakých pancernicku, jen nevím aby to nebylo moc nuda, měla jsem nejmenší v druhém akva a viděla jsem z nich vždycky tak jednoho. Chtěla jsem nějakou párovou rybu, ale obávám se že na to asi prostě setup nemám. Budu dál číst a uvidím, třeba mě něco trkne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2021 12:53 Žena Beastie [320] – Ryby ke dnu
Dobrý den. Pohrávám si s myšlenkou vyměnit pestrence/multiky po deseti letech z nádrže na jinou rybu. Už se mi více jak rok nemnoží a mám jich asi 10 v tristalitrovce, což je trochu nuda. Horní a střední část nádrže kromě listů kalakatky obývá hejno razborek se kterým jsem velmi spokojená. Ale nemám úplně nápady,nádrž je hodně osvětlená, žádné úkryty, písek. Voda díky vápenci tvrdá ale ne extra, cca 7. Napadly mě pancericci, nebo jeden pár tlamovcu, akar, možná třeba parmicky. Ale nic mě zatím úplně nenadchlo. Co myslíte? Děkuji

EDIT- Ještě to trochu specifikují. Mohla bych vyndat ulity (ty spis asi určitě) a i kameny, bude pak na dně mnohem více prostoru ale o to méně úkrytu. Přiznám se, že už jsem linejsi akvarista. Vodu měním jednou za dva týdny hadicí, napoustim přímo z kohoutku, takže to nechce ryby citlivé na přesnou hodnotu nebo přesnou kvalitu. Asi taky nechci několik párů s nějakymi extra dietnimi specifikacemi. Prostě něco easy a hezkého na potěchu co se třeba množí nebo ne nebo se hezky pozoruje protože to má zajímavé chování, jako byli ti multíci. Přeci jen už jsem ve fázi kdy na akvárko ráda koukám ale už na něj nemám tolik času

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2020 19:48 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Somecheck
Tak to by mohlo být bezproblémové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2020 11:06 Muž Somecheck [3] - AmerikaRe: _ucx_
_ucx_ napsal: No uvidíš. Pravidelné testy NO3 naznačí hodně.
Aktuálne musím NO3 pridávať, aby som udržal tých 10-15 ppm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.11.2020 07:24 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Somecheck
Měl jsem v obdobném objemu 12 ks skalár a k tomu dalších 130 rybek a fungovalo to. Teď jich mám o trochu méně, ale skalár pořád 10. Když budeš mít dostatek rostlin, tak bych se toho nebál, byť to bude asi na hraně. Samozřejmě ta výměna vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2020 22:36 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Somecheck
No uvidíš. Pravidelné testy NO3 naznačí hodně.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2020 22:03 Muž Somecheck [3] - AmerikaRe: _ucx_
Čistý objem vody bude tak 350 litrov. Mením cca 100 litrov vody týždenne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2020 21:14 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Somecheck
Všechno se odvíjí od toho, jak moc vody a jak často budeš měnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2020 19:43 Muž Somecheck [3] - Amerika – Zloženie posádky v 450 litroch
Ahoj, chcem sa poradiť, známy má navyše 8 skalárov čiernych, páčia sa mi, možno by som sa ich ujal. Neviem však vyhodnotiť, či to už nebude moc k:

6x skalár Rio Japura
25x Neonka modrá
10x Tetra ozdobná
25x Drobnoústka červená
25x Razbora Kubotai

Ďakujem za radu. Myslím si osobne, že to už bude moc na ten objem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2020 19:53 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Adam_Cichavci
O asijských biotopech toho vím jen velmi málo, sice jsem ještě za komunistů rozmnožil B. splendens, ale tím to tak hasne, takže k tomu se nebudu vyjadřovat. Co se Jižní Ameriky týče, neonky, nějaké další tetry, pancéřníčci, akary hnědé, satanoperca daemon, možná i nějaká ta skalára, to spolu bude fungovat. Nebo můžeš zkusit Střední Ameriku, nějaké kančíky, tam to můžeš kombinovat i s živorodkami rodů Xiphophorus nebo Poecilia, teter tam žije taky dost, zase tam často najdeš i pancéřníčky. Chce to věnovat trochu času studiu zdejšího atlasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2020 15:21 Adam_Cichavci _ucx_ biotop
Dobře, tak otázku utvořím jinak.

2x pancéřníček - jižní Amerika v oblastech Brazílie a Uruguay - biotop: Amazonie
8x Neonka Obecná - také biotop: Amazonie
4x Parmička Čtyřpruhá - ta už tam moc nesedí no to už je Asie
4x Čichavci obecně to je taky Asie
........
No jo, člověku to kdysi nějak nedošlo... a když už mě to po nějakejch letech došlo, tak už jsem si řikal, že s tim přece nebudu hýbat dokud spolu žijí a dokud to funguje. Zase když jsem se zkoušel poptat, jestli by mi třeba v akvaristice nevzali nějaký ryby, tak mi řekli, že maximálně na krmení... Což je celkem jako škoda, to je raději nechám u sebe dožít a ten druh už kupovat nebudu.

Spíš mě překvapuje, že se tedy tak snášejí. Jako vůbec tu nevidím žádné boje nebo tak. A hlavně mě svým způsobem i štve, že vám to v akvaristice prostě neřeknou. Já ty Čichavce už mam dlouho ty budou už tak kolem devíti deseti let. Vážně netušim co s tim, protože právě to akvárko bych chtěl založit co nejvěrněji k nějakému biotopu ať už Asie nebo Jižní Amerika / Amazonie, ale sladit ty rybky, aby se měli dobře a byly k sobě snášenliví a nekonfliktní.
Jako určitě z toho nechci tu polívku. :-) To už by snad bylo lepší část osádky někam darovat a nechat buď jižní Ameriku nebo Asii...

Jinak ten Geophagus mi připadá celkem velkej a myslím, že by mu plánovaná nádrž 450 nebo 500 litrů byla celkem malá... To je tak do 800 až tisícovky... :)

Ta otázka na začátku zní: Kdyby se tedy to akvárko stavělo od začátku, co by se k sobě výborně hodilo? Ten biotop si představuji buď tu Jižní Ameriku, Amazonii nebo Asii. Jedno z oblastí pak vyberu a co nejvěrněji utvořím i rostliny a všechno co k tomu patří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2020 21:28 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Adam_Cichavci
Pancéřníčci ustojí skoro jakékoli ryby. Ale chce to větší hejno.

Jinak si musíš rozmyslet, jestli chceš biotop nebo polívku. Čichavce by třeba celkem v pohodě ustály cichlidy rodu Satanoperca nebo Geophagus, což jsou takové neagresivní ryby dna, ale prostě biotopem to k sobě nejde, bude z toho stres na obou stranách atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2020 21:23 Adam_Cichavci Re: Anthrax
Dobře, respektuji to, omlouvám se za tak rozsáhlé téma. Rozšířím téma tedy i do ostatních sekcí. K rybám. Něco na dno. To je těžký, protože ty Čichavci ty větší moc nemusí hodně malé ryby. Šneků si nevšímají - i když, taky už jsem vylovil dvě ulity. Nevím proč, ale neonky s parmičkama mi tolerují, ale cokoliv jiného klidně i většího než neonky nebo parmičky mi nevim proč snědí... A když tu rybu nemůžou sníst, tak jí uštvou... Příkladem je 12 zmizelých Přísavek thajských, kdy jsme si až u dvanácté když Čichavci nechtěli žrát všimli kostřičky ve vodě. Pak už mi bylo vše jasné a přestal jsem thajky kupovat.
Ještě jsem málem zapomněl na dva pancéřníčky - ty z nějakého důvodu Čichavcům odolali... Takže pancéřníčci by mohli taky projít. Nějaké nápady třeba na větší ryby na dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2020 21:05 R Muž Anthrax [4786] Re: Adam_Cichavci
S čichavcema neporadím, ale z těch neonek bych udělal pořádné hejno. palec 8 kousků je o ničem. Takových 100 neonek, to je o něčem jiném. Nebo se držet Asie a pořádně posílit parmičky.

Terčovci jsou krásní ale mají své specifické nároky... Jestli po nich vyloženě neprahneš, tak bych je ze seznamu vyškrtl.

Edit: Jo a chybí ti tam něco na dno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2020 20:31 Adam_Cichavci – přechod ze 180l na velké akvárium 450-500l
Zdravím,

vyhlídnul jsem si dvě nádrže a ještě nejsem plně rozhodnutý, kterou koupim - asi tu větší... :)
180 litrů už je mi nějak málo, když tam vidim ty rozrostlý rostliny, jako by tam pomalu ani místo nebylo... :) Akvárko sice není nijak staré - asi 2 roky, ale dlouho jsem osádku neobnovoval a chci tam více větších ryb. V současnosti tam mám 3 Čichavce Modrý (byly 4), 1x Čichavec Zlatý(byly 4, dva už umřely věkem a jeden na plynatost), 4x parmička čtyřpruhá a 8 neonek, kterých dřív bylo 20 ale to už je nějakej rok zpátky. No a osádku uzavírá 20 okružáků.
---
Tak to by bylo všechno k současné osádce. Do nového bych si rád přikoupil ještě nějaké větší ryby v nějakým rozumným počtu. Líbí se mi Čichavci, ale i terčovci vypadají pěkně.

První otázka - Kolik Čichavců - modrý, zlatý, perleťový bych mohl vzhledem k tomu objemu do akva dát?
Uvažoval jsem i o variantě - hejno malých rybek a doplnit jen pár větších.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2020 11:32 Muž Pavligin66 [11] – Ahoj
Plánujem si založiť novú nádrž, o objeme cca 400 litrov, s rozmermi 150× 50× 60× cm osádka je plánovaná takáto 2 jedince druhu Bichir senegalsky, 4 kusy druhu Trichopodus leeri, otázka znie, Mám niečo pridať alebo ubrať, prípadne premýšľať nad niečím iným?
Edit: Úprava, ryby druhu Trichopodus leeri nahradí druh Mesonauta festivus.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2020 09:01 Muž RAP [1555] Re: tanula
Uvidíš, jak se bude dařit, až do nového přesuneš stávající osádku.
S dalšími druhy bych nepospíchal a i ty bych dával postupně. Nejdřív červenohlávky a nakonec skaláry. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2020 21:48 Žena tanula [8] Re: RAP
Ano, zruším.Původně to všechno začalo tím,že jen vyměním zářivky za lepší světlo na tom původním akva a nakonec se manža nechal udolat tady na tu větší nádrž :) ,tak už ho víc nebudu zlobit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2020 20:09 Muž RAP [1555] Re: tanula
A 350 zrušíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2020 21:35 Žena tanula [8] Re: RAP
Aha :-D , mě běží 350ka,tu mám už pár let a až se mi zajede tady to nové,tak je teprve přestěhuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2020 21:13 Muž RAP [1555] Re: tanula
Myslel jsem v jaké nádtži? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2020 19:22 Žena tanula [8] Re: RAP
Stávající osádku mám o pár příspěvků níž,na konci prázdnin je chci dát do nového.Začátkem září je v Brně burza,tak tam mám v plánu přikoupit nové rybky.Dnes jsem se byla kochat ve Sklorexu,to je tolik a tolik krásných rybek.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2020 09:15 Muž RAP [1555] Re: tanula
Vzhledem k datumu založení, máš opravdu ještě čas. Klidně bych nové ryby přidal ke stávající osádce až na konci prázdnin. ;-)
Stávající osádku máš kde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.07.2020 08:43 Muž hellmut [144] - CichlidyRe: Maro_s.12
Akara modrá a hnědá to je velký rozdíl!
Akara hnědá to jsou takový ovečky co si nechají všechno líbit. Takový hodný připosr@ný blbky, alespoň co si pamatuju když jsem je kdysi dávno míval.
To se s modrou vůbec nedá srovnat!!!
S hnědou akarou na rozdíl od modré jsou Neonky v bezpečí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2020 21:48 Muž Maro_s.12 [96] Re: tanula
Já mám akary modré a zalezlé teda rozhodně nejsou. A to vlastně skoro nikdy. Jsou na mě zvyklé a pokaždé když mě vidí jsou pořád u skla a čekají na jidlo. A tak to dělají vlastně když se k akva přiblíží kdokoliv. Jsou to nádherné a taky majestátní ryby mám je v 260l v čistém tak 220 a je nádhera se na ně koukat no dost rostou a zdá se že pořád a když to takhle půjde dál musím pořídit novou nádrž mají už tak 13cm :-D :-D Jinak musíš zvážit to že dost znečišťují vodu a taky musíš zvážit jak menší rybky k nim. Třeba parmičky a některé druhy teter nechávají být no kdybych k nim dal neonky tak se asi moc neohrejou smich třeba endlerky nechavaji protože jsou u hladiny tak nevim no nechci to zkoušet. Každopádně jsou dost aktivní i vnoci. Takže k akaram mám jen tohle a jestli hnědá nebo modrá to je asi v podstatě jedno je to jeden druh a tak jejich chování asi nebude až tak rozdilny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2020 19:38 Žena tanula [8] Re: RAP
Já nevím, nechám si poradit, teď mám čas,tak vybírám osádku :-) Nechci tam vše co se mi líbí.Skaláry nebo akary nebo něco jiného jako dominantu akva a pěkný hejno menších rybek,myslela jsem posílit stávající tetry nebo ty červenohlavý :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2020 19:21 Muž RAP [1555] Re: tanula
Kolik si plánovala těch nových rybek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2020 19:00 Žena tanula [8] Re: vaclav
A můžete mi ještě dát info k akarám hnědým?Skalára je nádherná,jak se majestátně vznáší po akva.Akary v prezentacích vidím spíš zalezlé mezi rostlinami,tak jak se chovají v akva a jestli můžou být v hejnu.Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2020 10:38 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: afc1886
Tak u skalár to moc nehrozí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2020 09:42 R Muž afc1886 [14695] Re: tanula
Neboj, oni se tam ztratí a klidně je tam nech. Ale u těch mečovek spíš počítej s nárůstem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.07.2020 05:46 Žena tanula [8] Re: afc1886
Teda, já jsem si říkala,že jim to na důchod udělám pěkný :-) ,myslela jsem,že v tom objemu se tak trochu ztratí a nebudou rušit oko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2020 21:24 R Muž afc1886 [14695] Re: tanula
No já bych dal pryč i některé stávající ryby - 6mečovka,1duhovka Boesemanova,6neonka červená
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.07.2020 21:10 Žena tanula [8] Re: afc1886
Takže skalára a tetra červenoústá a hotovo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2020 21:03 R Muž afc1886 [14695] Re: tanula
Podle mě se tam snažíš dát zbytečně moc druhů. V akváriích více vynikne méně druhů ve větších počtech. Ale samozřejmě to je tvé akvárium a dívat se do něho budeš ty. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2020 20:07 Žena tanula [8]
Zdravím,tak mám další nástřel osazenstva.Akara hnědá se mi líbí dost,ale není často schovaná?
Jinak co by jste řekli k mému stávajícímu osazenstvu přidat hejno tetra červenoústá,hejno skalár,hejno pestřenec Thomasův
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2020 22:36 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: RAP
To je pravda. Písek je určitě lepší.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 39

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 43678x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11628-ryby-do-velkeho-akvaria-251-500-l