Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Pestřenec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
Pestřenec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 17:17 dejf – pestřenec červený
když nechám u pestřenců paví očka, budu brát potěr oček jako zpestření jídelníčku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 15:41 jirka4 Re: reno
já bych je k sobě nedával mají ůplně jiné nároky . Ostriezik má rád zarostlou nádrž a malawi jen kameny s trochou kytek rodu anubias ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 09:34 reno – Ostriezik Purpurovi
Mozem dat ostriezika Purpuroveho ku Cichlidam Malawi?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 18:38 Michal
potřebuji pomoc, mám pár pestřenců červaných v 70 litrovem akvárku a samec je hodně agresivní a samici pořád prohání a okusuje jí osasní ploutev. Myslíte že by pomohlo kdybych vyměnil samce za jiného.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2007 09:16 Muž vojtak [312] - Cichlidy
diky vsem za rady a zkusenosti!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2007 12:45 Laďa – Pestřenci
Obě dvě jsou samice.Samec má všechny ploutve delší a protažené do špičky.Ocasní ploutev má do trojúhelníku.Zbarveny můžou být různě sytě,podle nálady.V době tření jsou nejtmavší.Pokud máš tak malé akvárko,zapomeň na dva páry.Vyměň jednu samici za samce.Já jsem měl 2 páry od mladých ve 300l akváriu,ale jak dospěli,musel jsem je rozdělit.I když mám akvárko zarostlé a s mnoha úkryty.Rvali se ,až z nich ploutve lítaly.Dokonce i samice mezi sebou.Těď se pravidelně třou a vodí mladé.Momentálně jich mám asi 130-150 okolo 3cm a další se zrovna rozplavávají.Jeden pár bych za 70,-Kč prodal,kdyby měl někdo v okolí Tišnova zájem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2007 09:25 Muž Josee [23]
Tak to nevím.. Ale hlavní je, aby to byl samec, ne? však on už doroste :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2007 08:42 Muž vojtak [312] - Cichlidy
A jak by mel byt velky pro 6cm samici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2007 20:39 Muž Josee [23]
Fotka k příspěvku Samec je dole. Je větší a má špičatější ploutve.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2007 20:38 Muž memeo [15]
Samec má hřbetní ploutev více do špičky a je sytěji zbarven.....hlavně břicho má mnohem více červené..........
A koukni se sem do atlasu ryb....tam to poznáš.... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2007 20:25 Muž vojtak [312] - Cichlidy
Jak poznam samce?
dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2007 15:33 Muž vojtak [312] - Cichlidy
mam 70l akvarko, takze asi bude jen jeden par.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2007 01:24 Muž Miky [14]
Ahoj jestli máš velké akva tak dva páry můžeš zkusit osobně bych nechal jen jeden pár a tu samici vymněnil za samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2007 23:42 Muž Josee [23]
Já měl dva páry pestřenců..
Menší samec byl vyspělejší a většího terorizoval, ale když ten větší dospěl, tak toho menšího dobil.. Samice se střídaly podle zaplnění jikrami (teda asp myslím), ale pak zas ta jedna získala převahu a tu druhou uhonila..takže já bych ti ze své zkušenosti dva páry nedoporučil, ale kdo ví, třeba jsou ti moji divní a dva páry vedle sebe mohou vegetovat.. :-D jinak taky přidám svou trošku - jsou to dvě samice :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2007 20:06 Page
Nech alespon bude mít samec na výběr ;-).... Když tak dokoupíš ještě jednoho:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2007 19:31 Muž vojtak [312] - Cichlidy
Muzu tam nechat obe samice kdyz dokoupim samce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2007 19:06 Page
Souhlasím, obě to jsou samice palec ... Zkus dokoupit jednoho samce a uvidíš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2007 19:02 Muž memeo [15]
Podle fotek bych řek,že to jsou obě samice........
Takže to nebylo tření,ale jen se mezi sebou škádlily.............
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2007 18:41 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Fotky
Fotka k příspěvku A toto je jeho souper, mensi(o 5mm) pestrenec.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2007 18:39 Muž vojtak [312] - Cichlidy – fotky
Fotka k příspěvku Omlouvam se za kvalitu. Toto je vetsi pestrenec.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2007 16:07 Muž memeo [15]
To kroucení je normální....čepejří se před sebou takhle při bojích.Jinak jestli to je pár,podle toho nepoznáš.
Dej sem fotkua uvidíme,jestli to je pár nebo není......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2007 11:15 Muž vojtak [312] - Cichlidy – Pestrenci se chovaji neobvykle
Prosim o radu. Mam v akvarku 2 pestrence. Nemam s chovanim pestrencu cervenych zadne zkusenosti. Oba maji okolo 6cm. Vzdy vecer a ojedinele i rano se vetsi pestrenec potka s mensim a oba zcernaji a "bojuji"."Boj" probiha takto: Oba se zkrouti do tvaru "S" a drzi mezi sebou vzdalenost asi 2cm. Obcas na sebe zautoci a navzajem se kousou. po pulhodine maj na sobe bile sramy, ktere vsak pres noc zmizi. Nevim, jestli to je par,kazdopadne ma vetsi pestrenec daleko kulatejsi bricho. Pravidelne krmim mrazenou potravou. Je mozne, ze by to byly namluvy? Nemam je od sebe oddelit? Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2007 19:42 R Muž Mrakoplash [1776]
jestli cherry mel za 160,- tak to byl dobrej kseft smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2007 18:34 Nexion – Dopad
Tak jsem byl na nákupu a jak to dopadlo? Koupil jsem jeden pár Pestřenců a jeden pár Parmiček Nádherných. Krevetky bohužel neměli. Bylo zděleno že je měli, ale byto zcela neprodejné.(přímo šéf toho obchodu) Dále jsem se dozvěděl že když budu chtít tak my je objedná(pokud budou, kecal jsem s ním asi 15 minut). Takže se pečlivě rozmýšlím jest-li ano či ne. Nabízel dva druhy za 40 a za 160kč. Druh jsem se nedozvěděl, ale tuším(Neocaridina denticulata levnější(tu bych bral) a cherry ta dražší)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2007 11:39 Nexion – Jinak
Nebo to udělat takle. Do 33 litrů k 5 rybičkám hodím jeden pár Pestřenců a samičky pavích oček jsou dvě(kvůli nadrženým samcům)takže pokud správně počítám tak v 33 bude 9 rybiček. V 17 litrech budou samečci a jedna samička. Čast půjde na export ke známím.(Nechám si jenom dva samečky). To znamená že v 17 litech budou 3 rybičky(+jeden "lízač"). A pokud budou mít krevetky(snad) tak je dám do 17 litrů. Maximálně koupím 4. Paví Očka rozděluju nejen kvůli chudinkám samičkám, ale aby se taky pořád nemnožily(co s tím). Takle by to snad mohlo jít ne? Pestřenci budou mít dost prostoru. Samičky Oček budou taky
rády. A krevetky budou taky mít dost místa(snad). ;-) ;-) ;-) Vaš názor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2007 08:04 Muž [] – .
Obě akvárka co uvádíš jsou dost malé na to co v nich plánuješ.Do té 17litrovky už nic nedávej už tak jsou ty paví oka chudáci.Paví oka přehoď do té 33litrovky a krevetky nechej samotné v 17ce. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 19:20 Vip
tone na jeden párek pestřenců počítej raději 40-50litrů vody.......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2007 19:12 Nexion – Budou dobří sousedé??? (+ krevety???)
Mám v plánu koupit si nové rybičky. A to asi dva páry Pestřenců Červených. Pestřence(jeden pár) jsem už měl a jsou to užasný rybky, dokonce se 2x vytřeli, bohužel všechno padlo. Teď je chci znova, ale chci dva páry. (Akvárko 33 litrů) Budou se navzájem snášet. A nebudou si navzájem žrát mladý??? Osobně si myslím že to bude OK, ale pro jistotu se ptám??? A druhá otázka. Objevil se trend chovu krevetek, a docela mě to zaujalo. Teď mám na mysli hlavně ty řasožravé(Cherry). Myslím že k Pavím očkům by mohly být ideální(akvárko 17litrů), ale k Parmičkám, nebo k Pestřencům???? ahoj ahoj ahoj Jinak až nové rybky koupím tak sem dám fotky svých dvou akvárek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2006 06:42 paulinn – sidonius
zase máš pravdu ó mocný Brumbále :)) ale na pH z vodovodu bych se příliš nespoléhala, páč nám tu rekonstruovali vodovodní přípojky a všimla jsem si, že hodnoty pH se liší, záleží i na množství odpuštěné vody.Možná dělám chybu v tom, že když měním vodu do akva, napouštím z boileru aby mi neumrzly ryby vlažnou, a vodu do vzorku jsem brala v kuchyni, kde to není napojené na boiler, a vzhledem k tomu, že kamenec z kafekonvice bych mohla sbírat lžičkou, tak si nedovedu představit, jak to vypadá v boileru.Kameny jsem zkoušela tak, že jsem na to kapala ocet a nešumělo, jinou zkoušku neznám :-O Co2 jsem začala dávkovat před cca 4 týdny
a rostliny (pokud si na nich nepochutnává ampullárie a pestřenec) celkem rostou, i když je pravda, že nemám srovnání, kdy opravdu rostou:))) A co vím je, že mám slabé a nevhodné osvětlení ( to víš, neznalec, mám na 200l 2x25W a ještě k tomu ty drahé zářivky na vybarvení ryb, které jak jsem se dočetla nejsou možná ani těch 25W) musím s tím něco udělat.
Nad dnem míchaným s rašelinou jsem už taky uvažovala, přidávám občas Torben, ale nelíbí se mi to hnědé zbarvení vody, se pak ten zbytek světla k rostlinám snad ani nedostane :-D nevíš o něčem lepším, aby to nebarvilo??
Kdyby sem to býval věděl, tak by sem tam nechodil (do tý akvaristiky). Jsem netušila, že může být tolik navzájem se prolínajících a vzájemně vylučujících problémů s akváriem
ne rozzureny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2006 18:58 Sidonius – To Paulinn
hmm Takže přes "ledování" cesta nevede... :-(
Co zkusit tohle?:
http://www.sweb.cz/maniakva/raselina.htm
Také na Akvaristovi.cz nebo Akvárku.cz je na toto téma plno informací. :-)

Paulinn, ve svém prvním příspěvku uvádíš, že voda ve tvém akva má pH 7,5-8, v posledním, že vodovodní má pH 6,5! To nás vrací zase na začátek, kde jsem psal cosi o "barevných nesmyslech" ... hmm a o tom, ať si prověříš, zda substrát dna nebo dekorace neobsahují vápník. Tak to, prosím, UDĚLEJ! ;-)
Máš ve vodě něco, co pH zvyšuje. Hodnota pH 8 pak znamená m.j. málo volného CO2, (omezení pro řadu rostlin), a riziko zvyšování koncentrace NH3.
A dej vědět. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2006 14:07 paulinn – vzorek z mrazáku
takže jsem si přestala hrát na mladého chemika a při 5ml vzorku jsou údaje takovéto:
_____________předtím (voda z vodovodu)_______________nyní (voda z mrazáku)
pH 6,5 - NO2 < 0,03ml/l - GH 34kap - KH 20kap | pH 8 - NO2 >0,03ml/l - GH 27kap - KH 14kap

kap = kapka roztoku podle údajů odpovídající 1°:)
tak teda nevím.. u gh a kh to kleslo o 7 kapek, ale pH stouplo :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 22:04 Sidonius – To Blek
Pěkně děkuji za odhalení! smich :-D
Před 3 dny jsem tomu taktak unikl - rybicky.net/forum/show.php… - a teď tohle! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 17:31 blek – se ví
No jasně. Profesor Sidonius Brumbál, děkan bradavické akvarilní fakulty :-D :) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 16:47 paulinn – sidonius
Provedu! :)) BTW jste jedna a tatáž osůbka??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 16:22 Sidonius – Změkčování vody
K poslednímu příspěvku jen tolik: :)
K předposlednímu příspěvku: s tím zmrazováním je to bez záruky - nemám to odzkoušené, ale vypadá to jako možný způsob. Co kdybys to, Paulinn, zkusila na menším vzorku a poreferovala o výsledku? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 14:55 paulinn – sid
aha, takže "exkrementy" řešit nebudu palec potlesk smich Fakt skvělé počtení :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 14:47 paulinn – sid
mno hezké řešení :)) jdu vyhodit maso z mrazáku a naplním petflaškama :)) pokud bude superměkká, stačí u výměňování dolévat tuto a časem by se měla hodnota v akva upravit. Rozumím tomu správně?? jinak si nedovedu představit mrazit 200 litrů vody a ještě ji tam nesmět vylít všechnu:)) tu diskuzi si přečtu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 11:19 Sid – To Paulinn
Dešťovka (nebo i sníh) je z levnějších řešení :), ale má taky své "mouchy"! Záleží na tom, s čím se po cestě do sudu (a nebo v něm :-D ) setká.
Při pH kolem 5 bude nejspíš obsahovat i dusíkaté látky - ty bych ti doporučil před případným použitím přeměřit.
No a s tou opláchnutou lopatkou by to nemuselo být až tak dramatické - onehdy se na blízké téma (na Akvarista.cz) vedla debata... Bohužel jsem se dostal do jistého podezření, zda nemám v podobné tématice zalíbení...! smich
http://www.akvarium.cz/1899/pages/text/recent/slaboch/venezuela/v5/v5.htm
Ještě dodatek - dalším levným, ale dost pracným řešením je "ledování" vody - voda v PET lahvích se nechá z větší části zmrznout. Nezamrzlá část se vyleje, led se nechá rozpustit. Měla by z toho vyjít velmi měkká voda. :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 08:49 paulinn – sid
za prvé prosím o nevykání :) za druhé, zkusím dešťovku až pořádně naprší, nějakej zbytek v sudu jsem měřila, vypadalo to hodně kyselé pH tuším 5 ale jak jsem posléze zjistila, mladej, jak sbíral hovínka od mých hafanů, tak tu lopatku umyl v onom sudu, zmetek tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 08:38 Sid – To Paulinn
Důležité je, že "jste v obraze"! ;-)
Váš záměr pořizovat rybky podle podmínek, které můžete "nabídnout", je palec , ale problémem může být, že alespoň bez částečné úpravy vstupní vody budete mít výběr velmi omezený...
Každý způsob změkčení vody má jakási negativa. (Na prvním místě finanční náročnost...) Přesto - není ve vašem okolí zdroj "normálnější" vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2006 07:15 paulinn – sid
Ahoj side, díky za reakci, víš, máš pravdu v tom, že jsem udělala spoustu chyb u zakládání akva. Koupila jsem ryby podle toho jak se mi líbily a ne podle toho, jakou vodu mám k dispozici..., protože před 15ti lety jsem měla taky velké akva, nikdy jsem nezažila co je to krupice, nějaké testy ani omylem a nikdy mi žádná ryba nezašla. Už vůbec mě nenapadlo, že dno koupené v akvaristice je nějak závadné, kdybych si překatrovala písek na dvoře, neřeknu.
U vstupní vody z vodovodu se nedá CT ani měřit, u přesnějšího testu na 10ml vody to dělalo nějakých 55 kapek roztoku(u GH) a 38 kapek (u KH). Po šesti týdnech mám v akva hodnoty o poznání lepší, dávkuju CO2, koupila jsem lepší filtr, naočkovala bakterie, rostliny začínají růst voda je čistá, řasa se mi nedělá a zdá se, že i rybky jsou v pořádku. S tou tvrdostí asi nic neudělám, leda bych kupovala vodu, ty pokusy jsem už udělala, ale bylo by to fakt děsné a finančně náročné.
Vůbec si nedovedu představit měnit dno... a kde mám jistotu, že nebude další dno zase závadné. Kameny a dekoraci jsem odzkoušela, je to v pořádku.
Druhé větší akvárium, které jsem si pořídila bude pro ryby, které snesou tvrdou vodu a vyšší pH. Toť k vodě a dnu, s pestřenkou mi neporadíš, ale přesto díky za reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2006 17:35 Sid – pH, CT
S vaším problémem vám jistě pomohou jiní, já však (po kolikáté už! hmm ) budu šířit tu svou "osvětu" ...
Otázka nejen pro vás - proč své akvárium již předem "handicapujete" tím, že si jako dno dáte ty barevné nesmysly?! Chováte ryby, které vyžadují měkčí a kyselejší vodu, (což asi víte, protože si postesknete, že máte tvrdou vodu s vyšším pH), a přitom jim jejich prostředí ještě zhoršíte...?!
Odzkoušejte substrát dna i dekoraci (kameny) na obsah vápníku.
Jaké hodnoty má voda v akva a jaké vstupní voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2006 14:59 paulinn – pestřenec červený
Lidičky poraďte co je špatně. Měla jsem zpočátku 2 páry, ale díky mé nezkušenosti umřeli, zřejmě kvůli kvalitě vody. Po ustálení nádrže jsem koupila jeden pár, už větších pestřenců, byli krásně vybarvení, přišlo mi, že jsou do tření, samička si vyhlídla jeskyňku, sameček tam byl s ní a kolem odháněl vetřelce, ale když jsem tři dny neviděla samičku, odhodlala jsem se kouknout do jeskyňky ale nebyla tam, po hledání jsem ji našla mrtvou v kytkách:((((( sameček vypadá pořád dobře, ani žádná jiná rybka nijak v nepořádku. Mám ale hodně tvrdou vodu, pH 7,5 - 8, dusitany v pořádku, dělám testy. Nepojde mi sameček "steskem"? co dělat? chjo.. byla tak krásná........

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2006 09:26 Muž [] – to langosh
Jooo super :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2006 08:35 langosh – to Digo
To "natřásání" je součást milostných hrátek ;-) , takže je to na dobré cestě.
Roman :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2006 18:52 Muž [] – pestřenci
Já jsem si pořídil pár před pěti dny. samec je krásně vybarvenej, samice míň ale přijde mi že se lepší. Paní pestřencová je na pana pestřence celkem drsná, megera jedna. Pořád ho prohání! V posledních dnech se to zlepšilo, ale koukal sem že má pan pestřenec trochu okousanej ocásek. On je totiž zatim menší než stará pestřencová :-) Občas když na něj vyjede se pan P. začne hrozně klepat na místě a ona ho pak nechá. Po většinu dne si jezděj společně - stará pestřenice je panovi P furt v patách. Útoky na něj ale s každym dnem ubejvaj. S pestřencema a cichlidkama vůbec začínam tak moc nevim o co de, ale baví mi je pozorovat. Doufam, že ho neužene k smrti. V akvárku jsou zatim pouze s dvěma malejma ancistrusama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2006 17:43 neo – sourozenci
Jo já kupoval v jednom zverimexu (ůdajný pár) doma se ukázalo že to sou 2 samice a tak jsem pro jistotu koupil dva samce v jiném zverimexu. :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2006 17:41 neo – to vanesach
Taky si myslím. Ve 40-cítce tam maj 10 tlamovcu zeber. Není to moc když maj až 15cm?? ;-) :-) :-) :-) :-) :-) :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2006 16:39 Žena Vesnach [56] – .
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2006 16:38 Žena Vesnach [56] – uj
A nezda se vam, ze ve zverimexach maj prerybneno?
:-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 5

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 4787x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1162-pestrenec-chov?od=170