Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 501 - 3000 l (maxi akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 501 - 3000 l (maxi akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2024 11:55 Žena Dája256 [0] – Krunýřovec pardálí a gibík v 576l spolu?
Ahoj, mám dotaz na soužití dvou krunýřovců. Nyní v 576l akváriu máme krunýřovce pardálího cca 35cm délky, máme jí/jeho tři a půl roku a zpočátku v domnění, že jsme si přivezli ancistruse...

Rybka je dle zbarvení krunýřovec pardálí, nežere rostliny, pouští dva malé klasické ancistruse k jídlu a její vše šumák, vylézá hlavně v noci, přes dne má své oblíbené místečko za kořenem vzadu v akváriu.. a teď k dotazu, známá si koupila také "ancíka" a je to gibík 20cm nyní, má ho v malém akvárku a rádi bychom ho zachránili a vzali k nám, ale vzhledem k tomu, že nevíme a neurčíme pohlaví ani jedné ryby, tak je moje otázka jasná - snesou se dva větší krunýřovci v 576litrovém akváriu, i přestože byli zvyklí žít samostatně v řádu 2 - 3 let?

Děkuji za všechny odpovědi, poznatky a doporučení.
Akvárium je 160x60x60, uprostřed velký kořen a několik kamenů, které tvoří menší úkryty a rostliny (anubias apod.). V akváriu se dále nachází dva malý ancistrusy, 4x parmičky , 2x čichavči, 2x akary, a pár neonek černých.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2020 16:05 Muž půlpy [2131] Re: 2310574388
Ahoj,
pokud jsi z Prahy, doporučuji zajít do prodejny ZOO Braník, pokud bude přítomen majitel - máš vyhráno, ten rybám dna rozumí a určitě Ti poradí.
ještě odkaz na současnou nabídku (je tam i zmiňovaný anténovec červenoocasý)
zoobranik.cz/…
snad Ti to pomůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2020 15:24 2310574388 Re: NHKG
Prohlídl jsem seznamy importérů, ale bohužel tam moc sumců není, jediný který mě zaujal byl B. jurensis, o kterém jsem našel že je až příliš citlivý na kvalitu vodu obvzlášť N látky a to bych měl strach, že by mi nepřežil. Rozhodl jsem se asi pro O. niger, teda až bude k sehnání, kvůli jeho mírné povaze. Aspoň nic neudělá keříčkovcům, kteří (jen někteří, dostal jsem je zadarmo od člověka, kterýmu vyluxovali akvárium s neonkama) mají už několik let 20cm. Myslíte že nigerovi bude cca těch 1300l stačit? V místním atlase je 1500l, ale třeba u anténovce červenoocasého je 500l, takže se podle toho moc nechci řídit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2020 11:13 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: 2310574388
Sumců jde sehnat spousta, ale velcí sumci moc běžně dostupní nejsou. Takže je potřeba objednat z Německa.
Tady si nic nevybereš?
katalog.vivarium.cz/…

Stejnou nabídku ryb na objednávku ma u nás mnoho obchodníků, jsou to ryby od fa Glaser.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2020 17:46 2310574388 Re: RAP
Poradil byste mi nějaký vhodný druh snadno sehnatelného sumce do tohoto akvária? Koukal jsem se po i po velcích trnovcích jako je O. niger, ale ten nejde skoro sehnat. Bohužel jediný sehnatelný druhy jsou teď pseudoplatystomy a jejich hybridy, což je ale bohužel stejný případ jako hemioliopterus a Pangasius sanitwongsei, který by se mi ze všech sumců líbil nejvíc(nehledě na biotop), ale bál bych se jeho maximální délky a nechtěl bych ho v takovýmhle akvárku trápit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2020 16:50 Muž RAP [1553] Re: 2310574388
Pro anténovce červenoocasého je i 1300litrové akvárium malé.
A co se týče dalších plánů, synspily ok. Ale ocelát by byl chudák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2020 14:39 2310574388 – Anténovec
Zdravím, mám cca 1300 litrové akvrium, ve kterém mám chovám americké cichlidy(2x P. dovii, 2x P. managuensis, 2xH. psittacus, R. octofasciata a do bodoucna mám v plánu pořídit pár V. Synspila a jeden kus vrubozubce), dále mám krunýřovce, 6x C. batrachus, O. ferreirai a bichira. Už dlouho se porozhlížím po anténovci červenoocasém, který je nyní v českých e-shopech skladem. Moje otázka zní, jestli je možné takovéhle "monstrum" do téhle osádky dát a jestli by bylo možné tuto rybu chovat dočasně do cca 25cm v biotopu malawi(540l), protože hodit tuto rybu hned do tohohle akvária by pro ní bylo smrtelné. Předem děkeji za všechny rady a odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.05.2020 19:31 Muž Jason [200] Re: Wanderer
Nakonec jsem se rozhodl udelat kombinaci teter a parmicek. Vychazel jsem z toho ze v nadrzi byly prvni parmicky. Ted uz maji relativne velke hejno (cca 40ks) a k tomu pres stovku teter. A jeste navic par cichavcu jako vetsi ryby. Tato kombinace mi naprosto funguje, parmicky si plavou spolu, nenoky si delaji s ostatnima tetrama hejna a ruzne se motaji i mezi parmickama. Za celou dobu jsem nezaznamenal zadny konflikt nebo boje. Je mi jasny ze tato kombinace neni "biotopove" spravna ale v akvarku je pekne "barevno a zivo" (pro desetimesicni mimco super podivana - a o to mi v neposledni rade taky slo)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.04.2020 12:57 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Jason
Osobně bych tam ty parmičky se skalárama moc nedával. A těch skalár to chce víc, aby udělaly hejno. Budou se chovat jinak. Když se dají všechny do pohybu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2020 10:57 Muž Jason [200] Re: Wanderer, 4Sima, _ucx_
_ucx_: nad perletovkama jsem moc nepremyslel, vsechny ktere jsme kdy meli tak docela dokazaly rozrochat akva... Preci jenom vyska nadrze 70cm neni idealni na kazdodenni presazovani a upravovani akva

4Sima: nad tema duhovkama jsem uvazoval taky, po pravde mne uplne neuchvatily. Ale na druhou stranu hejno by mohlo byt velice zajimave

Wanderer: skalary jsou moji favoriti. Na jednu stranu jsem mel strach jak by se snasely s parmickama ale hejno parmicek je v nadrzi naprosto v klidu a ostatnich ryb si nevsima.

Premyslim ze bych doplnil jeste nejake parmicky aby mely vetsi hejno a k tomu pridat par skalar. Samozrejme tetry co jsou tak doplnit do vetsich hejn
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2020 09:48 Muž riso [129] - CichlidyRe: _ucx_
Jason nize pise, ze "jsem se rozhodl smerovat nadrz vice na rostliny", takze perletovky urcite ne no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.04.2020 20:49 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Jason
Skaláry. Jedno hejno stejných, aspoň 20 - 25 ks. K tomu 1000 neonek a hejno teter. To musí být paráda.
rybicky.net/atlasryb/skalara_amazonska_manacapuru
rybicky.net/atlasryb/skalara_amazonska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.04.2020 07:50 Muž 4Sima [1894] Re: Jason
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2020 23:13 Muž Jason [200]
Znovu se ptam jestli nemate nekdo zkusenosti s nasledujicim slozenim: cca 100ks neonek, 50ks teter (cervena, krvava), pancernicci a hejno tezrazon. Toto mi naprosto krasne funguje bez probelmu a konfiktu. Postupne budu navysovat pocty teter a ted resim co k tomu. Preci jenom by to chtelo nejakou dominantu nadrze. Vim ze ty parmicky ubraly moznosti ale musel jsem je vypustit do tohoto akva. Budu rad za vsechny napady, dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2020 19:56 Muž MiKu [50] - TetryRe: Jason
Jedna z nejhezčích teter podle mne (mám ji asi měsíc v Tetrarium II - 1000 litrů) je černý fantom ( rybicky.net/atlasryb/tetra_fantomova ), i samice jsou moc hezké, sauronovo oko ..., sice proti tetrám červenoskvrnným jsou to tak čtvrtinové ryby, ale jsou v osazenstvu co mám v pohodě

Michal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2020 14:39 Muž Jason [200] Re: Wanderer
Uplne puvodni myslenka byla ciste amazonie a jeden dva druhy teter. Ale nakonec jsem se rozhodl smerovat nadrz vice na rostliny a k tomu trosku pestre osazenstvo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.04.2020 14:05 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: sirius
Já bych se i v takových objemech držel toho, dát méně druhů a větší počet jedinců. Tj. dvě tři hejna ve stovkách. Taková tisícovka neonek nebo teter červenohlavých když se dá do pohybu, to musí být paráda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2020 09:13 Muž Jason [200] Re: sirius
Ja jsem pridal na zkousku cca 35 neonek (obecne a cerne) a tetry krvave. Mel jsem strach co budou delat parmicky, ale ty se drzi v hejnu spolecne a ostatnich si nevsimaji. Tak postupne budu pridavat tetry co se mi libi: kolumbijska, citronova, cervenohlava atd.. uz ted kdyz plave "hejno" neonek pres celou nadrz tak je to krasna podivana..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2020 20:50 Muž RAP [1553] Re: HanysOV
Zajímavé, ale mě to neuchvátilo.
Co třeba tohle rybicky.net/nadrze/12931-tetrarium-ii
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.04.2020 19:17 Muž HanysOV [54] Re: sirius
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2020 17:17 Muž sirius [54] Re: Jason
A aké tetry by ste si najradšej vybrali? Ten koncept - výhradne len tetrovité druhy rybiek - znie veľmi zaujímavo! V tak prekrásne priestrannom akvárku, si môžu tie rybky nažívať "viac ako doma" :-) aj sa mať kde schovať, aj sa dosýta prebehnúť.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2020 19:37 Muž Jason [200]
Zeptam se taky na nazor. Jde mi o ryby do akvaria 1000l vody. Jelikoz jsem se rozhodl zrusit paludarko tak jsem potreboval nekde "ubytovat" jeho osadku (tj. par cichavcu, parmicky a pancernicci). Nacpal jsem to do velkeho kde jsem mel v planu jenom tetrovity ryby. Mate nekdo zkusenosti co pridat k teto smesce? (jedna se o cca 10 pancernicku, 3 cichavce a cca 15 parmicek - tetrazona, mechovka a Odesa). dekuji predem :-P

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 18:53 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: RE5PEK7
No to právě chtěli vědět :p
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 18:53 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: RE5PEK7
Pokud ryby nebudu, dal bych krevetky - RCS, filtrační. Oba druhy. A před lety jsem viděl ještě úplně jiné krevetky, velké jak amano ale barevné. A nejsem si jist jestli nějaké macrobrachium by taky šli a nedecimovali ty RCS. Mini kraby, a případně ty raky pokud by nezrali ty ostatní zvířata. CPO by asi sli. Asi taky nějaké sulaweske šneky, pokud vodní parametry dovolí. A snad i škeble bych zkusil. Bezobratlí nejsou ve sladké jako ve slané, ale úplně marný to taky není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 18:49 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Barakainus
Jen orientačně, kolik toho taková ryba za den vypije?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 18:45 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Wanderer
Pracujeme na tom. Zatím to vypadá 50:50. Možná pokud budeme mít denní měření parametrů vody, tak to možná půjde. Že by se na ně jako nahlíželo jako na pokusná zvířata. Pochopitelně je to pitomost, u ryb, ale lepší než nic. Oni jsou trénování na krysy. Už se mi předtím stalo, u ryb co jsme měli na pokusy, že chtěli záznamy o denním přístupu k vodě na pití. U ryb!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 18:38 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Barakainus
Tak nějaké raky, dnes jsem tady v atlase při vybírání krevetek narazil na 2 hrozně krásné druhy.
rybicky.net/atlasostatnich/cherax_papuanus (foto třeba hledat jinde)
rybicky.net/atlasostatnich/rak_lorentzi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 18:23 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Tady už je naprd to, že budete mít akvárium jako kráva a nesmíte v něm mít ryby. tone se divím, že vám nezakážou i vodu...

Nepůjde to přece jen nějak protlačit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 18:22 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: RE5PEK7
Koukni jak vypadají Akrylátová akvária v US; je to nahoře víceméně zavřený. To na paludarium není. Navíc to akva bude ve skleníku; takže už máme několik set m^2 suchozemských rostlin. Navíc v něm jsou dvě jezírka. S kytkama.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 18:18 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Kubaa
To mělo být 'chobotnice' :)
Hlavonožci jsou super ale ty akvária s nima jsou hnusný. Nemůžeš tam nic dat protože všechno sežerou či zničí. Navíc, udržet je vůbec naživu je těžký. Proto je nikdy nejsi v akvaristikach a většinou ani ve veřejných akváriích. A nám jde v první řadě o pěkné akvárium, pak o jednoduchou údržbu a až v třetí řadě o živočichy co v něm budou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2018 15:49 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Barakainus
Jsem pro to paludárko, nemusí být vysoké.. záleží, jak to pojmeš. Něco pro inspiraci:
miniscaping.com/…
www.google.cz/…:
i.pinimg.com/…
i.ytimg.com/…
thefroglady.files.wordpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 16:01 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Kubaa
Psal jsem "v destilce s přidáváním minerálů".
Pochopitelně, ryby by byly lepší, ale pořád lepší akva bez ryb než žádné akva.
Hlavonožci nepřipadají v úvahu. Viděls někdy akva s církví či olihní? Já chci něco hezkého. Nemluvě o tom, že moře by obecně bylo moc práce.
Paludarium by bylo hezké, ale co jsem se na to akva byl kouknout, je jen 60 vysoké a 70 hluboké, takže na paludarium naprosto nevhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 02:50 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Barakainus
Tak to bych snad z toho radši udělal paludárium.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 18:30 Muž Kubaa [718] Re: Barakainus
Ty jsem myslel pro sebe jako živé krmení pro čichavce. Akvárium bez ryb je nuda. U miníčka se to dá pochopit, ale velké akvárium? Pokud obratlovce skutečně nelze, udělal bych z toho moře a dal tam nějaké hlavonožce. To jsou papírově bezobratlí, ale mozkem a chováním se vyrovnají obratlovcům. Ale asi by to byla drahá sranda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 18:15 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Kubaa
Jak jsem psal ryby asi nebudou vubec takze je jedno jake velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 18:13 Muž Kubaa [718] Re: Barakainus
Až někdo objevíte malé krevetky žijící v "destilce", tak mě to zajímá - v blackwater biotopech evidentně existují, když se tam jimi ryby živí, ale v akváriích asi nejsou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 18:00 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: JirkaŠčobák
No me prave taky nikdy nesly. At uz jsem by kdekoliv. A tojsem jednou bral i vodu z Lake Tahoe coz je skoro zadne TDS a velmi mekka. Mnozily se, ale taky umiraly, takze po roce jsem mel min nez jsem koupil a pak to slo do kytek. A jelikoz jsou obecne drahy, nechce se mi kupovat 50, baby postupne vychcipaly. Za to bych nakoupil 200 cervenych neonek a to by udelao jinou paradu.
A co jsem nacetl, ty CRS potrebuji destilku ale taky pridavani mineralu. A to se mi pri tech 1100L nechce. To budou kila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 10:10 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Barakainus
Krystalkách by měkká voda mohla vyhovovat. Někteří chovatelé psali, že přidávají i destilovanou.
Názor z druhé ruky. Dosud mi krystalky nešly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.12.2017 09:56 Muž Kubaa [718] Re: RE5PEK7
Souhlas s těmi malými rybami v malém počtu, prostě luxus prostor.


Nesouhlas s tou jedlou sodou a solí (rozumím kuchyňskou solí) - nic z toho neobsahuje vápník, který krevetky zajímá, a nic z toho nemá žádný vliv na tvrdost vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 09:43 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Barakainus
1) Má to cenu? NE
2) Velikost problém? Problém to není, jen to nebude vypadat tak dobře, jako třeba kdyby tam plavali oskaři.
3) Je destilka problém? Pro krevetky docela jo. Destilovaná voda je extrémně měkká, ale pro krevetky je ideální tvrdá zásaditá (kvůli jejich krunýři). Dalo by se to řešit přidáváním jedlé sody a soli.
4) Funguje to bez hnojení? Pokud tam budou kytky žít pouze z toho, co krevetky vykakají, tak asi moc ne (krevetky toho moc nevykakají, to by jich tam muselo být asi tak nekonečno miliónů miliard).

Pokud to akvárko zařídíš vkusně a vytvoříš pro ryby optimální prostředí a ty si budou žít, jak prasata v žitě, nevidím důvod, proč by se to nemělo někomu líbit.. i kdyby byl ochránce přírody. Hlavně, aby tam nesvítilo z boku slunce (to ochránci celkem často řeší). Každé rybě dopřej 2-3x víc vody, než doporučují atlasy. Dej tam takové ryby, které by se podle atlasu spokojili s 5x menším objemem akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 06:25 Muž Kubaa [718] Re: Barakainus
Dej tam hlavonožce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2017 23:33 Muž Barakainus [654] - Rostliny – 1100L bez ryb?
Nekdo nam chce darovat 300 gallon (tedy ~1100L) akvarium nasemu ustavu. Ja jsem se pochopitelne nabidl, ze z nej udelam neco skveleho. Ted ale ten trochu problem. Jelikoz je to ve vedeckem ustavu a Animal control (zverotechnici nebo tak neco) jsou blby, je dost dobre mozne, ze v nem nebudou moc byt ryby (obratlovci). Bezobratli jsou v pohode. Takze krevetky jo. A tedy, ma to cenu delat takoveto obri akva jen s krevetkama? Muselo by jich byt tisice a pak treba jedna mala chyba a vsechno chcipne behem dne.
A to pokud by se to mnozilo. My ted mame 250L akva, taky bez ryb a kytky moc nerostou. Jak se nekrmi, muselo by se hnojit a to je dost prace. Nasypat krmeni muze kazdy a je to takovy blbovzdorny. Chtel jsem to udelat taky s krevetkama, ale byt v nem prezivaji, a maji i mlade, polulace totalne stagnuje. Stejne krevetky mam doma a tam se mnozi jak vztekly (asi 300x vic behem 9 mesicu). To akva na ustavu se ale plni destilkou; doma to tvrdou (vysoke TDS) vodou z vodovodu. Celou dobu mluvim o Neocaridina.
Je problem ta velikost akvarii (250L ci ted 1100L vs 35-70L doma) nebo ta voda (destilka vs tvrda?). V tom druhem pripade, co kdyz tam dam CRS? Ty mi doma nikdy nesly, ale ja nikdy destilku nemel. Nebo CRS potrebuji jeste neco jineho?
Mate tady nekdo obri akva jen s rostlinama a funguje to i bez prilisneho hnojeni? Nebo jen s krevetkama? Jsou tam vubec videt?
Jeste jednou zduraznim, ze to bude verejne akvarium, takze musi vypadat dobre pro normalni lidi. A nesmi to byt moc prace neb se o to bude starat ja. Kdyz to bude hodne jednoduchy, muzu vycvicit par studentu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2017 16:05 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, myslíte, že do akvária 200x70x60 budu moc dát osádku z obrázku? ibb.co/…
100% chci dát Fryeri, Usisya a Eureca nebo Borleyi.
Jen bych rád ještě něco přidal. Nevím, jestli cca 5-6 druhů není moc a zda mi tam nebude dělat paseku Venustusy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2014 17:58 jurajisko
zdravím, chystám se obměnit osádku mého akvária.. předchozí kompletní původní osádku amerických cichlid se mi podařilo prodat a nyní bych chtěl přejít na malawi. Akvárium má rozměry 160x60x60, co jsem zatím tak procházel různé druhy malawek, zaujala mě kombinace po cca 8ks od každého:

Labeotropheus trewavasae
Labidochromis caeruleus
Pseudotropheus sp. Acei
Pseudotropheus elongatus
Melanochromis cyaneorhabdos (maingano)
Metriaclima estherae (zebra red-blue nebo i red-red)

a k tomu 8ks dravých hapek Sciaenochromis fryeri.

Co na tuto kombinaci říkáte? Bude fungovat? Nemám s malawi žádné zkušenosti, proto si rád nechám poradit od zkušenějších :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2014 20:13 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: MarekP
OT : to by stálo za vyzkoušení a skrytou kameru :-D
Jinak samozřejmě se jich zřejmě ujme někdo kdo má jezírko. Do normálního akvária spíš nepatří a kdo je tam chce, tak už je tam má
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2014 18:34 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Legioix
Legioix napsal:asi klepne smich

Určitě klepne smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.04.2014 18:25 Muž Legioix [574] Re: Roman
Tak já si myslím, že kdyby ta firma tam při další údržbě objevila v Malawi závojnatky, tak je asi klepne smich
Dej to někomu do zahradního jezírka, kdo na to má prostor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 18:20 Roman Re: Legioix
Jenom se ptám potřebuju je udat,on má v akvarium v pracovně ve firmě,ale nějak se o to nezajímá to spíš jeho kolega, ale oni na to mají nějakou firmu, která se o to stará a čistí,jinak krmení a ostatní věci jsou automatický
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 18:15 Muž Legioix [574] Re: Roman
Nešlo, ale to by ten co mu to chceš věnovat měl vědět sám. Pokud má akvárium 1100l zaměřené na nějaký biotop, tak předpokládám, že už má nějaké zkušenosti a ví, že závojnatky tam nepatří.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 7

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9372x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11593-ryby-do-maxi-akvaria-501-3000-l