Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Rozdělení akvária

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Rozdělení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2009 14:52 koblihcz
Enjoy napsala: ...další varianta je rozdělení pomocí skla což ale zrovna moc nechceme(nebylo by teda asi vytápění a to by asi kluci nezvládli v zimě)...nebo máte ještě jiný tip?Daji se koupit topne desky www.terarus.com/… , ktere se daji dat pod akva. Co se tyka regulace, ikdyz by byly nadrze oddelene stacilo by umistit cidlo termostatu do jedne z nich. Jako termostat muzes pouzit treba toto: www.top-termostat.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 23:10 Muž @ Semtex [1183] - Labyrintky – Re: Hannibalus
ty oka jsou moc velký, a když se tam dá menší kousek, mohl by proplavat kam nemá, nebo se zaseknout a utopit no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2009 22:51 Žena @ Kristýna [71] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku Já měla tenkrát do kójáku vymyšlenou síť tak, že se koupí drát (kov si už nepamatuju, myslim nerez, ale nvm to jistě). Z drátu se udělá hranatý rám a do něj se našije rozpáraná bazénová síťka. Nahoře se k rámu přidá ještě tenčí, hliníkový drát, a ten se nechá přečnívat z rámu, pak se podle potřeby zahne přez okraje akvárka a dole (na dně) se rám založí kamenama.

Přikládám obrázek, aby bylo trošku jasnější, jak to myslím :-)

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2009 22:37 Muž @ vena [45] – Průtokáč
Fotka k příspěvku Já to mám v tomto duchu viz. obrázek. Není to můj nákres, pouze kopíruju. Koukni na www.splendenspower.cz řešilo se to tam ve fóru několikrát. Co se týká teploty a filtrace není to špatné řešení rozhodně to ušetří čas narozdíl od betárek. S nemocema je to horší všichni jsou v jednej vodě....

p.s. v případě dotazů klidně sz ať nemusíš vymýšlet co je vymyšleno.

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 22:26 Žena @ Snowy [24] – Re: Enjoy
Koukni na prezentaci uživatele Semtex, má to pěkmě vymyšleno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 22:16 Muž @ Hannibalus [13] – Re: Enjoy
a co tak zahradnictví? použít plastové pletivo na obalování malých stromků - oka 1*1 cm, tvar drží celkem slušně, popř. udělat si k tomu vodící rámeček z plastu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.08.2009 22:15 Muž @ NHKG [2348] - Jihoamerické Cichlidy a eLka – Re: Enjoy
Doporučuju rozdělit sklem na komory jako se dělají externí skleněné filtry. Vždy se akorát nechá škvíra na průtok vody. Filtr (čerpadlo) se dá do poslední komory na jedné straně a jeho výtok do poslední komory na opačné straně a je průtok zajištěn.
Musíte ale vyřešit pár detailů (velkost a umístění škvíry, velikosti komor, atd... Už jsem někde viděl i prezentaci takového "betária", zkuste google.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2009 22:02 Enjoy - Jihoamerické Cichlidy a eLka – Rozdělení akvária
Mám dotaz k dalšímu akva co zakládám.Má rozměry 100x30x30 mám v plánu ho rozdělit na několik menších speciálně pro samce bojovnic ale pořád koumám jak!Měli jsme původně v plánu že tam dáme i topení a jinou techniku jenže to bysme museli rozdělit síťkou aby se voda ohřála všude( v zimě tu i přes vytápění máme sotva 19stupňů) a to je to kde sehnat nějakou sítku?aby sama držela tvar(držela by ji zeshora lepící páska)...další varianta je rozdělení pomocí skla což ale zrovna moc nechceme(nebylo by teda asi vytápění a to by asi kluci nezvládli v zimě)...nebo máte ještě jiný tip?Sem s každým nápadem:)

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 14:02 Muž @ iblik [4] - Labyrintky – Re: Joecz
jj chápu díkec X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 13:03 Joecz - Labyrintky
udělal bych to asi takhle, uprostřed bych akva podélně napevno rozpůlil a pak udělal na obou stranách po pěti vyndavacích přepážkách dostaměš 10 21l akvárek, to na bojovnice bohatě stačí

jen bude potřeba ho dát, někam, aby se kolem něj dalo chodit ze všech stran nebo na zem, aby tam bylo vidět aspoň zeshora

pokud si to nepochopil pošli třeba sz a já se to kdyžtak pokusím nakreslit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 09:52 Muž @ iblik [4] - Labyrintky – Re: Joecz
a co bys mi doporučil ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 09:01 Muž @ Yirka [7193] – Re: iblik
Já bych nakoupil co největší gumové savky, vyřízl do nich zářezy, a přepážky zasunul do nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2008 08:48 Joecz
rozměr 13*50*30 bude velice nepraktický, co se týče pozorování, čištění a velké houbky (pro potěr)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 22:00 Muž @ filipsi [1260] – Re: deCORF OBRAEN
To je moc dobry napad, sklenene listy a mezi to nasouvat treba plexi.

TomasB - Plexisklo ke sklu ani spolu silikonem neprilepis. Pri prvnim silnejsim tuknuti upadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 21:57 Muž @ TomášB [12]
dobrý,ještě se rozmyslím smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 21:56 Muž @ iblik [4] - Labyrintky – Re: TomášB
jestli chceš sklo tak přit otec ma plno skla a jestli chceš tak dostaneš gratis k tomu okono
smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 21:53 Muž @ TomášB [12]
já budu taky řešit podobrý problém, ale já jen z 100L akvária,10L na pár
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 21:53 Muž @ iblik [4] - Labyrintky
no tím plexisklem to nevim
deCORF OBRAEN j vím jak to myslíš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 21:48 Muž @ TomášB [12]
a co plexiskla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 21:46 deCORF OBRAEN – Re: iblik
ak to može byť na stalo tak nalep ma sklo 2 vodiace lišty pre každú oddelovaciu stenu medzi ktoré budeš zasúvať jednotlivé priehradky a kedykolvek si možem spajat jednotlive sekcie ;-) ..snaď rozumieš ako to myslím :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 21:30 Muž @ iblik [4] - Labyrintky – Re: deCORF OBRAEN
jj to zní jako dobrej nápad a pak bych chtěl ješte jednu aby šel od jednoho odělavat to sklo aby z 20l bylo 40 pro poter
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 21:25 deCORF OBRAEN - Labyrintky – Re: iblik
čo tak bodovo naniesť silikon??..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 21:23 Muž @ iblik [4] - Labyrintky – Re: filipsi
já sem otom přemejšlel a podle mě by stačilo jen nákej nepůhlednej plast ale jak ho tam uchytit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 21:23 deCORF OBRAEN - Labyrintky – Re: iblik
jasné že by to šlo..a je určite kopec materiálov ktore by sa dali použť..plast,natreté sklo atd. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 21:17 Muž @ filipsi [1260] – Re: iblik
Cerne sklo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2008 21:06 Muž @ iblik [4] - Labyrintky – jak rozdělit akvárium
mám takovou otázečku šlo bi 222l akvárko (130*55*30) rozdělit na 10 stejných dílu pro odchov labirintek ?? a čím by to šlo rozdělit nechtěl bych nic průhlednýho

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií Přidat příspěvek • Zobrazeno 848x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/11564-rozdeleni-akvaria