Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vzduchování

NápovědaFórum » Technika » Filtry 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Vzduchování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 13:32 Muž @ hubipv [9] Re: LS
jj,přesně takové používáme v práci jako tlumiče hluku na vzduchových ventilech (solenoid)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.10.2018 12:48 Muž @ LS [17] Re: Tomáš
Nepoužívá se to v pneumatice , viz odkaz - tlumiče hluku ?
Akorát to někdo použil k jinému účelu.

www.festo.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 12:21 Tomáš Re: ctibum
Ale jo, existuje, třeba tenhle:

www.akva-tera.cz/…

Ale chtěl jsem zjistit, jestli někdo nemá zkušenost třeba s nerezovým nebo tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 12:11 R Muž @ ctibum [3467] - Snažím se to nezahubit...Re: Tomáš
Kovový vzduchovací kámen? To existuje? coze
Myslel jsem, že vzduchovací kámen musí být (mikro)porézní, aby dělal bublinky. Jak by to někdo vyrobil z kovu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 11:29 Tomáš - Snažím se to nezahubit... – Vzduchovací kámen
Ahojte, sháním kovový vzduchovací kámen, nevíte, kde bych mohl nějaký sehnat? Díky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.10.2018 21:41 Muž @ O.Tom [394] Re: logrus
Přidat rozdvojku, kus hadičky, škrtítko a část vzduchu nechat utíkat na prázdno :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2018 21:30 Muž @ logrus [0] Moc bublin
Ahoj..
Koupil jsem si Kompresor EHEIM vzduchovací 200 a dela to moc bublin, ikdyz to dam na minimum. Da se to jeste nejak stahnout. Chi si spis kvuli vzhledu..
Diky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2018 12:57 Muž @ zanek [2] Re: RE5PEKT
jo diki ti, reagoval jsem na kolegu kankunena, tedy rena 300,, jasny realny vykon bude oproti uvadenym o trochu nizsi, hluk zase vyssi, v zavisloti na stari stroje, me by ale zajimalo jak moc se to bude lisit.
objednal jsem ten maly moturek do ostrikovacu, otestuji a pak dam vedet jak si vedl.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2018 10:57 Muž @ RE5PEKT [244] - Život je jeden z nejtěžších.Re: zanek
Čus, neuvedl jsi o jaký výrobek se jedná, ale mělo by se to +- blížit realitě. Ale reálný výkon bych vždy počítal o trochu nižší. Hlučnost odpovídá novému "nerozhrkanému" výrobku, který jak stárne a všechno se uvolňuje, tak začíná být hlasitější a začíná rezonovat.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 23:35 Muž @ zanek [2] – Re: Kankunen
a nezkouseli jste nekdo ty prisavkove silent mini air pump co je jich plny aliex..
jak to funguje, do jake hloubky bubla..
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2018 22:59 Muž @ zanek [2] Re: Kankunen
cus, ted sem nato koukal, prodejce uvadi Akvárium 120-300L, výkon: max. 200 L/hod,
Tlak: 300 mb, Hlučnost: pod 30dB,
tzn. ze by to teoreticky melo bublat i v 3m hloubce..
u noveho typu uz uvadi tlak jen 130mb a prikon 2,5W ,, ale itak je to dost

fakt to takhle funguje?
opravdu je to tak silne a tiche?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 09:52 Kankunen – Vzduchovací motorky Rena
Řešil jsem vzduchování do mého akva 700l a jediný motorek, který funguje je Rena. Má větší výstupní tlak a proto dokáže dostatečně vzduchovat i v 60 cm. Mám 2x Rena 300 4W. Ostatní motorky jako třeba Sera se vůbec nechytají. Má někdo stejnou zkušenost? dík

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2017 12:52 R Muž @ romant [26950] Re: Suntour
Je-li hladina čeřena a je-li dostatek prosperujícíh rostlin nevidím k tomuto důvod. Spíš bych řešil chlazení jako celek, ale ani zde nenní třeba bláznit, krátkodobý, tedy několikadenní teplotní výkyv není nic s čím by si osádka neporadila. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2017 12:47 Muž @ Suntour [4] Re: romant
Ano myslim cerpaci hlavou vzduchovat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2017 12:38 R Muž @ romant [26950] Re: Suntour
Pokud jsi se řídil radou ze dne 18.5.17 pod nádrží, potom nemusíš. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2017 12:34 Muž @ Suntour [4] – Vedra
Teplotu v AQ mam ted k 28 stupnu. Mám začít preventivně vzduchovat ?

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 07:18 JoKa Re: cmeldys
Musíš uvést co s tím chceš "napájet". Jestli jedno malé akvo, nebo třeba filtr a vzduchování ve "dvoukilu"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 23:56 cmeldys – Vzduchovacích motůrek
Mám dotaz
Potřebuji koupit vz.motůrek ale chci aby byl dost výkonný, tichý a s malou watáží. Můžete mi někdo nějaký doporučit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.10.2016 21:23 Muž @ navik [857] - SumciRe: brumla
Ten zpětný ventil je v podstatě jazýčková membrána, která vzduchovací hadičku uzavírá a motorek ji tlakem vzduchu jednosměrně otevírá, takže je jedno, kde na hadičce je umístěn - voda má při zpětném rázu tak malý tlak, že ji zpětný ventil nepustí, ať už jej dáte kamkoli - do akvária pod vodu bych jej určitě nedával (při vypínání by časem zarostl řasou a mikroorganismy a ztěžoval by průchod vzduchu či jeho těsnost - umístěte jej mezi horní hranu akvárka a motorek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 14:25 Muž @ Maq [3414] Re: brumla
Rostliny za světla produkují kyslík a konzumují CO2. V noci naopak. Čili riziko nedostatku kyslíku je největší v noci.
Hodně akvárií se bez vzduchování obejde úplně. Záleží na okolnostech, ty Vaše ovšem neznám.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 13:57 Muž @ brumla [0] Re: Maq
ano, víceméně kvůli hluku. zhasne světlo, vypne se vzduch... to je tedy špatně, jo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.10.2016 10:51 Muž @ Maq [3414] Re: brumla
Nechápu ten časovač. Pokud už vzduchujete, největší přínos pro akvárium je v noci. To vypínáte kvůli hluku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 08:53 Muž @ brumla [0] Re: navik
díky za odpověď.
on je motorek napojen na časovač, takže vzduchuje 7-22 denně. je teda možné, že v noci se ta voda dostává zpátky.
no a když bych ten ventil dal hned za kámen, měl by zabránit tomu, aby se jakákoliv voda vůbec dostala do hadiček, ano?
protože teď se nám stává, že motorek kolísá ve výkonu. je nastavený zhruba na 3/4 výkon a vzduchuje normálně, pak zas jakoby na minimum a postupně se zase "rozjíždí"... tak to dávám za vinu vodě v hadičkách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.10.2016 22:57 Muž @ navik [857] - SumciRe: brumla
Při vypnutí vzduchovacího motorku, ať už úmyslném nebo při výpadku proudu, může při zpětném rázu opravdu voda stéct hadičkou a pak již samospádem do motorku a popř, skrz něj i ven.
Řešit se to dá buď zpětným ventilem (je zcela jedno na kterou část hadičky jej umístíte mezi motorek a hladinu) nebo vyvedením hadičky ohybem do větší výše nad hladinu akvária (odhadem by cca 20 cm mělo stačit).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2016 19:54 Muž @ brumla [0] – vytíkání vody přes hadičky
zdravím, mám takový dotaz... s novým akvárkem jsme pořídili i nový vzduchovací motorek, aby odpovídal. koupil jsem ho na akva-tera burze v Olomouci.
jsou tam dva vývody, ale vzduchovací kámen máme jen jeden, plochý, asi 20 cm. hadičky z motorku teda jdou do spojky a do akva už jen jedna.
problém ale je, že se podle všeho vrací voda, která pak vytíká ve skříňce. krom zničení skříňky (dřevotříska), hrozí i zničení další elektroniky k akvárku.
pomůže mi v tomto zpětný ventil? pokud ano, jak ho mám co nejlíp zapojit? co nejblíž k motorku nebo naopak ke kameni?
díky

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 08:04 sachlj Re: GP
no jasan, tak nějak by se to udělalo...arduino mini a připojení na net...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 07:59 Muž @ GP [193] Re: sachlj
delaji se i opravdu slaboucky, pouzival jsem je na hnojivo. osobne bych natahl ovladani spinani vody co nejblize ke zdroji, at to neni pod tlakem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 07:43 sachlj Re: GP
kdyby to byly tenké hadičky tak je potáhnu kolem stěny, nalepím je na ten okraj lina, malá dírka do boku kuchyňské linky a jen to napojit na odpad, na vodu.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2015 15:39 R Muž @ vaclav [8959] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: sachlj
dvojitá hadice GCE EN 559 www.lebl-profi.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2015 13:04 Muž @ GP [193] Re: sachlj
v hobimarketech mivali takove silnostenejsi, pruhledne, na potraviny certifikovane hadicky v ruznych prumerech, ale nejspis nic tlakoveho.
nedat radeji nadobu na doplneni, resp. jista rezerva je v objemu filtru. vymena by to nebyla, ale mit 20m po byte by mi asi neproslo ;)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2015 12:29 sachlj Re: GP
Kdybych sehnal takové hadičky dvě o vnitřním průměru 6-8mm tak vyrobím automatickou výměnu/doplňování odparu vody. Potřeboval bych toho ale tak 15-20 metrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2015 11:02 Muž @ GP [193] Re: sachlj
pokud je problem rozdeleni az pred koncem, tak treba v tiskarne jsou vedeny inkousty pospolu, takze nejaky prumyslovy reseni bude, ale zadrhovaci/lepici paska nejspis vyjde lip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2015 10:29 sachlj
Hledám. Nevíte náhodou zda se někde prodávají hadičky v dvou a více připojení. Nevím jak to popsat, prostě jako je vodič na elektřinu dvoulinka tak takto hadičky. Kdy by byly k sobě dvě "přilepené" jednou stranou.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 14:39 Muž @ NHKG [3170] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Arjoen
Pokud nepřidáváš co2, tak vzduchování prakticky nemá negativní efekty. Chybu hledej jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2015 14:36 Muž @ Arjoen [0]
Až do nedávna jsem vzduchování vůbec nevyužíval, jen filtr a čeřil hladinu, ale před nějakým časem jsem přidal vzduchování a začly mi hnít rostliny a náhle umřely tři ryby. Může to spolu souviset?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2015 18:38 Muž @ Mislow [304] Re: Losky
Presne takovy mam, akorat je zasypany piskem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2015 18:14 Muž @ Losky [79]
myslím něco takového
www.aliexpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2015 22:51 Muž @ Mislow [304] Re: radim
V prezentaci Fred II je to videt, po case se to vic zanese a bubliny jsou vetsi, bud procistit kaminek nebo to nechat ... :-) Zalezi take na jemnosti substratu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2015 22:47 Muž @ Mislow [304] Re: radim
Mas pravdu, ve srovnani s nezahrabanym dela. Nejsou nejak extra velky, ale vetsi jsou. palec Dobra pripominka. Me osobne to nevadi a ryby si v tom obcas i hraji. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2015 22:43 radim Re: Mislow
Nedělá ti to moc velké bubliny, když máš kamínek zahrabaný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2015 22:32 Muž @ Mislow [304] Re: Losky
Foto nedodam, pac to neni videt. :-D No, dejme tomu ze chces vest vzduchovani do dna do urciteho mista v akvariu. Vzduchvaci kaminek je pod substratem, stejne tak i hadicka. Ovsem hadicka ti tam sama o sobe drzet nebude. Bud ji pripevnis prisavkama, s cimz mam spatnou zkusenost nebo ji do neceho uzavres a na to polozis kamen. Polozit kamen na samotnou hadicku taky neni nejlepsi reseni. Hadicky mam uzavreny v liste na el. kabely, na to nasypanej substrat .... Na liste je kamen, aby se nezvedala navrch. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2015 22:05 Muž @ Losky [79] Re: Mislow
ahoj, nějak nerozumím tomu, jak to vlastně myslíš s tou lištou na dně. Prosím o vysvětlení případně foto, jak si to myslel. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2015 16:38 Muž @ Mislow [304] Re: Losky
Ahoj, pokud to chces na oko, tak pekne vypadaj kaminky/kameny kruhoveho tvaru pod substratem. Prodavaji se v ruznych velikostech. Pokud se pro tuto variantu rozhodenes, tak doporucuji pouzit listu na vedeni el. kabelu, pac prisavky na dne jsou na houby. Na listu nejaky kamen, aby to drzelo na dne. Take si dej pozor, za nejakou dobu bude asi kaminek potrebovat procistit ci vymenit, tak nejlepe ho polozit tak, aby nebyl problem ho vytahnout, pripadne i listu, takze ne pod koren ci koberecek. :-) Ale to jen napad. Ja to tak mam a jsem spokojen, dela to peknej efekt a za 3 roky jsem kamen (mam vetsi) cistil jednou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2015 14:49 Muž @ Losky [79]
Chci to jen na oko. Asi koupím ten Eheim a uvidím co a jak. Chci to jen něčím obměnit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2015 21:40 R Muž @ vaclav [8959] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Losky
Je to jenom pro parádu takže to můžeš kdykoliv vypnout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2015 21:27 Muž @ Losky [79]
Já mám nějaký starý Elite a ten vrněl jako prase. Takže ideální asi Eheim, protože 1300,- nebo kolik tady bylo za to nedám:) A co samotný kamínek nebo nějaké to rozpouštědlo. Ideálně čím jemnější, tak asi lepší, aspoň bublinky by nedělaly hluk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.08.2015 18:38 radim Re: Losky
akvarijni-kompresory.heureka.cz/…
tichý levný výkonný
mám ho ve velkém akva puštěný na minimum a bubliny jdou slyšet víc jak motorek X-) i na to minimum jede jako blázen ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2015 17:49 Muž @ motaaa213 [0] - Cichlidy
Kup si eheim a máš klid mám jenom tuhle značku a jinou bych nechtěl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2015 16:12 jamajcan - CichlidyRe: Losky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.08.2015 14:05 R Muž @ vaclav [8959] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Losky
Vzduchovací motorek dělá kravál a nevěř těm co říkají že ne. Musel bys ho mít v jiné místnosti. :-)
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 9

Zpět na obsah sekce Technika Přidat příspěvek • Zobrazeno 8941x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/11297-vzduchovani-